Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT-07 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

bu motorun sıfırlarını şu anda bayilerde bulmak mümkün mü?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı frustrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorun sıfırlarını şu anda bayilerde bulmak mümkün mü?
    hayır mümkün değil.varsa da anca eşe dosta ayırırlar zaten 2 3 tane varsa vardır.kısaca bulma ihtimalin yok.yeni sevkiyat varsa onu bilemem bence farklı şehirlerden yamaha bayilerini ara sor.benim bildiğim artık yeni kasa gelicek nisan ayında.onun da fiyatı 92 gibi fantezi bir rakam
    frustrated bunu beğendi.

hem motosiklet fiyatlar neredeyse ikiye katlandı bir senede üstüne bir de motor tedariği yok. çok acaip günler valla. ktm 390 da da ağustosa teslim yazıyor ilanlarda mesela.

Motosikleti
    Alıntı frustrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hem motosiklet fiyatlar neredeyse ikiye katlandı bir senede üstüne bir de motor tedariği yok. çok acaip günler valla. ktm 390 da da ağustosa teslim yazıyor ilanlarda mesela.
    ktm yeni modelleri hazirandan sonra getiriyor doğrudur.marka marka değişiyor bu olay.şu an aynı durum otomobillerde de var daha yeni rayına oturuyor talep bitti çünkü.örneğin bmw ducati triumph 2021 model satıyor şu an.dolar euro böyle giderse zaten vergi indirimi gerekicek taşıt almak için oda imkansız gözüküyor.92 ye ben sanmıyorumki 3 5 kişi dışında 2021 mt07 alsın.13 bin tl fark var yeni kasayla eskisi arasında ama aradaki fark 0.tamamen dolandırmaya çalışıyorlar insanları yersen.o motorun fiyatı düşücek yazıyorum buraya daha gelmedi ama düşücek

Motosikleti
    mt-07 abs
    Herkese iyi bayramlar. Size gecen ay yaptigim suspansiyon gelistirmesinden bahsetmek istiyorum.
    Sadece yagi degistirmedim youtube da dave mossun yaptigi gelistirmeyi baz alarak yaptim

-15w motul fork oil koydum
    -icindeki spacer denen demir boru parçayı kisaltmak için kesmek istemedim ve 35 lik pvc su borusu alip 1.5 cm kisa olacak sekilde kestim ve onlari koydum
    -son olarak da suspansiyonu takarken 8mm daha iceri soktum ve oyle taktim

1 aydir denemeleri yapiyorum ve cok memnunum

+On fren performansı cok farketti. Motor artik dalmiyor ce cok guzel duruyor
    +Virajlar cidden cok farketti. Baya kararli duruma geldi
    +On taraf dalma yapmadigi icin kombine frenlemede arka fren de daha iyi calismaya basladi

Kesinlikle tavsiye ettigim bir gelistirme. Yapabiliyorsaniz kendiniz yapin yapamiyorsaniz da motorcuya goturun. Ama kiloya gore ayarlamak lazim ben ekipmanlarla beraber 100 kiloyum ve kendim yaptigim formulu yazayim size fikir olsun

++ 15w 415 ml her bir catala yag koydum. Bu ustteki hava boslugunu azatlligi için frenlemede direnc olusturuyor ve dalmayi azaltiyor. Ayrica suspansiyonun dibe vurmasini engelliyor
    ++ 135 mm uzunlugunda 35 lik su borusunu kesip spacer olarak kullandim statik sag denilen olay icin lazimmis. Normal spacerler 150mm ve uzun geliyormus
    ++ Catallari 8mm yukardan taktim ve suspansiyonu biraz kisalttim

tommygun, tarzan rıfkı ve Anfibi bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Hocam on numara bir geliştirme yapmışsınız ama muhtemelen bu uygulama yapılmış Türkiye'deki tek motordur. Türkiye'de bu süspansiyon işinden anlayan adam bulmak çok zor. Metal spacerlar yerine kestirdiğiniz PVC'ye çok güvenmeyin derim. Uzun vadede sıkıntı çıkartma ihtimali var. Süspansiyonun o kısmında metal kullanımı tercih edilmişse metalin aşınma ve mukavemet özelliklerinden yararlanılmak için koyulmuş olabilir. PVC bu özellikleri karşılayamaz. Spacer kısmı plastik olan süspansiyonlar da var ama ben işi şansa bırakmazdım. Aynı parçaları sanayide istediğiniz boyutta metal olanla da kestirebilirsiniz. Bir dahaki süspansiyon yağı değişiminde ben olsam metal olanlarla değiştirirdim.

Motosikleti
    mt-07 abs
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam on numara bir geliştirme yapmışsınız ama muhtemelen bu uygulama yapılmış Türkiye'deki tek motordur. Türkiye'de bu süspansiyon işinden anlayan adam bulmak çok zor. Metal spacerlar yerine kestirdiğiniz PVC'ye çok güvenmeyin derim. Uzun vadede sıkıntı çıkartma ihtimali var. Süspansiyonun o kısmında metal kullanımı tercih edilmişse metalin aşınma ve mukavemet özelliklerinden yararlanılmak için koyulmuş olabilir. PVC bu özellikleri karşılayamaz. Spacer kısmı plastik olan süspansiyonlar da var ama ben işi şansa bırakmazdım. Aynı parçaları sanayide istediğiniz boyutta metal olanla da kestirebilirsiniz. Bir dahaki süspansiyon yağı değişiminde ben olsam metal olanlarla değiştirirdim.
    Ben de pvc ye guvenemiyordum ama yurt disi forumlarda hep pvc boru kullanmislar ben de pvc kullandim. Ve isin garibi pvc boru icinden cikan metal boruya nazaran daha kalin ve dayanikli duruyor. İcinden cikan 2mm kalinliginda boru pvc daha kalin. Sonraki degisime metal bulmayi dusunuyorum dediginiz gibi

Ayrica ben bunu motorcuya anlatamadim. Adama tarif ediyorum ben bildigimi okurum diyor kimse yanasmadi ben de kollari sivadim artik. Aslinda kolay bir islem. En buyuk sorun on tekeri askiya almak

arkadaşlar merhaba. 2 yıldır 2014 model mt07 kullanıyorum. çanakkale/gelibolu da oturuyorum. motorum 50.000km de. tiger egzoz takmayı düşünüyorum. üzerinde hala orjinal egzoz var. taktıktan sonra yazılım attırmak şart mı. tavsiye eder misiniz. susturucusu ile çok kafa şişirir mi. yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Alıntı Mcht-mico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi bayramlar. Size gecen ay yaptigim suspansiyon gelistirmesinden bahsetmek istiyorum.
    Sadece yagi degistirmedim youtube da dave mossun yaptigi gelistirmeyi baz alarak yaptim

-15w motul fork oil koydum
    -icindeki spacer denen demir boru parçayı kisaltmak için kesmek istemedim ve 35 lik pvc su borusu alip 1.5 cm kisa olacak sekilde kestim ve onlari koydum
    -son olarak da suspansiyonu takarken 8mm daha iceri soktum ve oyle taktim

1 aydir denemeleri yapiyorum ve cok memnunum

+On fren performansı cok farketti. Motor artik dalmiyor ce cok guzel duruyor
    +Virajlar cidden cok farketti. Baya kararli duruma geldi
    +On taraf dalma yapmadigi icin kombine frenlemede arka fren de daha iyi calismaya basladi

Kesinlikle tavsiye ettigim bir gelistirme. Yapabiliyorsaniz kendiniz yapin yapamiyorsaniz da motorcuya goturun. Ama kiloya gore ayarlamak lazim ben ekipmanlarla beraber 100 kiloyum ve kendim yaptigim formulu yazayim size fikir olsun

++ 15w 415 ml her bir catala yag koydum. Bu ustteki hava boslugunu azatlligi için frenlemede direnc olusturuyor ve dalmayi azaltiyor. Ayrica suspansiyonun dibe vurmasini engelliyor
    ++ 135 mm uzunlugunda 35 lik su borusunu kesip spacer olarak kullandim statik sag denilen olay icin lazimmis. Normal spacerler 150mm ve uzun geliyormus
    ++ Catallari 8mm yukardan taktim ve suspansiyonu biraz kisalttim

https://img.donanimhaber.com/upfiles...d4387a6da.jpeg
    https://img.donanimhaber.com/upfiles...3839d8097.jpeg
    https://img.donanimhaber.com/upfiles...914c76830.jpeg
    https://img.donanimhaber.com/upfiles...1af072b75.jpeg
    https://img.donanimhaber.com/upfiles...268247d6b.jpeg
    Bunu bende gördüm uzun süredir de aklımda var doğru bir zamanda yapmayı planlıyorum

Motosikleti
    mt-07 abs
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2016-full-aksesuar-acil-satilik-911492466/detay

Arkadaslar motorumu satmayi dusunuyorum ilgilenen varsa diye buraya da yazayim

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı gökhan17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba. 2 yıldır 2014 model mt07 kullanıyorum. çanakkale/gelibolu da oturuyorum. motorum 50.000km de. tiger egzoz takmayı düşünüyorum. üzerinde hala orjinal egzoz var. taktıktan sonra yazılım attırmak şart mı. tavsiye eder misiniz. susturucusu ile çok kafa şişirir mi. yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Tamamen senin zevkinle alakalı. Polislerle aramda husumet olmaz sıkıntı yok diyorsan tak. Yazılıma falan da gerek yok. Alt tarafı tor tor tor ses çıkaracak. Susturuculu, susturucusuz mevzusu çok döndü tiger egzozların bir araştır forumda.

Komple boğazdan almayacaksan egzozu kestirmeni pek önermem. Şu Euro fiyatları ile dünya para olmuş. Bende Ferik egzoz var. İnan takıp tadını çıkara çıkara gezemedim ve orjinalini taktım. Sürekli arkanda bağıran bir şey var ve ne kadar basarsan bas, hep arkanda o ses. Kulaklık takarım diyorsan da senin tercihin.

Şöyle diyeyim; siteden çıkıp, ana yola bağlanana kadar rölantide gitmek adamı sıkıyor. Yaşlısı, bebeği, hastası vs olunca da mecbur fıtı fıtı gidiyorsun. İstanbul'da gaza yapıştırınca da önünde veya arkanda bir motorize polis bitmesi an meselesi oluyor.

Motosikleti
    beyler bir sorum olucaktı.2018 standart farlarımı led ile değiştirdim.çok iyide oldu çok güzelde oldu.gündüz görünürlüğüm 3 4 kat arttı desem yalan olmaz.ama bir sıkıntı var oda akşamları far ayarının düzgün olmamasından dolayı herkesi taciz ediyorum.bu far ayarını yapabiliceğim bir ayar mandal vs varmıdır ? gündüz ok de akşamları sıkıntı bide uzunları yakarsam olay olur.farı aşaya eğmenin bir yolu varmıdır ?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bir sorum olucaktı.2018 standart farlarımı led ile değiştirdim.çok iyide oldu çok güzelde oldu.gündüz görünürlüğüm 3 4 kat arttı desem yalan olmaz.ama bir sıkıntı var oda akşamları far ayarının düzgün olmamasından dolayı herkesi taciz ediyorum.bu far ayarını yapabiliceğim bir ayar mandal vs varmıdır ? gündüz ok de akşamları sıkıntı bide uzunları yakarsam olay olur.farı aşaya eğmenin bir yolu varmıdır ?
    Var ancak sorun far ayarınızdan değil de, led far ampulünün yuvasındaki açısından kaynaklı olabilir. İlk olarak bunu çözmeye çalışmalısınız. Sorunun burada olduğunu anlamanın en kolay yolu ise motosikleti bir duvara çevirip kısa mesafeden farın duvardaki ışık hüzmesi şekline bakmak olacaktır.

Normalde far ışığı ufka benzer ve ortasından yaklaşık 30 derece açı ile sağ taraftan(sağdan akan trafikteki araçlar için üretilenler)biraz yükselir. Eğer ki ışık hüzmesi dağınık, bir lamba ışığı veya neredeyse tamamı aydınlatıyor şeklinde görünüyor ise problem far ayarında değil ampulün uyumsuzluğunda, takılma açısındaki hatada veya yuvasına tam oturmayışındadır.

Bunlar haricinde far ayarı yapmanız gerekiyorsa sizin motosikletinizde farın sağ tarafında, hemen arkasından uzun bir yıldız tornavida ile far yükseklik ayarını yapabilirsiniz. Detaylı gösterimi kullanım klavuzunda mevcuttur.
    tarzan rıfkı bunu beğendi.
    ...

selimonurr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Şu motora mercekli led far koymayıp da insanları, bizleri uğraştırdıkları şeylere bak inanılır gibi değil.
    tarzan rıfkı bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Var ancak sorun far ayarınızdan değil de, led far ampulünün yuvasındaki açısından kaynaklı olabilir. İlk olarak bunu çözmeye çalışmalısınız. Sorunun burada olduğunu anlamanın en kolay yolu ise motosikleti bir duvara çevirip kısa mesafeden farın duvardaki ışık hüzmesi şekline bakmak olacaktır.

Normalde far ışığı ufka benzer ve ortasından yaklaşık 30 derece açı ile sağ taraftan(sağdan akan trafikteki araçlar için üretilenler)biraz yükselir. Eğer ki ışık hüzmesi dağınık, bir lamba ışığı veya neredeyse tamamı aydınlatıyor şeklinde görünüyor ise problem far ayarında değil ampulün uyumsuzluğunda, takılma açısındaki hatada veya yuvasına tam oturmayışındadır.

Bunlar haricinde far ayarı yapmanız gerekiyorsa sizin motosikletinizde farın sağ tarafında, hemen arkasından uzun bir yıldız tornavida ile far yükseklik ayarını yapabilirsiniz. Detaylı gösterimi kullanım klavuzunda mevcuttur.
    ışık hüzmesi aslında baya yi bence çünkü baya toplu odaklı.uzun çakınca daha yükseğe vuruor oda güzel.dediğiniz far ayarıdan yere doğru alınırsa bence hallolucak.yada dediğiniz gibi amplul bu şekilde veriyor.motorlar daha bi yeri aydınlatır genelde bu araba gibi oldu daha ileriye vuruyor ama toplu bir hüzmede

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Merhaba arkadaşlar bende mt07 moto cage alarak aileye katıldım,herkese kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    MT-07
    Merhabalar... 2018 model MT-07'im maalesef akü sorunu yaşıyor artık. Eskisi çok binmediğim için de aküsü artık hiç motoru çalıştıramıyor. Ne akü alınması gerekir? Malum fiyatlar sürekli yukarı çıktığından, şimdiden almayı düşünüyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar... 2018 model MT-07'im maalesef akü sorunu yaşıyor artık. Eskisi çok binmediğim için de aküsü artık hiç motoru çalıştıramıyor. Ne akü alınması gerekir? Malum fiyatlar sürekli yukarı çıktığından, şimdiden almayı düşünüyorum.
    Selam. Fullbat bakabilirsin. BS üretiyor, ana firma Fransız. Motorun durduğu ortam uygunsa bir de akü şarj / şarjlı tutma cihazı alırsan bir akü ile 6 yıl bile idare edebilirsin.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam. Fullbat bakabilirsin. BS üretiyor, ana firma Fransız. Motorun durduğu ortam uygunsa bir de akü şarj / şarjlı tutma cihazı alırsan bir akü ile 6 yıl bile idare edebilirsin.
    Maalesef öyle bir şansım yok. Eskiden akü şarj aleti fiyatlarına baktığımda, aküden daha pahalı olduğunu görmüştüm. Bu yüzden yeni akü alırım die uğraşmamıştım ama marşa basınca çalışmaması insanı üzüyor tabi

Son bir umut Silivri’ye gidip, dönmeye çalışacağım. Motor bıraktığımda yerde çalışırsa güzel olur. Yoksa sahilde motosikleti ittirip vurdurmaya çalışırken, millete komik görüntüler sunarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

Şimdi şöyle bir göz gezdirdim de bir akü bir milyar olmuş eski parayla. Asgari ücretin 1/4’üne akü mü alınır? Ciddi ciddi motosikleti güzelce brandalayıp, bisiklet almayı düşünmeye başladım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben de baktım şimdi benim motorun bataryası Türkiye'de en çok satan motosikletlerden olan MT-07, MT-09 gibi motosikletlerinki ile aynı ve stok şu anda çok kısıtlı.

Buradan anladığım ithalatçılar mal getiremiyor veya az getiriyor.

Hiç hoşuma gitmedi; MT-07'deki talep yüzünden ekstra para vermek zorunda kalacağım gibi. (Temmuz'da kayınpederin X-ADV'sine daha büyük kapasiteli Fullbat aküyü 680₺'ye aldık. Benim daha küçük kapasiteli aküm Angrypower'ın yazdığı gibi >=1.000₺. Baş ekonomistimiz sen çok yaşa!)
    Angrypower bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler