Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

5 bin devirde ses şikayetim vardı, biraz yukarıda yazmıştım denge sensörü olabilir mi diye. Gittim bugün sol koruma demirinin üst civatası kırılmış şaka gibi, o da nasıl kırılıyor anlamadım yatması kalkması yok motorun ama neyse, böyle atlatıldı. Bilgi paylaşımı açısından burada dursun, iyi forumlar herkese.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KeepSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 bin devirde ses şikayetim vardı, biraz yukarıda yazmıştım denge sensörü olabilir mi diye. Gittim bugün sol koruma demirinin üst civatası kırılmış şaka gibi, o da nasıl kırılıyor anlamadım yatması kalkması yok motorun ama neyse, böyle atlatıldı. Bilgi paylaşımı açısından burada dursun, iyi forumlar herkese.
    titreşimden dolayı normaldir.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Selamlar dostlar.
    Daha önce vitesli motorsiklet kullanmadım. Ns 200 alıp öğreneyim diyordum.
    Sorularım:
    1: Sıfır ns 200 alsam rodajda vs. öğrenirken motoru harcar mıyım?
    2: Bu motorsiklet ömürlük olur mu? (2.5 yıldır para biriktiriyorum. Ömürlük bir motor almak istiyorum. İmkanlarım iyi değil.)
    3: Bu motor yerine şehir içi kullanım ağırlıklı olarak Honda dio Scooter önerir misiniz?
    4: Ns 200 kullananlar olarak bu motoru ne kadar önerirsiniz? Çok problem çıkardı mı sizlere?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bettanre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar dostlar.
    Daha önce vitesli motorsiklet kullanmadım. Ns 200 alıp öğreneyim diyordum.
    Sorularım:
    1: Sıfır ns 200 alsam rodajda vs. öğrenirken motoru harcar mıyım?
    2: Bu motorsiklet ömürlük olur mu? (2.5 yıldır para biriktiriyorum. Ömürlük bir motor almak istiyorum. İmkanlarım iyi değil.)
    3: Bu motor yerine şehir içi kullanım ağırlıklı olarak Honda dio Scooter önerir misiniz?
    4: Ns 200 kullananlar olarak bu motoru ne kadar önerirsiniz? Çok problem çıkardı mı sizlere?
    1) Harcamazsın. yani rodajı kötü yaptıgın sürece japon motorda sıkıntı olur.
    2)Ömürlük göreceli. 2014 modeller hala satılıyor aktif olarak. 40 bin km'e kadar kafan rahat, 60bine kadar kafan az rahat, 60binden sonra "ulan bişi olur mu" mantıgı ile süreceksen evet ömürlük olur.
    4) İkisi cok farklı motorlar, ne amacla kullanacağına bağlı. scooter ile vitesli arasında ciddi fark var.
    5) hiç problem yaşamadım 25 binde su an. zaten bütçe olarak ns200 e denk japon motoru x2 fiyat oldugu için motoru alırken "bu 60 bin tl japon dengi 120 bin tl" diyerek düşünmen lazım.
    maktama ve Bettanre bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Sağol arndiol benimle aynı dili konuşan benim kafamı anlayan biri olunca seviniyorum 2 tane motor kullanan arkadaşımda paranı çöpe atma falan deyince içim kötü olmuştu açıkçası.

Motosikleti
    Dominar D400
    arndiol'un cevaplarına katılmak ile beraber 5. soru için kendisi "hiç problem yaşamadım 25 binde su an" demiş, ancak yaşanacak kronik bir problem var: ön disk yamulması; çokça konuşuldu bu konu.
    Dominar ve abs'li Pulsar modellerinde ön disk yamuluyor(sıcakken suya girmişsindir diyeceklere peşinen söyleyeyim, ona gerek olmadan yamuluyor). Yamulduğunu düşük hızlarda fren yapıp yavaşlarken tut-bırak hissinden anlıyorsunuz.
    2014 model ABS'siz pulsarı 43bin mi 45bin km mi ne yaz-kış kar-çamur-yağmur 5 sene kullandım, disk yamulması konusunda hiç bir sorun yaşamadım, yaşayanı da okumadım/görmedim. Ancak ABS'li modellerde ne yazık ki bu sorun oluşuyor, hem de 10-15bin km civarı erken dönemlerde. Disk değiştirseniz de orjinal alındığı sürece sonuç aynı oluyor. Başınıza gelirse yan sanayi disk alıp denersiniz.

Yine arndiol arkadaşın "zaten bütçe olarak ns200 e denk japon motoru x2 fiyat oldugu için motoru alırken "bu 60 bin tl japon dengi 120 bin tl" diyerek düşünmen lazım." cavabına katılıyorum. Genel olarak "Ne kadar ekmek o kadar köfte." durumu geçerlidir.
    Bettanre bunu beğendi.

Alıntı Bettanre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağol arndiol benimle aynı dili konuşan benim kafamı anlayan biri olunca seviniyorum 2 tane motor kullanan arkadaşımda paranı çöpe atma falan deyince içim kötü olmuştu açıkçası.
    Şu an Türk lirası yerine elde mal tutmak her türlü daha mantıklı o yüzden Paranı çöpe atmış olmazsın değer kaybı da olmaz ama beklentini yüksek tutma. Biraz öğrendikten sonra Arkadaşlarının MT-25’ine falan da sakın binme. MT-25’den İner inmez motoru satılığa çıkarırsın. Hayrına ucuza satılmıyor bu motorlar.
    Bettanre bunu beğendi.

Kronik problemlere değinmedim, yukarda da denildiği gibi ne kadar ekmek o kadar köfte.

Ek olarak topcase e aşırı agırlık durumunda şaseye zarar vermesi, kronik motoru calıstırınca ekran resetlemesi gibi problemlerde var.

Ancak topcase e 25 kilo baglama zaten, yazık araca.

Ekran resetleme de saati sıfırlamak dısında hçbirşeyi etkilemiyor, ben umursamıyorum.

NS200 için paranı çöpe atma diyen arkadaşların 60bin tl'ye aynı güçte ve daha kaliteli motor önersin, bizde alalım
    Bettanre bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Ek olarak topcase e aşırı agırlık durumunda şase kırılmasına katılmıyorum ha kırılan oldu mu evet oldu o da bizim insanımız ucuz olan sağlam olmayan çanta demiri kullanınca durum kaçınılmaz oldu, buna istinaden mümkün mertebe üst ve alttan destekli çanta demiri alıp kullanmaları, 3 Pulsar hepsinde aynı çanta demiri, 2 d250 1 d400 kullanmış ve onlarda da yine alttan destekli olandan takıp kullandım bir sıkıntı yaşamadım o kadar yüklü gezilere uzun yollara gittiğimi herkes bilir.
    Bettanre bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar Ns 200
    Arkadaşlar merhaba 2022 Model Ns 200 aracım var. İnternetten ön siperlik camı sipariş ettim, fakat gelen ürünün kafaya bağlanan aparatlarının birisi uzun birisi kısa geldi ve sağ sol 2 parça kafa grenajına değiyor. Tiril tiril ses yapması ayrı bir dert kafaya iz yapması ayrı bir dert. Gp kompozit ürünlerine baktım 660tl olmuş :(. Malesef o kadar bütcem yok cam önerisinde bulunabilir misiniz ? İyi forumlar.

mv720 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj NS 200
    Alıntı msn_ci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba 2022 Model Ns 200 aracım var. İnternetten ön siperlik camı sipariş ettim, fakat gelen ürünün kafaya bağlanan aparatlarının birisi uzun birisi kısa geldi ve sağ sol 2 parça kafa grenajına değiyor. Tiril tiril ses yapması ayrı bir dert kafaya iz yapması ayrı bir dert. Gp kompozit ürünlerine baktım 660tl olmuş :(. Malesef o kadar bütcem yok cam önerisinde bulunabilir misiniz ? İyi forumlar.
    Demirleri biraz bükerek denediniz mi. Benim aldığımda anlattığınız gibiydi demirleri esneterek çözmüştüm.

Motosikleti
    Pulsar Ns 200
    enine nasıl bükeceğim üstad. keşke fotoğraf çekseydim. sattım ürünü

bende ilk uzun sanmıstım montajlarken dogru seyi dogru yere takınca olayı çözüyorsun.

kafa grenajına değer, araya silikon sünger koyabilirsin. göstergeye gölgelik yapan kafanın üstündeki plastiği söküp onunda cevresine silikom sünger ya da normal sünger ile boydan boya şerit çekersen zıngırdama kalmaz.
    msn_ci bunu beğendi.

furkantrojka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    Selamlar. Geçen gün motorum çalışmadı. Kontağı açıp kill switch'i açtığımda benzin pompasının sesi gelmiyor. Göstergede problem yok, marş basıyor ancak benzin pompası çalışmadığı için motor çalışmıyor. Nereleri kontrol etmem lazım?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı furkantrojka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Geçen gün motorum çalışmadı. Kontağı açıp kill switch'i açtığımda benzin pompasının sesi gelmiyor. Göstergede problem yok, marş basıyor ancak benzin pompası çalışmadığı için motor çalışmıyor. Nereleri kontrol etmem lazım?
    Sigorta ve rolesini kontrol edin.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta ve rolesini kontrol edin.
    Sigorta ve role sağlamsa sorun yakit pompasinda olabilir

@ulkerhan usta var konu basliginda yorumlarida mevcut.kendisi pulsarlarin tamir bakimindan iyi anliyor.

Fiat marka araclarin pompasini bizzat ns200 de kullanmisti,tam model hatirlamiyorum ama başliğa gelirse yardimci olacaktir.

MrNobody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 ns
    Arkadaşlar merhaba. 2015 pulsar ns200 ile yaşadığım bir problemden dolayı yardımınıza ihtiyacım var. Motorumda gaz vermediğimde 10 saniye çalışıp stop ediyor sürekli bu şekilde gaz versem bile viteste giderken düşük devirlerde tekliyor yüksek devirlerde ise bir problem yok. Trafik lambalarında duruyorum durur durmaz stop ediyor. Çalıştırıyorum 10 saniye sonra tekrar stop ediyor ve bu şekilde döngüye giriyorum. Sorun sizce neyden olabilir. Teşekkürler.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı MrNobody adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. 2015 pulsar ns200 ile yaşadığım bir problemden dolayı yardımınıza ihtiyacım var. Motorumda gaz vermediğimde 10 saniye çalışıp stop ediyor sürekli bu şekilde gaz versem bile viteste giderken düşük devirlerde tekliyor yüksek devirlerde ise bir problem yok. Trafik lambalarında duruyorum durur durmaz stop ediyor. Çalıştırıyorum 10 saniye sonra tekrar stop ediyor ve bu şekilde döngüye giriyorum. Sorun sizce neyden olabilir. Teşekkürler.
    Akü değerlerinizi kontrol edin. Mümkünse arkadaşınızdan falan başka bir akü alıp deneyin. Hava filtrenizi kontrol edin, kirli ise değişin. Olmadı bujileri kontrol edin, temizleyin, tırnak aralıklarını uygun ölçüsüne getirin. Önce bunları yapın, yine aynı sorun devam ederse alternatör, statör, rölanti sensörü, yakıt pompası kontrolü, boğaz kelebeği temizliği vs diye gider.

MrNobody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 ns
    1 gün dinlendirdim motoru belki düzelir diye. Bugün hiç çalışmıyor. Sırasıyla dediklerinizi kontrol edeceğim. Ama aküm statör hava filtresi ve konjektörüm yeni. Bu yüzden acaba oksijen sensörü yapabilirmi böyle birşeyi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı MrNobody adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 gün dinlendirdim motoru belki düzelir diye. Bugün hiç çalışmıyor. Sırasıyla dediklerinizi kontrol edeceğim. Ama aküm statör hava filtresi ve konjektörüm yeni. Bu yüzden acaba oksijen sensörü yapabilirmi böyle birşeyi.
    "Yeni" olmaları "sağlam" oldukları manasına gelmiyor ne yazık ki. Siz yine kontrollerini yapın derim. Özellikle şu anda motorunuz hiç çalışmıyor ise aküye yoğunlaşın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)