Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Motovlog ceken ustaların kapışması

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kahveye,çaya beni çağırırsanız bir kolpayla son dakika ekerim sizi. Beni biraya,rakıya çağırın. Pub'a gidek, meyhaneye gidek.
    Bunu ayri bir konu basligi altinda konusalim, bira isi kolay
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Selamun Aleyküm, hayırlı bayramlar

Motovlogcu ne demek?
    emenyasin bunu beğendi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motovlogcu ne demek?
    motovlog satan
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motovlog satan
    motorcu???

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bilişim sektöründe motosiklet özelinde log tutan. Hafiften Dba Admin gibi birşey.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motovlogcu ne demek?
    Aleykümselam. Wikipedia'nın dediğinden anladığım "Motosiklet veya herhangi bir motorlu araç sürerken çekilen motosiklet kaydı".
    Muhtemelen Vlog kavramı video log gibi bir şey. Bu da video günlüğü gibi bir şey. Yani düzenli olmayan veya farklı zamanlardaki kayıtlar birleştirilerek yapılanlara da vlog denmesi uygun mudur bilemiyorum ama bu tabir motosiklet üzerinde çekilen videolara oturdu gibi bir şey.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleykümselam. Wikipedia'nın dediğinden anladığım "Motosiklet veya herhangi bir motorlu araç sürerken çekilen motosiklet kaydı".
    Muhtemelen Vlog kavramı video log gibi bir şey. Bu da video günlüğü gibi bir şey. Yani düzenli olmayan veya farklı zamanlardaki kayıtlar birleştirilerek yapılanlara da vlog denmesi uygun mudur bilemiyorum ama bu tabir motosiklet üzerinde çekilen videolara oturdu gibi bir şey.
    Sizin yorumunuz cok dogru, biraz ekleme yapayim bu gunlere nasil geldigi anlasilir.

log -> (we)blog -> vlog -> motovlog -> motovlogger seklinde gelisti.

Log: kayit etmek.

Blog: Weblog daha sonralari kisalarak blog halini almis. Genel olarak, informal/duzensiz bir sekilde, gunluk seklinde yazilarin, tartismalarin veya bilgilerin yayinlandigi websitelerine verilen genel isim. (Log = kayit demek)

Vlog: Blog'un videolu hali diyebiliriz, herhangi bir konuda video yayinliyor ve insanlar izliyorsa bu videolara vlog deniyor.

Yani kisaca, motorlu arac kullanirken bir yandan da sesli/goruntulu/yazili kayitlari tutarak bunlari yayinlayan kisi diyebiliriz.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı cemdogu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 Milyar dolar gelir, inanın çok yapımlı bir medya firması için kayda değer bir gelir değil. Türk lirası hesabı yaparsak deli para tabii ama. Yurtdışındaki insanların prodüksiyonlara çok ciddi para harcadıkları malumunuz. Özellikle Grandtour gibi, geçmişte her bölümünde farklı ülkelerde yayın yapan, prodüksiyona ciddi para harcayan yapımlar belki de o paranın yarısını bölüm başına harcıyorlardır.
    Daha once yazdigim gibi, rakamlar zannettiginiz gibi hic degil. Bolum basi butce tahmininizin yuzde biri:

"When they first joined Amazon, the team were given a whopping budget of £160 million. It means on average they have around £4.5m to spend per episode. This makes it Amazon's biggest investment in original content to date, and easily one of the most expensive UK shows ever made."

Hayir, uzun metrajli buyuk filmlerin butceleri bile o kadar yuksek degil: https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...xpensive_films

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kaçırılan bir nokta. Ama videoların bilen insan için çok fayda sunmadığına katılmıyorum. Bariz kaliteli içerik, başka yerden kolaylıkla elde edemeyeceğiniz samimi ve profesyonel kullanıcı yorumu sunuyordu. Ve bunu tekdüze değil, üzerine düşünülüp kafa yorulmuş eğlenceli bir tema çerçevesinde, birden fazla kamerayla farklı açılardan çekilip editlenmiş kaliteli bir yapımla sunuyordu.

Kızılderili Suzuki DRZ 400 incelemesi güzel bir örnek buna...
    Haklısınız. Benim kastım biraz daha spesifik konu üzerinde detay ve teknik açıdan ince kalması ile alakalıydı ki açıkçası stratejik olarak da böyle birşeyi hedeflediğini zannetmiyorum AEA'nın. Söylediğimin altı bu bağlamda tam dolmuyor ama Dave Moss gibi amortisör anlatıp mikonbikes gibi oturuş pozisyonu anlatmış yada analiz etmiş olmasını çok isterdim. FORTNINE kanalının motosiklet tasarımını anlattığı bir video var, fakültede temel sanat dersini böyle vermiyorlar. Bu ayarda türkçe içerik yok. Ama ortalık AEA şablonları ile sunulan inceleme videosundan geçilmiyor. AEA'dan kalan tek boşluk da bana kalırsa bu.

İzleyicinin beklentisi AEA gibi biri olunca yayıncılar da hataya düşüyor. Gelirler düştü, konjonktür çok farklı. Alişan gibi yetenekli biri tüm gün ktm250 ve pulsar anlatıyor. Amortisör ayarı yaptım virajda güzel oldu diyor ama ne yaptığını anlatmıyor. Çünkü motosiklet 150.000tl, izletecek adam yok. Motopixel 1500$'lık motorun reklamını abartıyor, Motomania sosyal adalet savaşçısı sağa sola racon kesiyor.

AEA artık eski bayramlar veya 90'ların japon spor otomobilleri gibi bir konu. Hype olduğu zamanlar ülkenin ekonomik anlamda nispeten iyi olduğu dönemler. Duygular karıştı iyice. Beklenti olarak da AEA'ya veda etmeyi öğrenmesi gerekiyor insanların. Bu beklenti makul ve ahlaki bir beklenti değil her iki taraf için de.
    Mr.wind bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Icerik olarak mukemmel degil ama FORTNINE'ın tema, cekim ve yapim kalitesi degil YouTube, TV'deki bazi yayinlarda yok...
    BAIIHAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Daha once yazdigim gibi, rakamlar zannettiginiz gibi hic degil. Bolum basi butce tahmininizin yuzde biri:

"When they first joined Amazon, the team were given a whopping budget of £160 million. It means on average they have around £4.5m to spend per episode. This makes it Amazon's biggest investment in original content to date, and easily one of the most expensive UK shows ever made."

Hayir, uzun metrajli buyuk filmlerin butceleri bile o kadar yuksek degil: https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...xpensive_films
    Adamlara odenen miktar asagidaki gibi, butceyi bilemedim

"Jeremy Clarkson, his co-hosts James and Richard, and producer Andy Wilman set up a TV production company names W. Chump and Sons in 2015 once they'd left the BBC. This company holds the deal with Amazon to produce The Grand Tour.

W. Chump and Sons, the name being a mix of its owners' names, apparently made a total of £8.39m in pre-tax profits from The Grand Tour's 13 episodes of season 1. The company paid a total of 1.67 million in corporation tax, and the rest went in the owner's pockets."

https://www.grandtournation.com/theg...come-revealed/
    https://drivetribe.com/p/the-grand-t...R4mIW9MNd3peJQ

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kahveye,çaya beni çağırırsanız bir kolpayla son dakika ekerim sizi. Beni biraya,rakıya çağırın. Pub'a gidek, meyhaneye gidek.
    Pandemi bitse keşke.

cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS 2Spark (2004)

O zaman şu tezim tutar, tek yapımlı bir yayın kuruluşu değil. Ne netflix, ne de Amazon Prime. Sağlayıcıların yatırım yaptığı 20 program olsa (ki sanıyorum Netflix'in daha fazla), ilk mesajınızda belirttiğiniz bütçe erir gider. Kâr kalmaz. İşletme kafasıyla, ciro olarak değerlendirmek lazım. Bu bağlamda baktığınızda reklam geliri olmadan bu kuruluşların yürüyebilmesi imkansız.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet olarak izlediğim Alişan (100 Oktan tv) ve arada sırada motosiklet istasyonu dışında kimseyi izlemiyorum.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    motopikselin ilk izlediğim videosunda reklam yaptığı çok belli olduğu için izlemeye pek değer bulmadım ve hiçbir videosuna da güvenmedim. ilgili video dandik dediği kaskın üstünde var gücüyle tepinirken, önerdiği kaska onun yarısı kadar bile yüklenmemişti. kendini bu tür şeylerle belli ediyor, azıcık akıllı insan bunun ne olduğunu şıp diye anlar. diğer arkadaşı ise tanımıyorum. videolarını kısaca göz atmak dışında da izlemedim.
    birbilent bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Zaten parmakla gosterilecek kadar az bu işi layigiyla yapan. E bunlardan ikisinin de birbirine dusmesi kimseye bi fayda getirmez. Motopixel haksiz diyenleri anlamaya calisiyorum. Eyvallah dunku yayininda zaten o da bazi hatalari oldugunu bekirtti zaten. Ama bence ustune fazla gidiliyor gibi.

Yani bu tür olaylar sosyal medya olsun diğer platformlarda olsun çokça yaşanabiliyor gündelik yaşamda. Bu konuyu görünce olaylara bir tık göz gezdirdim. Hani her youtube kanalı reklam alabilir marka tanıtır ama eğer takipçileride buna güvenip kötü olan bir malı satın alıp mağdur olurlarsa ki olanlar vardır illaki o zaman bu çok kötü bir durumdur şahsi düşünceme göre. Onun dışında bu olayları kenara bırakıp iki kanal hakkında yorum yapmam gerekirse motomania yerine motopixeli tercih ederdim nedense motomanianın videoları ilgimi çekmiyor özellikle bazı videolarında koltuğa doblocu enişte gibi yayılıp pc den okuya okuya anlatınca açıkcası bu tür videoları beni sıkıyor izlerken ne bileyim okadarını bende yapabilirim yani açar okurum. Bu durumda merak ettiğim motor incelemelerini motopixelden izlemek bir tık daha rahatıma geliyor. Ha buda motopixelin fevkalade bir kanal olduğu anlamınada gelmiyor. 30 dk video atıyorsa 15 dakikası laf kalabalığı şahsi düşünceme göre.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    motoçüksel bunu da mı sen yabdın?

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Motopark tvyi de öneririm arkadaşlar. https://youtube.com/c/MotoparkTv
    Garip bunu beğendi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    motopiksel e kızdığım nokta şu, ücretli tanıtım yaptın her ok çok güzel yerli milli dedin. ama olmadı, hata yaptın.. hata yaptığını da kabul ettin... yapılması gereken volta motora parasını iade etmek, videoyu yayından kaldırmak.. ama öyle olmadı, "ben 22 bin tlye bilgisayar aldım onu ödedim" dedi, savundu...

o bilgisayar olmasaydı hiç de bizim gözümüzde aynı kalsaydı keşke.. Akla sadece alınan para mikatarı geliyor, ne derece yüksek ki vazgeçemiyor.. kariyerine leke gelse bile vazgeçemiyor.
    birGarip..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)