Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ukrayna ve Gürcistan giriş işlemleri, öneri vs

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Merhabalar;
    Arkadaşlar Pasaportumuz olmadığı için arkadaşımla beraber gezi eğlence amaçlı, sadece kimlik ile girilebilen iki ülkeden birine gitmeye karar verdik fakat son gelişmeler herhangi bir evrak alacakmıyız covid vs.. şu anda durum nedir bilmiyoruz. Yakın zamanda giden arkadaşlar detaylı bilgi verirse sevinirim. Son olarak 1 hafta zamanımız var İstanbul’dan yola çıkacağız Gürcistan uzak gidiş geliş dinlenme vs 2 günümüz gidecek ama motorla gitmenin zevki var, Ukrayna’ya gidersek 1 saatte oradayız. Sizin tavsiyeniz neresi olurdu gezmek ve eğlenmek amaçlı. Teşekkürler
    Motosikletsiz biri

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Karasu'dan feribotla Ukrayna güzel olur , Gürcistan ın trafik berbat tüm çevre yolları gidiş geliş iki şerit , adamlar kamyonları bile iplemiyor 50 mt den sollamaya çıkıyorlar motosiklete saygı hiç bekleme , dönüşte gümrüğe yaklaşırken bir halttan kesin ceza yersin , kayıt sorarsın 50 km geride der polis..

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    genelde 72 saat içinde yapılmış ingilizce negatif pcr testi veya iki doz aşılamayı gösteren ingilizce aşı kartı talep ediyorlar, bazı ülkelerde karantina uygulaması devam ediyor en güncel bilgileri havayolu şirketleri sitelerinden ulaşıyorsunuz.

https://www.turkishairlines.com/tr-i...alkan-ulkeler/

Motosikleti
    R25
    Pcr testi sadece uçak ile gidenler için geçerli değil dimi, motosiklet ile gideceğiz. En doğru bilgiyi nereden alabilirim bu test hakkında

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genelde 72 saat içinde yapılmış ingilizce negatif pcr testi veya iki doz aşılamayı gösteren ingilizce aşı kartı talep ediyorlar, bazı ülkelerde karantina uygulaması devam ediyor en güncel bilgileri havayolu şirketleri sitelerinden ulaşıyorsunuz.

https://www.turkishairlines.com/tr-i...alkan-ulkeler/
    http://www.pcrturkey.com/en/ Bu siteden whatsap üzerinden konuştum Esenyurt bölgesi için kişi başı 300 TL dedi, önce uçuş bilgisi sordu. Karadan gideceğimiz için test yaptıracakmıyız dedim, evet dedi ama resmî bir kurummu bu site bilemedim

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ukrayna'da dolandırılan, parasını kaptırtan, soyulan çok Türk var, aman dikkat. Güzel kadınlı tuzakların çoğuna bizim "kadın görmemiş aç agalar" düşüyor. Hani sizin için demiyorum ama ola ki Ukrayna'da sıradan bir restoranda denk düşersiniz aman dikkat.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pcr testi sadece uçak ile gidenler için geçerli değil dimi, motosiklet ile gideceğiz. En doğru bilgiyi nereden alabilirim bu test hakkında

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

http://www.pcrturkey.com/en/ Bu siteden whatsap üzerinden konuştum Esenyurt bölgesi için kişi başı 300 TL dedi, önce uçuş bilgisi sordu. Karadan gideceğimiz için test yaptıracakmıyız dedim, evet dedi ama resmî bir kurummu bu site bilemedim
    Ürdün örneğin her hastanenin yaptığı testi de kabul etmiyor, izmir için Medikalpark hastanesinden test yaptırılması isteniyor, sebebini bilmiyorum ingilizce test sonucu olması şart bunu da vurgulayın testi yaptırmadan önce. Bazı ülkeler de ülkeye girişte tekrar ücretli test yapıyor, önce gönderdiğim linkte bu tarz güncel bilgiler mevcut.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

ben Gürcistan’a niyetlendim iki doz aşı karnem olduğu halde yine girişte 72 saat içinde yapılmış pcr testi istiyor, aşı olmayanlardan hem Türkiyede yolculuk öncesi hem de Gürcistan’a girişte ayrı pcr testi isteniyor, sırf bu test muhabbetinden ötürü soğudum resmen yolculuk yapmaktan.

bobora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 2021
    PCR testi ihtiyacınız olması durumunda, aşağıda verdiğim numarayı arayabilirsiniz. Motorcu arkadaşlar özel 200 TL fiyata yapabiliriz. PCR Testi e-devlete düşer ayrıca uçuş olması durumunda uçuş bilgilerini iletmeniz gerekmektedir. Uçuş bilgilerinize göre uygun saatte test alınmakta. Ayrıca ingilizce barkodlu rapor oluşturuluyor. Adımı belirtirseniz yardımcı olacaktır ofisteki arkadaşımız. (Bora)

(0212) 438 38 53 - Bakırköy

Motosikleti
    R25
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ukrayna'da dolandırılan, parasını kaptırtan, soyulan çok Türk var, aman dikkat. Güzel kadınlı tuzakların çoğuna bizim "kadın görmemiş aç agalar" düşüyor. Hani sizin için demiyorum ama ola ki Ukrayna'da sıradan bir restoranda denk düşersiniz aman dikkat.
    Haklısın abi Gürcistan’da da vardı aynı olay 3 sene önce gitmiştim. Ben Ukrayna dedim ama arkadaşım Gürcistan dedi ve Gürcistan a geldik, eskisi gibi kalabalık yok turist yok, arkadaşımda beğenmedi burayı 3. Gün olacak sabah dönüyoruz İstanbul’a. Virüsten dolayı akşam 12 de buradaydık ama sabah 9 da girebileceğimizi söylediler ve sabahı bekledik. Pek anlamam ama TL nin değer kaybetmesi ile herşey pahalı burada, sadece alkol uygun. Bir iki gün daha kalabilirdik ama pcr testi istiyorlar burada da 200 TL ye yakın bir fiyatı var. Uğraşmayalım dedik ve dönüş kararı aldık 😁

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yani aceleniz yoksa gitmeyin bence. ülkeler ticarete döndürmüş, karşınıza sürpriz masraflar çıkabilir ve dibe çöken TL ile keyifler daha da kaçabilir.
    ukrayna gibi ucuz bir ülke bile artık bizim için cazip değil...
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)