Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kymco'dan Türkiye kararı: Üretim üssü kuracaklar

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tayvanlı motosiklet ve scooter üreticisi KYMCO'nun CV3 model üç tekerlekli scooterının lansmanı geçtiğimiz günlerde İstanbul'da gerçekleşti. Avrupa pazarı için üretim üssü kurmayı hedeflediklerini belirten KYMCO CEO'su Chun-Ping Ko, “Türkiye'de bir montaj tesisi kurmanın olasılığını değerlendirmeye başladığımızı bildirmek isteriz.” dedi.

Dünya genelinde yılda 1 milyonun üzerinde scooter, motosiklet ve ATV üretimi gerçekleştiren KYMCO, Avrupa pazarı için araç üretecek bir montaj tesisi kurmak amacıyla Türkiye'de motosiklet üretimine başlama planlarını açıkladı.

AVRUPA PAZARI İÇİN ÜRETİM ÜSSÜ OLACAK

KYMCO CEO'su Ko Chun-ping, Türkiye'de satışa çıkan KYMCO CV3 döngüsünü tanıtmak için İstanbul'da düzenlediği basın toplantısında duyuruyu yaptı. KYMCO, başlangıçta Türkiye pazarı için araç üretmeye başlamak için bir Türk şirketi ile ortak olacak. Avrupa pazarı için üretim üssü kurmayı hedefleyen şirketin CEO'su Chun-Ping Ko, "Türkiye'de bir montaj tesisi kurmanın olasılığını değerlendirmeye başladığımızı bildirmek isteriz" diyerek yatırım müjdesini verdi.

TÜRKİYE'DE ÜRETİLECEK

Türk pazarına uygun ürünlerin ilk etapta CKD (montaj) tipi üretimi başlayacak, ardından yerlileştirme oranında artış sağlanacak. KYMCO'nun Avrupa'daki pazar payı %11'e ulaştı. Şirketin hedefi Türkiye'ye yapacağı yatırımla Avrupa'ya ihracatı artırmak.

Markanın ürün gamındaki en teknolojik ve güçlü scooter olan KYMCO CV3, 2022 modeli olarak Türkiye'de 369.900 TL'den satışa sunuldu.

3 TEKERLEKLİ ÇİFT SİLİNDİRLİ MOTOSİKLET

star'ın aktardığı habere göre: CV3 Önde çift toplam 3 tekerlekli model sınıfının en güçlüsü olarak dikkat çekiyor. Ünlü AK 550 modeliyle aynı motor bloğuna sahip olan model, 550cc'lik 8 supaplı, çift silindirli, sıvı soğutmalı motora sahip ve 2 kademeli güç modu bulunuyor. Maksimum güç 7500 d/d'de sağlanırken 5750 d/d'de 53 Nm maksimum tork değerine ulaşılabiliyor. CVT otomatik şanzıman ile de kesintisiz güç aktarımı gerçekleşebiliyor.

ÖZELLİKLERİ

LED farlar, sinyaller ve stoplar, elektronik kilitlenebilir ön süspansiyonlar, 6 inç Noodoe dijital ekran, hız sabitleyici gibi güvenlik teknolojileri ile destekleniyor. KYMCO CV3 ayrıca 4 kademeli ayarlanabilir fren sistemine, manuel el frenine ve ayak frenine sahiptir. 2140 mm uzunluğa, 960 mm genişliğe ve 1475 mm yüksekliğe sahip KYMCO CV3, 795 mm koltuk yüksekliğine ve 1580 mm dingil mesafesine sahip. Kuru ağırlığı 280 kg olan motosikletin yakıt deposu 15,5 litredir. Sele altındaki eşya bölmesine bir tam boy kask sığabilir. Güç çıkışı ve aydınlatması ile karanlık ortamlarda da pratiklik sağlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb250r
    Tabiki enerji ve ulasim maliyetlerinin de etkisi vardir. Ancak uzak dogulu firmanin Turkiyede uretime baslayacak olmasi, ulkemizde iscgucunun ne kadar ucuzladigini gosteriyor.
    espresso, dreams82, Italian ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Artık Yok...
    Avrupa pazarı için üretim üssü kurmayı hedeflediklerini belirten KYMCO CEO'su Chun-Ping Ko, “Türkiye'de bir montaj tesisi kurmanın olasılığını değerlendirmeye başladığımızı bildirmek isteriz.” dedi.

Ceo nun dediği bu üretim üssü kesin kes kurucaz demiyor kaldı ki olursa montaj yapıcaz diyorlar üretim deyince bazı parçaların yerli üretilmesi yerli üreticiye destek verilmesi işin içine girer ..

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı admin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa pazarı için üretim üssü kurmayı hedeflediklerini belirten KYMCO CEO'su Chun-Ping Ko, “Türkiye'de bir montaj tesisi kurmanın olasılığını değerlendirmeye başladığımızı bildirmek isteriz.” dedi.
    Yani abi diyor ki şimdi biz bu motosikleti bitmiş halde konteynere koysak 50 / 60 tane zor sığar.

Bunu de monte halde koysak en az 250 tane alır.

Bir konteyner duruma göre 10 / 14 bin dolara geliyor bu da motosiklet başına neredeyse 4 / 5 bin lira navlun demek burada monte edersek navlun neredeyse bin liraya gelir.

Hem Türk işçisi de bir tas pirince çalışır kıvama da geldi bundan iyisi Şam'da kayısı diyor.

Not: Bizim gençliğimiz de bir Uzakdoğulu işçi bir tas pilava çalışıyor diye bir laf vardı.
    dundanbiri, CRF, zekeriyaimam ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Artık Yok...
    Kesin demiyor zaten olasılığını değerlendirecez diyor

Motosikleti
    1993 Suzuki GS500E
    Kymco gibi orta segment/kalitede motor üreten bir firmanın Türkiye'de üretim tesisi açması son derece mantıklı ve bence ön görülebilir bir şey.
    TL'nin özellikle son zamanlarda dövize karşı olan değer kaybı, ülkede yavaş yavaş ulaşım aracı olarak motosikletlerin tercih edilmeye başlanması, ve bir çok ana pazara coğrafi açıdan yakın olması ana nedenlerdir diye düşünüyorum.
    Tüm bunlar alıcıya daha çabuk ulaşmak, yani daha düşük lojistik maliyetleri, ucuz işçi gücü gibi artıkları markaya getiriyor. Bizim için de belki çok küçük farklarla daha ucuz Kymco motoru veya yedek parçası satın almak anlamına geliyor.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Montaj olduğu sürece yedek parçada fiyatta çok büyük değişim olucağını düşünmüyorum neticede şu anda taiwandan geliyorsa gene taiwandan gelicek malzeme.. sıfır fiyatta da çok büyük oynama bence olmaz pek sanmıyorum ..

Türkiye de aynı mantıkta Çin’den ürün gerirtip burda montajlanıp satılan markalar var fiyatlar ortada görüyoruz kaldı ki kymco Çin’le kıyaslanmaz gayet üst kalite üretir haliyle uygun ucuz olucağını pek sanmıyorum.. Belki şu anki fiyatına göre 5-10 düşüş olur yani 100 bin olmaz 95 olur belki 90 olur..

Motosikleti
    cb250r
    Ithal urun yerine, Tr de montajlanan urun arasinda tabiki fiyat farki olur sonucta vergilendirme farkli.
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Şimdi kymco modelleri seçerken tayvan üretimi ve Türkiyede montajlanmış mı diye de araştırmak gerekecek. Malum ucuz işçilik diye doğru düzgün türkiyedeki ücretlerle doğru düzgün işçilik çıkacağına inanmıyorum ve bu konuda işçileri de suçlayamam, asgari ücretle çalışan işçiden çıkacak kalite de asgari olacaktır.

Acaba montaj fabrikası çalışmaya başladığında çalışan işçiler sendikalı olabilecekler mi? Sendikaya üye olduğu için işten atılan işçilerin haberlerini görecek miyiz?
    DickName, GoGi, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Artık Yok...
    Fiyat farkı olur sadece çok olmaz bence..
    Çin malı 50cc lik motorlar 30 bin tl baremine dayanmış kymco nun 50cc likleri bile 50 bin tl lere agility 125 leri 65 bin tl lere satılıyor oda şu an için bayilerin elinde kalan son mallar yeni parti mallar daha pahalı gelecektir kur farkından ötürü..

250 lik bir downtown almaya kalksan ki yıllardır çok beğendiğim bir modeldir şu anda bayilerde 140 bin tl falan dediğim gibi ellerinde kalan son Mallar bu mallar biterse yeni partiler bu fiyatlardan gelmez ..

Teşvik indirim ne kadara satabilirler yeni parti ile misal 75-80 bine gelebilecek agility 125 burda montajlansa ne kadara satılabilir .. dediğim gibi bence 5 bin düşük olur en fazla hadi 250cc liklerde kar marjı belki biraz daha yüksektir 10 düşüğe satarlar .. bu benim fikrim belki daha düşük olur ..

Motosikleti
    Dominar D400
    "...olasılığı değerlendirmeye başlamak..."
    Bizim Avrupa birliğine giriş işi gibi bir şeyler geldi aklıma.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Honda kapattı gitti, Kymco gelirse bir nebze iyi olur çünkü ülkede üretim ve sanayi yok denecek kadar az. Bu Ekonomiyi bakanlar, reisi cumhur, merkez bankası düzeltemez anca çok çalışmak, üretip satmak fayda sağlar, bugün Türkiye’nin toplam ihracat rakamını Almanya’da sadece Volkswagen firması karşılıyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    AK-550 güzel alet, en az %20 ucuzlasa güzel olma mı?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AK-550 güzel alet, en az %20 ucuzlasa güzel olma mı?
    Güzel olur da montajı burada yapılırsa kalite ne olur bilemedim. Bir toyota değiller sonuçta.
    Cyan bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    adı kayımço olmazsa almam

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel olur da montajı burada yapılırsa kalite ne olur bilemedim. Bir toyota değiller sonuçta.
    Avrupa'ya satacaklarsa kalite güzel olur. Sonuçta bizim kara kaşımıza kara gözümüze fabrika açmıyorlardır.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa'ya satacaklarsa kalite güzel olur. Sonuçta bizim kara kaşımıza kara gözümüze fabrika açmıyorlardır.
    Bak bu konuda haklısın. Türkiye onlar için küçük ve önemsiz bir pazar ama gümrük birliği avantajı ile buradan avrupaya rahat satarlar, Avrupaya göre üretim yapacaklarsa da bir şekilde o kaliteyi tutturmak zorundalar zaten. Bu açıdan düşününce mantıklı geldi.
    Çinden parça parça ithal edip burada dandik montajı yapılmış motorların satı alanlara neler yaşattığını buralarda haberlerini gördüğüm için çekinmiştim ama onlar zaten yalnızca iç pazar için üretim yapan "anadolu kaplanı" firmalardı. Umarım bunlar avrupa kalitesi yakalamak için düzgün bir sistem kurabilirler.
    Cyan bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oo kayımço geliyor ha.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Marka ve model lansmanlarında bu tarz açıklamalar olabiliyor. Motosiklet Sonra unutuluyor.
    Keşke gerçek olsa.
    espresso bunu beğendi.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Rusya türyiyeyi doğalgaz merkezi yapacağız diyor. Kymco fabrika açacağım diyor. Bunun gibi birçok gelişme var. Hayır olur inşallah ülkemiz bir yandan kaybedip başka taraflardan kazanıyor sonumuz hayra çıkaca gibi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)