Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 390 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    makina olarak çok başarılı buldum sizce nasıl?
    Kötü. İşlevi değil boyu önemli.

Eyyy Ka Ti Emm! 88,5 cm sele yüksekliği mi olur layn?

Neticesi yere yakın olanlar napıcak? 890 Adventure bilem 85 cm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Youtubede 390 adv incelemeleri var.ingilizce olanlar iyi incelemeler.sanirim on suspansiyon dukeye gore daha uzun.belki haritalandirma degisiktir.izlerdeniz kafanizda fikir olusur

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kötü. İşlevi değil boyu önemli.

Eyyy Ka Ti Emm! 88,5 cm sele yüksekliği mi olur layn?

Neticesi yere yakın olanlar napıcak? 890 Adventure bilem 85 cm.
    Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Youtubede 390 adv incelemeleri var.ingilizce olanlar iyi incelemeler.sanirim on suspansiyon dukeye gore daha uzun.belki haritalandirma degisiktir.izlerdeniz kafanizda fikir olusur
    İncelemeleri biliyorum zaten, önemli olan kullanıcı yorumu, forumda doğru düzgün başlığı bulmak zor olduğu için 390 adv kullanıcılarını bulamadım bu sebepten bu başlık altında herhalde kullanıcısı vardır diyerekten sorumu yönelttim. Zaten 390 duke göre haritalandırma yaptılar, benim için önemli olan hissiyat, kronik problemler, mesela ekrana buhar girmesi, viteste bir anda stop etme ya da ecu hatası duyduklarımdan, bunlar sık mı yoksa birkaç kullanıcıda mı bilemiyorum. Tek silindirin titreşimi uzun yolda performansı gibi şeyler aklımda.

88.5 cm sele herhalde ikili selesi var onunla biraz düşüyor benim içinse ideal

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    390 Adv sele yüksekliği 88,5 değil, 85,5mm arkadaşlar. 890 Adv yüksek pozisyonda 85mm, alçak pozisyonda 83mm. Mutlaka üzerine bir çıkın motor çok geniş değil, ağırlığı da fazla değil. Yan ayağı zorlanmadan kapatabiliyorsan sürersin.

Nem alma problemi tek tük değil. Bu ekranlarda çok yaygın. Yeni çıkan 890 Adv'lerde bile şikayetler devam ediyor. Motoru ilk aldığınızda fark etmeseniz de zamanla oluşmaya başlıyor. Ben 7 aydır değişim bekliyorum ama değişse ne olacak. Bu problem 390 Duke'ten beri var ve KTM hala çözmedi. Bu dakikadan sonra da çözeceklerine şüpheliyim.

KTM insanı uğraştırıyor onu söyleyeyim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390

Selam gencler.aku 1 hafta once takildi,son 1 aydir low battery uyarisi aliyordum...
    Bugun hic mars almadi ve tirrrrt ses geldi arka sele kuyruk kismindan...
    Yarin usta konjektordenmi yoksa statordenmi kontrol edicek ona gore parca alicaz...
    Size sorum yan sanayi stator zararlimi,sardirmak zararlimi?
    Ktm orj stator 1700,yan sanayi zirve motorda 585 lira,sardirma fiyatini bilmiyorum...
    Ayni sekilde konjektor deisirse orjinali 1100 lira yan sanayi 400.yol yordam gostericek varmi...saygilar

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [video]https://youtu.be/WLxUBWZlmQc[/url]
    Selam gencler.aku 1 hafta once takildi,son 1 aydir low battery uyarisi aliyordum...
    Bugun hic mars almadi ve tirrrrt ses geldi arka sele kuyruk kismindan...
    Yarin usta konjektordenmi yoksa statordenmi kontrol edicek ona gore parca alicaz...
    Size sorum yan sanayi stator zararlimi,sardirmak zararlimi?
    Ktm orj stator 1700,yan sanayi zirve motorda 585 lira,sardirma fiyatini bilmiyorum...
    Ayni sekilde konjektor deisirse orjinali 1100 lira yan sanayi 400.yol yordam gostericek varmi...saygilar
    Stator kontrolü yaptırın, sardirmaya güvenmeyin, yan sanayii nekadar uzun ömürlü güvenilir olur tartışılır.
    Atincozkan bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Tesekkurler iskam

Dangalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 - KTM Duke 390
    Selamlar herkese. Ben de yaklaşık 2 aydır KTM Duke 390 kullanıcısıyım. Aklıma ilk geleni sorayım. Ön cam taktırıp memnun olan var mı ? Var ise hangi cam ?
    Eyvallah şimdiden.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    350 tlye cikma stator aldim,1200 tlye orjinal konjektor.suan sorun cozuldu

Arkadaslar selam, 2021 model duke 390 sahibiyim. Yagmurlu havalarda surdugumde arkadan sirtima cok fazla su atiyor, yetkili bayiyi aradigimda ktmlerde arka tarafa camurluk olmuyor dediler. Bu soruna nasil bir cozum buldunuz?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı 4carrier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar selam, 2021 model duke 390 sahibiyim. Yagmurlu havalarda surdugumde arkadan sirtima cok fazla su atiyor, yetkili bayiyi aradigimda ktmlerde arka tarafa camurluk olmuyor dediler. Bu soruna nasil bir cozum buldunuz?
    Yetkili ve etkili servisi sittiredin. Onlar "olmuyor" dediğinde kendilerinde olmayanı anlatıyor. Siz Gp Kompozit'e uğrayın, onlar çözüm üretir.

https://www.mototas.com.tr/gp-kompoz...ci-siyah-25303

Cevabiniz icin tesekkur ederim @tommygun yarin bakicam.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba motor 2016 250 Duke ama her iki motor da hemen hemen aynı olduğu için buraya yazayım dedim. Sıfır km alınmış 16000 km de bulunan, zorlanmadan efendice kullanılan motorda 100-200 km de bir su eksiltme olduğu için tamamlamak gerekiyor. Motor yağında herhangi bir değişiklik yok. Çalıştırınca ya da çalışıyorken duman atma yok. Hem buji girişinden hem de sogutma sisteminden basınç testi yapıldı, kaçak görünmüyor. Sorun nerede olabilir? Kullanılan antifiriz markasına bağlı (standartlara uygun olan) kendi kendine eksiltir mi?

Yorumlarınız için teşekkürler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    8bin km oldu bende eksiltme yok.%50 su ve antfriz kullaniyorum.bildigim kadariyla eksilmemesi lazim...ktm servisine sorunuz
    4strings bunu beğendi.

Arkadaslar ktm duke 390 icin kislik lastik ne onerirsiniz?

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    690 sürmüş olan varmı aranızda

camelon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar, geçen hafta 2023 390 ADV alarak aranıza katıldım. 390 ADV için başlık da açmaya çalıştım ama moderatörler sallamadığından olsa gerek başlık açılmadı. Neyse ziyanı yok. Aldığım motor uzun süre yatmış olduğundan aküsü büyük ihtimalle ölü, takip ettiğim kadarıyla bu motorda akü yeme kroniği de mevcut.

Nereye baksam böyle bir sorundan bahsediliyor. (doğruluğunu teyit edemedim bilmiyorum)

Üzerindeki fabrikasyon akü Exide YTZ9-BS model bir akü. Tüm alışveriş sitelerinde YTZ değil YTX kodlu akülerden görüyorum.

Acaba aşağıdaki aküyü alsam sorun yaşar mıyım? Engin bilgilerinizden yararlanmak isterim;

https://www.hepsiburada.com/bosch-m6...-HBC00001X54L5

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı camelon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzerindeki fabrikasyon akü Exide YTZ9-BS model bir akü. Tüm alışveriş sitelerinde YTZ değil YTX kodlu akülerden görüyorum.
    They have an improved charge recovery capability from a deeply discharged condition. Other benefits also include a longer shelf life, an improved life cycle performance and resistance to extreme vibration.
    Kaynak: https://www.yuasa.co.uk/info/motorcycle-and-powersport/what-does-ytx-stand-for/

Anladığım kadarıyla özünde aynı, yani AGM batarya. Ancak biraz daha kaliteli. Özellikle titreşime daha dayanıklı. Tabi bu yuasa'nin sitesinden alınmış bilgi. Diğer markalar yuasa'nin ürün kodunu taklit ediyorlar ama bu kalitesini taklit edecekleri anlamına gelmiyor. Exide'la ilgili bir bilgi bulamadım.

Yalnız YTZ bataryalar fabrikadan aktive edilmiş şekilde (asidi koyulmuş ) geliyor. Ve benim tecrübem bunları piyasada bulmak, raf ömründen dolayı daha zor.

Ben olsam Yuasa'nin YTX modelini tercih ederdim.
    camelon bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Exide'la ilgili bir bilgi bulamadım.
    Exide oldukça eski bir firma. KTM ile de ortaklığı var.

Bir gün Exide Technologies olacak olan The Electric Storage Battery Company Şirketi, 1888'de W.W. Gibbs tarafından kuruldu. Önde gelen bir Gaz şirketinde yönetici olan Gibbs, elektriğin potansiyelini bir aydınlatma kaynağı olarak gördü ve kendi başına yola çıktı. Elektrik depolamayı geliştiren Fransız mucit Clement Payen'in patentlerini satın aldı ve bu fikirleri güvenilir ticari ürünlere dönüştürmeye başladı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)