Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Scoterci Olduk. Dominar 400 out, Forza 300 in

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı ChuckBerry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, Forza300 birkaç kere deneyimleme fırsatım oldu. Gerçekten konforlu bir scooter. Özellikle yağmurların arttığı bu günlerde vitesli motor kullanımına bağlı çamur içinde paçalara maruz kaldıkça sık sık kafamda soru işaretleri çıkmaya başlıyor değişmeli miyim diyerekten. Estetik kaygıları bir kenara bıraktığım ilk an ben de şehir içi kullanım için scootera geçiş yapacağım.
    xmax ile Çok aşırı yağmur yağmadıkça pantalonum ıslanmıyor bile, çoğunlukla montum yetiyor, yağmur çoksa da montun üzerine yağmurluk giyiyorum yine alt yağmurluğu çoğu zaman giymeye üşeniyorum çünkü zaten fazla su gelmiyor. Her yer çamur içindeyken bırak paçaları botlarıma bile çamur değmiyor. Yağmurda tek sıkıntım ön camdan yön değiştiren rüzgar direkt kaskımın vizörüne geliyor hem çok ses yapıyor hem de yoldaki çamur kaskın vizörüne geliyor yağmurda. Ön cam uzatma aldım kargodan dün geldi bir ara motoru çıkaracağım zaman takıp göreceğim faydası olacak mı.
    ChuckBerry bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bende buna benzer değişiklik yapmıştım. Dominar 400 u 20.000 civarında verip, 1000 kmde xmax 300 almıştım. Özellikle ekim ayından mart ayına olan kısımda çok daha memnum kalıyorum ve elimde falan yük olunca özellikle. :D ama vitesli motosiklet özelmiyorda değil.

Valla ns200 de guzel motor, sym jet14 u hic bilmiyorun.
    Tesekkur ederim iyi dilekler icin.
    Vitesli motosiklet evet zevkli ama hangisi yani 40 beygirin alti bi motosiklet ne kadar zevkli, enduro olur daga cikarsin o ayri.
    Hep dusundugum birseydi , denedim simdilik memnunum , eski sahibi devesa bi givi on cam takmis bu kadar ruzgarda ruzgar yok.
    Motosiklet scooter degil, scooter de motosiklet degil. Ayri dunyanin insanlari bunlar. Ama istanbuldaysan 2 motosiklete binecek butcen yoksa motorun da hakkaeten giden bisey degilse bolesi daha iyi , 250lik inazuma da bu kadar gidiyor.

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Gerçekten bu bahsettiğiniz durum aranan bir nimet benim için. İş yeri imajı açısından pantolonun ve ayakkabının yağmur çamur içinde kalmamaması adına alt yağmurluğu giyiyorum hafif yağmurlarda bile. Sonrasında ise onun çamurlu ıslak pis halini çantaya koymak dert, giymesen ayrı dert fakat scooter da bu gibi durumlarda çok az etkileniyor vücut tabi. Deflektör soğuklar ve kaska çarpan rüzgar açısından çok büyük bir avantaj oluyor. Eski motorumda deflektör taktıktan sonra konfor seviyem artmıştı resmen, sizinle aynı dertten müzdariptim ben de.
    espresso bunu beğendi.

Bugun sile yapip, dondum. Giderken 90 100 gittim 3.2 yakti, donerken 120 130 geldim 3.8 litre yakti. Rampa yukari 120 altina pek dusmuyor, cikarken 130u, duzde 140, rampa asagi 150 yapiyor. Kullanimi kolay lastikler kucuk ama motosiklet dengeli ve konforlu. Yine de motosiklet gibi yatirmamak , daha guvenli sonucta 13 inch arka lastik var. Tek kisi icin yeterli ben 100 kgyum, ama artciyla bi nebze sehirlerarasi yetersiz olabilir. Ya da 70 kilosundur artcinda 60 dir yine sikinti olmaz. Bi kere forza 250ye ve xmax 250 ye gore daha kalipli duruyor, kombine abs cok iyi calisiyor acil fren haricinde on frene basmaniza pek gerek yok. Ama virajda depoyu saramamak ve oturus poziyonu degisikligi bi garip zamanla alisilacak sanirim. Ben memnun kaldim, tavsiye de ederim, ama bence 250ccnin alti scooterla uzun yol cok da guzel olmaz gibi geldi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)