Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ımma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RKS Blazer XR 50

Yukardaki şarj cihazi ile 12V 8Ah aküyü nasıl şarj edebilirm menüde 12V(6P) veya 14V(7P) secilebiliyor akım değerleri ise 1 ila 6 amper arası secilebiliyor voltaj değeri 14v mu olması lazım yoksa 12v mu olması lazım 12 6 hücreli yazıyor ama sitelerde 14.4 ile sarj edilmesi gerekiyor ben hangisini seçmem gerekli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BUnun menisünde pb seçeneği varsa olur hatrıladığım lityum bataryalar ve nikel metalhidrat vardı

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Seçilecekler
    Pil tipi : Pb
    Pil voltajı : 12 volt
    Şarj akımı : 800 mA

Bu tür piller kapasitesinin onda biri akımla, 10 saatte (full boşsa 10 saat) şarj edilir.
    Akımı yükseltmeyin, aküyü kavurmayın boşu boşuna.

Şarja başladıktan sonra akünün volrajını göreceksiniz ekranda.
    O gitgide yükselecek.
    14.7 volt olduğunda şarjı kesecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

Akımı 1 amperden düşük seçemiyorsanız oda olur.
    kadirelvan bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Blazer XR 50
    Teşekkür ederim bilgiler için dediğiniz şekilde bıraktım. 10 saat sonra tekrar kontrol edeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

başka bir sorum akü şarj olurken yakında dinlerken kaynama gibi bir ses duyuyorum sorun olmaz demi ayrıca voltaj değeri 14.61 değerlerinde kitapçıkta 14.40 max yazıyor sorun olmaz demi tekrardan teşekkürler şimdiden

Motosikleti
    Dominar D400
    Bu cihaz şarj tamamlanınca akımı ve şarj etmeyi durduruyor zaten, ses ayarını açtırsanız sesli de uyarır. Üzerindeki ekranda kaç dakika şarj olduğu ve kaç mAh şarj ettiğini gösteriyor. 0.1 A ile bile şarj edebilirsiniz. Sizin akünüz 6P(6 hücreli)dir. Yukarıda ufoz arkadaşın da bahsettiği gibi akü 800mAh(Akünüzün amper değerini %10'u ile) şarj etmeniz idealdir. Akünüz sağlam ise alet şarjı kesene kadar şarj edin.

Motosikleti
    RKS Blazer XR 50
    Teşekkürler. Verdiğiniz bilgiler ile şarj ettim fakat bittiğinde uyarı verdi 12.70v bitiminde. Fakat akü bittikten 2 saat sonra baktığımda avometre ile 12 60 v görüyorum zaman mesela gün aşırı baktığımda azar azar düşüyor. 12.50 12.40 şeklinde düşüyor nedendir acaba akü yeni akü

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı kadirelvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Verdiğiniz bilgiler ile şarj ettim fakat bittiğinde uyarı verdi 12.70v bitiminde. Fakat akü bittikten 2 saat sonra baktığımda avometre ile 12 60 v görüyorum zaman mesela gün aşırı baktığımda azar azar düşüyor. 12.50 12.40 şeklinde düşüyor nedendir acaba akü yeni akü
    Bittiğinde 12.70 değil 14.70V'tur. Şarj bittikten hemen sonrasında 13 civarına düşer. Zamanla 12.5V civarında oturur voltaj genelde. Normaldir.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bittiğinde 12.70 değil 14.70V'tur. Şarj bittikten hemen sonrasında 13 civarına düşer. Zamanla 12.5V civarında oturur voltaj genelde. Normaldir.
    Benim bildiğim 12,5V %80 civarı oluyor, biraz az gibi sanki. (12,75 ve üstü %100...)

Bende sattığım motorla birlikte vereceğim Nisan ayında satın aldığım yeni bir akü var kutusunda duruyor, ayda bir tazeleme amaçlı şarja takıyorum, iki hafta önce şarj etmiştim. Şimdi ölçtüm 13,05V gösteriyor.

Motosikleti
    RKS Blazer XR 50
    İşte benim sorunum bu ben aküyü dediğiniz şekilde şarj ediyorum akü şarjdan çıktığında hemen olcuyorum 14 veya 13 v değil direkt 12 7 felan görüyorum daha asonralarda bu değer 12 60 karda gezmeye deavm etti bu güne kadar şu anda 12.60 civarında şarj ettiğim günden beri boşta duruyor. Konnektör çıkışı 9 v veriyor cozemedigim için takamiyorum motora

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)