Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Çölleştik

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasanın kapağını açın, mümkünse açıkta çalışsınlar. Bir de overclock ayarlarından güç kullanımını düşürün, hashrate değeri çok az düşer mesela benim 1070 çok yüksek güçte çalışırken 32 Mh/s hızda çalışıyor ama 160W güç çekiyor, 100W güç çekerken 31Mh/s değeri var yani hızdan çok az kaybedip elektrik tüketiminden yani ısınmadan çok kar ediyorum. AMD kartlarda uğraştırır ama nvidia kartlarda power limit değerini değiştirseniz yeter.

Bu haliyle kart 55 derecede ve fan hızı %30'da çalışıyor. Karşısında 12V yerine 5V uçtan besleyip yavaş ve sessiz dönmesini sağladığım 12cm'lik bir kasa fan var sadece. Hem sesi çok çıkmıyor hem bu sıcakta bile serin.
    en bunaltıcı havada bile ıslar 63 derecenin altında idi.. zaten 60 dereceyi limit koydum. 60 derecenin üzerine çıkınca fanlar hızlanıyor, yani kartlar stabil 59-61 arası değişiyor.. sapphire rx 570 ler soğutmada çok başarılı geldi bana, heleki bellek soğutucu peglerinin de olması güven veriyor..

1 tane asus rx570 vardı ve onu miningden söküp kişisel pc me taktım, belleklerde soğutucu yok onda. cayır cayır yanıyordu o, bozulacağı çok olası idi.. bu yüzden "asus rx 570 mining edition" ismini hiç haketmiyorlar..

birde sadece DVI-D girişi var ayar oldum, hdmi çevirici taktım öyle kullanıyorum.

çoğu mining yapan kişi cahilce bilmeden yapıyor.. diyor kart 59 derece gayet iyi durumda, halbuki bellekler 100 dereceyi bile geçiyor kart yanıyor haberi yok, belleklerde soğutucu demire temas etmesini sağlayan soğutucu peg yok ise o kart ile mining kesinlikle yapılmamalı.. asus modellerinde bırak peg takmayı soğutucu alüminyumda bile bellekler için temas yüzeyi yok..

asus kalite sanardım ama hayal kırıklığı, sapphire den şaşmamak gerek.. elimde sapphire xt550 var 256 mb ekran kartı, onda bile bellek soğutucusu var, sapphire markasını çok sevdim. kesin hans üretimidir sapphire.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

edit: işte bak sağduyulu insan böyle olur, millet okuyup geçer yada okumadan da geçer ama adamın biri, adam gibi adamın biri hiç bir karşılık beklemeden, kişiliği o yönde gelişmiş olduğu için, öyle olduğu için gelir yardımcı olur.. Sözü bilgili yoktur yanlışı, cahillerin bilgilendirici kahramanı, İnandığı yolda giden, Yıllardır beklenen developer, expresso,

İnandığı yolda giden,
    Yıllardır beklenen developer, kararlıdır davasında freelancer lerin rüyasında expresso,

olmadı ya :D @expresso, dombırayı uyarlamaya çalıştım da tam beceremedim, instrumental versiyornunu da bulamadım, orjinali ile idare edelim. ama gerçekten sağduyulu davranışın için teşekkürler, kimisi de tınlamaz, e onların vijdan rahat ediyor, öyleler işte, dünya yansa umurlarında olmaz.

espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Dert etmeyin,birkaç orman daha yakarız,araplara peşkes çekerler
    Avm ve oteller önemli,gerisi hikâye,baktılar biraz akıllanırsa millet,kafalarına çay paketi atar,gönüllerini alır
    oxus bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)