Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dubleks Lastik Şişirme !

Motovento
    REKLAM ALANI
    umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    Öncelikle selamualeykum forum sakinleri benim kendi motorumun lastikleri iç lastikli arkadaşımda cbf var ve lastikleri dubleks motor yattıgından dolayı lastiği inmiş ve bu lastik komple indiginden hava basmayla şişiremiyoruz yanlardan hava kacırıyo bunun bi püf noktası bi sırrı varmıdır ne şekilde ve nasıl şişirmemiz gerekir şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

---------- Post added at 21:06 ---------- Previous post was at 20:47 ----------

Koca forumda yardımcı olucak kimse yokmu yahu
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    ya bi lastikcide sisirmeniz lazim yada icine benzin dokup yakarak yakma olayini googlede bir arastirin ona gore yapin motorud yakmayin sonra
    bu kawasaki bir başka dostummm

Motosikleti
    Çelik SK125-7
    o videoları izledim yalnız motor lastiği kucuk o teknigin kullanıldığı lastikler genelde buyuk bi sorun yasarım die denemedim

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    tabi tabi benzin döküp ateşe verin motoru
    şaka bi yana yanakları canttan ayrıldıysa lastikçiye kadar iteceksiniz sizin yapabileceğiniz bişey değil

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    sorun yasayacagini sanmam az dokersin bnm yakinda lastikci vardi rica etmistim isimi gormustu

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    benzin istasyonlarındaki pompalarda tam sönük tuşu vardır..
    o tuşla kesintisiz ve yüksek basınçta hava verilir ve lastiğiniz kenarlardan hava kaçırmaya fırsat bulamadan şişecektir....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    125CC
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin istasyonlarındaki pompalarda tam sönük tuşu vardır..
    o tuşla kesintisiz ve yüksek basınçta hava verilir ve lastiğiniz kenarlardan hava kaçırmaya fırsat bulamadan şişecektir....
    bunu yaparken lastikten pat pat pat diye ses gelirse boşluklar yerine oturuyordur endişelenmeyin, tam sönükle iyice şişirdikten sonra hava basarsınız tekrar psi ayarlarsınız.

Motosikleti
    Çelik SK125-7
    dubleks lastikten sogudum arkadasın motorla ugrasırken yeminne ne dertliymişya en azından inince basıon havayı patlayıncada patladı diosun dubleskte patlamadan iniyo şişiremiosun yolda olsa yandın yani

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    dostum benim tvsde dubleks oldu aynı olmasada yakın olay benimkide kısa sürede iniyodu jantla lastigin birleştigi yeri temizledim pas oksit gibi bişey olmuştu zımpara yaptım ve bildigin motor yagı sürdüm
    jant ile lastigin birleştigi yere ve sonuç zımba baya bi götürüyo tavsiye ederim

konudan ayrı olarak tubeless = içlastiksiz kelimesinin türkçeye dubleks olarak nası geçtiği de enteresan bir mevzu.
    espresso ve berk_cglr bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    kesinlikle e turkce bu lastik gbi nereye ceksen geliyor :p

Şişer

Evinizde kompresör varsa rahatça şişirirsiniz, veya benzin istasyonlarında da olur. Önce tekerleği yerinden sökün ki rahat çalışın, sonra sibop iğnesini sökmeniz lazım bunun için sibop iğnesini sökebilen sibop kapakları var, ya bunları kullanın ya da özel anahtarını alın, farklı şeyler denemeyin yoksa sökseniz bile takamazsınız. Yine tavsiyem kompresöre hava basma ucu yerine hava üfleme ucu takın. Sonra bu aparata ucundaki demir borunun sığacaği bir hortum bulun ve takin. (Ben önceden bir hurdadan söktüğüm çamaşır makinesi hortumu kullanmıştım) hortumun diğer ucunu da sibopa takıyoruz.
    Bu işlem rahat çalışmak için gerekli, eğer 2 kişi yapabilirsiniz direk hava basma ucuyla da yapabilirsiniz. Sonra bir arkadaşınız hava basarken sizde söktüğümüz tekerleği yere vurarak bir yandan çevirip üstüne bastırarak ve yanakların açık kaldığı yerleri bastırarak şişirme ye çalışın. Bir zaman sonra yanaklar oturacak lastik bir anda şişmeye başlayacaktır. İğneyi sokmemizin temel amacı da kolay şişmesi. Daha sonra belli bir miktar şişirip hortumu çıkardıktan hemen sonra elimizi sibopa koyuyoruz, iğneyi arkadaşınızdan hazırlamasını söyleyip hızlı bir şekilde iğneyi yerine takıyoruz. İğneyi çok sıkmayın. Daha sonra lastiğin düzgün oturup oturmadığını kontrol edin, sonra lastiğin havasını ayarlayabilirsiniz... Umarım anlaşılmıştır.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı suleyman_er. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evinizde kompresör varsa rahatça şişirirsiniz, veya benzin istasyonlarında da olur. Önce tekerleği yerinden sökün ki rahat çalışın, sonra sibop iğnesini sökmeniz lazım bunun için sibop iğnesini sökebilen sibop kapakları var, ya bunları kullanın ya da özel anahtarını alın, farklı şeyler denemeyin yoksa sökseniz bile takamazsınız. Yine tavsiyem kompresöre hava basma ucu yerine hava üfleme ucu takın. Sonra bu aparata ucundaki demir borunun sığacaği bir hortum bulun ve takin. (Ben önceden bir hurdadan söktüğüm çamaşır makinesi hortumu kullanmıştım) hortumun diğer ucunu da sibopa takıyoruz.
    Bu işlem rahat çalışmak için gerekli, eğer 2 kişi yapabilirsiniz direk hava basma ucuyla da yapabilirsiniz. Sonra bir arkadaşınız hava basarken sizde söktüğümüz tekerleği yere vurarak bir yandan çevirip üstüne bastırarak ve yanakların açık kaldığı yerleri bastırarak şişirme ye çalışın. Bir zaman sonra yanaklar oturacak lastik bir anda şişmeye başlayacaktır. İğneyi sokmemizin temel amacı da kolay şişmesi. Daha sonra belli bir miktar şişirip hortumu çıkardıktan hemen sonra elimizi sibopa koyuyoruz, iğneyi arkadaşınızdan hazırlamasını söyleyip hızlı bir şekilde iğneyi yerine takıyoruz. İğneyi çok sıkmayın. Daha sonra lastiğin düzgün oturup oturmadığını kontrol edin, sonra lastiğin havasını ayarlayabilirsiniz... Umarım anlaşılmıştır.

Konuyu açan arkadas artık motosiklet sürmüyor

Bilgi bilgidir tabiki..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu açan arkadas artık motosiklet sürmüyor

Bilgi bilgidir tabiki..
    13sene olmuş..Çoluk çocuğa karışmıştır..
    Acaba şişirebilmişmidir ki ?...
    İnsan merakta kalıyor..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı suleyman_er. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .....Evinizde kompresör varsa rahatça şişirirsiniz, veya benzin istasyonlarında da olur. Önce tekerleği yerinden sökün ki rahat çalışın....
    Lastiği şişirmek için yerinden neden sökelim hocam aklımızla oynama yahu benzin koymak içinde depoyu mu sökeceğiz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)