Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Choose your enemyKöpek - Kadın Şöför - Paketçi - Otobüs şöförleri - refüj sulama

Motovento
    REKLAM ALANI
    atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Hava ne zaman günlük güneşlik olsa işe arabayla değil motosiklet ile giderim. Zekeriyaköy - Bomonti arası 26 km gidiş sürüyor. 16 yıllık bir sürücüyüm. Çeşit çeşit olay yaşadım gördüm küçük kazalar da yaptım ama son günler ve son bir kaç senede sanki olaylar hızlandırılmış çekimde yaşanıyormuş gibi üstüme üstüme geliyor. Başlıkta yazanların her biri benim için trafikte her gün sürekli rekabet ettiğim ve artık illallah dediğim unsurlar.
    1) Köpekler: Artık inanılmaz sıkıldım dün akşam eve dönerken 2 farklı köpek tüm güçleri ile motora doğru koşup saldırmaya çalıştı gazı açtım uzadım ama bu her seferinde benim için bir risk oluşturuyor çünkü gazı açtığım yer sarıyer'in göbeği. Her zaman kaçamayabilirsiniz.

2) Kadın şöförler: Motor kullanırken içimden küfür etmekten yoruldum, sözüm meclisten dışarı genelleme yapmıyorum ama %80-90 kesim böyle. Her türlü boku yerler ve her zaman da özür dilerler görmedim derler. Elde telefon trafikte bile instagram, twitter peşindeler. Defa kez şahit oldum. Daha doğru düzgün iki şerit arasında araba kullanamayan kadına neden ehliyet verirsin. Bunu denetleyen bir sistem olmalı. Bizim canımıza kast ediyorlar çünkü üzgünüm bu tabir için.

3) Paket Servisçiler: Aralarında düzgün olana ben henüz rastlamadım. O yüzden genelleme yapıyorum bu sefer. Sabrımı sınayan bir başka güruh. Ölmeyi bayılmak zanneden terlikle bile motor kullanan, kaldırımdan giden, ters yönden üstünüze tam gaz gelip görmüyon mü abi diyen, tek elle motor kullanıp diğer eliyle ya sigara içen ya da telefonla konuşan sizi sollarken 5-10 santim dibinizden sıyırıp geçen geçerken de korna ile ikaz etmeyen görüp görebileceğiniz en cahil en vurdumduymaz kişiler. Bir gün birileri gazabıma uğrayacak, toleransım hiç kalmadı.

4) Otobüs şöförleri: Tamam çok sıkılıyorlar kazançları da istedikleri kadar değil anlıyorum fakat bizler birer canlıyız ve o kullandıkları 20 metrelik otobüs ile bizi öldürebilirler!! Sadece lütfen şerit değiştirmeden önce ve dönüş yapmadan önce sinyal verin, durak ceplerine girip yolcu indirin ve diğer araçlar ile otobüs arasına giren bir motor var ise onu ezmeyin, sıkıştırmayın ki hayatına devam edebilsin o vatandaş!! (ki kesinlikle yanlış)

5) Orta refüj sulama: Benim çok aşırı gelişmiş ülkemde trafiğin en yoğun olduğu saatlerde gerizekalı gibi orta refüj sulaması yapılır. Dünya üzerinde bir örneğini görebilen varsa söylesin çünkü ben görmedim görebileceğimi de zannetmiyorum. Tamamen şova yönelik hareketler bunun saati mesai çıkışı mıdır 18:00-19:00'da mı yapılır bu iş?? Lanet olsun. Cidden bu ülkede motosiklet kullanmak ve hayatta kalıp üstüne keyif alabilmek çok çok zor.

Çok dertliyim özellikle dün yine bu ülkedeki motosiklet kullanıcısına saygısı olmayan bencil saygısız insanlardan ve trafik düzenlemelerinden genel sistemden bir kez daha nefret ettim. Sadece köpekler için bir şey diyemiyorum onlar da işin gerginlik seviyesini yukarı çekiyorlar keratalar
    Voltaren bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Taksi ve minibüs şoförlerini de ekle bence listeye. Onların yanında otobüs şoförleri baş tacıdır.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Sadece köpekler ile ilgili kendilerini geliştirdiklerini anlatma amacıyla...
    Oğlumu dişçiye götürdüm.
    Dönüşte sokağın birinde kaldırımda yatan iki köpek vardı kafafı kaldırıp baktılar yaklaşınca ayağa kalktılar..
    Oğlum sağlam tutun saldıracaklar dedim
    Hayvanlar yanlarından geçerken saldırmadılar.
    Yanlarına gelmeme 10 metre kadar kaldığımda benimle aynı yöne koşarak hız aldılar ve az ilerde saldırdılar..
    Yolda da 3 adet kasis kısa aralıklarla...
    Bir yandan sinirlendim bir yandan güldüm. Ulan itlere bak ıskalamamak için hız alıp dalıyor pezevenkler..
    Ama başarılı olamadılar kaçtık.
    Hadi onlar içgüdü v.s kesinlikle savunmuyor şehir içlerinde başıboş her köpeğim potansiyel katil olduğunu düşünüyorum.
    Ama ya senin yazdığın diğer şıklar?
    Onlara eğitim şart demeliyiz ama köpekleri eğitsek daha kısa sürebilir.
    atalayalper ve ferhatkars bunu beğendiler.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Kadın şoför dedin ya :D şimdi gelen geçen elleyecek seni :D

Paket/Servisçi değilde ! , motosiklet kullanıcıları diye daha genel olsa idi , 1 numarada motorcular olurdu , usturuplu giderken egzozu oynanmış bilimum hilkat garibeleri ile dibinizden silme geçmeler , manasız bakışmalar... yaş 43 oldu artık bu zamana değin karşılaltığım yegane hır gür vukuatlar yüzde 99 oran ile motorcular ile olmuştur.

Ne ise , bu coğrafyada sinirleriniz alınmış şekilde yaşamamız lazım , yoksa gerisi duman/tufan.
    espresso bunu beğendi.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    onlara göre de siz kötüsünüz hocam bu iş biraz böyle

wqaz00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Listede Doblocu dayılar ve taksiciler yok lütfen dikkat edelim bu tarz şeylere 😂
    espresso, atalayalper, VR46Rossi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Artık Yok...
    Dertlenecek bir şey yok motor icat edildiği günden beri bunlar var zaman içinde eklenerek yenileri gelerek arıtacak

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dertlenecek bir şey yok motor icat edildiği günden beri bunlar var zaman içinde eklenerek yenileri gelerek arıtacak
    Abi senin adını ben bundan böyle "Bay Muhalefet" koyuyorum. Biraz da samimyetine güvenerek yazdım bunu keza sen tüm konulara katılım sağlayıp yazılan hiçbir şeyi kabul etmeyip hep bir antitez sunuyorsun her seferinde bu böyle. Ben dertliyim yazdım bir süre sürmeyi bırakacağım diyorum dertlenecek bir şey yok yazdın ne diyim sana göre yok bana göre çok

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadın şoför dedin ya :D şimdi gelen geçen elleyecek seni :D
    O nasıl bir tabir öyle anlam veremedim yazdığına 42 yaşındayım evli barklı çocuk sahibi biriyim yine de ellemek isteyen varsa özelden iletsin isteğini Bildiğin üzere motosikletlerde geri vites yoktur her zaman da lafımın arkasındayım keza bu bir yorum değil trafiğe çıktığın andan itibaren etkisini hissedersin kadın şoförlerimizin ensende biterler hemen daha yeni yaşandı hatırlarsan duke sürücüsü bir arkadaşımıza yandan bodoslama dalan "kadın şoförü"

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Alıntı wqaz00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Listede Doblocu dayılar ve taksiciler yok lütfen dikkat edelim bu tarz şeylere ��
    Vallahi doğru söylüyorsun onları atlamışım. Fakat ben artık sadece doblo değil doblo ve fiorino olarak bakıyorum o konuya. Çünkü doblonun bir boy küçüğü olan sevimsiz fiorino'nun da adı çıkmış durumda. Doblo ve fiorino gördün mü 2 kere düşün yapacağın hamleyi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kopeksiz sokaklar istiyorum.Kopek sahiplerinin hayvaninin sictigini toplamasini istiyorum,medeni bir ulkede yasamak istiyorum yani.

Gerisi sonra da halledilir.ulke pakistan baglades e dondu hininakoyim

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Trafikte benim en gıcık olduğum kitle; sanki 10 dakika Instagram'a bakmasa, sanki Whatsapp'da 2 dakika yazmasa ölecekmiş gibi olan telefon manyağı denyolar ile bakkala, markete bile navigasyon kurmadan gidemeyen yön özürlü eblek kitle.

Bonus olarak ; normal hayatlarında dümbük gibi araba kullanan bazı kadın sürücülerin bir de araba içinde bet sesleriyle atarlı giderli şarkılar söyleyerek kendilerini videoya almaları ve yola odaklanamamaları.

Bonus 2; Egea ve Megane gibi şirket arabaları ve kendilerini Formula 1'de sanan 1.5 dci ya da 1.3 multijet pilotları.

Bonus 3; Beyaz Bmw,
    espresso ve atalayalper bunu beğendiler.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Konuştukça yeni yeni maddeler buluyoruz şimdi biz dertlenmeyelim de kim dertlensin. Arkadaş ben bu alete keyif almak için biniyorum ülkenin içinde bulunduğu saçma salak durum öyle bir herkesin hal ve hareketlerine yansımış ki motora binice keyif almayı bırak dert babası olarak iniyorsun.

Bizim ülkede ehliyet almak kolay.B,E,A2 ehliyetim var sınavlar sırf ehliyet almak için yaplıyor. Ezbere dayalı kursta ezberletiliyor ne yapılacağı sınavda aynısı uygulanıyor. Şimdi de aynı izliyorum kursların eğitim videolarını, geri park ezbere yaptırılıyor. Yani öğrenmeden ehliyet veriliyor bizim ülkede. Saygı,empati olaylarına hiç girmiyorum.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Son yıllarda tuğralı doblolar trafik terörü zirvesindeki liderliğini kadın şöförlere, dangoz motorculara ve diğer kiralık şirket araçlarına kaptırmaya başladı, dobloları esefle kınıyorum buradan.

Açıkçası bizim ülkede küçük taşıt olmak zor. Motorcuysan zaten 2 tekerden fazla tekeri olan tüm taşıtlara yol vermen lazım, yoksa kavşakta geçiş hakkı seninmiş, şerit sana aitmiş falan bunlar hikaye. Aracın ufak mı? daha büyük olana yol vereceksin, orman kanunları bunu emrediyor

Ülkemizdeki insan kalitesi fazla düşük, asıl sorun bence bu. Trafikte arabacısı motorcusu ticarisi topyekün bir cinnet halindeyiz. Velhasıl insan kalitemiz yükselmedikçe bu ülkede motosiklet kültürü oturmayacak ve trafikte yaşadığımız riskler azalmayacak dostlar.

Bu keşmekeş trafikte bütün riskleri alıp sürmeye devam etmek mi, yoksa motora biraz ara verip 4 tekere geçmek mi? Zor tercih...

Ne demiş şair ; sürmek veya sürmemek, işte bütün mesele bu!

Eğer olaylar çok üzerine gelmeye başladıysa, sinirlenip kaza yapmaktansa kısa bir ara vermek daha mantıklı gözüküyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    6-empati yoksunu, beyni gelismemis, ön lobu olusmamis embesil mahluklar.

Gecen onume oyle bir kirdi ki biri, arka tekeri kitledim on frene abandim milimlerle kurtardim. Abs olmasa adima baslik acilmis, Rahmet okuyordunuz bana.

Cok sinirlendim, asiri sinirlendim. It oglu it sapagi kacirmamak icin benim canimi tehlikeye atti.

Baktim benim guzergahta gidiyor, takildim pesine. Isiklarda durdu. Benim canimi tehlikeye attigini, az kalsin dusuyazdigimi, dussep olebilecegimi veya sakat kalabilecegimi soyledim.

50 li yaslarda, yaninda genc bir delikanli ve arkadada yine 50 lerde bir kadin 3 kisiler aracta. Adam amma abarttin ozur diledik ya dedi. Ne ozru dedim, onune kirinca el yaptim ya dedi. daha ne istiyorsun dedi. Trip atiyor dayi.

Dedim sen anlamadin sanirim, anla diye soyluyorum. Iyice beynine sok ki, baska bi motorcunun canini tehlikeye atma.

Burda genc cocuk biraz el kol bisiler yapti gergin gergin, duymadim ne dedi. Adam da baktim piskinkikte sinir tanimama rekoru kiriyor, ve ses tonunu yukseltmeye basliyor.

Iste o mahluk, empati yoksunu. kendi rahat gotunu terletmemek icin, 3-5 km fazla gidip bi sonraki sapaga girmemek icin insanlarin canini tehlikeye atan mahlukat, benim trafikteki dusmanim.
    espresso ve SuleymanE bunu beğendiler.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Gercekten hala sorunun otobus soforleri, kopekler, kuryeler falan oldugunu mu dusunuyorsunuz? Amsterdamdan medeni 100 kisi getirsem 2. haftasinda makas atmaya baslarlar.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gercekten hala sorunun otobus soforleri, kopekler, kuryeler falan oldugunu mu dusunuyorsunuz? Amsterdamdan medeni 100 kisi getirsem 2. haftasinda makas atmaya baslarlar.
    Hocam nedir peki sorun aydınlat bizi? Amsterdam’dan 100 kişi getirince ülkemize neden makas atmaya başlayacaklar?

Sorun tabii ki de eğitim sisteminin yetersizliği, değer yargılarımızın maneviyattan çok maddiyata dayanması, kural tanımaz birbirine saygı duymayan bir toplum oluşumuz. Dünya üzerinde en çabuk sinirlenen ve tepki gösteren 2.millet Türklermiş mesela. Amsterdam’a iki kere gittim 100 yaşın üzerinde 5000 kişi yaşıyor o şehirde. Sebebini hiç düşündünüz mü? Madem oradan örnek verdiniz o örnek üzerinden gidelim.

Çocukluktan itibaren çok iyi eğitim almış ve ailesi tarafından da iyi yetiştirilmiş ilgilenilmiş dövülerek büyütülmemiş karşısındaki bireylere saygı duyan aklında arabasını otobüsünü veya paket servis motorunu kullanırken borç harç olmayan o kişileri ülkemize getirince makas atmaya başlayacaklarını düşünmenize sebep olan şey nedir merak ettim cidden.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Çocukluktan itibaren çok iyi eğitim almış ve ailesi tarafından da iyi yetiştirilmiş ilgilenilmiş dövülerek büyütülmemiş karşısındaki bireylere saygı duyan aklında arabasını otobüsünü veya paket servis motorunu kullanırken borç harç olmayan o kişileri ülkemize getirince makas atmaya başlayacaklarını düşünmenize sebep olan şey nedir merak ettim cidden.
    Cahil amirleri, cahil müşterileri, cahil patronları, cahil çalışma arkadaşları... olabilir mi acaba?
    ...

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Çevre faktörü diyorsunuz yani? Türkiye’den Almanya’ya giden işçilerin meşhur hikayelerini duydunuz mu otomatları ve çevredeki jetonla çalışan makinaları nasıl bozduklarını? Onlar oraya giderken yanlarında cehaletlerini de birlikte götürdüler yıllar sonra adapte olabildiler kimse onlara makinaları bozmayı öğretmedi öyle bir kavram yok o ülkenin insanının lügatında. Peki yurtdışından misal Hollanda’dan İngiltere’den Türkiye’ye göçüp gelen yerleşen veya çalışmaya gelen kişilerden bir tane bile habere çıkan otomat bozan makas atan alkollü araç kullanan yoldaki kadına sarkan motosiklet sürücüsünü sıkıştıran birini gördünüz mü? Temel bozuk ise ne yapsan nafile. Avrupa sevici değilim ama sistemlerinin nasıl çatır çatır çalıştığını görüyoruz adamların hayatlarının her anında kurallar ve sistemler var öyle kanunlar koymuşlar ki S.S uymak zorundalar ve sorgulamadan da uyuyorlar uymayan olursa da çok büyük yaptırımlar uygulanıyor. Okulun ilk gününde başlıyorlar çünkü bu kurallara uymaları gerektiğini öğrenmeye. Öyle kolay değil o kültürü almış insanları 2 günde yoldan çıkarmak.

Ayrıca neyi tartışıyoruz ki tartışmaya açık bile değil bu konu. Bizi bozan başlıca sıkıntının adı belli; Cehalet.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam nedir peki sorun aydınlat bizi? Amsterdam’dan 100 kişi getirince ülkemize neden makas atmaya başlayacaklar?

Sorun tabii ki de eğitim sisteminin yetersizliği, değer yargılarımızın maneviyattan çok maddiyata dayanması, kural tanımaz birbirine saygı duymayan bir toplum oluşumuz. Dünya üzerinde en çabuk sinirlenen ve tepki gösteren 2.millet Türklermiş mesela. Amsterdam’a iki kere gittim 100 yaşın üzerinde 5000 kişi yaşıyor o şehirde. Sebebini hiç düşündünüz mü? Madem oradan örnek verdiniz o örnek üzerinden gidelim.

Çocukluktan itibaren çok iyi eğitim almış ve ailesi tarafından da iyi yetiştirilmiş ilgilenilmiş dövülerek büyütülmemiş karşısındaki bireylere saygı duyan aklında arabasını otobüsünü veya paket servis motorunu kullanırken borç harç olmayan o kişileri ülkemize getirince makas atmaya başlayacaklarını düşünmenize sebep olan şey nedir merak ettim cidden.
    Tabiki gidebiliriz. Zaten bende orada yasiyorum (Almere) ve %100 hollandali bir firmada calisiyorum yani bircok Dutch arkadasimda var. Hatta almanyadan da ornek verebilirim 2 sene de orada yasadim ve calistim.

Sizce buradaki insanlarin hepsi direk super saygili olarak mi dunyaya geliyor yada tamamen kendi istekleri ile mi boyle davraniyor diye dusunuyorsunuz? Yollarda denk geldigim bircok okul gezisinde mutlaka haserelik yapan cocuklara rastliyorum (Cop kutusunu tekmeleyen, yerlere cop atan vs). Peki ne oluyor devaminda? Bunlarin herzaman basinda 2 yada 3 kisi olur. O kisilerden biri fark ettigi gibi bu cocugu gruptan ayirir ve yolun geri kalaninda tek basina kalir.

Peki bu neyi saglar? Kotu birsey yaptiginda bu seni etkiler mentalitesini oturtur. Zamanla toplumun kalani da aslinda bu gozetmen rolunu ustlenir. Almanyada copunu yanlis konteynere atarsan veya yanlis yere park edersen ya komsun polisi arar yada gelip seni uyarir. Apartmanda yasarken hausmeister(bina sorumlusu) gelip yer kaplamamasi icin sut kutularinin havasini alarak atmam gerektigini soylemisti mesela.

Bu sistemin devam edebilmesinin iki kurali var. Surekli kendini denetim altinda hissetmen(bu ilk basta rahatsizlik verse de sonradan takilmiyorsun) ve davranislarinin sonuclarinin olmasi.

Tabiki bu insanlarin ekonomik durumu cok iyi, kafalari rahat vs ancak bu insanlardan denetimi alirsan, ustune birde haksizlik karsisinda hicbir ceza olmadiklarini gorurlerse yavastan topluma uyum saglarlar. Ekonomik zorluk bir etken olsa da baska bircok etken var ne yazik ki.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler