Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Honda Crf 190L

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'ye gelmeyeceğini biliyorum gibi bir durum yok (Euro5 konusundan dolayı gelmeyeceğini bildiğimi düşünüyorsan) Açıkladığım gibi, teknik açıdan sıkıntı görünmüyor. Gelmemesi için de mevcut durumda bir sıkıntı görmüyorum. Niye böyle düşündüğünü, veya niye saf yerine koymak isteyeceğimi düşündüğünü blemedim.

Yeni bir model çıkmış, ben de duyurdum burada. Ekonomi, sıfır motosikletlerin pahalılığı, ikinci elde çok fiyat istenmesinin tartışılmasından daha iyidir diye düşünüyorum.

Youtube ile hobi olarak ilgileniyorum. Daha doğrusu video ve fotoğraf ile amatörce ilgileniyorum diyelim. Mobil fotoğraf, aynasız fotoğraf makineleri ve drone da dahil. Diğer denemelerim yanında, motosiklet haberleri ile ilgili de bir playlist var. Bu tür videoları da oradan gönderiyorum. Bunlarla takipçi artmaz, sen söylemeden önce de biliyordum, dolayısıyla o tür bir kaygıyla atılmış bir video değil.

Takipçi kasma gibi bir derdim olsa, sosyal medyadan motosiklet süren yerli yabancı kadınların foto ve videolarını toplayıp yayınlamak daha geri dönüşü yüksek bir uğraş olur.

Ama dediğim gibi, öyle bir derdim yok. Yaş 45 oldu, uğraşamam.

(Kafama göre takılıyorumn senin anlayacağın. Hoşuna gitmediyse, çok dikkate alma. Boşver gitsin)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Haklısın. Bana göre de motosikletten keyif almak için, gücünü hissettirecek motorlara binmek lazım. Özellikle 650cc ve üzeri motora bindikten sonra geri dönmek çok zor.

Ben de zaten yorumlarını eleştirmek için yazmadım cevabı. Maddi durumu nedeniyle, daha yüksek cc. motorlara binemeyen kardeşlerimiz için, değerlendirmeye alabilecekleri bir motor olduğunu düşündüğüm için yazdım. (Getirirlerse tabii)

Hee, büyük cc. ye binen rahat mı? dersen, o da değil tabii. Ben de isterim en azından model yükseltmeyi veya 3-5 koyup farklı bir motoru da denemeyi ama, en azından içinden geçtiğimiz dönem (daha da uzun sürmez inşallah) buna müsait değil.

Mevcut şartlarda hobimizden vazgeçmemek için, duruma göre vaziyet almaya çalışıyoruz işte.

Yaa benim de boyle bir huyum var iste.

Var olan bir videoyu alip kendi kanalina koyup bir tartisma ortami,bir merak,bir egitim gonullusu gibi davranan insanlara kiziyorum.

Nekipedia da ki adama da gicik oluyorum mesela.Bos isler pesinde takipci kasan bir tip.

Gecen biri dadanmisti burala, yanarli donerli basliklar aciyodu kanalina koydugu calinti iceeriklerle.sikayet ettim banlamislar ibigi.

Sende biraz o yolda gidiyon,kusura bakma.

Bu modeli arattiginda karsina cikan her kaynak bunun cin ve uzakdogu(bir ihtimal guney amerika) icin uretilmis model oldugu yaziyor.

Boyle bir modeli kanalina koyup bu yazilanlari gormemen ise bana pek inandirici gelmedi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Boyle bir modeli kanalina koyup bu yazilanlari gormemen ise bana pek inandirici gelmedi.
    Kimseyi bir şeye ikna etmek zorunda değilim ama yine de bilgi olarak göndereyim.

"Let's open a parenthesis here and say that this particular engine meets the BS6 specifications, which are the same as our Euro5. "

https://www.2wo.gr/news/nea-montela/...0l-africa-twin

Çok kızıyorsan dahil olmazsın, olur biter. Tartışmaya gerek yok.
    Kimse, kimseye zorla bir şey izletmiyor, okutmuyor.

Dadanıp da vazgeçenler belki boş konuşanlardan sıkılmıştır. Vardır illa bi sebepleri.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Bu modeli ve benzer cc bandindaki motorlari sundiro üretiyor.

Sorunsuz ve saglam bir bloga sahip
    Colombiya ve brezilyadaki motorize polis ve jandarma ayni alt bloga sahip xre modelini kullaniyor.

Ciddi anlamda sağlam bir motor olduğu aşikar.

Gelir mi gelmez mi mevzusuna girmiyorum.

Gelse en azindan rakibi yamaha da bu klasmandaki urunlerini getirir,ortalik biraz renklenir.

Gayette güzel olur.
    -Black- bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu alet Honda'nın doğu pazarları için ürettiği Euro normlarını karşılamayan bir motosiklet.Bu yüzden hiç bir zaman ülkemize gelmez.Gerçi hiçbir zaman Avrupa Birliği'ne giremeyecek olan ülkemizin hala neden Euro Normlarında direttiğini anlamış değilim.Sırf şu Euro Normları yüzünden bir çok motosiklet ülkemizde satışa çıkamıyor.Fakir doğu ülkelerinde bile başlangıç motosikleti olarak sakız parasına satılan bu aleti merak ile takip etmeye başladıysak ben ülkemizin hayat şartlarını bir gözden geçirmemiz lazım.Artık hayallerimiz bile cc küçülttü.
    BİZE gelse eminim ki sakız parasına satmazlar
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BİZE gelse eminim ki sakız parasına satmazlar
    Bizde de sakız parasına olacak aslında da işte, mızıkçılar, ya vurup elimizdeki sakızı düşürüyorlar, ya da kendilerine de bi sakız istiyolar. Mahallenin şımarık oğlanları.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu modeli ve benzer cc bandindaki motorlari sundiro üretiyor.

Sorunsuz ve saglam bir bloga sahip
    Colombiya ve brezilyadaki motorize polis ve jandarma ayni alt bloga sahip xre modelini kullaniyor.
    Sen yazınca şöyle bir öz attım. Asya için önemli bir üretici, Japonya'ya bile ihracatı var.

Bir de Sundiro değil aslında. Başından beri %50 ortaklıkmış. Sundiro-Honda. (Yani sonradan ortaklık veya üretimi onlara yaptırmak gibi değil aslında)

Teknolojiyi Honda'dan alıyordur. Yüksek ihtimal kalite kontrol standartları da Honda'nın talepleri doğrultusundadır.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    10 milyon kayıtlı ve kayıtsız göçmen,mülteci sığınmacı ve geçici misafir ile ab ne üye kabul edilmek bizim için asrın şakasıdır ancak....

Motosikleti
    ......
    -Black- bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arada ciddi bir fiyat farkı olmayacağı için CRF250 modeli varken 190L anlamsız bir model.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arada ciddi bir fiyat farkı olmayacağı için CRF250 modeli varken 190L anlamsız bir model.
    Bayilerde var mı bilmiyorum ama 4-5 aydır Honda fiyat listesinde Crf250 'lere yer verilmiyor.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Bayilerde var mı bilmiyorum ama 4-5 aydır Honda fiyat listesinde Crf250 'lere yer verilmiyor.
    Yok, elinde düşük kmsi kalan manyaklar da 70'e satmaya çalışıyor. Derdim araziyse yurt dışından evraksız husqvarna, ktm getiririm o paraya crf getir götürün yapamaz o motosikletlerin arazide. Ha yok derdim gezeyim tozayım enduro, enduro yavrusu bir şeyler alayımsa vstrom, versys 650 alırım. Crf'yi egzoz dumanına boğarım arkamda. Crf şu an tam 30 35'e alıp arazide gezmeyi öğreneceğim, büyük motorum var ama arazide kontrol etmesi zor, şehir içi boyu yüksek bir model olsun derdi olanlara hitap ediyor. Sıfır cb250r 48. Sıfır Mt25 55'iken sıfırının maksimum 45 etmesi gereken motorun ikinci elleri sıfır Mt-25'ten pahalı.

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok, elinde düşük kmsi kalan manyaklar da 70'e satmaya çalışıyor. Derdim araziyse yurt dışından evraksız husqvarna, ktm getiririm o paraya crf getir götürün yapamaz o motosikletlerin arazide. Ha yok derdim gezeyim tozayım enduro, enduro yavrusu bir şeyler alayımsa vstrom, versys 650 alırım. Crf'yi egzoz dumanına boğarım arkamda. Crf şu an tam 30 35'e alıp arazide gezmeyi öğreneceğim, büyük motorum var ama arazide kontrol etmesi zor, şehir içi boyu yüksek bir model olsun derdi olanlara hitap ediyor. Sıfır cb250r 48. Sıfır Mt25 55'iken sıfırının maksimum 45 etmesi gereken motorun ikinci elleri sıfır Mt-25'ten pahalı.
    Aslında sınıfında rakibi çok olmayan bi motosikleti çok hafife almışsınız mesajınızda.
    Wr250r ve crf250l kullanıcısı olarak crf, wr, klx bu işin en önemli işçileri.
    Ktm, husquvarna ile asfaltta vstrom, versys ile arazide gezemezsiniz. Hatta xt660r bile crf nin wr nin yaptığını yapamıyor.Fakat crf hem asfaltta hem arazide işinizi görür.

Fiyat konusuna gelince, sonuna kadar hak veriyorum.
    22 bin liraya 2013 model 75bin km de crf250l aldım km büyük dişliden dolayı uçuk ve motksiklet biraz yorgun elden geçmesi gerekiyor. Buna rağmen bedavaya almış gibi hissediyorum..

Motosikleti
    ......
    Alıntı İnazuma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında sınıfında rakibi çok olmayan bi motosikleti çok hafife almışsınız mesajınızda.
    Wr250r ve crf250l kullanıcısı olarak crf, wr, klx bu işin en önemli işçileri.
    Ktm, husquvarna ile asfaltta vstrom, versys ile arazide gezemezsiniz. Hatta xt660r bile crf nin wr nin yaptığını yapamıyor.Fakat crf hem asfaltta hem arazide işinizi görür.

Fiyat konusuna gelince, sonuna kadar hak veriyorum.
    22 bin liraya 2013 model 75bin km de crf250l aldım km büyük dişliden dolayı uçuk ve motksiklet biraz yorgun elden geçmesi gerekiyor. Buna rağmen bedavaya almış gibi hissediyorum..

Hayirli olsun,

Crf250 uzun boylu kullanicilar için çok ideal,

Kisa sureli surus yapmistim,boyum 190cm,motorun üç handikapı var,

Birincisi arka suspansiyon olmasi gerekenden fazla çökme yapiyor

Ikincisi devir araligi kisa,arka disli kuçultmek lazim.

Üçuncusu,depo hacmi 150 cc scooter ayarinda 7litreydi benim kullandigim 2014 modelin.

Yinede motorun ideal bir suruşu var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Küçük cc. enduro-touring için boşluğu doldurur mu birlikte göreceğiz.
    Tabii gelir mi, gelmez mi? , ayrı bir konu.
    https://www.youtube.com/watch?v=E02hA8XNwrk
    şekil şemal güzel ama hp/tork durumları nasıl acaba? bir de arazide 4T lerin daha güçlüleri tercih ediliyor genelde CRF250 bile zorlanırken 190 lık nasıl olur tahmin etmek çok zor değil. ama olur da teknolojik olarak daha yeni daha ileri CRF250 den daha güçlü bir şey çıkartmışlarsa bilemem.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı tusumoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şekil şemal güzel ama hp/tork durumları nasıl acaba? bir de arazide 4T lerin daha güçlüleri tercih ediliyor genelde CRF250 bile zorlanırken 190 lık nasıl olur tahmin etmek çok zor değil. ama olur da teknolojik olarak daha yeni daha ileri CRF250 den daha güçlü bir şey çıkartmışlarsa bilemem.
    250 gelmiyor, 300'ün sesi soluğu çıkmıyor.
    Gelse arazi amaçlı olarak bundan daha fazla tercih edilir elbette.
    Bunu daha çok yol enduroau/küçük cc.touring gibi düşünmek lazım.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)