Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

200ns ve Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    lutfu696 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhabalar,

Uzun süredir forumu pasif şekilde takip ediyorum. Normalde daha öncesinde 200 kilometre civarında bisiklet turları, Marmaris'de yazları scooter ile trafikde gezerek çift tekeri uzun dönem tecrübe ettim. Şu an A ehliyeti için eğitimi alıyorum. Normalde ehliyeti aldıktan sonra yazmak istiyordum fakat 1-2 aya elimizdeki paranın hiç değerinin kalmayacağını düşünerek daha ehliyet çıkmadan motoru aradan çıkarmak gerekiyor fikrine vardım.

24 yaş,185 boy ve 125 civarı kilo ile bilgiye başlayayım. Amerikan futbolundan biraz irilik var. En yüksek 19-20 bin lira civarı da bütçem var. Motoru Ankarada günlük toplam 30km civarı yol katedecek şekilde işe ve okula gitmek için kullanmak planım. Bir ihtimal yazın gözüm keserse uzun yol denemek isterim. Yazdığım 200ns ve superlight farklı motorlar olduğunun farkındayım. Sürüş karakteri için şy an üniversitede ders veriyorum bir yandan Odtü'de yüksek lisans tamamlarken. Gençlik serserilik hız vb yerine daha sakin, ağırbaşlı sürüş karakterim var. Her ne kadar cruiser bir motorun daha yakışacağını düşünsem de enjeksiyonsuz karadüzen olması ve Ankara soğukları beni düşündürüyor. Şu an Ankara'da yine odtüden mühendisten bir sl200 buldum 18 civarı 27 bin de 2018 model ve bakımlı. 200ns de ise o fiyatlara anca abs olmayan biraz çok km motorlar mevcut. Elim basit anahtar vs aletleri tutar ve aradığım şey masraf olarak beni zorlamayacak (çok km 200ns eski kasa krank sorunları?) basit bakımları aksatmadıkça düzgün çalışıp, ve kar-yağmur olmadığı sürece beni mesafeleri götürebilecek bir motor.

Biraz uzun bir tanım verdim, kusuruma bakmayın, şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Sana ikisi de olmaz aslında. Ama en olmazı sl200 gibi geliyor. 1.85 boy ve yapı ile oyuncak gibi kalır altında. Şekil olarak da değil sadece, bacak boyundan dolayı da çok rahat edemezsin gibi.
    espresso bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Ichigo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i EVO
    Merhaba 3 sene önce bende çok kafa yormuştum 1.90 boy 130 kilo ile hangi motosiklete binebilirim diye sl200 çok küçük kalıyor denedim.Ns200 deneme fırsatım olmadı fakat sonrasında Rx3i evo'da karar kıldım yaklaşık 3 yıldır da kullanıyorum tavsiye ederim.

Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı Ichigo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba 3 sene önce bende çok kafa yormuştum 1.90 boy 130 kilo ile hangi motosiklete binebilirim diye sl200 çok küçük kalıyor denedim.Ns200 deneme fırsatım olmadı fakat sonrasında Rx3i evo'da karar kıldım yaklaşık 3 yıldır da kullanıyorum tavsiye ederim.
    Ben konudan bağımsız bu motoru sormak istiyorum. Mondial olması düşündürüyor beni ama görüntüsü vs. hoşuma gidiyor. Uzun yolda da çok sorun çıkarmıyormuş ama yine de mondial olması o acabayı dedirtiyor. Hiç aman aman bir sorun yaşadınız mı bu motorla? Kronik vb. bir problemi var mı? Açıp motoru araştır derseniz onu yaptım ama kullanıcı deneyimlerine daha çok önem veriyorum.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    tabiki pulsar derim ama sorun şöyle görsel olarak motorun altında kalması değil performans olarak motorun daralması olur.60 70 kiloluk biri pulsar sürse arada dehşet fark olur tabiki.ama o paralarda evet ns200 tek atar

Bajain herseyine kolay ulasirsin az yakar uzmez seni.

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Merhaba, 20 bin kmye yakın Superlight200 kullandım. Size tavsiyem Superlight yerine Pulsar tercih etmeniz olacak. Superlight tatlı hoş fakat 125 kilo bir sürücü için düşük olan gücü, çok daha fazla yetersiz gelecektir.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    süperlight hem karbüratörden sebepli hem de düşük gücünden sebepli sizi tatmin etmez. boy da problem zaten. ama alacağınız ns200'ünde kondisyonuna dikkat ediniz.

Hocalarım, çok teşekkür ederim fikir dolu cevaplarınız için. Bu gün ns200 deneme şansım oldu bayide. Çok fazla kilo gösteren iri duran biri olmasam dahi yine motor küçük durdu altımda. Yani motorda hiç bir çanta rüzgarlık aksesuar yok iken, paket servis yapan iri abiler gibi durdum üzerinde . Yarın üniversiteden bir öğrencimşin sl200 ü deneyeceğim. Duruma göre tekrar güncellememi yazacağım buraya.

Alıntı lutfu696 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocalarım, çok teşekkür ederim fikir dolu cevaplarınız için. Bu gün ns200 deneme şansım oldu bayide. Çok fazla kilo gösteren iri duran biri olmasam dahi yine motor küçük durdu altımda. Yani motorda hiç bir çanta rüzgarlık aksesuar yok iken, paket servis yapan iri abiler gibi durdum üzerinde . Yarın üniversiteden bir öğrencimşin sl200 ü deneyeceğim. Duruma göre tekrar güncellememi yazacağım buraya.
    Hocam sen ne yapacaksın nasıl durduğunu rahat ettinmi sele sana uygunmu oturuş pozisyonun rahat mı bunlara bakacaksın

Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen ne yapacaksın nasıl durduğunu rahat ettinmi sele sana uygunmu oturuş pozisyonun rahat mı bunlara bakacaksın
    Hocam zaten sıkıntı biraz o idi, öne eğilme pozisyonu ile çok rahat etmedim. Naked motorda biraz daha dik olacağımı düşünmüştüm binmeden önce.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bajaj.

sl200 e bulasılmaz bu tarihte.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)