Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
27. sayfa BirinciBirinci ... 17252627282937 ... SonuncuSonuncu

Hero X Pulse 200 Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    Ben hiç tarzım olmasada s3 scooterımı değiştirmek istiyorum ve gözüm xpulse ye kayıyor.Acaba değermi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    Hero iyi marka ben beğeniyorum Hintlilerin bunu daha öncede yazdım forumda konuda açdım motorları kendi ülke standartlarına göre öncelik dayanıklılık üstüne yapılıyor .. o yüzden ben Japon’a gücü yetmeyene Hintli öneriyorum..

Bir yerde okumuştum misal bajaj naylon lastik kullanıyor millet çok şikayet edince bajaj açıklama yapmış bizim ülkemizde tropikal iklimde bu lastikler verimli kaukçuk lastik çabuk bitiyor falan diye açıklama yapmışlar açıklama ne kadar doğru bilmiyorum ama bana çok mantıklı geldi..
    naylon lastik çünkü sıcağı çok seven bir lastik …ama soğuk yağmurda sabun gibi kaygan..

Hintliler için tek eksi diyebileceğim şey motorları işlevsellik üstüne hani süratli olsun hızlı gitsin mantığı ön planda yok biraz daha performanslı olsa mesela hero 200 değil 250cc olsaydı yada bajajdaki dtsi gibi bir teknoloji kullansaydı kısaca bir 150 görse uzun yol için çok güzel olurdu..
    retox70 ve Fatih Selçuk bunu beğendiler.

Kullanım amacına bağlı. Dağ başında yaşayıp scooter'ın alışveriş vs. amaçlı daha kullanışlı olduğunu düşünebilirsin, ya da şehirde yaşayıp böyle bir aracın haftasonu kaçamakları açısından daha iyi olduğunu düşünebilirsin. Ben kendi adıma ilk söylediğim gruptayım sanırım.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hero iyi marka ben beğeniyorum Hintlilerin bunu daha öncede yazdım forumda konuda açdım motorları kendi ülke standartlarına göre öncelik dayanıklılık üstüne yapılıyor .. o yüzden ben Japon’a gücü yetmeyene Hintli öneriyorum..

Bir yerde okumuştum misal bajaj naylon lastik kullanıyor millet çok şikayet edince bajaj açıklama yapmış bizim ülkemizde tropikal iklimde bu lastikler verimli kaukçuk lastik çabuk bitiyor falan diye açıklama yapmışlar açıklama ne kadar doğru bilmiyorum ama bana çok mantıklı geldi..
    naylon lastik çünkü sıcağı çok seven bir lastik …ama soğuk yağmurda sabun gibi kaygan..

Hintliler için tek eksi diyebileceğim şey motorları işlevsellik üstüne hani süratli olsun hızlı gitsin mantığı ön planda yok biraz daha performanslı olsa mesela hero 200 değil 250cc olsaydı yada bajajdaki dtsi gibi bir teknoloji kullansaydı kısaca bir 150 görse uzun yol için çok güzel olurdu..
    Xpulse 200t, Pirelli Angel City lastikle geliyor. Kışın lastik güven vermiyordu. Bir şekilde yazın iyidir diye düşündüm ama hala arka frene biraz fazla dokunursam kitleyip kayıyor.

Lastiğin broşürlerini inceledim. Naylonmuş.

Kesinlikle Winter Grip 2 takacağım ama şimdimi yoksa Eylül sonumu kararsız kaldım.

Anlas WG-2 için yaz-kış kullanım diyor.

Öneriniz nedir?

Not : Winter Grip Plus radyal tip kullanmayacağım.
    WG-2 çapraz karkas çok daha konforlu ve çok daha yumuşak bir lastik. Yola vantuz gibi yapışıyor.

Motosikleti
    MT-07
    Ufuk abi nie paraya kıymıyorsun? Pilot street takarsan o motor canavar gibi yola tutunacak. Vazgeçmedin şu Anlas'tan gitti. Kaliteli lastik takınca daha çok zevk alacaksın o aletten. Emin ol İstanbul'da senin kullanacağın tüm hava şartlarında yeterli ve daha güvenli bir lastik pilot street.
    ufoz bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Winter grip2 güzel lastik bence fiyatlar artmadan alın
    ufoz bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ufuk abi nie paraya kıymıyorsun? Pilot street takarsan o motor canavar gibi yola tutunacak. Vazgeçmedin şu Anlas'tan gitti. Kaliteli lastik takınca daha çok zevk alacaksın o aletten. Emin ol İstanbul'da senin kullanacağın tüm hava şartlarında yeterli ve daha güvenli bir lastik pilot street.
    Pilot streetle WG2 arasında fiyat farkı yokki. Netedeyse aynı. Fakat ben düz sırtlı lastik sevmiyorum.
    Biliyorsun ben neredeyse her hafta sonu Hezarfendeyim. Hafta içide en az 2-3 kez Gedikpaşa, Yeşildirek, Çemberlitaş, Cağaloğlu bölgesinde.

Bu bölgelerde yolun bozukluğunu hissettirmeyen tek lastik işte o WG2.
    Diğerleri temiz asfalt lastiği.
    Mesela WGPlusı sevmeme nedenimde bu. O lastikte temiz asfalt için yapılmış.

Ben nasıl 120 üstü hızları sevmiyorsam, lastiktede güvenlik+konfor arıyorum. Yani hız için lastik aramıyorum.

Bu güne kadar yaz kış kendimi bir tek WD2 de güvende hissettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

Pilot streetle WG2 arasında fiyat farkı yokki. Neredeyse aynı. Fakat ben düz sırtlı lastik sevmiyorum.
    Biliyorsun ben neredeyse her hafta sonu Hezarfendeyim. Hafta içide en az 2-3 kez Gedikpaşa, Yeşildirek, Çemberlitaş, Cağaloğlu bölgesinde.

Bu bölgelerde yolun bozukluğunu hissettirmeyen tek lastik işte o WG2.
    Diğerleri temiz asfalt lastiği.
    Mesela WGPlusı sevmeme nedenimde bu. O lastikte temiz asfaşt için yapılmış.

Ben nasıl 120 üstü hızları sevmiyorsam, lastiktede güvenlik+konfor arıyorum.

Onuda bir tek WD2 de bulabildim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

Winter grip2 güzel lastik bence fiyatlar artmadan alın
    Almakta problem yok. Parasını ayırdım zaten.

Asıl sorum şu.
    Alıp hemen takıp kullanayımmı?
    Yoksa eylül sonunumu bekleyeyim?

Açıkçası Angel City sıcakta performans verir dedim ama bana hala güven vermiyor.
    Viraja içerden girip, dışardan çıkıyorum. Hiç kaydırmadım diye hatırlıyorum ama yinede kayacak gibi geliyor lastik.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alın takın güven vermiyorsa niye riske giriyorsunuz

Motosikleti
    MT-07
    Abi pilot street radyal değilki Sana o yüzden direkt onu önerdim. Biliyorsun az çok senede en az 20000km yol yapan adamdım eskiden. 3 set pilot street eskittim. Sen pilot street'e geçersen çok rahat edeceksin ve %60 senin arka teker kitlenme sorununun da çözülmüş olacak.

Müsait olduğunda seninle gene buluşalım abi ama bu sefer hesaplar benden olacak. Öyle ucuz bir yer ile de kurtulmak gibi bir seçenek yok
    ufoz bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alın takın güven vermiyorsa niye riske giriyorsunuz
    Forumda bazı arkadaşlar ısrarla 10°c üzerinde kullanma demekte. Ben diğer motorda 2 veya 3 yaz kullandım. Hatta tura bile gittim WG2 ile. Hiç bir kaydırma yaşamadım. Sadece Ağustos ortasında fren mesafem çok az bir miktar uzamıştı. Fakat o zamanki motorumda ABS yoktu.

Sıcakla ilgili arkadaşlar acaba lastik çabuk ve çok ısındığı için, yazın ateş gibi oluyor. Bu yüzdenmi kullanma diyor anlamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

Abi pilot street radyal değilki Sana o yüzden direkt onu önerdim. Biliyorsun az çok senede en az 20000km yol yapan adamdım eskiden. 3 set pilot street eskittim. Sen pilot street'e geçersen çok rahat edeceksin ve %60 senin arka teker kitlenme sorununun da çözülmüş olacak.

Müsait olduğunda seninle gene buluşalım abi ama bu sefer hesaplar benden olacak. Öyle ucuz bir yer ile de kurtulmak gibi bir seçenek yok
    Şu anki lastiğimde radyal değil. Ama sırtı düz lastik şu benim yarışma alanlarında çok kayıyor. Örnek MC50. Üstelik yeniyken.

Hesap falan değil sorun. Bir türlü şu benim motoru sen ben kaan beraber ıslatamadık.
    Şu hafta sonu olayını bir bekliyelim bakalım. Kimler çıkacak.

Bu arada görüşelim yahu.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu anki lastiğimde radyal değil. Ama sırtı düz lastik şu benim yarışma alanlarında çok kayıyor. Örnek MC50. Üstelik yeniyken.

Hesap falan değil sorun. Bir türlü şu benim motoru sen ben kaan beraber ıslatamadık.
    Şu hafta sonu olayını bir bekliyelim bakalım. Kimler çıkacak.

Bu arada görüşelim yahu.
    Abi işte Mitas MC50 ile Pilot Street bir değil. Alakası yok. O yüzden direkt pilot al diyorum.

Walla ben teklifimi yaptım, 70'lik Beylerbeyi Göbek Rakısı var. İstersen bu akşam getireyim sahile Bu hafta izin aldım işten, gitmiyorum walla.

Bu haftayı boşver, bir dahaki hafta sonu müsaitsen Çanakkale/Küçükkuyu'ya bir kampa Cuma iş çıkışı basalım, sabahı gezer, gecesi içer, ertesi günü geri döneriz

Yada Beşiktaş'ta içelim, sonra metrobüstür, otobüstür döneriz bir şekilde :D
    ufoz ve levend84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Benim herşey validemin durumuna bağlı.
    Bu hafta sonu gidebilirsem, istanbula salıya dönerim. Haftayada bir yere gidemem.
    Telefonlaşırız.

Motosikleti
    MT-07
    Abi keyfine göre takıl. Biliyorsun ben İstanbul'da sabit duruyorum
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Abi keyfine göre takıl. Biliyorsun ben İstanbul'da sabit duruyorum
    Dedikler ki efsane geri döndü
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dedikler ki efsane geri döndü
    Bu hafta izin yazdırdım kendime. Takılıyorum tüm gün evimde
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    250r
    Küçükkuyu tarafına gelirseniz haberim olsun. Yanınıza uğrarım.

Sizin çanakkalede olduğunuzu biliyordum ama küçükkuyuysa daha da yakınmışız.

Motosikleti
    Cb 250 R
    Yeni 4v versiyonu ne zaman stoklarda olacak acaba bilgi var mı ?

Motosikleti
    250r
    Alıntı 2wsx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni 4v versiyonu ne zaman stoklarda olacak acaba bilgi var mı ?
    Hali hazırda satıyorlar diye biliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

Alıntı ushuaia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin çanakkalede olduğunuzu biliyordum ama küçükkuyuysa daha da yakınmışız.
    Merkezde değilim ama, yakınım.

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    HERO XPULSE 200 motoruma yaptığım ön çamurluk tozluğunu paylaşmak istedim.
    Düşünen arkadaşlara fikir verebilir. Faydası gerçekten mükemmel.

https://www.youtube.com/watch?v=ljDmvcpTyzQ
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

REKLAM ALANI
27. sayfa BirinciBirinci ... 17252627282937 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)