Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415

2019 Mondial Nevada 250 - V Twin Cruiser

Motovento
    REKLAM ALANI
    atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Evet blok o motorlarda kullanılan motorla temelde aynı ama nevada’da delphi enjeksiyon var, ön arka disk fren ve abs var ve diğer ıvır zıvırlar. Mesela küçük gibi gözüken güzel detaylar var; önde ters çatal, elde kalmayan depo kapağı, led stop, led sinyaller, led gündüz farı, Dörtlü flaşör, usb çıkışı, selektör tuşu tercih edilen yer olan sol üstte vs.

Ama berbat bir akü ile (mondial marka) geliyor yani rodaj süresince iyi şarj edilmez ise 1500-2000 km ancak dayanıyor. Bende 1500 km’de akü tamamen bitti şoklayamadık da tutmadı çünkü. Oysa ki ben buccaneer de kullandım onda Yuasa marka süper bir akü ile geliyordu onda da Çelik fren hortumu, vites göstergesi, led stop, monoshock arka süspansiyon, papatya diskler vs vardı o da çok aşırı keyifli bir motor zaten parasına göre. Ama işte ne yazık ki 5 vites bu motorlar 6 olsaydı her ikisi de harika olurdu. Temiz hiç ellenmemiş düşük km bulursam köşeye koyarım alıp.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    Benim takıldığım bu motorun blok virago 250 bloku ile benzer deniyor…
    1987 model virago xv250 bile 16kw yani 21 beygirken 2022 model motor nasıl 13kw yani 17 beygir oluyor ki onu anlam veremiyorum..

artık 250cc lerden 26-27 kw ları çıkartıyorlar yani 35-36 beygirleri çıkartıyorlar.. bence blokun artık bir güncellenmesi şart..

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Enjeksiyon sisteminin adapte edilmesi ve euro normalarının uygulanması ile tabiri caize ise ümüğünü sıkmış oluyorlar motordaki beygirlerin zaten. Ama yine söylüyorum 18nM tork verisi verilmiş bu motor için ve tümsekten 4.viteste durmaya yakın bir hızda bile geçseniz gazı açınca canavar gibi yürüyüp gidiyor. Hala bunu çözemedim 24 nM torklu duke250 ve 22 nM torklu cfmoto nk250 ile bu mümkün değil onlarda 2.vitese düşmeniz lazım tabii bunun sebebini çözemedim derken her zaman teknik veriler konuşmaz bazen de mühendislik konuşur bunun farkındayım bu motor çift silindirli V yapıda olmasının avantajlarını yansıtıyor düşük hızlarda.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Olabilir sadece bence piyasası yanlış bizim burda ev çeyiz eşyaları satan yer satıyor 67 bin fiyat çekmişler ikinci el kullanışmışı hatta adam yatırmış motoru falan 62-70 arası fiyatlar istiyorlar.. ilginç..
    alıcak olsam 3- 5 fazla verir sıfırını alırım ..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikinci eli 40larda olsa ns200 ü satıp alacagım aleti

cruiser motorlar o kadar pahalı ki, 25 yıllık honda a 120 bin tl vereceğime bunu alırım daha iyi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci eli 40larda olsa ns200 ü satıp alacagım aleti

cruiser motorlar o kadar pahalı ki, 25 yıllık honda a 120 bin tl vereceğime bunu alırım daha iyi.
    Bu motor iyi güzel ama ben bir sür videosunu izledim malzeme kalitesi zayıf bunu nerden anlıyorsun makinede V motor var ve inanılmaz bir titreşim var hatta bir arkadaş sürerken vibrasyondan sesi titriyor yani ben oV makineyi bisan roadstar keeway supershadow da kullandım gram vibrasyonu yoktu bunda olmasının nedeni bence zayıf izalasyon malzemesi kullanılması yani motoru alırsan benim gördüğüm sıfır bile alsan alır almaz 5-6 bin tl masrafı var
    Bir kere o lastikler değişecek motor şase birleşim yerlerine kesinlikle bir izalasyon yapılıcak ki kasaya az vibrasyon versin aynaları genelde alanlar memnun değil göstermiyormuş onu çok değiştiren var motorun bütün aydınlatması led ön far halojen onu lede çeviren var üstünde gelen akü çok iyi değilmiş onu direk yuasa varta ile değiştiren var kısaca motorun alır almaz bile uğraşılması gereken yanları var ama yapılırsa Japon ayarlarına çok yaklaşır süreni uzun yıllar yağ değişimi buji değişimi dışında ciddi bir masraf çıkartmaz..

Merhaba arkadaşlar, anlık mesajlaşma yapabilmek ve arşiv oluşturabilmek için telegram grubu kurdum.
    Nevada sahibi olan yada sahip olmayı düşünen tüm arkadaşlar davetlidir.

https://t.me/+LxL3NNLiuFViNDg0

Hiçbir sitede kullanım klavuzunu bulamadığım için elime geçer geçmez ihtiyacı olanlarla paylaşayım istedim. İtina ile çalışamadım ama umarım işinizi görür

https://drive.google.com/drive/folde...2-f-ZV0O69nFET
    tommygun bunu beğendi.

Kullanım kılavuzu, elektrik bağlantı diyagramı, hata kodları gibi bir çok veri https://www.longjia.com.cn/download/ linkinde LJ250-2V sekmesinin altına bulunabiliyor.

Merhaba. Depo yükseltme yapmak istiyorum ama deneyimim yok. Görsel olarak baktığımda yükseltme yapılırsa gidon eğiminden dolayı engel çıkacak gibi görünüyor. Deneyen ya da bilgisi olan var mıdır?

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (1 üye ve 1 misafir)