Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Honda CRF 1000L Africa Twin Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel iş müdür, güle güle kullan.
    Çakmaklığın elektriği nereden aldın, dummyden mi?
    Yoksa aküden direkt hat mı çektin?
    İyi akım çeker, aman kabloyu eritmesin.
    Aküden direk hat çektim. Kalın kablo ile sigorta da koydum araya. Gerekirse komprosör kullanmak ve kışın aküyü de şarjda bırakmak için kullanıyorum.
    sey_47 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    nerede bu afrikacı gençler

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerede bu afrikacı gençler
    Güncel yakıt fiyatlarından sonra motorlar garajda 😂

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bolu dereköy kampından birkaç kare

Bu motor bı tek banamı çok tipsiz geliyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:04 ----------

Sen bu motora tipsiz diyosan estetik,guzellik,yakisiklilik anlayisinda ciddi bir problem olabilir sevgili mchi.

Motor baya tipsizin önde gideni arkadaşta sorun yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Dunyanin en yakisikli endurosu.Aksini iddia eden kisinin herhangi bir konuda fikir belirtmesi yasaklanmali.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kendi sınıfı içinde karşılaştırılmadıysa amatör bir yorum olmuş

Bu fotoda baya yakışıklı çıkmış sanırım önüne takılan koruma takozu tipini pic ediyor. Geniş ağızlı gulen joker gibi düz olan koruma demiri o kadar bozmamis

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu fotoda baya yakışıklı çıkmış sanırım önüne takılan koruma takozu tipini pic ediyor. Geniş ağızlı gulen joker gibi düz olan koruma demiri o kadar bozmamis
    Yaaa tabikii.. koruma demirinin pic etmedigi motor ben gormedim.

Bi de F54 un motorunun rengi gordugun gibi asiri kotu.rengareng,lunapark motoru gibi.

Gumus gri veya siyahh olmaliii.

Motosikleti
    Ne yapıyorsunuz arkadaşlar nasılsınız . Uzun süredir yatan motorumu (iş sebebi ile kullanmıyorum) geçen hafta çalıştırdım . 2 ayın sonunda kapalı garajın da farkı ile yine tek marş ile çalıştı.
    Fulbat aküden çok memnunum aklınızda bulunsun.
    2022 yılı toplam km 950 km istanbul zonguldak , zonguldak istanbul oldu .
    F54 bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Geçen hafta Sarıgerme'deki motosiklet festivaline katılmıştım , yakında bir kaplıca ve çamur banyosu varmış , giderken arkadaşın 2018 manuel Africa Twin ile 15-20 km kadar bozuk toprak yollarda artçılı sürüş yaptım , üzerindede Metzeler Karoo takılıydı çok fazla toprak yol tecrübem olmasada artık lastiktenmi yoksa Africa nın süspansiyonundanmı 60-70 km hızlara sorunsuz çıktım , motor kendime ait olsa ve tek sürsem biraz daha hızlı gidebilirdim ama yinede çok keyif aldım , hafif yükseltilere hızlı girip zıplamak çok daha keyif verirdi herhalde ama Allah'tan fazla abartıp kaseyi çatlatmadan asfalta döndük :D
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta Sarıgerme'deki motosiklet festivaline katılmıştım , yakında bir kaplıca ve çamur banyosu varmış , giderken arkadaşın 2018 manuel Africa Twin ile 15-20 km kadar bozuk toprak yollarda artçılı sürüş yaptım , üzerindede Metzeler Karoo takılıydı çok fazla toprak yol tecrübem olmasada artık lastiktenmi yoksa Africa nın süspansiyonundanmı 60-70 km hızlara sorunsuz çıktım , motor kendime ait olsa ve tek sürsem biraz daha hızlı gidebilirdim ama yinede çok keyif aldım , hafif yükseltilere hızlı girip zıplamak çok daha keyif verirdi herhalde ama Allah'tan fazla abartıp kaseyi çatlatmadan asfalta döndük :D
    üzerinde hiç aksesuar olmasa afrika arazide daha keyifli olurdu çünkü amortisörleri aksesuar takılınca yetersiz geliyor öhlins veya hperpro ile değişim düşünüyorum önümüzdeki yıl
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arazi demeyimde stabilize yolda bende çok memnunum africadan . Ama yük arttıkca denge amortisör ayarlanmazsa bozuluyor

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yapıyorsunuz arkadaşlar nasılsınız . Uzun süredir yatan motorumu (iş sebebi ile kullanmıyorum) geçen hafta çalıştırdım . 2 ayın sonunda kapalı garajın da farkı ile yine tek marş ile çalıştı.
    Fulbat aküden çok memnunum aklınızda bulunsun.
    2022 yılı toplam km 950 km istanbul zonguldak , zonguldak istanbul oldu .
    Üstat akü değişim zamanım gelmişti, senden ve Cyan'dan feyz alarak kendi motoruma Fulbat akü aldım bugün. İnşallah ben de memnun kalırım.
    F54 ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat akü değişim zamanım gelmişti, senden ve Cyan'dan feyz alarak kendi motoruma Fulbat akü aldım bugün. İnşallah ben de memnun kalırım.
    En ufak bir sıkıntı yaşamazsın inanki. Sahibi camianın içinden birisi kesin çözüm yapar .

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En ufak bir sıkıntı yaşamazsın inanki. Sahibi camianın içinden birisi kesin çözüm yapar .
    Denimoto'dan aldım ve esnaflıklarını çok beğendim, frenlerimdeki kusurları bile söyledi adamlar, yakın zamanda bir fren bakımına gideceğim onlara.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Denimoto'dan aldım ve esnaflıklarını çok beğendim, frenlerimdeki kusurları bile söyledi adamlar, yakın zamanda bir fren bakımına gideceğim onlara.
    Frenleme sistemi malzeme ve bakımları + akü için tek adresim. Benim de arka disk biraz inceldi / kaliperde hafif bir sıkıntı vardı (arka kaliperin pimlerinden biri zamanında paslanmış hareketi kısıtlanmış, kısmen sürtme yaptığı için fren diskini normalden erken inceltmişti, pimi temizleyerek düzeltmişti). Şimdi kaliperlere komple bakım (rebuild?) yaptırırım (sıfır pimler ve contalar?), diskin durumuna göre yeni disk de taktırabilirim...

Çelik fren hortumu varsa belki biraz daha uzun fren hortumları + debriyaj ve gaz teli ayarlayıp 2,5 - 3cm gidon yükseltme de yapabilirim sonra - kısmet.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Demiştim pişman olmazsınız diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Frenleme sistemi malzeme ve bakımları + akü için tek adresim. Benim de arka disk biraz inceldi / kaliperde hafif bir sıkıntı vardı (arka kaliperin pimlerinden biri zamanında paslanmış hareketi kısıtlanmış, kısmen sürtme yaptığı için fren diskini normalden erken inceltmişti, pimi temizleyerek düzeltmişti). Şimdi kaliperlere komple bakım (rebuild?) yaptırırım (sıfır pimler ve contalar?), diskin durumuna göre yeni disk de taktırabilirim...

Çelik fren hortumu varsa belki biraz daha uzun fren hortumları + debriyaj ve gaz teli ayarlayıp 2,5 - 3cm gidon yükseltme de yapabilirim sonra - kısmet.
    Fırsat buldukça çayını kahvesini içer yaptığı işçiliklere bakarım gerçekten harika bir esnaf .
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)