Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Artçı rahat etmiyor diye skuter mi alınır? Boyda posta sıkıntı yaşamazsınız ama Mt25'den sonra size zerre keyifli gelmez o Xmax. Tabi ki Xmax'te sissy bar ya da topcase ile artçınız daha konforlu seyahat edecektir. Bence Mt25'te de benzer bir uygulama ve konfor sele ile şansınızı denemelisiniz.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tracer 7 & Xmax 250 Techmax
    Üstad MT25 i elden çıkartmayacağım, zaten onu aldığım dönemde Xmax de seçeneklerimden biriydi, biraz keyfine bakarız yazın, zaten çeyrek altın gibi araç, bir sonraki sezon değişiklik yapabilirim tekrar.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçı rahat etmiyor diye skuter mi alınır? Boyda posta sıkıntı yaşamazsınız ama Mt25'den sonra size zerre keyifli gelmez o Xmax. Tabi ki Xmax'te sissy bar ya da topcase ile artçınız daha konforlu seyahat edecektir. Bence Mt25'te de benzer bir uygulama ve konfor sele ile şansınızı denemelisiniz.
    ahahah Tommygun hocam bekarmıydın sen hiç evli birinin cümlesine benzemiyor

Alıntı Okanka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad MT25 i elden çıkartmayacağım, zaten onu aldığım dönemde Xmax de seçeneklerimden biriydi, biraz keyfine bakarız yazın, zaten çeyrek altın gibi araç, bir sonraki sezon değişiklik yapabilirim tekrar.
    Hocam X-Max kullanmadım ama forumda bi üye arkadaş eşinin boyu nedeniyle X-Max'i satıp Cbr500r aldı.

Eğer artçınızın boyu 160'tan kısa ise X-Max'te ayaklar peglere yetişmeyebilir. Ayak pege yetişmeyince bacağın yükü baldıra biniyor.

Bir kez trafikte denk geldim kadının ayakları havadaydı, çok rahatsız gözüküyordu.

Motosikleti
    Cuma servise ve satışa gitmeden eşimle denemekte fayda var o halde 1,65 eşimin 1,74 benim boyum sanırım kurtarırız

Motosikleti
    NC 750X
    Hocam benim boyum 1,75 parmak uçlarım yere değiyor anca sele geniş olduğu için. artçı konusunda sıkıntı olmaz o kadar da uzun değil ayak pegi aralığı. çocuklar bindiğinde bile ayakları yetiyor.
    Okanka bunu beğendi.

Motosikleti
    Bugün satın alacağım motoru gidip inceledim, oldukça temiz görünüyor, perşembe ya da cuma satışını alacağım kısmetse. Sormak istediğim bir iki soru var. 1 Kumanda + 1 Mekanik anahtar ile mi geliyor, yoksa 2 mekanik anahtar mı? Bir de motorun çamurluklarının oraya çakar sis takılı, işçiliği gayet temiz ve düzgün yapılıydı, gp kompozit marka aparat üzerine montajlı şekilde. Bu donanım garantiyi nasıl etkiler ?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Okanka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün satın alacağım motoru gidip inceledim, oldukça temiz görünüyor, perşembe ya da cuma satışını alacağım kısmetse. Sormak istediğim bir iki soru var. 1 Kumanda + 1 Mekanik anahtar ile mi geliyor, yoksa 2 mekanik anahtar mı? Bir de motorun çamurluklarının oraya çakar sis takılı, işçiliği gayet temiz ve düzgün yapılıydı, gp kompozit marka aparat üzerine montajlı şekilde. Bu donanım garantiyi nasıl etkiler ?
    Yeni moeller nasıl bilmem ama benim 2016 modeli aldığımda bayiden bir kırmızı anahtar iki siyah anahtar vermişlerdi. siyah olanı kullanıyorum, diğerleri evde bir yerde sakladım, yenilerde anahtarsız çalıştırma diye sadece kumanda ve bir yedek var sanırım. yeni modeli olan arkadaş yanıtlar.

Fiyatlar bu kadar artmış olmasaydı bu yaz benim motoru satıp yeni model alma niyetim olacaktı. Anahtarsız çalıştırma ve yeni modellerdeki çekiş kontrol sistemi ve de selenin biraz daha rahat olması cezbetmişti. ama şimdi bakımı yaptırmaya bütçe ayırmam zor geliyorken bu yıl da kaldı, iyice bakımını yaptırıp daha en az 3-5 yıl binme niyetine girdim.
    Okanka bunu beğendi.

Motosikleti
    4-5 ay evvel 50-60 bin tl fiyatları vardı, o zaman da niyetim vardı cesaret edemedim. Keşke gözü karartıp girseymişim o vakit. Şimdi 90bin e alabildim. Ama eminim bundan bir yıl sonra da iyi ki almışım diyeceğim.. Üzücü ekonomik gerçeklerimiz sebebi ile.
    espresso bunu beğendi.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155

Motosikleti
    2015 x-max 250
    Merhaba arkadaşlar. 2015 x-max 250 sahibiyim.34 bin km de motor ve 1 yıldır bende. Öncesinde ki bakımları konusunda kesin bilgim yok.Aldığımda yağını değiştirdim sadece.bakım zamanım geldi ve kendim yapmak istiyorum. Elim işe yatkın,youtube den izleyerek yapacağım. Lastiklerim ve fren balatalarım iyi durumda.Kayış hakkında bilgim yok aldığım arkadaş değiştiğini sçyledi ama biryerde kaydı olmadığı için güvenemiyorum,şimdilik maliyeti sebebiyle beklemek durumundayım. Kitapçığından okuyarak motoruma uygun olan ürünleri tespit ettim ve aşağıya yazdım,bunları almayı planlıyorum.

-motul expert scooter 10-40 motor yağı 2 LT (1,3 LT kullanılacak)
    -yamalube 10-40 dişli (şanzıman) yağı 1 LT (250 ml kullanılacak)
    -yamalube soğutma sıvısı 1 LT
    -bosh DOT4 fren hidrolik yağı 500 ml
    -markasız hava filtresi
    -markasız debriyaj filtresi

1-Üstte ki ürünlerden motoruma uygun olmayan bir ürün varmıdır ?
    2-Bunların dışında değiştirmemi tavsiye edeceğiniz parça varmıdır?
    3-soğutma suyunun yedek deposu varmış sanırım. Değişim esnasında nekadar su gerekeceğini tespit edemedim, 1 LT soğutma suyu yeterli olurmu acaba?
    4- 500 ML fren hidrolik yağı yeterli midir?
    5-Buji, akü,amortisör yağı ve fren hortumları kafama takılıyor. Bunları değiştirmem gerekirmi ya da nasıl kontrol edebilirim bilemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Şanzıman yağı 250 ML kullanılıyor sanırım, ama piyasada 1 LT olarak satılıyor yağlar. Elinde olan varsa alabilirim ya da ihtiyacı olan varsa ortak alabiliriz yada kalan 750 ml yağı uygun ücrete verebilirim. Kocaeli Gölcük'teyim.

eALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı sdemirci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. 2015 x-max 250 sahibiyim.34 bin km de motor ve 1 yıldır bende. Öncesinde ki bakımları konusunda kesin bilgim yok.Aldığımda yağını değiştirdim sadece.bakım zamanım geldi ve kendim yapmak istiyorum. Elim işe yatkın,youtube den izleyerek yapacağım. Lastiklerim ve fren balatalarım iyi durumda.Kayış hakkında bilgim yok aldığım arkadaş değiştiğini sçyledi ama biryerde kaydı olmadığı için güvenemiyorum,şimdilik maliyeti sebebiyle beklemek durumundayım. Kitapçığından okuyarak motoruma uygun olan ürünleri tespit ettim ve aşağıya yazdım,bunları almayı planlıyorum.

-motul expert scooter 10-40 motor yağı 2 LT (1,3 LT kullanılacak)
    -yamalube 10-40 dişli (şanzıman) yağı 1 LT (250 ml kullanılacak)
    -yamalube soğutma sıvısı 1 LT
    -bosh DOT4 fren hidrolik yağı 500 ml
    -markasız hava filtresi
    -markasız debriyaj filtresi

1-Üstte ki ürünlerden motoruma uygun olmayan bir ürün varmıdır ?
    2-Bunların dışında değiştirmemi tavsiye edeceğiniz parça varmıdır?
    3-soğutma suyunun yedek deposu varmış sanırım. Değişim esnasında nekadar su gerekeceğini tespit edemedim, 1 LT soğutma suyu yeterli olurmu acaba?
    4- 500 ML fren hidrolik yağı yeterli midir?
    5-Buji, akü,amortisör yağı ve fren hortumları kafama takılıyor. Bunları değiştirmem gerekirmi ya da nasıl kontrol edebilirim bilemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Şanzıman yağı 250 ML kullanılıyor sanırım, ama piyasada 1 LT olarak satılıyor yağlar. Elinde olan varsa alabilirim ya da ihtiyacı olan varsa ortak alabiliriz yada kalan 750 ml yağı uygun ücrete verebilirim. Kocaeli Gölcük'teyim.
    Bende de 2015 model var. İlk yazacağım şey sana denilen hiç bir şeye inanma satan kişiden. Yüzde 80'i yalan.
    Motul expert kullanmadım ancak adı üstünde motul iyidir. Kullanmamamın nedeni sahtesinin çok olması ve benim bahtsız bedevi olmam. Dikkat et.
    yamalube 10-40 dişli (şanzıman) yağı 1 LT aynısını kullanıyorum. Ben 3 yağ değişimde bir şanzıman yağınıda değiştiriyorum. 20000 beklemiyorum kısacası. Kenarda duracağına motorda dursun.
    Soğutma sıvısı yanlış hatırlamıyorsam 1lt bana yetmemişti. Motordan çıkanı üzerine eklemiştim.100-200ml tam hatırlayamadım. Aynı renk diye çıkanı eklemiştim.
    500ml hidrolik fren yağı yeter artar bile.DOT4 olmasına dikkat et.
    Hava ve debriyaj filtrelerini hiflo kullanıyorum. https://www.motosikletyp.com/reyon/yedek-parca?manuid=23310&modelid=8945&carid=14981 bu siteden almıştım.
    Buji koltuğun altında sök bak görünüşünden anlarsın. İçin sinmezse değiştir.
    Akün zayıfsa zaten göstergede görürsün.
    Amortisör yağını değiştirebilirim diyorsan bence hiç düşünme değiştir. Benimde değiştirmeye niyetim var yabancı sitelerden araştırmıştım. 15w fork oil kullanılıyormuş, 195ml(tek amortisör için) Keçelere bak istersen çatlak ya da yağ kaçağı var mı? Yeni fiyat aldım toz ve yağ keçesi 1300 liraya mal oluyor takım olarak :(
    Bence asıl önemlisi baga , kayış ve debriyaj balatalarının kontrolü. Ben 2 yağ değişimde bir tüm baga, kayış debriyaj balatalarını,kasnakları komple söküp temizliyorum. Çıkan tozu yağ artığını görünce şaşırırsın. Isıya dayanıklı gres(Esoil HT 600) ile yağlanması gereken tüm yerleri yağlıyorum. Ruhi ustanın kanalında detaylı varyatör temizliği var. Gerçekten yapınca motor kendine geliyor. Unutmadan ben debriyaj ve varyatör vidalarını sökmek için einhell cc-iw 450 aldım işimi görüyor. Bu alet yerine aparatlarıda var. Google'dan bak debriyaj sökme aparatı kullanırım dersen ücretsiz gönderirim. Boş boş duruyor alet çantasında.(kargo alıcıya aittir)
    Kamuoyunun Dikkatine: Bu konular hakkında uzman değilim kendi fikrim, yanlışlarım olabilir. Tüm tecrübem kendi motorum üzerinde ve youtubeden gördüklerime dayanmaktadır.
    Dipnot: Türkçem için kusura bakma, 12 saatlik nöbetten çıktım
    MR.BERK, volkan190, Cyan ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2015 x-max 250
    Alıntı eALP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de 2015 model var. İlk yazacağım şey sana denilen hiç bir şeye inanma satan kişiden. Yüzde 80'i yalan.
    Motul expert kullanmadım ancak adı üstünde motul iyidir. Kullanmamamın nedeni sahtesinin çok olması ve benim bahtsız bedevi olmam. Dikkat et.
    yamalube 10-40 dişli (şanzıman) yağı 1 LT aynısını kullanıyorum. Ben 3 yağ değişimde bir şanzıman yağınıda değiştiriyorum. 20000 beklemiyorum kısacası. Kenarda duracağına motorda dursun.
    Soğutma sıvısı yanlış hatırlamıyorsam 1lt bana yetmemişti. Motordan çıkanı üzerine eklemiştim.100-200ml tam hatırlayamadım. Aynı renk diye çıkanı eklemiştim.
    500ml hidrolik fren yağı yeter artar bile.DOT4 olmasına dikkat et.
    Hava ve debriyaj filtrelerini hiflo kullanıyorum. https://www.motosikletyp.com/reyon/yedek-parca?manuid=23310&modelid=8945&carid=14981 bu siteden almıştım.
    Buji koltuğun altında sök bak görünüşünden anlarsın. İçin sinmezse değiştir.
    Akün zayıfsa zaten göstergede görürsün.
    Amortisör yağını değiştirebilirim diyorsan bence hiç düşünme değiştir. Benimde değiştirmeye niyetim var yabancı sitelerden araştırmıştım. 15w fork oil kullanılıyormuş, 195ml(tek amortisör için) Keçelere bak istersen çatlak ya da yağ kaçağı var mı? Yeni fiyat aldım toz ve yağ keçesi 1300 liraya mal oluyor takım olarak :(
    Bence asıl önemlisi baga , kayış ve debriyaj balatalarının kontrolü. Ben 2 yağ değişimde bir tüm baga, kayış debriyaj balatalarını,kasnakları komple söküp temizliyorum. Çıkan tozu yağ artığını görünce şaşırırsın. Isıya dayanıklı gres(Esoil HT 600) ile yağlanması gereken tüm yerleri yağlıyorum. Ruhi ustanın kanalında detaylı varyatör temizliği var. Gerçekten yapınca motor kendine geliyor. Unutmadan ben debriyaj ve varyatör vidalarını sökmek için einhell cc-iw 450 aldım işimi görüyor. Bu alet yerine aparatlarıda var. Google'dan bak debriyaj sökme aparatı kullanırım dersen ücretsiz gönderirim. Boş boş duruyor alet çantasında.(kargo alıcıya aittir)
    Kamuoyunun Dikkatine: Bu konular hakkında uzman değilim kendi fikrim, yanlışlarım olabilir. Tüm tecrübem kendi motorum üzerinde ve youtubeden gördüklerime dayanmaktadır.
    Dipnot: Türkçem için kusura bakma, 12 saatlik nöbetten çıktım

Alp hocam öncelikle emeklerin için teşekkür ederim, uzun uzun anlatmışsın allah razı olsun. Yağ,hava filtresi ve debriyaj filtresini değiştirdim. Şanzıman yağı da "Yamalube Gl4 Scooter Dişli Yağı / 10w40 (1 lt)" sipariş ettim, gelince değiştirmeye çalışacam. Fren hidroliği de"Bosch Dot 4 Fren Hidroliği 500Ml" siparişim geldi, onu da değiştirmeyi deneyeceğim.
    Kayış değişimini yapabilirmiyim acaba yoksa servise gitmemi mi tavsiye edersin? Filtrelerin arkasında ki vidaları söksek kolayca değişirmi acaba kayış,üstün bir ustalık gerektirir mi bilemedim açıkçası.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

Alıntı sdemirci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alp hocam öncelikle emeklerin için teşekkür ederim, uzun uzun anlatmışsın allah razı olsun. Yağ,hava filtresi ve debriyaj filtresini değiştirdim. Şanzıman yağı da "Yamalube Gl4 Scooter Dişli Yağı / 10w40 (1 lt)" sipariş ettim, gelince değiştirmeye çalışacam. Fren hidroliği de"Bosch Dot 4 Fren Hidroliği 500Ml" siparişim geldi, onu da değiştirmeyi deneyeceğim.
    Kayış değişimini yapabilirmiyim acaba yoksa servise gitmemi mi tavsiye edersin? Filtrelerin arkasında ki vidaları söksek kolayca değişirmi acaba kayış,üstün bir ustalık gerektirir mi bilemedim açıkçası.

Yamalube Soğutma sıvısı çok pahalı 1 LT'si 130 Lira ve yetmeyecek. Araba soğutma sıvıları kullansam nasıl olur acaba yada öneriiz varmıdır? YA da değiştirmesem zararı olurmu, soğuk havalarda kullanmıyorum motoru donma açısında sorunum yok ama çok sıcak havalarda antifrizin yararı oluyor sanırım.

eALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu. Kayış değişimini kendin yapabilirsin aslında çok basit. Eğer elinde ya da çevrenden isteyebileceğin torklu somun sıkma aletin varsa 2 adet 19'luk somunu sökünce kayışı yerinden çıkarırsın. Yok o aleti bulamam dersen debriyaj sökme aparatı var. çalışma mantığı şu şekilde somunları sökmek için varyatörü ve debriyajı sabitliyor böylece normal bir lokma takımıyla söküyorsun. Ben ilk debriyaj sökme aparatından aldım ancak elimin ayarı olmadığı için yalama ederim diye daha sonraları somun sıkma aleti aldım. Ben bu işleri yaparken keyif aldığım için uğraşıyorum.
    Bir kaç kez tamirciye gittim ancak çok titiz bir insan değilim ama gördüklerimden sonra kendim yaparım en azından için rahat eder diye düşünüyorum. yetkili servise hiç gitmedim tahmini olarak bakım adı altında komprasörle hava tutup varyatör bölgesindeki tozları alıp bakım yaptık diyecekleri için gerek olmadığını düşündüm.
    Ben bakımı detaylı yapıyorum debriyaj kasnağına hava tutmuyorum komple söküp tüm balataları dağıtıp tek tek temizliyor zımparalıyor yağlayıp yerlerine takıyorum.(Debriyaj balatalarını 46mm lokma ile açılıyor)
    Castrolün soğutma suları var fiyatları yamalube'ye göre uygun.
    Fren hidroliklerini 2 kişi ile yapman gerekiyor. Bu değişim için bir adet akvaryum hortumuna ihtiuyacın var. bir arkadaş freni sıkarken sende yağ boşalan yerden vidayı açıp kapaman gerekecek.

Herkese merhaba. 2016 model xmax 250 sahibiyim. Motorumda uzun zamandır arka kısımdan diske sürtme sesi geliyordu. Jantın yamuk olduğunu anladık. 2 farklı motorcuya gittim fakat düzeltemediler. Göbekten eğrilik olduğunu söylüyorlar düzelttik diyorlar ama malesef nafile. Bu sebepten diskim devamlı zarar görüyor balataya sürtmesinden dolayı. Bu durumu çözebilecek bir yer var mıdır bildiğiniz? Yoksa yeni mi almak gerekiyor. Teşekkürler

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bugün Kızıltoprak'taki Ersoy Moto yamaha servisinde 10bin bakımını yaptırdım. 2016 model motor 6 yaşına geldi artık, km az ama eskimekten kaynaklı sorunlar vardı. aKayış ve bagalar değişti, gidişi düzeldi, kalkıştaki titreme ortadan alktı. Motorum yeni gibi oldu. Ön ve arka fren balataları da değişti.
    Tabi bir sürü şey değişince 4562 lira verdim. belki başka serviste daha ucuza halledebilirdim ama bu aralar hiç vaktim yok. Bu servisin işçiliğinden de memnunum, macera aramayayım zaten 3bin km'yi bir yılda anca yapıyorum, yılda bir bakım yeter dedim.

Bir de motorun yaşı yüzündne bütün sıvıların da değişmesi gerekiyor. Vaktim yok diye onları da gelecek haftaya bıraktık. Gelecek hafta da fren hidrolikleri, motor soğutma sıvısı, ön amortisör yağları değişecek.
    tommygun, Thesinner83 ve uakdem bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC 750X
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Kızıltoprak'taki Ersoy Moto yamaha servisinde 10bin bakımını yaptırdım. 2016 model motor 6 yaşına geldi artık, km az ama eskimekten kaynaklı sorunlar vardı. aKayış ve bagalar değişti, gidişi düzeldi, kalkıştaki titreme ortadan alktı. Motorum yeni gibi oldu. Ön ve arka fren balataları da değişti.
    Tabi bir sürü şey değişince 4562 lira verdim. belki başka serviste daha ucuza halledebilirdim ama bu aralar hiç vaktim yok. Bu servisin işçiliğinden de memnunum, macera aramayayım zaten 3bin km'yi bir yılda anca yapıyorum, yılda bir bakım yeter dedim.

Bir de motorun yaşı yüzündne bütün sıvıların da değişmesi gerekiyor. Vaktim yok diye onları da gelecek haftaya bıraktık. Gelecek hafta da fren hidrolikleri, motor soğutma sıvısı, ön amortisör yağları değişecek.
    Hocam benim motorda 2016 model 13 binde kayışı değiştirip değiştirmeme konusunda kararsız kaldım. Servis mi tavsiye etti size kayış değişimini acaba.
    espresso bunu beğendi.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    Merhaba

2013 xmax almak istiyorum. Daha ust kasa almali mi yoksa alayim mi uygun mudur?

Bide bakmaya gittigimde yag durumu ve su seviyesini kolayca gorebilecegim yer var mi

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı uakdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam benim motorda 2016 model 13 binde kayışı değiştirip değiştirmeme konusunda kararsız kaldım. Servis mi tavsiye etti size kayış değişimini acaba.
    Kalkışta titreme ve son hızda düşme gibi sorunlar başlamıştı. Varyatörü kontrol için sökünce kayışta çatlaklar gördük. Benim motor çok yattı zamanında belki ondan olmuştur. Kayışta çatlaklar görünce değişsin dedik usta ile. Bagalar da aşınmıştı, onlar da değişti.

Kayış çok da pahalı değilmiş, 1170 lira yazmış servis formuna. Sürekli kullanılsa 20k gider deniyor ama 6 yaşında motorda da değiştirmek çok da kötü değil. zincirle uğraşmaktan iyi yine de.
    uakdem bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 750X
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalkışta titreme ve son hızda düşme gibi sorunlar başlamıştı. Varyatörü kontrol için sökünce kayışta çatlaklar gördük. Benim motor çok yattı zamanında belki ondan olmuştur. Kayışta çatlaklar görünce değişsin dedik usta ile. Bagalar da aşınmıştı, onlar da değişti.

Kayış çok da pahalı değilmiş, 1170 lira yazmış servis formuna. Sürekli kullanılsa 20k gider deniyor ama 6 yaşında motorda da değiştirmek çok da kötü değil. zincirle uğraşmaktan iyi yine de.
    Hocam kalkışta acayip titremeler başladı 3000 deviri geçene kadar deli gibi titriyor. söktüm temizledim taktım varyatörü devam etti. Setup bsgalar ve yay takmıştım ondan mı acaba deyip dr pulley alıp değiştirdim. titreşim 10 sa 8 e düştü son çare kayış kaldı diyeceğim artık o da olmazsa ne yaparım bilmiyorum. yapılan işlemleri ben yaptığım için suç atacak kimse de yok. kayışı da sipariş ettim bakalım gelsin sonuç ne olacak.

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    Alıntı uakdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kalkışta acayip titremeler başladı 3000 deviri geçene kadar deli gibi titriyor. söktüm temizledim taktım varyatörü devam etti. Setup bsgalar ve yay takmıştım ondan mı acaba deyip dr pulley alıp değiştirdim. titreşim 10 sa 8 e düştü son çare kayış kaldı diyeceğim artık o da olmazsa ne yaparım bilmiyorum. yapılan işlemleri ben yaptığım için suç atacak kimse de yok. kayışı da sipariş ettim bakalım gelsin sonuç ne olacak.
    Anlattığınız sorunla ilgili istanbuldasanız aşağıdaki linkte verdiğim arkadaşa da bakım yaptırmanızı öneririm. Kendi motoruma yapılan debriyaj bakımı linkini bırakıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=i8ig...nel=TamirciAbi
    espresso ve uakdem bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler