Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Canı sıkılınca arıza lambası yakan motorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Motor : 150 NK

30- 45 gün içinde bu 4.cü arıza ışığı yakışı

İlk 3 ü yağmurda ıslandıktan sonra diğer gün kontak açınca vermeye başladı bugün ise işe gelirken 5. vites 80 kmh 6.500-70000 devir civarındayken kavşağa gelip hız kesiyorum hızımı 60 a düşürdüğüm gibi yine arıza lambası yakıyor ben anlamadım bir şey yağına suyuna bakıyorum var bakımları daha yeni yapıldı hararet de yapmıyor öyle zorlamadım da makinayı ama sürekli arıza lambası yakıyor servise gidiyorum cihaza takıyorlar sorun geçiyor motor da bir şey yok gidişinde vs. Servise gitmekten de sıkıldım benim buna manuel bir çözüm bulmam gerek fikri olan var mı ? Tavsiyeleriniz nelerdir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    manuel çözüm; sat, ikinci el japon al.
    o sorunu çözsen başka sorun çıkmayacağının garantisi yok. sorun çıktığında muhattabın düzgün, kurumsal bir servis yok.
    boşuna demiyoruz bajaj, cfmoto v.s bulaşmayın, yeni markaların deney faresi olmayın diye.
    1996furkan, M.balibey, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    manuel çözüm; sat, ikinci el japon al.
    o sorunu çözsen başka sorun çıkmayacağının garantisi yok. sorun çıktığında muhattabın düzgün, kurumsal bir servis yok.
    boşuna demiyoruz bajaj, cfmoto v.s bulaşmayın, yeni markaların deney faresi olmayın diye.
    Para yok reis napalım ben istemez miyim R25 e binmeyi

Alıntı 1996furkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok yav cbr125 var onlar uygun yani ya da cb125r var. o motorun çıkacak masraflarına harcayacağın parayı satıp üzerine eklesen alırsın diye düşünüyorum.
    1996furkan bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    sıfır R25 alamayanda ne bileyim.
    1996furkan bunu beğendi.
    since 1987

Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok yav cbr125 var onlar uygun yani ya da cb125r var. o motorun çıkacak masraflarına harcayacağın parayı satıp üzerine eklesen alırsın diye düşünüyorum.
    Reis iyilerini 30 k ya satıyorlar 50 60 k km dekilere de gözüm yemiyor biraz

Reis iyilerini 30 k ya satıyorlar 50 60 k km dekilere de gözüm yemiyor biraz
    valla ne diyeyim düzelicez inşallah be
    1996furkan bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor : 150 NK

30- 45 gün içinde bu 4.cü arıza ışığı yakışı

İlk 3 ü yağmurda ıslandıktan sonra diğer gün kontak açınca vermeye başladı bugün ise işe gelirken 5. vites 80 kmh 6.500-70000 devir civarındayken kavşağa gelip hız kesiyorum hızımı 60 a düşürdüğüm gibi yine arıza lambası yakıyor ben anlamadım bir şey yağına suyuna bakıyorum var bakımları daha yeni yapıldı hararet de yapmıyor öyle zorlamadım da makinayı ama sürekli arıza lambası yakıyor servise gidiyorum cihaza takıyorlar sorun geçiyor motor da bir şey yok gidişinde vs. Servise gitmekten de sıkıldım benim buna manuel bir çözüm bulmam gerek fikri olan var mı ? Tavsiyeleriniz nelerdir ?
    Arıza kodlarını biliyor musun sildiklerinde geçiyorsa soketlerinde temassızlık olabilir. Sürekli aynı arıza kodlarımı çıkıyor.
    1996furkan bunu beğendi.

Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arıza kodlarını biliyor musun sildiklerinde geçiyorsa soketlerinde temassızlık olabilir. Sürekli aynı arıza kodlarımı çıkıyor.
    Cihaz bir arıza kodu vermiyor aslında ilk gittiğimde su damlamış olabilir dedi normaldir denildi ikinci sefer oktay usta baktı konjektörden yapıyor arada 1 2 v fazla verince yakıyor dedi daha sonra konjektör arızası için götürdüm değişmesi için konjektörde sıkıntı yok dediler bende anlamadım

Cihaz bir arıza kodu vermiyor aslında ilk gittiğimde su damlamış olabilir dedi normaldir denildi ikinci sefer oktay usta baktı konjektörden yapıyor arada 1 2 v fazla verince yakıyor dedi daha sonra konjektör arızası için götürdüm değişmesi için konjektörde sıkıntı yok dediler bende anlamadım
    soket bile temassızlık yapsa arıza olarak o parçanın çalışmadığını kaydetmesi gerekir. Yani arıza lambası yandı sonra kendiliğiden söndü o bile kayıtlı kalır elektronik sistemede. Eğer arıza söylediği gibiyse ustanın yolda kalabilirsin. Ayrıca motor çalışırken ya belirli devirden sonra yada sabit 14v civarı çalışır ki akü şarj olsun aşağısı çıkıyorsa arıza vardır şarj sisteminde
    1996furkan bunu beğendi.

Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    soket bile temassızlık yapsa arıza olarak o parçanın çalışmadığını kaydetmesi gerekir. Yani arıza lambası yandı sonra kendiliğiden söndü o bile kayıtlı kalır elektronik sistemede. Eğer arıza söylediği gibiyse ustanın yolda kalabilirsin. Ayrıca motor çalışırken ya belirli devirden sonra yada sabit 14v civarı çalışır ki akü şarj olsun aşağısı çıkıyorsa arıza vardır şarj sisteminde
    aşağı düşmüyor usta seyir halinde 14.3 ile 14.5 arasında gidip geliyor serviste bu 14.6 olunca ki öyle oluyordur arıza ışığı yakar dediler bir ara dikkat ediyordum fakat sürekli de gözüm gösterge de gidemiyorum bir yerden sonra

aşağı düşmüyor usta seyir halinde 14.3 ile 14.5 arasında gidip geliyor serviste bu 14.6 olunca ki öyle oluyordur arıza ışığı yakar dediler bir ara dikkat ediyordum fakat sürekli de gözüm gösterge de gidemiyorum bir yerden sonra
    Benim bildiğim aküler için en iyi aralık 13.8v-14.2v fazlasıda aküyü bozar en iyi ihtimalle
    1996furkan bunu beğendi.

Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Benim bildiğim aküler için en iyi aralık 13.8v-14.2v fazlasıda aküyü bozar en iyi ihtimalle
    Aynı marka arkadaşımın motoru var usta ondada aynı şekilde fakat benimki ara sıra sınırı aşıyor sanıyorum

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Akünün markası nedir ? gazı kestiğinizde yavaşlarken yada yokuş inerken voltaj daha çok yükselir , buda kalitesiz kuru aküler de sorun olabiliyor , Yuasa gibi bir akü ile deneyin derim..

motor su soğutmalı ise radyatörden bir bak , eksilmişse silindir kapak contasından olabilir , gaz kestiğinizde egzoza giden su buharı lambda sensörünü etkiler arıza ışığı yakabilir..
    1996furkan bunu beğendi.

Barbarouses - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto 150NK 2019 > Yamaha MT-25 2016
    ben de 150 nk'mı 10 bin kilometredeyken satmadan hemen önce arıza ışığı yakmıştı. Servis cihaza bağlayıp ışığı söndürmüştü ve hiçbir sorun olmadığını söylemişti. Maalesef ya sorunu anlamıyorlar, ya da söylemek istemiyorlar.
    1996furkan bunu beğendi.

Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akünün markası nedir ? gazı kestiğinizde yavaşlarken yada yokuş inerken voltaj daha çok yükselir , buda kalitesiz kuru aküler de sorun olabiliyor , Yuasa gibi bir akü ile deneyin derim..

motor su soğutmalı ise radyatörden bir bak , eksilmişse silindir kapak contasından olabilir , gaz kestiğinizde egzoza giden su buharı lambda sensörünü etkiler arıza ışığı yakabilir..
    Sorun bulundu hocam oksijen sensöründen kaynaklanıyormuş motorun arıza ışığı cihazla söndürüldü motor sürüşte 5 dakika sonra yine arıza ışığı yaktı devir bazen dalgalanıyor performansı da bir tık düştü biraz araştırıp baktım genel sorunlarının bu şekilde olduğunu okudum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)