Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki'nin atom bombası olan h2r illegal mı yoksa legal mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, ilk çıktığı zamandan beri aşık olduğum motor olan h2'nin abisi h2r modeli yol için gerekli ekipmanları takılırsa legal olma durumu olur mu? Bildiğim kadarıyla yol için uygun olmayan bir motosiklet. Eğer ki Türkiye ve Amerika'da kullanılması yasak ise kardeşi H2 almayı düşünüyorum. Bilgisi olanlar yazarsa sevinirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Senatöre sor en iyi o bilir
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Legal olsa ne olacak birader? Allah aşkına 300 küsür beygir motor, nerede hangi yolda, nasıl kullanacaksın?
    cekalp ve espresso bunu beğendiler.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Legal olsa ne olacak birader? Allah aşkına 300 küsür beygir motor, nerede hangi yolda, nasıl kullanacaksın?

İsterse 500hp olsun kullanılırım da alacak sermaye yok

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsterse 500hp olsun kullanılırım da alacak sermaye yok
    Bende içine benzin koyacak sermaye yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Legal değil, legal hâle getirmek de çok mümkün değil. Motosikletlerin dizaynı temelden farklı.

Motosiklet ilk piyasaya çıktığında bunu yapmaya çalışan bir yabancının bayağı ayrıntılı bir yazısı var, belki ararsanız bulursunuz.

Açıkçası o motosikleti ciddi ciddi almayı düşünen biri ne yapar eder o yazıyı bulur.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı AhmetNrgz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, ilk çıktığı zamandan beri aşık olduğum motor olan h2'nin abisi h2r modeli yol için gerekli ekipmanları takılırsa legal olma durumu olur mu? Bildiğim kadarıyla yol için uygun olmayan bir motosiklet. Eğer ki Türkiye ve Amerika'da kullanılması yasak ise kardeşi H2 almayı düşünüyorum. Bilgisi olanlar yazarsa sevinirim?
    H2R pist modeli, sokaklarda kullanamazsınız. Trafik için stop lambası, aynalar, sinyaller, plaka tutucu, plaka Işığı gibi aksamlari yok. Hadi bunları taktirdiniz diyelim, muhtemelen hic bir ülkede o yuksek motor/ekzos gürültü değerleri ve emisyon değerleri ile kullanılamayacaktır.

Şuradan çevirdim.

https://www.quora.com/Why-is-a-Kawas...-a-MotoGP-bike
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    h2 alıcan bizemi soruyorsun:
    tommygun bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Aslında ilk sorulması gereken soru: Şimdiki motosikletiniz ve tecrübeniz nedir?

İnsanlar motosikleti araba gibi zannedebiliyor.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında ilk sorulması gereken soru: Şimdiki motosikletiniz ve tecrübeniz nedir?

İnsanlar motosikleti araba gibi zannedebiliyor.
    Ve her arabayı da bir zannedebiliyorlar...

Adam Renault Kadjar ın konforunu anlata anlata bitiremiyor. Diyorum "-Sen hiç Lexus kullandın mı?", bana "O ne?" diyor. Doğana egzoz vanası takıp Porsche yanında ara gaz veren zihniyetten fazlası beklenmemeli.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Açıkçası elektroniği eksik güçlü spor arabalar da motosiklet gibi kullanması zor araçlar. Eski bir Porsche Turbo'da hesap kitap yapmadan gazı köklemek çok mümkün değil. Aynı motosiklet gibi gaz kontrolü gerekiyor, virajda gazı kestiğiniz anda çekiş yok olabiliyor (spin atıp yolun dışına çıkıyor snap oversteer) diyorlar.

Lakin ender ve pahalı araçlar olduğu için çoğu insanın yaşadığı bir sorunu değil.

Aklıma Fast and Furious'un star'ı Paul Walker'ın ölümü geldi...

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası elektroniği eksik güçlü spor arabalar da motosiklet gibi kullanması zor araçlar. Eski bir Porsche Turbo'da hesap kitap yapmadan gazı köklemek çok mümkün değil. Aynı motosiklet gibi gaz kontrolü gerekiyor, virajda gazı kestiğiniz anda çekiş yok olabiliyor (spin atıp yolun dışına çıkıyor snap oversteer) diyorlar.

Lakin ender ve pahalı araçlar olduğu için çoğu insanın yaşadığı bir sorunu değil.

Aklıma Fast and Furious'un star'ı Paul Walker'ın ölümü geldi...
    En sevdiğim arabalardan birinde can verdi kral, Porsche carrera gt. Araba olduğu gibi analog, eski süper arabaların çoğunda olduğu gibi yani. Yeni nesil arabalar gibi bilmem ne kesici, bilmem ne sensörü yok. Çok az elektronik destek var. Paul Walker'dan sonra çok gömdüler bu arabayı , 200km hızla ağaca girerken altında tank da olsa ezilmiş kutu kolaya döner. Nfs oynarken Black list'i bitirdikten sonra herkes mavi beyaz BMW ile takılırdı, ben Carrera'dan hiç vazgeçmedim

Günlük kullanım için altına H2, H2R, sonunda Gt olan arabalar istemek bana görgüsüzlük olarak geliyor. Biraz da zekasal sıkıntılar. 4 silindir 600cc motosikletler bile şehir içinde alev alıyor, pişik oluyorsun 10 dakika sonra. Yurt dışındaki gibi sadece track day kullanımı için kamyona yükleyip piste götürmek, kamyonla geri getirmek komedi de bunları günlük kullanmak çok daha komedi.

Dünyada H2'nin hakkını verip, son limitlerinde kullanıp da bu kesmedi, H2R lazım bana diyebilecek 3 5 tane bilek var. Onlardan biri kesinlikle sen değilsin, olsan adını çoktan duymuştuk hatta bazılarımızın odasında posterin falan olurdu. Her ay bir tane '' Açılın uleğn H2R alacam'' geliyor son dönemlerde.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)