Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

KASK SEÇİMİNDE DOĞRULAR VE YALNIŞLAR..

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru aldığım adam N86 hediye etmişti kısa süre kullanıp içime sinmediği için satmıştım.

Şimdi N86 ile kıyaslayınca, görüş açısı aynı genişlikte diyebilirim.

En güzeli bir mağazaya gidip denemeniz, benim memnun kaldığım görüş açısı sizi memnun etmeyebilir, dolayısı ile yanıltıcı bilgi vermiş olmak istemem.
    Deneyeyim.
    zaten daha vaktim var, yağmurlar bitene kadar motorla yola çıkmam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yanlış daha başlıkta başlamış.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Lan bende diyorum yorumu yapalı 3 sene olmuş nasıl millet beğeniyor hala

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yazı iyi güzel hoş ama ben hiç denk gelmedim sadece ece22.05 ve snell olan bir kaska varsa böyle bir kask bilen lütfen örnek versin çünkü ben bu konuyu bayadır savunuyorum. Tamam iki etikete sahip olan kaskları inceleyebilir fakat sadece ece 22.05 etiketli bir kaskı incelemeye nasıl alır.. Zaten kurum amerikada. Yanılıyor olabilirmiyim bilmiyorum fakat yemeden içmeden uyumadan araştırmıştım zamanında

Sadece ece 22.05 olan hiç bir kask snell tarafından test edilmez demeye devam ediyorum.

Fakat dot olmadan hiç bir kask snell testine giremez dolayısıyla amerikada satışı olmayan ve dot etiketine sahip olmayan hiçbirkaskı snell testine sokamassınız.

Yine aynı şekilde ece22.05 olmayan hiç birkaskı sharp testine sokamassınız. Cevap verdiğim yazıyı tekrar okursanız daha sağlıklı olur.

USA DOT
    European ECE 22.05
    Brazil NBR 7471
    Taiwan CNS
    Australia AS 1698-2006
    Japan SG or JIS
    New Zealand NZ 5430
    Korea KS G 7001
    Malaysia SIRIM
    Thailand TIS
    India IS 4151
    Singapore PSB
    Canada CSA CAN3-D230-M85

BU KODLAR o ülkelerde kask satışı yapılabilmesi için karşılanması gereken standart sertifikalar. Bu cepte..

SNELL, SHARP Gibi kuruluşlar kaskları bu sertifikaların dışında o ülkedeki insanlara daha iyi bir seçim yapmaları için yardımcı olan test kuruluşları ... Sharp kaskları firmalardan değil direk herhangi bir perakende satıcısından alarak bağımsız olarak test eder. Bunun için gerekli belgeleri vardır.

Kask seçimi yaparken türkiyede alacağınız kaskta sadece dot ve snell varsa zaten yasal olarak satışı yasaktır gümrükten ece 22.05 olmadan içeriye giremez. Yok mu giren kasklar tabiki var nbr standartlarında ülkemize sokulmuş birsürü ucuz kask var. Ülkemizde yasal satış sertifikası ece22.05 dir. Dot ve ece bir arada olsun istiyorum bide snell olsun bu tamamen tercih meselesidir. Fakat söylediğim gibi. Snell bir test kuruluşudur aynı sharp gibi burada snell daha iyidir sharp daha iyidir diye tartışmak için internet ortamındaki veriler çok yetersizdir. Amerikada yaşayan bir adamın snell testinden başka bakabileceği bir değer yoktur. Dolayısıyla hertürlü snell etiketi olan bir kask tercih etmelidir. Fakat snell testi olmayan ece.22.05 sertifikasına sahip ve sharp tarafından test edilmiş çok daha güçlü ve çok daha başarılı yüzlerce kask vardır.

Sanırım daha açıklayıcı oldu.
    Merhaba konu hortlamışken bende bir soru sormak istiyorum. her ülkenin ayrı bir standartı olduğu yazmışsınız. Benim sorum brezilya nbr ile ilgili. Yazınızın sonunda ülkeye nbr gibi ucuz kaskların girdiğini yazmışsınız.
    Benim elimde ls2 ff396 tron kask var ve nbr 7471 standartı olduğu yazıyor. normalde sharptan 4 yıldız almış bu kask. Şimdi bu durumda bende ki kask çakma adi bir kaskmıdır? 4 yıldız diye aldım ama şuan kafam çok karıştı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yazı iyi güzel hoş ama ben hiç denk gelmedim sadece ece22.05 ve snell olan bir kaska varsa böyle bir kask bilen lütfen örnek versin çünkü ben bu konuyu bayadır savunuyorum. Tamam iki etikete sahip olan kaskları inceleyebilir fakat sadece ece 22.05 etiketli bir kaskı incelemeye nasıl alır.. Zaten kurum amerikada. Yanılıyor olabilirmiyim bilmiyorum fakat yemeden içmeden uyumadan araştırmıştım zamanında

Sadece ece 22.05 olan hiç bir kask snell tarafından test edilmez demeye devam ediyorum.

Fakat dot olmadan hiç bir kask snell testine giremez dolayısıyla amerikada satışı olmayan ve dot etiketine sahip olmayan hiçbirkaskı snell testine sokamassınız.

Yine aynı şekilde ece22.05 olmayan hiç birkaskı sharp testine sokamassınız. Cevap verdiğim yazıyı tekrar okursanız daha sağlıklı olur.

USA DOT
    European ECE 22.05
    Brazil NBR 7471
    Taiwan CNS
    Australia AS 1698-2006
    Japan SG or JIS
    New Zealand NZ 5430
    Korea KS G 7001
    Malaysia SIRIM
    Thailand TIS
    India IS 4151
    Singapore PSB
    Canada CSA CAN3-D230-M85

BU KODLAR o ülkelerde kask satışı yapılabilmesi için karşılanması gereken standart sertifikalar. Bu cepte..

SNELL, SHARP Gibi kuruluşlar kaskları bu sertifikaların dışında o ülkedeki insanlara daha iyi bir seçim yapmaları için yardımcı olan test kuruluşları ... Sharp kaskları firmalardan değil direk herhangi bir perakende satıcısından alarak bağımsız olarak test eder. Bunun için gerekli belgeleri vardır.

Kask seçimi yaparken türkiyede alacağınız kaskta sadece dot ve snell varsa zaten yasal olarak satışı yasaktır gümrükten ece 22.05 olmadan içeriye giremez. Yok mu giren kasklar tabiki var nbr standartlarında ülkemize sokulmuş birsürü ucuz kask var. Ülkemizde yasal satış sertifikası ece22.05 dir. Dot ve ece bir arada olsun istiyorum bide snell olsun bu tamamen tercih meselesidir. Fakat söylediğim gibi. Snell bir test kuruluşudur aynı sharp gibi burada snell daha iyidir sharp daha iyidir diye tartışmak için internet ortamındaki veriler çok yetersizdir. Amerikada yaşayan bir adamın snell testinden başka bakabileceği bir değer yoktur. Dolayısıyla hertürlü snell etiketi olan bir kask tercih etmelidir. Fakat snell testi olmayan ece.22.05 sertifikasına sahip ve sharp tarafından test edilmiş çok daha güçlü ve çok daha başarılı yüzlerce kask vardır.

Sanırım daha açıklayıcı oldu.
    İlave olarak örneğin MT revenge sharptan 5 yıldız almış ama şuan internetten baktığımda aynı kaskmıdır tam anlamadım ama MT Kask Revenge 2 Rs kask açıklamalarında "DOT ONAYLIECER.22.05 - NBR 7471 - NTC 4533 SERTİFİKALI" diye ibareler var. hem ecer vs hem nbr sertifikasını yazmış. Burada yazınca da iyi birşey gibi anlıyorum ben. Sonuç olarak düşüncenizi merak ediyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    hocam belli ki siz kendi tecrübelerinden yaptığınız çıkarımlarınızı aktarmışsınız. elinize sağlık. elbette katılan, katılmayan olacaktır. veya benim gibi "kısmen" katılanlar.

sharp yanlış bilmiyorsam ABD'nin DOT, Avrupa'nın ECE'sinden ve SNELL'den daha alt seviye bir test kurumu ve motosiklet camiasında güvenirliği konusunda ciddi şaibeler olduğu biliniyor. şahsen ben kaskta ECE arıyorum. ECE DOT'tan bir tık daha iyi testler yapıyor.

bir kazada yüzünün ön tarafı parçalanmış birisi bu yazıyı yazıyor olsaydı muhtemelen "en güvenli kask full-face kasktır arkadaşlar" diye başlardı cümleye. dediğim gibi herkes kendi yaşadığı tecrübelere göre hüküm verecek elbette.

sizin yazınızdaki görüş açısı konusunda gerçekten hak veriyorum size ve fullface kaskta görüş açısı daha iyi olan bir kask tercih edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)