Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112 SonuncuSonuncu

Burgman 200 Kullanıcıları / Bilgi paylaşım başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Eski motorum Sym Wolf'te organik ön balataları 10.000 km.de bitirirdim, şu anki motorumda sinterli balata kullanıyorum ve aynı kullanım alışkanlığıyla neredeyse 30.000 km.dir hala bitmedi. Belki Cyan'ın da bahsettiği gibi sizin seçtiğiniz balata çabuk bitiyor olabilir.
    Cyan, AzÇok ve levend84 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski motorum Sym Wolf'te organik ön balataları 10.000 km.de bitirirdim, şu anki motorumda sinterli balata kullanıyorum ve aynı kullanım alışkanlığıyla neredeyse 30.000 km.dir hala bitmedi. Belki Cyan'ın da bahsettiği gibi sizin seçtiğiniz balata çabuk bitiyor olabilir.
    Tercihim her zaman organik balata oluyor. Burgman 200'ün balata ömrü gayet iyi. Yamaha XCITY250'nin arka balata ömrü çok az. Fakat onun da bir sebebi var. Küçük bir tasarımı var. Bu sayede arka fren kolay kolay kilitlemiyor. Panik frenlemede artıları görülürken balata değiştirme sıklığında eksileri görülüyor.

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen benim muhitte gördüm bir tane Burgman 200'ün acayip bir kalçası var. O ne büyük bir yolcu selesi ve sele altı deposudur yahu!? Çok konforlu bir motosiklete benziyor. (Arkada oturan için o kadar olmayabilir...)

Balata işleri biraz karışık, balatanın kompozisyonu önemli, organik, yarı organik, sinterli bunlar çok şey farkettirir.
    Haklısınız. Kadın olsaydı poposu hakkındaki bu sözünüz üzerine ölümüne diyet yapardı. Konforu çok iyi. Fakat, bir kaç yıl önce muadili Yamaha modelleriyle yaklaşık aynı olan kayış fiyatı 2-3 katı oldu. Sebebini bilmiyorum. Fakat durum vahim.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Burgman 200 çok güzel bir maxi-scooter ve 200cc hacme göre de gayet iyi gidiyor fakat o jant çaplarının artık büyümesi lazım en az 2'şer inch. Lastikler çok küçük motor yere çok yakın 1.80cm üstü boyundakiler bu motorda emanet bir görüntü ortaya koyuyorlar yolda. Kötü gözüküyor maalesef. Umarım bir sonraki kasasında jant çapı biraz daha büyür.
    levend84 bunu beğendi.

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu başlığa benden başka kimse yazmaz. Bunu anladım artık. Yine de yazmaya devam edeceğim. Bugün arka balataları değiştirdim. 3 yıl 17 bin km.de ancak %50 aşınmış. Yamaha XCITY 250'de 4 bin km.de bir arka balata değiştiriyordum. Burgman 200'de ön balata biraz çabuk bitiyor. 12 bin km.de tam bitmişti.(Yamaha XCITY250'de 30 binde aşınmıştı) Yamaha XCITY250'de 5. arka balata takımını kullanıyor olacaktım. Burgman 200'de 2. arka balata takımını kullanıyorum. Fark çok büyük.

Selam konuyu ilk defa gördüm.Bende yazarim artik arada.Canli kalsin.2014 model abs siz kullaniyorum 65binde 50bin km sini ben yaptim.Cok rahat ekonomik nazar degmesin ama cok saglam.Hemen hemen tüm bakimlarini kendim yaptim.simdiye kadar ciddi bi sorun ile karsilasmadim.Sizinki kac model.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burgman 200 çok güzel bir maxi-scooter ve 200cc hacme göre de gayet iyi gidiyor fakat o jant çaplarının artık büyümesi lazım en az 2'şer inch. Lastikler çok küçük motor yere çok yakın 1.80cm üstü boyundakiler bu motorda emanet bir görüntü ortaya koyuyorlar yolda. Kötü gözüküyor maalesef. Umarım bir sonraki kasasında jant çapı biraz daha büyür.
    Ön 15``Arka 14``olsa efsane olur.

Ön kafa karenajinida dikleştirseler daha iyi durur.

Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16 inç tekerli Xcity250'den Burgman 200'e geçtim. Viraj almada bir fark yok. Yoldaki çukurları tolore etmede daha iyi. Motorun dengesi daha iyi. Neredeyse durduğunuzda yere ayak koymayacaksınız. Uzun boyluların altında küçük görünebilir. Günümüz şartlarında lastiklerin küçük olması avantaj. Çünkü yenilerken daha az para harcıyorsunuz. Geçenlerde artçılı olarak arka tekeri bir çukura vurdum. Xcity 250 olsaydı yeni bir arka jant almam gerekecekti. Çünkü göbekten yamuluyor. Ve tamiri yok. Küçük jant kolay yamulmuyor. Benim Suzuki'den beklediğim yedek parça fiyatlarını ucuzlatması. Şu anda diğer japonları sollamış durumda.

Alıntı CupraR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam konuyu ilk defa gördüm.Bende yazarim artik arada.Canli kalsin.2014 model abs siz kullaniyorum 65binde 50bin km sini ben yaptim.Cok rahat ekonomik nazar degmesin ama cok saglam.Hemen hemen tüm bakimlarini kendim yaptim.simdiye kadar ciddi bi sorun ile karsilasmadim.Sizinki kac model.
    Hoşgeldiniz. Benimki 2017 model. Ben de bakımları mümkün mertebe kendim yapmaya çalışıyorum. Bilgi alışverişinde bulunuruz. Kazasız belasız sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön 15``Arka 14``olsa efsane olur.

Ön kafa karenajinida dikleştirseler daha iyi durur.
    Görsellikle pek ilgilenmiyorum. Ön camın rüzgar koruması yetersiz. Bu konuda bir iyileştirme gerekiyor.

2 sorum var;

- Liqui Moly Basıc Scooter 10w40 mineral motor yağı kullansam mı diyorum. Bu yağı kullanırsam normalde 5000km de yaptığım değişimi 3000 km.ye çekeceğim.

- Orijinal kayış çok pahalı Bando kayış kullansam mı diyorum.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    16 inç tekerli Xcity250'den Burgman 200'e geçtim. Viraj almada bir fark yok. Yoldaki çukurları tolore etmede daha iyi. Motorun dengesi daha iyi. Neredeyse durduğunuzda yere ayak koymayacaksınız. Uzun boyluların altında küçük görünebilir. Günümüz şartlarında lastiklerin küçük olması avantaj. Çünkü yenilerken daha az para harcıyorsunuz. Geçenlerde artçılı olarak arka tekeri bir çukura vurdum. Xcity 250 olsaydı yeni bir arka jant almam gerekecekti. Çünkü göbekten yamuluyor. Ve tamiri yok. Küçük jant kolay yamulmuyor. Benim Suzuki'den beklediğim yedek parça fiyatlarını ucuzlatması. Şu anda diğer japonları sollamış durumda.

Hoşgeldiniz. Benimki 2017 model. Ben de bakımları mümkün mertebe kendim yapmaya çalışıyorum. Bilgi alışverişinde bulunuruz. Kazasız belasız sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

Görsellikle pek ilgilenmiyorum. Ön camın rüzgar koruması yetersiz. Bu konuda bir iyileştirme gerekiyor.

2 sorum var;

- Liqui Moly Basıc Scooter 10w40 mineral motor yağı kullansam mı diyorum. Bu yağı kullanırsam normalde 5000km de yaptığım değişimi 3000 km.ye çekeceğim.

- Orijinal kayış çok pahalı Bando kayış kullansam mı diyorum.

Dedigim gibi,on kafayi diklestirmekten kastim,yukseltmek anlaminda,o zaman orta boy bir turcami bile kafi gelir.

1.soru icin,mineral yağlara bulaşma.

2.soru icin,700-800tl ye dayco bulunur.(ben xmax ta kullandim çok memnun kaldim)

Bandonun fiyat nedir?

Edit.......

Baktim,bando 1100-1200 arasi.

Bando,300-400 tl fazladan vermeye değecek bir kayış degil.

Dayco al bak işine.

Aramizda dayco 8179k model kayis kullanan varmi?ölcülerini arastirdimda 22.8x1006 fazla uzun geldi bana Orjinali 22.2x867 arada 14cm fark var.Son hizidir kac km sonra tekrar degisim gerekiyor tecrubelerini yazabilecek birisi varsa cok sevinirim.

Aramizda dayco 8179k model kayis kullanan varmi?ölcülerini arastirdimda 22.8x1006 fazla uzun geldi bana Orjinali 22.2x867 arada 14cm fark var.Son hizidir kac km sonra tekrar degisim gerekiyor tecrubelerini yazabilecek birisi varsa cok sevinirim.
    Burgmanusa sitesinde dayco markasının uyumlu kayışı olarak aşağıdaki kayış verilmiş.
    Dayco, DC32311, 893x22.7
    Orijinal kayış 20 bin gider dediler. Yetkili servis benimkine 5 bin km sonra bitik dedi. 10 bin km yi geçtim. Son hız düşmesi dışında hiç bir sorun yok.

Evet DC32311 de 8189K oluyor ama oda biraz uzun.Ben orjinal kayisi 30bin km de degistirdim mitsuboshi markaydi.Son hiz 110km ye kadar düsmüştü.kayisin yipranmiş ölcüsü 900x2 olmus yetkili servisten orjinal kayis aldim gates marka 35bin km de bununla yaptim.ilk taktigim zamanlarda 132km ye kadar cikiyordu suan 120kmde kesiciye giriyor.(2014 model e kadar varyator kismi yada disliler yenilerden biraz farkli 2014 sonrasi 150km ye kadar cikiyormus)gates in ölcüsüde 867x22.2 henüz sökmedigim icin suan kac bilmiyorum.Yeni kayiş arayisindayim yetkili servisler 27601 14F30 parca kodlu kayis a 2850TL 27601 03H60 parca nolu kayisa 2250TL diyor.2 kayista ayni aslinda parca numaralari ve fiyatlari farkli sadece.o degil 2 sene önce 575TL ye almistim.keske bitane daha alsaymisim ozaman.
    Simdi internette bi kayis daha buldum o da gates marka 900x22.2 ölcüsünde gates katalogunda uh 200 e uydugu yaziyor fiyatida cok uygun ama cesaret edemiyorum almaya ya istedigim performansi alamazsam diye.Dayco larda yakin uzunlukta onlar nasil meraktayim.Kafamda deli sorular.

Evet DC32311 de 8189K oluyor ama oda biraz uzun.Ben orjinal kayisi 30bin km de degistirdim mitsuboshi markaydi.Son hiz 110km ye kadar düsmüştü.kayisin yipranmiş ölcüsü 900x2 olmus yetkili servisten orjinal kayis aldim gates marka 35bin km de bununla yaptim.ilk taktigim zamanlarda 132km ye kadar cikiyordu suan 120kmde kesiciye giriyor.(2014 model e kadar varyator kismi yada disliler yenilerden biraz farkli 2014 sonrasi 150km ye kadar cikiyormus)gates in ölcüsüde 867x22.2 henüz sökmedigim icin suan kac bilmiyorum.Yeni kayiş arayisindayim yetkili servisler 27601 14F30 parca kodlu kayis a 2850TL 27601 03H60 parca nolu kayisa 2250TL diyor.2 kayista ayni aslinda parca numaralari ve fiyatlari farkli sadece.o degil 2 sene önce 575TL ye almistim.keske bitane daha alsaymisim ozaman.
    Simdi internette bi kayis daha buldum o da gates marka 900x22.2 ölcüsünde gates katalogunda uh 200 e uydugu yaziyor fiyatida cok uygun ama cesaret edemiyorum almaya ya istedigim performansi alamazsam diye.Dayco larda yakin uzunlukta onlar nasil meraktayim.Kafamda deli sorular.
    Orijinal kayışın(867mm) varyatör üzerinde bıraktığı izleri incelerseniz. (20 gr baga ile) Varyatörün sonuna kadar açıldığını görürsünüz. Bu açıdan bakıldığında daha uzun kayış kullanmayı uygun görmüyorum. 27601-03H60-000 parça kodlu Gates kayışı önermem. Yeni taktırdıktan 5 bin km. sonra yetkili servis bitik dedi. Gerçi 10 bin km. yi geçtim. Hala kullanıyorum. Fakat ilk aldığımda 9500 devirde 140 km/h olan hız. Aynı devirde 120 km/h ye düştü. Yetkili serviste takılan 23x18x20 gr. orijinal baga yerine 24x18x21 gr Bando baga aldım. Kayış-baga değişimi için titreşim vs. yapmasını bekliyorum. Orijinal ile aynı ölçülerde olan (867x22.2-28) Bando kayış almayı düşünüyorum. Gebze'de üretim yapan bir Japon firması. Bando kayıştan verim alamazsam gider Mitsuboshi kayış alırım. Fakat, Mitsuboshi'de yaklaşık 2 cm. uzun. Motorda nasıl çalışır bilmiyorum. Bundan sonra Gates kayışa para vermem. Dayco markası hakkında şikayetler görüyorum.(Otomobil triger kayışlarında)

Burgman 200'de kesici var mıydı?

Farklı kayış markaları UH200 için farklı ebatlarda üretim yapmışlar.
    Marka.............kod.................UzxGen-Açı
    Malossi, 619956, 888x22.2-30
    Bando, VC24973, 867x22.2-28
    Dayco, DC32311, 893x22.7
    Mitsuboshi, VC24974, 883x22.6
    Suzuki OEM, 27601-14F20, 867x22.2-28
    Ocellaus -Ebay, 881x22.5

Kaynak : burgmanusa

n4me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    Arkadaşlar merhaba model yükselteceğim için motorumu satılığa çıkardım, ilgilenmek isteyen olursa linki bıraktım.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...44346624/detay

Varyatör temizlik ve bakımını yaptıralı 3000km. olduğu için tekrar bakıma gittim. Motorumda titreşim vs. olmamasına rağmen yeni baga-kayış yanımda. Usta değişecek derse yanımda hazır. 7000km. önce yetkili servis bagalar ölmüş demişti. Bagaları inceledikten sonra değişmeyecek demiştim. Doğru karar vermişim. 3000 km önce de götürdüğüm usta kayış değişecek demişti. Ustanın görüşünü dinlemeyip değişim yaptırmamıştım. Geçen kilometreler doğru kararlar verdiğimi ortaya koydu. Fakat yıpranma sonunda titreşim vs. sorunlar olmasa da motorun son hızı 9500 devirde 120 km/h'ye 7000 devirdeki hızı da 88 km/h ye düşmüştü. 7000 deviri geçmeyi pek sevmediğim için uzun yolda 88 km/h az da olsa can sıkıyordu. Çok yükselen fiyatlar nedeniyle baga ve kayışı orijinal almadım. Uygun fiyata yöneldim.

- 867-22.2-28-11.5 BANDO KAYIŞ (Ölçüleri orijinal ile aynı)
    - 24X18MM 21GR BANDO TAHRİK SETİ (Orijinal 20 gr. takılmıştı)

Usta baga ve kayış değişecek deyince gerekli değişim yapıldı. Şehirlerarası yola çıkarak 30 km.lik deneme sürüşü yaptım. İlk izlenimlerim iyi. Orijinal kayışa göre bando kayış belli belirsiz çok hafif bir titreşime neden oluyor. Bu bana sorun yaratmıyor. 7000 devirdeki hızım 100 km/h'ye yükseldi. Bu benim için yeterli. Tahminen 9500 devirde 140 km/h yapar. Ucuz bir kayış taktırmanın psikolojik etkisi ile son hız testi yapmadım. Gerek te yok. 4000 TL civarındaki fiyatı nedeniyle mecbur kalmadıkça orijinal baga-kayış almama kararındayım. 1250TL ye gelen Bando ürünleri hakkında İzlenimlerimi aktarmaya devam edeceğim. Kazasız belasız sürüşler.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    4000 TL vermek uzun vadede karlı olabilirdi.
    Address 110 kullanırken 20.000 KM'de debriyaj balatası ve kayış değişim zamanı geldiğinde paraya kıyıp orjinal almıştım.
    Neticede orjinal parçaların kalitesi daha iyi ve dayanıklılığı daha uzun oluyor.
    levend84 bunu beğendi.

Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4000 TL vermek uzun vadede karlı olabilirdi.
    Address 110 kullanırken 20.000 KM'de debriyaj balatası ve kayış değişim zamanı geldiğinde paraya kıyıp orjinal almıştım.
    Neticede orjinal parçaların kalitesi daha iyi ve dayanıklılığı daha uzun oluyor.
    Pek öyle olmadı. Bir önceki değişimde orijinal baga-kayış takıldı. 5000 km. sonra yetkili servis bagalar ölmüş dedi. Kayış benim değiştirmeme inadımla ancak 12 bin km. gitti. Bando daha kötü olmaz diye umut ediyorum.

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    10.000 km ' de bir debriyaj bakımı yapılan bir scooterda kayışın en az 30.000- 40.000 arası gitmesi gerekir. Çok sert kullanıyor olabilir misiniz ? Aşağıda linkini bırakıyorum. Bu benim motorum , bu şekilde yapılan detaylı varyatör bakımında kayış çok rahat 40.000 km gidiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=i8ig...nel=TamirciAbi

Alıntı volkan190 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10.000 km ' de bir debriyaj bakımı yapılan bir scooterda kayışın en az 30.000- 40.000 arası gitmesi gerekir. Çok sert kullanıyor olabilir misiniz ? Aşağıda linkini bırakıyorum. Bu benim motorum , bu şekilde yapılan detaylı varyatör bakımında kayış çok rahat 40.000 km gidiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=i8ig...nel=TamirciAbi
    Sert kullanmıyorum. Şehirlerarası yollarda 7000 deviri geçmemeye çalışıyorum. Doksan küsür kiloyum. Çantalı ve yüklü olarak 8-9 saat uzun yol yaptığım oluyor. Bir de çok dik yollarda kullanmak zorunda kaldım. Aynı yollarda önceki motorum Yamaha Xcity 250'yi de üstelik artçılı kullanıyordum. Hiç kavrama bakımı yaptırmadan 20 bin km. gittiğim olmuştu. Burgman'ın Xcity250'den zayıf olduğu tek özellik baga-kayış ömrü sanırım. Fakat Burgman'da bitik baga-kayış bile kalkışta sıfır Xcity250 kadar titremiyor. Kayışı söktüğümüzde 22mm. olan genişliği 21mm.ye inmişti. Yani öyle yada böyle ömrünü tamamlamıştı.

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Ben Sym joymax kullanıyorum. 32 bindeyim şuan ve bagalarım hiç değişmedi. Sizin motorunuzun bu kadar kısa sürede baga ve kayış eskitmesi bence normal bir durum değil. Varyatör sistemi temizlenirken hatalı montaj yapılmış olabilir , yada bagalar ters takılmış ve gres sürülmüş olabilir. Bu durumda bagaların ömrünü ciddi oranda kısaltır.

Alıntı volkan190 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Sym joymax kullanıyorum. 32 bindeyim şuan ve bagalarım hiç değişmedi. Sizin motorunuzun bu kadar kısa sürede baga ve kayış eskitmesi bence normal bir durum değil. Varyatör sistemi temizlenirken hatalı montaj yapılmış olabilir , yada bagalar ters takılmış ve gres sürülmüş olabilir. Bu durumda bagaların ömrünü ciddi oranda kısaltır.
    Bagaların yönü olduğunu bilmiyordum. Film tabakası oluşturacak kadar yuksek ısıya dayanıklı gres kullanıyorum. 20 bin dayansa razıyım. Sanırım standardı da bu. Orijinal 12 bin km. dayandı. Bando markasını göreceğiz.

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Evet bagaların takma yönü var , ayrı olarak kayışında takma yönü var genelde ustalar ters takıyor. Bagalara hiçbir şekilde gress sürülmez. Gresi debriyajı parçaladıktan sonra ilgili yerlere sürersin kapatırsın.

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)