Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Taksiye arkadan çarptım

Motovento
    REKLAM ALANI
    istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    dün gece taksiye sağ arka çamurluğuna vurarak çarptım bende bir şey yok küçük sıyırıklar var. kendi motoosikletimde ciddi sayılacak hasar yok ancak taksinin sağ arka çamurluğuna vurduğumdan dolayı hasar aldı ve stop kırıldı benim her şeyim tam ehliyet sigorta vs. olay yerinde tutanak tuttuk taksici benden bir şey talep etmedi tutanağı taksici yazdı benim yerime de yazmış okudum ve olduğu gibi yazmış imzaladım tutanağın kopyasını aldım taksici benden ruhsa ve ehliyetin resmini almıştı Şimdi benim ne gibi işlemler yapmam gerekiyor başıma neler gelebilir ne gibi önlemler almam lazım yardımcı olursanız sevirinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:45 ----------

Not : taksi şirkete ait bir taksi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hiç bişey yapmana gerek yok. taksici servise gidecek servisş dosyayı açacak. ve tutanağı inceleytecekler. ki sen arkadan vurduğun için suçlsun. o yüzden senin sigortan taksinin zararını karşılayacak. sana da sms ile bilgilendirme gelir. o linkten neyin ne olduğunu takip edebilirsin.
    bir sonraki sigorta yaptırdığında kazadan dolayı sigorta ücretin daha fazla çıkar (hasarsızlık indirimini deldiğin için)
    istanbuls34 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    aracımın hasarını kendi cebimden mi yaptıracağım acaba ? Birde karşı tarafın sigortasını arayıp bilgi vermeme gerek var mı ?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Kaskon varsa kaskon karşılayabilir, yoksa kendin karşılayacaksın. Trafik sigortası karşı tarafa olan sorumluluğunu kapsar.
    Herhangi bir yere bilgi vermene gerek yok. Kaskon varsa kendi hasarın için onlara ulaşman gerekir, öyle bir durum yoksa da senin bir işin yok artık konuyla ilgili. Taksici tamir ettirip senin trafik sigorta şirketinden tazmin edecek / onlara ödetecek.

Geçmiş olsun.
    espresso bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Öncelikle geçmiş olsun, Allah beterinden korusun inşallah.
    Taksici aracının serviste kaldığı gün sayısı kadar ''kazanç kaybı'' talep edebilir.
    Böyle bir talebi olursa bu bedeli sigorta karşılamıyor. Avukat aracılığı ile size geliyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bazı avukatlık şirketleri bu kaza kovalama işini kendilerine iş edinmiş. Hasarlı ve yüzde, yüz haklı durumda sizi arıyorlar biz ilgilenelim diye.

Muhtemelen karşı tarafı da arayacaklar.

İki gün yattı diye yatma parası ( bizden 600 lira aldılar ), ekspertiz ücreti ( 200 lira ), dosya parası, avukatlık ücreti yanlış hatırlamıyorsam toplam 1800 lira civarı tutmuştu. Biz hemen ödedik yüzde bilmem kaç indirim yaptılar 1600 küsur ödedik.

Ancak böyle bir şeyle karşılaşırsınız bir de kendi motosikletinizi kendi cebinizden yaptıracaksınız seneye de daha fazla sigorta ücreti ödeyeceksiniz o kadar.

Motosikleti
    Hepinize teşekkür ederim. Bu gün taksi şirketi ile anlaştık 2000tl yattı parası verdim ( ki araç durakta yoktu.). Bundan sonraki işlemleri sigorta üzerinden halledeceğiz parayı verdiğime dair ve herhangi bir sorunun kalmadığına dair bir kağıt da imzalattım.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Madem bu taksiler yattı parası alabiliyor.
    Ben motosikleti toplu taşımaya binmemek için kullanıyorum.
    Mesela kaza oldu karşı taraf kusurlu,
    benim motor experi, servisi falan filan bir ay yattı.
    Bu sürede işe toplu taşıma veya taksiyle gitsek bu masrafları alma hakkı var mı?
    Dxsec bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sürede işe toplu taşıma veya taksiyle gitsek bu masrafları alma hakkı var mı?
    Bkz; Araçtan yoksun kalma tazminatı. Ancak bunu da sigortalar karşılamıyor.
    ryangt bunu beğendi.

Nashvodka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri ticari araç , biri şahsi Hakkı yok.

Henüz başımdan geçen taksi kazası ile ilgili ufak bir örnek paylaşayım. Yandan sürttüğüm taksi , daha doğrusu dönüşte o bana vurdu ancak süzgeçleme yaptığım için %100 ben kusurlu çıktım. Her neyse , bu vurduğum yer daha önceden hasarlı olduğu için sigorta şirketim buranın hasarını karşılamadı ve doğal olarak bunun için bana dava açtılar. Bir kaç avukat ile görüştüm ancak hepsi hiç zorlamadan uzlaşıp ne istiyorlarsa ver dedi. Çünkü dava uzarsa masraflar çoğalacak ve %90 daha fazla ödemek zorunda kalacaksın dediler. Sonuç olarak 7.000 TL kadar yattı parası dahil bir masraf ödedim. Diyeceğim o ki dostlar , şahsi araç ile kaza bir şekil hallolur ancak taksi ile kazaya karıştığınızda aman dikkat. Raporu çok iyi tutun , fotoğrafları net çekin.

Sevgiler
    espresso bunu beğendi.

ddh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Öncelikle geçmiş olsun. Cana gelmemiş ya gerisi bir şekilde halledilir.

Motosikleti
    Ducati Monster 821
    Çok gemçiş olsun, daha beterlerinden korusun

Motosikleti
    Merhabalar bu sabah beni bir avukat aradı ve geçmiş aylarda bir kaza yapmışsınız siz mağdur musunuz ? diye sordu bunun üzerine kazada kusurlu görünen benim dedim ve görüşmeyi bitirdik daha sonra e devleti kontrol ettim ve 1 ay önce adıma açılmış bir icra dosyası gördüm 1. tebligat yollanmış ancak adres yetersizliğinden geri dönmüş. hemen ardından icra dairesine gittim bir dilekçe yazdım ve imzalı yazılı kağıdı da verdim. bakalım süreç nasıl işleyecek.
    espresso bunu beğendi.

Kazayı net anlatmamışsın arkadan çarpan sen dikkatli ol trafik kurallarına uy bu iş mahkemesi vesaire hem canından bezdirecek hem zamanın gidecek hem paran gidecek

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)