Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 SonuncuSonuncu

Bajaj V15 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ersinkecis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2020 model Bajaj Dominar 400 UG
    Merhaba arkadaşlar,

2017 model Bajaj Vikrant V15 ABS motosikletimin arka dişlisini 42 den 40 a düşürmek istiyorum.
    bunu yapan arkadaşlar olmuş. 90-100 km lerde titreşimsiz kullandiklarini yazmislar.
    son hizlar da 120 civarina cikmis. tabi titresimle birlikte. o kadara ihtiyacim yok ama en azindan
    4 seritli sehir ici yollarda titresimsiz bi 90-100 km/s hizla gidebileyim istiyorum.
    simdi de gidiyorum ama motor Allah'a yürüyecek neredeyse. Azer bülbüle bağlıyor. sizler de
    biliyorsunuzdur. aynı motor sizlerde de var. :D
    aynalara bakınca arkadaki arabaların farları elips şeklinde görünüyor. netlemek için debriyajı
    sıkmam gerekiyor. artik rahatsiz etmeye basladi bu durum.

herneyse. ben biraz arastirdim ama kesin sudur kardesim. al bu disliyi tak denilen bir yer
    bulamadim. sadece nette biraz arastirdigimda gordugum kadariyla bizim V15 in janta baglantisi
    4 vidayla yapildigi icin BAJAJ'a ait diger modellerin 4 vida ile janta baglanan arka dislilerine
    baktim. aklima baska bir sey gelmedi. tabi bunlarin vida delikleri, delik araliklari, dislinin
    ic capi vs. onlar konusunda en ufak fikrim yok. neyse o sekilde 4 vidali dislisi olan BAJAJ'lar:
    1: Vikrant V15 -> 42 diş
    2: Boxer BM 150 -> 42 diş
    3: Pulsar NS 150 -> 43 diş
    4: Discover 150S -> 45 diş
    5: Pulsar NS 160 -> 45 diş
    6: Pulsar NS 150 -> 40 diş <- gördüm. 40T yazmışlar bu 40 diş oluyor sanırım?
    başka da görmedim nette. benim istedigimi yapabilmem icin ne almam? nereden almam gerek?
    hangi marka model motorun orjinal veya yan sanayi veya modifiye dislisini almam gerekir?

Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

not: son günlerde motor memnuniyeti konusu geçmiş sanırım. ben bu söylediğim konu haricinde çok memnunum.
    Green Arrow ve 4strings bunu beğendiler.
    https://ersinkecis.blogspot.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı ersinkecis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

2017 model Bajaj Vikrant V15 ABS motosikletimin arka dişlisini 42 den 40 a düşürmek istiyorum.
    bunu yapan arkadaşlar olmuş. 90-100 km lerde titreşimsiz kullandiklarini yazmislar.
    son hizlar da 120 civarina cikmis. tabi titresimle birlikte. o kadara ihtiyacim yok ama en azindan
    4 seritli sehir ici yollarda titresimsiz bi 90-100 km/s hizla gidebileyim istiyorum.
    simdi de gidiyorum ama motor Allah'a yürüyecek neredeyse. Azer bülbüle bağlıyor. sizler de
    biliyorsunuzdur. aynı motor sizlerde de var. :D
    aynalara bakınca arkadaki arabaların farları elips şeklinde görünüyor. netlemek için debriyajı
    sıkmam gerekiyor. artik rahatsiz etmeye basladi bu durum.

herneyse. ben biraz arastirdim ama kesin sudur kardesim. al bu disliyi tak denilen bir yer
    bulamadim. sadece nette biraz arastirdigimda gordugum kadariyla bizim V15 in janta baglantisi
    4 vidayla yapildigi icin BAJAJ'a ait diger modellerin 4 vida ile janta baglanan arka dislilerine
    baktim. aklima baska bir sey gelmedi. tabi bunlarin vida delikleri, delik araliklari, dislinin
    ic capi vs. onlar konusunda en ufak fikrim yok. neyse o sekilde 4 vidali dislisi olan BAJAJ'lar:
    1: Vikrant V15 -> 42 diş
    2: Boxer BM 150 -> 42 diş
    3: Pulsar NS 150 -> 43 diş
    4: Discover 150S -> 45 diş
    5: Pulsar NS 160 -> 45 diş
    6: Pulsar NS 150 -> 40 diş <- gördüm. 40T yazmışlar bu 40 diş oluyor sanırım?
    başka da görmedim nette. benim istedigimi yapabilmem icin ne almam? nereden almam gerek?
    hangi marka model motorun orjinal veya yan sanayi veya modifiye dislisini almam gerekir?

Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

not: son günlerde motor memnuniyeti konusu geçmiş sanırım. ben bu söylediğim konu haricinde çok memnunum.
    Ersin abi merhaba, güzel ve detaylı yazın için teşekkürler. İsteklerini karşılamak adına 42 olan dişlini küçültmemiz gerekiyor, büyültürsek daha çok titreşim ve tork gelecek son hızın daha da düşecek.

40 dişli takılacak abi https://www.kalyoncumotor.com/urun/bajaj-discover-125-st-performans-dislisi-arka-40-t ben bu siteden aldım sorunsuz ve güvenilir. Son hızda hava kosulları iyiyse artış oluyor ancak rüzgarda pek fark olmuyor ANCAK motorun bütün zırıltısı ve titreşimi kayboluyor, ciddi konfor elde ediyorsunuz.

Motoru bilmeden ve körü körüne eleştirenlere sadece gülüyorum ben, motorun fiyatı belli, ABS var 18 litre depo var 2.6 litre yakıyor basmazsan daha da az ayda 1 kere benzin alıyorum 600 650 kmde bir benzinliğe gidiyorum. Ön jant büyük bozuk yola girebiliyor, tedirgin etmeden götürüyor her yere. Oynamaya ve custom yapmaya acayip müsait bir motor. Şişli-Uçmakdere-Şişli geze geze yolu uzata uzata tek depo ile rahatça 90 100 gidip döndüğünde hala neredeyse yarım depo benzinin olması harika birşey. 1200-1250 cc motorlara sahip oldum her motorun keyfi farklı. Değerlendirirken verilen ve alınana göre değer biçmek lazım. Bu zor zamanlarda her işinizi görebilecek basit ama fazlasıyla donanımlı bir motor fiyatına göre.

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel bilgiler teşekkür ederiz. Sanırım bu motor fiyat performans oranını iyi hesaplayabilenler için daha cezbedici. Yoksa bu sınıfta R18 de var
    Green Arrow ve ersinkecis bunu beğendiler.

ersinkecis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2020 model Bajaj Dominar 400 UG
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ersin abi merhaba, güzel ve detaylı yazın için teşekkürler. İsteklerini karşılamak adına 42 olan dişlini küçültmemiz gerekiyor, büyültürsek daha çok titreşim ve tork gelecek son hızın daha da düşecek.

40 dişli takılacak abi https://www.kalyoncumotor.com/urun/bajaj-discover-125-st-performans-dislisi-arka-40-t ben bu siteden aldım sorunsuz ve güvenilir. Son hızda hava kosulları iyiyse artış oluyor ancak rüzgarda pek fark olmuyor ANCAK motorun bütün zırıltısı ve titreşimi kayboluyor, ciddi konfor elde ediyorsunuz.

Motoru bilmeden ve körü körüne eleştirenlere sadece gülüyorum ben, motorun fiyatı belli, ABS var 18 litre depo var 2.6 litre yakıyor basmazsan daha da az ayda 1 kere benzin alıyorum 600 650 kmde bir benzinliğe gidiyorum. Ön jant büyük bozuk yola girebiliyor, tedirgin etmeden götürüyor her yere. Oynamaya ve custom yapmaya acayip müsait bir motor. Şişli-Uçmakdere-Şişli geze geze yolu uzata uzata tek depo ile rahatça 90 100 gidip döndüğünde hala neredeyse yarım depo benzinin olması harika birşey. 1200-1250 cc motorlara sahip oldum her motorun keyfi farklı. Değerlendirirken verilen ve alınana göre değer biçmek lazım. Bu zor zamanlarda her işinizi görebilecek basit ama fazlasıyla donanımlı bir motor fiyatına göre.
    çok teşekkür ederim. verdiğiniz linkteki bajaj discover 125 st nin orjinalinde olan 40T dişliden satın aldım.
    benim bajaj vikrant v15 abs motorumdaki 42T dişliyi iptal ettirdim. araç 17bin km ye yaklaşmıştı. hazır 20bine az kalmışken
    zinciri de değiştirttim. şu anda 100 km/s hıza kadar sıfır titreşim. son hızda düz yolda zorlanmadan 115 civarını görüyor.
    eskiden bayır aşağı zorla 110 görürdü.

fakat titreşimin kesilmesi yeterli benim için. 42T ile 80 den sonra titreşim başlıyordu. artık 100 den sonra başlıyor.
    4strings ve Green Arrow bunu beğendiler.
    https://ersinkecis.blogspot.com

Bu dişli işini ben de yapmayı düşünüyorum.
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ersinkecis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim. verdiğiniz linkteki bajaj discover 125 st nin orjinalinde olan 40T dişliden satın aldım.
    benim bajaj vikrant v15 abs motorumdaki 42T dişliyi iptal ettirdim. araç 17bin km ye yaklaşmıştı. hazır 20bine az kalmışken
    zinciri de değiştirttim. şu anda 100 km/s hıza kadar sıfır titreşim. son hızda düz yolda zorlanmadan 115 civarını görüyor.
    eskiden bayır aşağı zorla 110 görürdü.

fakat titreşimin kesilmesi yeterli benim için. 42T ile 80 den sonra titreşim başlıyordu. artık 100 den sonra başlıyor.
    Memnun olmanıza çok sevindim, bu motorun ilacı kesinlikle bu dişli değişimi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:35 ----------

Alıntı 4strings adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu dişli işini ben de yapmayı düşünüyorum.
    Kesinlikle yapın, inanılmaz farkediyor dünya varmış dedirtiyor.
    4strings ve ersinkecis bunu beğendiler.

Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memnun olmanıza çok sevindim, bu motorun ilacı kesinlikle bu dişli değişimi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:35 ----------

Kesinlikle yapın, inanılmaz farkediyor dünya varmış dedirtiyor.
    Bend de değiştircem

MehmeTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj V15
    Merhaba arkadaşlar nasıl gidiyor v15 le hayat
    Foruma uzun süredir yazılmamış bir selam vereyim dedim
    8000 km yi devirmek üzereyim akü sorunum olmuştu aküyü yan taktıkları için akü şarz olurken kaynıyor kapaklarından gazla beraber sıvısı da akıyordu 2 akü yedim bu yüzden 3. aküyü kapakları yukarı bakacak şekilde taktım aküyü tutan sacın civatalarını uzunlarla değiştirdim bakalım ne kadar gidecek yuasa akü taktım 5-6 aydır sorun yok.
    gidonu 5 cm uzattım belimi arıtıyordu oturuş pozisyonundan dolayı fakat ön fren hortumu yetişmediği için deponun dibinden çıkardım gidona doğru bu yüzden depo nun dibindeki sac hortumu kesecek gibi duruyor fakat hortumun koruma lastiği kesilmesini önlüyor gidonu sola değilde sağa doğru döndürüp kilitliyorum baskı yapıp hortumu kesmesin diye
    Lastikleri değiştirdim yol lastiği taktım anlas marka oh be dedirtti Orjinal lastikleri duruyor sahibindene koydum ama satılacak gibi durmuyor foruma özel uygun fiyattan ihtiyacı olan varsa verebilirim
    Şimdi de silindir alt contasının sol arka saplamanın dibinden yağ terletiyor çok zorlayınca sızdırma değilde terleme şeklinde, contalar yanık felan değil ama kronik belli hindistan forumlarında contayı değiştirince geçer diyor ama üşeniyorum değiştirmeye saplamaları biraz sıktım bende gözlemleyeceğim devam etmeyecek gibi duruyor şimdilik
    Arka dişliyi 40 dişle değiştirdim dediğiniz gibi rahatladı motor hız göstergesindeki hızlarla arasındaki fark azaldı eskiden göstergede 90 gösterirken 80 le gidiyordum şimdi 90 gösterip 87 88 gidiyor.3. ve 4. vites çok rahatladı 1. ve 2. vitesin gereksiz bağırışı azaldı torkta gözle görülür bir kayıp olmadı genelde 2 kişi biniyoruz bizim buralar yokuş aynı şekilde çıkıyor yokuşları bende dişli değişimini tavsiye ederim.

Motosikleti
    Alıntı MehmeTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar nasıl gidiyor v15 le hayat
    Foruma uzun süredir yazılmamış bir selam vereyim dedim
    8000 km yi devirmek üzereyim akü sorunum olmuştu aküyü yan taktıkları için akü şarz olurken kaynıyor kapaklarından gazla beraber sıvısı da akıyordu 2 akü yedim bu yüzden 3. aküyü kapakları yukarı bakacak şekilde taktım aküyü tutan sacın civatalarını uzunlarla değiştirdim bakalım ne kadar gidecek yuasa akü taktım 5-6 aydır sorun yok.
    gidonu 5 cm uzattım belimi arıtıyordu oturuş pozisyonundan dolayı fakat ön fren hortumu yetişmediği için deponun dibinden çıkardım gidona doğru bu yüzden depo nun dibindeki sac hortumu kesecek gibi duruyor fakat hortumun koruma lastiği kesilmesini önlüyor gidonu sola değilde sağa doğru döndürüp kilitliyorum baskı yapıp hortumu kesmesin diye
    Lastikleri değiştirdim yol lastiği taktım anlas marka oh be dedirtti Orjinal lastikleri duruyor sahibindene koydum ama satılacak gibi durmuyor foruma özel uygun fiyattan ihtiyacı olan varsa verebilirim
    Şimdi de silindir alt contasının sol arka saplamanın dibinden yağ terletiyor çok zorlayınca sızdırma değilde terleme şeklinde, contalar yanık felan değil ama kronik belli hindistan forumlarında contayı değiştirince geçer diyor ama üşeniyorum değiştirmeye saplamaları biraz sıktım bende gözlemleyeceğim devam etmeyecek gibi duruyor şimdilik
    Arka dişliyi 40 dişle değiştirdim dediğiniz gibi rahatladı motor hız göstergesindeki hızlarla arasındaki fark azaldı eskiden göstergede 90 gösterirken 80 le gidiyordum şimdi 90 gösterip 87 88 gidiyor.3. ve 4. vites çok rahatladı 1. ve 2. vitesin gereksiz bağırışı azaldı torkta gözle görülür bir kayıp olmadı genelde 2 kişi biniyoruz bizim buralar yokuş aynı şekilde çıkıyor yokuşları bende dişli değişimini tavsiye ederim.
    Bizde 2 tane vardı birini sattık, verdiğimde 10 bindeydi sıfır sıkıntı. Diğerinin zayıf aküden dolayı sargısından problem oldu. Bu motorda düzgün akü kullanmak şart. Belirttiğiniz gibi terleme sorunuda kronik garantili motorlarda garantiden yapıyorlar yok ise biraz masraf cıkartıyor. İnsanın işini görmesi için fazlasıyla yeterli ve mutlu eden bir motosiklet v15, kazasız belasız biner umarım herkes.
    MehmeTR bunu beğendi.

Ben de 4000 km dir sorunsuz severek kullaniyorum. Arka disli degisimiyle hiz gostergesi nasil farketti onu anlayamadim. Sonucta on teker hizi neyse o degil mi?
    MehmeTR bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj V15
    Ben de 4000 km dir sorunsuz severek kullaniyorum. Arka disli degisimiyle hiz gostergesi nasil farketti onu anlayamadim. Sonucta on teker hizi neyse o degil mi?
    Aslında haklısın ben öyle hissetmişte olabilirim Hız göstergesi doğru göstermiyordu 10 13 km arası daha az gösteriyordu ama şimdi motor hızlandı gibime geliyor telefonla daha önce ölçtüğümde 80km den sonra sabit hızla giderken örneğin 90 la giderken telefon 80 gösteriyordu 100 giderken 90 gösteriyordu şimdi bu makas biraz kapandı şimdi 90 la giderken 87 88 , 100 ile giderken 97 98 ölçüyorum tabi burda telefondaki programda önemli belkide sadece hissiyattır bilemiyorum yanlış bir hisse kapılmışta olabilirim.

V15 ile 3600 km

Merhaba arkadaşlar. Dün akşam 6 civarında V15 ile 3600 km lik gezimi bitirmiş bulunmaktayım. Rota şu şekilde oldu

1. gün: Bursa - İznik - Pamukova - Sakarya - Hendek - Düzce - Bolu Dağı geçişi - Gerede - Karabük - Safranbolu - Eflani - Daday - Azdavay - Ağlı - Kastamonu - Taşköprü - Boyabat - Gerze - Samsun (Bolu dağı tünelden geçilmedi, dağ tırmanıldı, otoyol kullanılmadı, 1021km)

2. gün: Samsun - Ladik - Taşova - Erbaa - Reşadiye - Koyulhisar - Suşehri - Refahiye - Kemaliye (484 km)

3. gün: Kemaliye taş yol - Çemişgezek - Ovacık - Munzur Gözeleri - Tunceli - Pertek (315km)

4. gün: Elazığ - Malatya - Kayseri - Niğde - Bor (627km)

5. gün: Bor - Ereğli - Karaman - Mut - Ermenek - Hadim - Bozkır - Seydişehir - Beyşehir (542 km)

6. gün: Beyşehir - Şarkikaraağaç - Akşehir - Çay - Bolvadin - Emirdağ - Çifraler - Eskişehir - Bursa (485km)

Geziye ait notlar:

Motorun başlangıç ODO km 5052 (5000 bakımı yaptırıp geziye çıktım) gezi sonu 8656 km

Günlük en uzun rota 1021 km en kısa rota 315 km (kısa olan doğu anadolunun dik vadilerinde geçti).

Seyir hızı 90 km/s. sollamalarda 100-105 arası çıktı bazen yüzde 10 eğimli 10+ km lik yokuşlarda 3. vites 60 km/s a kadar düştüğü oldu.

Erbaa Koyulhisar arası anormal derecede sıcaklık mevcuttu. Bazen 40 km de bir çeşmebaşında durup mola vermek zorunda kaldım, motoru da dinlendirdim.

90 ile giderseniz motor çok mutlu çalışıyor, hiç zorlanmıyor, gaz yüzde 60 civarı konumda oluyor.

Kemaliye Çemişgezek arası genelde 3 viteste geçildi ve çok zorluydu, vadileri enlemesine geçerken sürekli tırmanıp iniyorsunuz, bir saat boyunca taşıt görmediğim yollar oldu.

Gezi boyunca ortalama tüketim 2,52 lt/100km en az 2,16 en çok 2,82 lt/100km. İki benzin ikmali arası en uzun 700!!! km gittim, kırmızı ışık yanıyordu belki daha giderdi de zorlamadım.

En az tüketim, Kemaliye Çemişgezek Ovacık Tunceli rotasında oldu, Bu rotada yavaş gidilen yol çoktu. En fazla tüketim Samsun Suşehri arası oldu. Bu yolda anayolda bitmek bilmeyen yokuşlar vardı.

Gezide genel olarak bir arıza çıkmadı. Gevşeyen vidalar ve ampul patlaması dışında sorun yaşamadım. Yağ eksiltmedi. Yaklaşık 500 km de bir zinciy yağlayıp depoyu doldurdum.

Refahiyeye kadar yollarda skooter çoğunlukta idi. Tunceli Kemaliye civarında nerdeyse hiç motor görmedim. Diğer alanlarda da az motorcu vardı, genelde enduro tipi idi. Yollarda genelde herkes selamımı aldı, nedendir bilinmez bmw kullanıcıları genelde selama karşılık vermedi. (başka zamanlarda kendileri dalga geçilmeyi hakediyorlar)

Eurogrip lasikler kuru asfaltta da toprak ve taşlık zeminde de ilginç şekilde çok iyi tutuş sergilediler. Bazı yerlerde zorlamama rağmen hiç kaymadım.

Arka dişli küçültmesi yapılırsa uzun rotalar için gerçekten de iyi olacağına inanıyorum, arkadaşlar önceki sayfalarda anlatmış zaten.

Bu menzille motorun adı Bajaj V15 Adventure olmalıymış; 700+ km

Pek çok fotoğraf çektim. Zaman olup da yazabilirsem bir gezi yazısı hazırlayacağım, onu da paylaşmayı düşünüyorum.

Son olarak Kemaliyede geçen diyalog:

- Buralı mısınız?
    - Yok Bursa'dan geldim
    - Bunla !!!

Sorular varsa seve seve yanıtlarım.
    MehmeTR ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj V15
    Merhaba arkadaşlar. Dün akşam 6 civarında V15 ile 3600 km lik gezimi bitirmiş bulunmaktayım. Rota şu şekilde oldu

1. gün: Bursa - İznik - Pamukova - Sakarya - Hendek - Düzce - Bolu Dağı geçişi - Gerede - Karabük - Safranbolu - Eflani - Daday - Azdavay - Ağlı - Kastamonu - Taşköprü - Boyabat - Gerze - Samsun (Bolu dağı tünelden geçilmedi, dağ tırmanıldı, otoyol kullanılmadı, 1021km)

2. gün: Samsun - Ladik - Taşova - Erbaa - Reşadiye - Koyulhisar - Suşehri - Refahiye - Kemaliye (484 km)

3. gün: Kemaliye taş yol - Çemişgezek - Ovacık - Munzur Gözeleri - Tunceli - Pertek (315km)

4. gün: Elazığ - Malatya - Kayseri - Niğde - Bor (627km)

5. gün: Bor - Ereğli - Karaman - Mut - Ermenek - Hadim - Bozkır - Seydişehir - Beyşehir (542 km)

6. gün: Beyşehir - Şarkikaraağaç - Akşehir - Çay - Bolvadin - Emirdağ - Çifraler - Eskişehir - Bursa (485km)

Geziye ait notlar:

Motorun başlangıç ODO km 5052 (5000 bakımı yaptırıp geziye çıktım) gezi sonu 8656 km

Günlük en uzun rota 1021 km en kısa rota 315 km (kısa olan doğu anadolunun dik vadilerinde geçti).

Seyir hızı 90 km/s. sollamalarda 100-105 arası çıktı bazen yüzde 10 eğimli 10+ km lik yokuşlarda 3. vites 60 km/s a kadar düştüğü oldu.

Erbaa Koyulhisar arası anormal derecede sıcaklık mevcuttu. Bazen 40 km de bir çeşmebaşında durup mola vermek zorunda kaldım, motoru da dinlendirdim.

90 ile giderseniz motor çok mutlu çalışıyor, hiç zorlanmıyor, gaz yüzde 60 civarı konumda oluyor.

Kemaliye Çemişgezek arası genelde 3 viteste geçildi ve çok zorluydu, vadileri enlemesine geçerken sürekli tırmanıp iniyorsunuz, bir saat boyunca taşıt görmediğim yollar oldu.

Gezi boyunca ortalama tüketim 2,52 lt/100km en az 2,16 en çok 2,82 lt/100km. İki benzin ikmali arası en uzun 700!!! km gittim, kırmızı ışık yanıyordu belki daha giderdi de zorlamadım.

En az tüketim, Kemaliye Çemişgezek Ovacık Tunceli rotasında oldu, Bu rotada yavaş gidilen yol çoktu. En fazla tüketim Samsun Suşehri arası oldu. Bu yolda anayolda bitmek bilmeyen yokuşlar vardı.

Gezide genel olarak bir arıza çıkmadı. Gevşeyen vidalar ve ampul patlaması dışında sorun yaşamadım. Yağ eksiltmedi. Yaklaşık 500 km de bir zinciy yağlayıp depoyu doldurdum.

Refahiyeye kadar yollarda skooter çoğunlukta idi. Tunceli Kemaliye civarında nerdeyse hiç motor görmedim. Diğer alanlarda da az motorcu vardı, genelde enduro tipi idi. Yollarda genelde herkes selamımı aldı, nedendir bilinmez bmw kullanıcıları genelde selama karşılık vermedi. (başka zamanlarda kendileri dalga geçilmeyi hakediyorlar)

Eurogrip lasikler kuru asfaltta da toprak ve taşlık zeminde de ilginç şekilde çok iyi tutuş sergilediler. Bazı yerlerde zorlamama rağmen hiç kaymadım.

Arka dişli küçültmesi yapılırsa uzun rotalar için gerçekten de iyi olacağına inanıyorum, arkadaşlar önceki sayfalarda anlatmış zaten.

Bu menzille motorun adı Bajaj V15 Adventure olmalıymış; 700+ km

Pek çok fotoğraf çektim. Zaman olup da yazabilirsem bir gezi yazısı hazırlayacağım, onu da paylaşmayı düşünüyorum.

Son olarak Kemaliyede geçen diyalog:

- Buralı mısınız?
    - Yok Bursa'dan geldim
    - Bunla !!!

Sorular varsa seve seve yanıtlarım.
    keyifli bir gezi olmuş fotoğraflarını sabırsızlıkla bekliyorum vakit bulup yüklersen sevinirim
    ben de antalya ya gidip geldim geçen haftalar da 1100 km yol yaptım toplam. alt conta kronik sorunlu bozulmuş ya da yanmış olmasına rağmen banamısın demedi 100 tlye gittim 100 tl ye geldim ankara çıkışında polis çevirdi inanamadı bu fiyata gideceğime antalyada arkadaşımın aracı olduğu için kullanmadım motoru yattı. yol da genelde düz olduğu için benim yol rahattı fakat insanın uykusu gelmiyor değil burdur antalya arası viraj görünce seviniyor insan. gelir gelmez motoru bakıma aldım alt silindir contası mahvolmuş üst contada sıkıntı yoktu metal olduğundan dolayı sanırım pistonun üstü kurum bağlamış ve alt contayı temizlemek uzun sürdü piston felan kurumlu yerleri temizledim sibop ayarı yaptım 10000 bakımında mutlaka sibop ayarlarını yaptırın benimkinde egzoz çıkış sibobu kendini acayip sıkmış motor soğukken egzoz çıkışı zor olduğu için istop ediyordu şimdi düzeldi her tarafını temizleyip kapattım motoru şimdi daha düzgün ve rahat çalışıyor. tabi tüm bunlar için nerdeyse 12 saat uğraştım eee o kadar yola gidip geldim kahrımı çekti benimde bu işlemleri yapmak zoruma gitmemeli demi fakat heryerim ağrıyor :-) aceleyle yazdım yazıyı kusura bakmayın yazım hatalarımın kendinize iyi bakın sağlıcakla
    4strings bunu beğendi.

Evet düz yolda uykusu geliyor insanın. Uzun rotalarda ki son yaptığım 3600 km lik rota ayrıca çok sıcak havada geçti; motoru yormamak için 90 ile gidiyorum. Kısa gezilerde 100 ile de sabit gidiyor yokuşlar hariç. İlginç şekilde bajaj markasının ikinci eli sağlam bulunursa daha güvenilir oluyor. Yeni motorlarda üretim hatası olabiliyor bunu önceden tahmin etmek mümkün değil. Sizinki o kilometrelere geldiyse zaten artık sorun çıkarmayacaktır. Rutin işlemlerle yola devam edersiniz. Bu arada henüz gezi yazısını yazamadım. Hatta şöyle diyeyim, mart ayında başka bir motorla gerçekleştirdiğim gezimin yazısını yeni bitirdim. v15'in yerini tutmaz biliyorum ama şimdilik bırakayım şuraya.

http://www.semihserbest.com/goller-y...egirdir-salda/
    MehmeTR bunu beğendi.

Merhaba, arkadaşlar forumda yeniyim.Bende de bajaj v15 var.Discover 125 st nin orjinalinden olan 40T dişliden bende satın alıp değişimini serviste yaptırttım.Vites aralıkları uzadı fakat hız olarak 100 km hızı çok zor görüyor.Sorun ne olabilir?80 den sonra güç bela milim milim gidiyor.Sanki eski dişli hız açısından daha iyiydi.38 dişli falan yapsak olur mu?Merakımdan soruyorum.Bildiğimden değil ,yanlış anlaşılmasın.

Motosikleti
    cb250r
    Bugun 2018 model v15 ile araniza katildim. Hepinize selamlar

https://www.hizliresim.com/mmiy6g3im

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayırlı olsun.
    Resim görünmüyor bilgine.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.
    Resim görünmüyor bilgine.
    saolun hocam simdi farkettim evet gozukmuyor. birazdan yenilerini paylasiyorum.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayırlı olsun, güle güle kullanın
    Mr.wind bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Aslinda sifir xpulse200t alacaktim, ama hero taksitte baya vade farki koydugu icin vazgectim.

Sonra sifir tvs baktim, 29k fiyata vade farksiz 12 taksit yapacakti satici ama benim karta 7 taksit cikti ondan da vazgectim.

sonra 2. ele bakmaya basladim ve bu motor denk geldi. zaten takip ettigim bir modeldi ve vakit kaybetmeden saticiyla anlastim aldim.

+selesi rahat geldi, maks 10km surdum gerci, oturus pozisyonu rahat.

+depo kavrama hissi bi tuhaf yani bi butunlesemedim ama aliscaz ins.

+aynalar yamuk yumuk bi tuhaf gosteriyor.

+lastikler naylon bi ara degistircez insallah.

+belli bi devre kadar titremiyor ama o esigi gecince fena titriyor. 5. vites 85 ten sonra basliyor titresim.

+selesi 78 cm olmasi lazim, 172 boyum var ayaklarim tam basiyor.

+depo, camurluk, gidon kutuk malzeme kalitesi ne yalan soyleyim tvs200 den iyi geldi. ozellikle tvs nin camurluklar kagit gibiydi.

velhasil suan gayet mutluyum motosikleti cok begendim. gostergede hicbir sey yok ama sorun degil. vites gostergesini falan dert etmiyorum. zaten hic vites gostergeli motosiklstim olmadi.

+en onemlisi frenler. abs var. arka fren ne iyi ne kotu. arka freni iyi motosiklet surmemis olabilirim bilemeyecegim. ama on fren cok iyi.

+unutuyordum suspansiyonlar da yumusacik. gayet rahat geldi.

Not: ekipmanim pantalon haric tam. Bugun de cok samimi bir arkadasimdan 1-2 kere kullandigi dainese nighthawk botlari, yine cok az kullanilmis durt kislik eldivenleri sifir fiyatinin 3/1 fiyatina aldim. birde 3 yillik sdi tam korumali yaris botlarini hediye etti. Saolsun.(millet gulecek bu motora bu botlar ne is diye ama mikerler. korumalari efsane.)

kullandikca yorumlarimi yazarim. kalin saglicakla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, güle güle kullanın
    saoglun cok tesekkurler hocam
    Osm@n bunu beğendi.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler