Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
41. sayfa BirinciBirinci ... 313940414243 ... SonuncuSonuncu

CF Moto 250 NK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    250nk
    Merhabalar , motorum şuan 300km de üzerindenki lastikler için pek iyi olmadığını söylüyorlar orjinal lastiklerin + ve - leri nedir ? Daha ne kadar kullanabilirim ve İzmir'de yaşıyorum değişçeği zaman hangi marka ve ebat lastik önerirsiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Cfmoto 250NK - Hyosung ST7
    Lastikler kuruda idare eder fakat ıslakta kötü. Ben motoru hiç ıslakta kullanmadığım için değiştirmedim 1200km de. Lastikler naylon olduğu için çok bişey beklememek lazım. Hızlı ve sürekli viraj falan yapacaksanız bence riske girilmez. Değiştirirseniz Anlas Viento Sport 150/60/ZR17 ve 110/70/ZR17 var yorumları iyi olarak. Arka lastik 140/60/R17 olduğu için ve 140/60 standart bir boyut olmadığı için ya 140/70 ya da 150/60 takılması gerekiyor. 140/70 lerde lastik sıyırıcıya çok yaklaştığı için sürtme yaptığını söyleyenler vardı. O sebeple 150/60/R17 daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum.

Mtbygtf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cfmoto 250 Nk
    250 NK'YI KULLANICILARINA SORDUK, Oynat bakalım... https://www.youtube.com/watch?v=_cLltrYBm58&t=1s
    Youtube: Motobiyografi

Motosikleti
    CF250Nk
    Merhaba.

Cukurlara girdigimde far sonuyor. Oktay motorda beyin degisti ama hala devam ediyor. Sorun ne olabilir?

Motosikleti
    Alıntı uuyaniker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.

Cukurlara girdigimde far sonuyor. Oktay motorda beyin degisti ama hala devam ediyor. Sorun ne olabilir?
    Sadece far gidiyorsa kablo bağlantılarında sorun olabilir.

Motosikleti
    CF250Nk
    Alıntı MekoZeko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece far gidiyorsa kablo bağlantılarında sorun olabilir.
    Fark ettim ki çukurdan değil, yuksek devirdeb oluyor. Önceden kontak kapatip acinca geliyordu ama artik canı isterse yaniyor.

Basina gelen oldu mu acaba?

Gece paket dağıtımı yaptigim icin de cok zor oluyor :(

Motosikleti
    Fark ettim ki çukurdan değil, yuksek devirdeb oluyor. Önceden kontak kapatip acinca geliyordu ama artik canı isterse yaniyor.

Devirden oluyorsa konjektörde sorun olabilir. Devir arttıkça alternatörün ürettiği elektrik akımı ve voltajı arttığı için konjektörde sorun varsa bi süre sonra voltaj fazla gelip korumaya alabilir tam bilemiyorum.

MrCloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF NK 250
    Benim de sadece sinyaller çalışıyor. Kısa devre yapıyor onu bulmalıyız dediler.

Motosikleti
    CF250Nk
    Devirden oluyorsa konjektörde sorun olabilir. Devir arttıkça alternatörün ürettiği elektrik akımı ve voltajı arttığı için konjektörde sorun varsa bi süre sonra voltaj fazla gelip korumaya alabilir tam bilemiyorum.
    Ekranda akim gosteriyor ama anladigim sey degil tabi. 13lerde baslayip 14.1e sabitleniyor.
    Alıntı MrCloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de sadece sinyaller calisir kaliyor. Kisa uzun far sonuyor ama selektor tusu devrede. Bende eve gelmek icin selektor tusunu bantlayip geldim. Yarin oktay motora birakacagim. Garantiden hallolur umarim. Daha 3400de motor. :(

Motosikleti
    CF250Nk
    Alıntı MrCloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sorun çözüldü. Sele altındaki soket çıkmış 😄
    MekoZeko bunu beğendi.

Motosikleti
    CF250Nk
    Yine ben.

Daha once de soyledigim gibi ben motoru trendyol go'da kullaniyorum. Lastik ihtiyacim var. Almisken hem yaz hem kis kullanayim diyorum.

Anlas Viento Sport
    Anlas Winter Grip Plus

Hangisi daha mantikli olur?

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Önümüz kış, sence?

Motosikleti
    CF250Nk
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önümüz kış, sence?
    Öncelikle engin bilgileriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim. Ama benim asıl öğrenmek istediğim şuydu;

1) İstanbul'a yağan kar malum, winter plus yerine Viento da iş görür mü?
    2) Winter plus modellerinde 140/70 R 17 takıldığı zaman kesin sürtme yapar mı?
    3) Eğer 140/70 R 17 ile sürtme oluyorsa bunun yerine 160/60 ZR 17 taksak uzun vadede sorun çıkarır mı?

Motosikleti
    CF250Nk
    Öncelikle engin bilgileriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim. Ama benim asıl öğrenmek istediğim şuydu;

1) İstanbul'a yağan kar malum, winter plus yerine Viento da iş görür mü?
    2) Winter plus modellerinde 140/70 R 17 takıldığı zaman kesin sürtme yapar mı?
    3) Eğer 140/70 R 17 ile sürtme oluyorsa bunun yerine 160/60 ZR 17 taksak uzun vadede sorun çıkarır mı?
    Yok mudur agalar bilgisi olan?

Motosikleti
    Daha önceki sayfaları okursanız oralarda paylaşmışlardı sürtme sorununu. 150/60/17 de sorun yaşayan görmedim. 140/70 de direkt sürtmese bile çukurlarda falan sürtebilir. Bir de hızlandıkça lastiğin çapı arttığı için belli bir hızdan sonra da sürtme yapabilir. Kışın sürekli kullanacaksanız ben olsam vientoyu tercih etmem. Viento yumuşak hamurlu ve ısınınca güzel tutan bir lastik. Sadece bu modelde değil direkt viento sport kış kullanımı diye aratırsanız belki daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Ben 140 70 anlas winter grip kullanıyorum. Yaz kış kullanıyorum. Zincir yeni ise sürtme yapmıyor ama Zincir uzayınca arka çamurluga sürtüyor. Arka çamurluk küçük bir demir yardımı ile çok basit ve ucuz bir şekilde geri alınabiliyor. Tavsiyem winter grip plus mükemmel bir lastik memnun kalırsınız.
    MekoZeko bunu beğendi.

Motosikleti
    CF250Nk
    Daha önceki sayfaları okursanız oralarda paylaşmışlardı sürtme sorununu. 150/60/17 de sorun yaşayan görmedim. 140/70 de direkt sürtmese bile çukurlarda falan sürtebilir. Bir de hızlandıkça lastiğin çapı arttığı için belli bir hızdan sonra da sürtme yapabilir. Kışın sürekli kullanacaksanız ben olsam vientoyu tercih etmem. Viento yumuşak hamurlu ve ısınınca güzel tutan bir lastik. Sadece bu modelde değil direkt viento sport kış kullanımı diye aratırsanız belki daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.
    Yaz ayrı kış ayrı lastik kullanmayı düşünyorum. Kış için winter grip, yaz için viento daha uygun olacak gibi. Teşekkürler.

Alıntı akgokhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 140 70 anlas winter grip kullanıyorum. Yaz kış kullanıyorum. Zincir yeni ise sürtme yapmıyor ama Zincir uzayınca arka çamurluga sürtüyor. Arka çamurluk küçük bir demir yardımı ile çok basit ve ucuz bir şekilde geri alınabiliyor. Tavsiyem winter grip plus mükemmel bir lastik memnun kalırsınız.
    Arka çamukluğu uzatma aparatını aliexpresste gördüm ama ülkemizde bulamadım. Nereden temin edebilirim?

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Öyle temin edilebilir birşey mi bilmiyorum. Ben bir demirciye yaptırdım.

Motosikleti
    CF250Nk
    Agalar tekrar selamlar,

El koruma lazım bana. Tex 293 Aero aldım ama debriyaj maneti sığmadı, rahat hareket etmiyor. İade edip başka bi model almak istiyorum. Var mı bu tarz bi ürün motorunda kullanan? Tavsiyelere açığım.

Motosikleti
    Ben kullanmadım ama GP Kompozit' de 250NK uyumlu elcik koruma satıyorlar. Onun uyum problemi olacağını sanmıyorum. Ben onlardan radyatör koruma almıştım bir sorun çıkartmamıştı. Universal bir şey bakıyorsanız sanayiye gidip deneyip almak lazım dediğiniz gibi her ürün uymuyor.

Edit: Siz direkt kuryelik için soğuk korumalı bir şey istiyormuşsunuz galiba anladığım kadarıyla. Ben normal elcik koruma için önermiştim.

REKLAM ALANI
41. sayfa BirinciBirinci ... 313940414243 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)