Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Pinlock / Buğu Önleyici Problemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    l2 arrow kullanıyorum, gayet memnunum, kask pinlock ile birlikte geldi, ancak geçenlerde pinlock çıkıntılarından biri kırıldığı için artık pinlock u kullanamaz oldum. sadece pinlock vida seti satışı da göremedim. özen motora sordum, çıkma, kazalı kask falan varsa vizöründeki pinlock vidalarını gönderir misini diye, şu an yok ama not alalım dediler, denk gelir mi bilmiyorum.
    yeri gelmişken forumdaki arkadaşlara da sorayım. elinde ls2 arrow (ff323) modeli olup da pinlock vidası konusunda yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yaz öncesi çıkardığım pinlocku yanlışlıkla çöpe attığımı düşündüm aylarca. Geçenlerde orijinal pinlocku yeniden satın alayım dedim, memlekette "pinlock 70" bulamadım, yurtdışından getirtsem shipping + lanet berat vergisiyle beraber fiyat uçuyor. "Raleri alayım" dedim, sipariş vermeme yakın evde en alakasız çekmecenin dibinden orijinal pinlockum çıktı. İçimdeki çocuksu mutluluğu, sevinçten akan gözyaşlarımı, midemde uçuşan kelebekleri anlatamam arkadaşlar.
    espresso, Cyan, furkantrojka ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözlüğü olanlar ne yapacak :D kaska çözüm bulduk gözlüğe ne yapacağız :D
    Gözlük neden buğu yapsın ki? Ağzınızı kapatan maske, balaklava filan mı kullanıyorsunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

50 lira civarı universal yapıştırmalı pinlock'lar var. 400 liralıkla farkı yok. Mantık aynı. Bim'deki 30 TL ama üzerinde dıştan yapıştırın diyor, anlam veremedim, bir tane de onu aldım yedek olsun diye.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı evural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözlük neden buğu yapsın ki? Ağzınızı kapatan maske, balaklava filan mı kullanıyorsunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

50 lira civarı universal yapıştırmalı pinlock'lar var. 400 liralıkla farkı yok. Mantık aynı. Bim'deki 30 TL ama üzerinde dıştan yapıştırın diyor, anlam veremedim, bir tane de onu aldım yedek olsun diye.
    onu ben denk getiremedim, nasıl bişi hocam fotoğraf atmanız mümkün mü?

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Pinlock mantık olarak işe yarar bir ürün. Ta ki gerçekten soğukta kullanana kadar. Ben en son -5 derecede kar altında kullanıp attım. Vizörümün pinleri var, orijinal pinlock taktım. Ama soğuktan kıyısından köşesinden buğu yapmaya, içinde su birikmeye başladı. Tek bir gerçek var. Kaskınız ne marka olursa olsun, pinlock varken ve vizör kapalıyken içeride buğuyu önleyemezsiniz. Bir ihtimal vizörü hafifçe açık bırakmak işe yarar. Kaskımın hava kanalları yaz kış açık. Yine de çözüm değil. Benim bulabildiğim tek çözüm vizör açık halde sürüş gözlüğü kullanmak. Saçma geliyor ama vizörü sadece yazın kapatabiliyorum. O da sinek, böcek girmesin diye. Bugüne kadar da soğukta pinlock takıp kapalı vizörle sorun yaşamayan duymadım. Bir sorun daha oluyor. Pinlock takılı kısım temiz kalsa bile vizörün diğer tarafları buğu yaptığı için görüş alanı iyice daralıyor.
    furkantrojka bunu beğendi.

furkantrojka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    Hocam ben Antalya'da yaşıyorum, gerçek manada kişilik bir ekipmanım zaten yok, açıkçası almayı da düşünmüyorum zira Antalya'da toplam 1 ay ancak gerçekten soğuk oluyor hava. 3 mevsim tabir edilen ekipmanlarla sürüyorum. E motora biniş amacımız da hobi olunca hava soğuk olunca sürmüyorum. Kaskın havalandırması fena değil Antalya şartları için trafik ve ışıkta beklemedikçe buğu olmuyor aslında.
    Yoksa mantıken bu şekilde sonradan takılan bir parçanın mükemmel izolasyon sağlayıp, buğuyu tamamen önlemesi mümkün değil.
    Wing750 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pinlock mantık olarak işe yarar bir ürün. Ta ki gerçekten soğukta kullanana kadar. Ben en son -5 derecede kar altında kullanıp attım. Vizörümün pinleri var, orijinal pinlock taktım. Ama soğuktan kıyısından köşesinden buğu yapmaya, içinde su birikmeye başladı. Tek bir gerçek var. Kaskınız ne marka olursa olsun, pinlock varken ve vizör kapalıyken içeride buğuyu önleyemezsiniz. Bir ihtimal vizörü hafifçe açık bırakmak işe yarar. Kaskımın hava kanalları yaz kış açık. Yine de çözüm değil. Benim bulabildiğim tek çözüm vizör açık halde sürüş gözlüğü kullanmak. Saçma geliyor ama vizörü sadece yazın kapatabiliyorum. O da sinek, böcek girmesin diye. Bugüne kadar da soğukta pinlock takıp kapalı vizörle sorun yaşamayan duymadım. Bir sorun daha oluyor. Pinlock takılı kısım temiz kalsa bile vizörün diğer tarafları buğu yaptığı için görüş alanı iyice daralıyor.
    Katılıyorum.

Bir kez -8 derecede yarım saat kullandım motoru, yine raleri pinlock vardı.

Pinlock üzerinde ter oluştu ve soğuk nedeniyle dondu dışarısı gözükmez oldu, sonrası vizör açık gittim göz bebeklerimin üşüdüğünü hissettim
    Wing750 bunu beğendi.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bim'e bugün mü gelmiş?
    1-2 hafta oldu...

https://aktuel-urunler.com/bim-14-oc...nler-katalogu/

Halen var birkaç tane oluyor, çoğu insan motorla haşır neşir olmadığından normal alışverişe gittiğinden var yani...
    Aprilia RS 250 GP Nº1

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaz öncesi çıkardığım pinlocku yanlışlıkla çöpe attığımı düşündüm aylarca. Geçenlerde orijinal pinlocku yeniden satın alayım dedim, memlekette "pinlock 70" bulamadım, yurtdışından getirtsem shipping + lanet berat vergisiyle beraber fiyat uçuyor. "Raleri alayım" dedim, sipariş vermeme yakın evde en alakasız çekmecenin dibinden orijinal pinlockum çıktı. İçimdeki çocuksu mutluluğu, sevinçten akan gözyaşlarımı, midemde uçuşan kelebekleri anlatamam arkadaşlar.
    Kask şupert mi?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask şupert mi?
    Yok üstat Kabuto kullanıyorum, bizimkiler de Pinlock 70 ile geliyor.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    pinlock efsane bir şey. pinlocksuz kask gerçekten zor zanaat kullanmak ama gözlüğüm olduğu için vizörü açmak zorunda kalıyorum her seferinde. ister istemez nefesimiz sıcak kaskın içi de buz gibi havadan dolayı. cam da keza. sıcak nefesle denk gelince pinlocktan dolayı vizör buğulanmıyor ancak bu sefer de gözlük camı buğulanıyor. önümü göremiyorum. yavaş hızlarda oluyor daha çok. durmak zorunda kalıyorum yavaş hızda olduğum için vizörü açıp devam ediyorum. 2 saniye sonra kapatıyorum

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok üstat Kabuto kullanıyorum, bizimkiler de Pinlock 70 ile geliyor.
    Şupert'e uzun süre bulamamıştım sonra bir yerde 70 buldum ama bu seriler kasklar arasında çeşitlilik arz ediyor sanırım.

200'e bulunca hatta 2 tane aldım (ne yapacaksam?).

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

Yani bilmiyorum ama sanırım bir rezistans olayı deneyeceğim bu iş böyle olmayacak. Evet pinlock iyi güzel ama tam randımanlı değil.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şupert'e uzun süre bulamamıştım sonra bir yerde 70 buldum ama bu seriler kasklar arasında çeşitlilik arz ediyor sanırım.

200'e bulunca hatta 2 tane aldım (ne yapacaksam?).

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

Yani bilmiyorum ama sanırım bir rezistans olayı deneyeceğim bu iş böyle olmayacak. Evet pinlock iyi güzel ama tam randımanlı değil.
    Üstat bir dene bakalım nasıl olacak.
    ero__ bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    burada raleri pinlocku övdüm ertesi gün az buğu yapmaya basladı.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı evural adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hocam gözlük kullanmıyorsanız anlıyamazsınız ne yazık ki soğuk havalarda otomatikman gözlükler buğu yapıyor balaklava olsada olmasada farketmeksizin yazın herhangi bir sorun yok bende yapıştırmalı buğu camı taktım hiç buğu yapmıyor ama gözlükler için daha bir çözüm yolu bulamadım tek çözüm vizörü hafif açık bırakmak ne yazık ki

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)