Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425

Aprilia RS125

Motovento
    REKLAM ALANI
    dundeon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 r Aprilla rs4 125 4t
    yeni aprilla rs4 125 ile aranıza katıldım siyah renginden aldım resimleri yakında atıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:36 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

Eren_Alp bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dundeon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni aprilla rs4 125 ile aranıza katıldım siyah renginden aldım resimleri yakında atıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:36 ----------

https://i.hizliresim.com/ERy5yq.jpg

https://i.hizliresim.com/jWQVQj.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

https://i.hizliresim.com/vpJnjD.jpg

https://i.hizliresim.com/nWJLOa.jpg
    Allah kaza bela vermesin. Maşallah çok güzel görünüyor. Keşke şu motoru aynı kasa ile 250-300 cc bandında da üretseler. Tasarımını çok seviyorum.

dundeon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 r Aprilla rs4 125 4t
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah kaza bela vermesin. Maşallah çok güzel görünüyor. Keşke şu motoru aynı kasa ile 250-300 cc bandında da üretseler. Tasarımını çok seviyorum.
    Gercekten tasarım gidiş durması kalitesi cok cok iyi ama keşke dediğiniz gibi 250cc olsaydı o zaman tadından yenmezdi kendi sınıfında tüm rakiplerine bindim ama bana kalırsa alınacak en iyi makine bu yakından görenler incelerse cok iyi anlarlar demek istediğimi

Hayırlı, uğurlu olsun. Şimdi bu motosiklet, tıpkı Yamaha R125 gibi (R25 değil) safkan yarış motosikletinin tüm çizgilerini taşımaktadır. Ters amortisör, alçak gidon, kalın arka maşa, aluminyum şase... Bu nedenle yarışçı olmak isteyenlerin eğitim yapacakları güzel bir modeldir. Oysa Yamaha R25 ve Honda CBR 250 daha güçlü olmalarına rağmen yarış motosikletinin çizilerini daha az taşımaktadır. Onlarda ters maşa amotrisör yoktur, gidon yüksektir, aluminyum şase yoktur...

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı dundeon adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.hizliresim.com/ERy5yq.jpg

https://i.hizliresim.com/jWQVQj.jpg

https://i.hizliresim.com/vpJnjD.jpg

https://i.hizliresim.com/nWJLOa.jpg
    hayırlı olsun hep takip ettiğim çok sevdiğim bir markadır kendisi Allah kaza bela vermesin inşallah
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

rs125 motor parçası satan var mı? Rotax122 kodlu motor

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Düşük cc binicisi olarak bu motora aşık oldum
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

RS4 125 için yazıyorum. En iyi 125 lik derdim eğer parça bayi sıkıntısı olmasaydı. Hiç titreme yok ,quickshifter var hepsinde var mı? Bilmiyorum benim bindiğimde vardı, benzin göstergesi yok ışığı var, vites göstergesi yok, çok güzel bir tasarımı var, artçı selesi küçük, şoför selesi büyük, alüminyum şase güzel duruyor ama sıkıntı, trip1, trip2 ve top speed'i yazan menü var.

Sonuç olarak 2. elleri ölü çok iyi pazarlık yapılabilir ama satmaya kalkarsan aynı pazarlık size de yapılır bunu göze alırsanız baya uyguna alabilirsiniz rakiplerine nazaran, herhangi bir kazada parça sıkıntısı yaşayabilirsiniz koruma takozu takılmıyor, motosikleti satan bayiye giderseniz onlar italyadan sipariş veriyorlarmış.

Bu motosikleti kim alabilir ? (bence*):
    Belirli bir tecrübe yapmış, maaşı iyi zevklerine ayıracak parası olan, büyük motosiklet sevmeyen, super sport olsun güzel gözüksün ama ne hızlı olsun ne de gürültülü olsun diyen artık hayatta nefsini doyurmuş kişiler alabilir.

Alıntı Eren_Alp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RS4 125 için yazıyorum. En iyi 125 lik derdim eğer parça bayi sıkıntısı olmasaydı. Hiç titreme yok ,quickshifter var hepsinde var mı? Bilmiyorum benim bindiğimde vardı, benzin göstergesi yok ışığı var, vites göstergesi yok, çok güzel bir tasarımı var, artçı selesi küçük, şoför selesi büyük, alüminyum şase güzel duruyor ama sıkıntı, trip1, trip2 ve top speed'i yazan menü var.

Sonuç olarak 2. elleri ölü çok iyi pazarlık yapılabilir ama satmaya kalkarsan aynı pazarlık size de yapılır bunu göze alırsanız baya uyguna alabilirsiniz rakiplerine nazaran, herhangi bir kazada parça sıkıntısı yaşayabilirsiniz koruma takozu takılmıyor, motosikleti satan bayiye giderseniz onlar italyadan sipariş veriyorlarmış.

Bu motosikleti kim alabilir ? (bence*):
    Belirli bir tecrübe yapmış, maaşı iyi zevklerine ayıracak parası olan, büyük motosiklet sevmeyen, super sport olsun güzel gözüksün ama ne hızlı olsun ne de gürültülü olsun diyen artık hayatta nefsini doyurmuş kişiler alabilir.
    Merhaba Eren;

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:39 ----------

Merhaba;

Rs4 125 sahibi olarak yazıyorum. Bu yedek parça olayına açıklık getirmek istiyorum. 7-8 aydır motoru kullanıyorum. Almadan önce de yedek parça olayını çok araştırmıştım. Yetkili servislerde ve bazı Piaggio-Aprilia yedek parça satan sitelerde de pahalı dogrudur. Hatta youtube da bazı inceleme yapan arkadaşlar da fiyatları sanırım bu sitelerden alıp pahalı diye belirtmişler.

Fakat işin başka bir boyutu var. Piaggio ve bu firmaya bağli bütün markarların APRİLİA VESPA DERBİ MOTO GUZZİ vs sahiplerine umarım yardımcı olur bu yazacaklarım.

Debriyaj balatalarını değiştirirken değişmişken o balataların oturduğu ikinci tas olarak geçen küçük tası da değiştireyim dedim. Yetkili servislerde ve ismini burda vermek doğru olmaz bir sitede ürün 1076 TL civarı bi fiyatı vardı. Aynı yerlerde bir de merak edip krank fiyatını sordum kurla 4050 TL gibi bir fiyat verdiler.

Ben de daha önce araştırdığım için Yunanistan Atina'da bulunan Piaggio distribütor ve yetkili bayisiyle iletişime geçtim ve sitelerindeki fiyatlara baktım. Gözlerime inanamadım )

Debriyaj ikinci tası Tr'de 1076 iken Atina'da aynı ürün 22 EURO yani 220 TL

Krank Tr'de 4050 TL iken

Aynı ürünler Atina'da 122 EURO yani 1220 TL.

Parça kodlarını karşılaştırdım herhangi bir yanlışlık var mı die bütün kodlar aynıydı.

Ve sistemleri İtalya'da ki Piaggio fabrikasıyla eş zamanlı. Yani Atina bayisinde bir ürün stoklarda var ise yeşil renk oluyor ve ortalama 10 gün içinde elimde oluyor. Yok ise 7 gün içince İtalya dan getirip hemen kargoya veriyorlar.. Kargo ücretide ortalama 10-15 euro arası ve 4-5 gün içinde Ptt iş yerine giriyor.

Ve sayamadığım daha nice parçalar. Mesela debriyaj ara saçları. Adet fiyatı Tr de 200 civarı aynı ürün 7 euro 70 TL.

Egzost subabı Tr de 321 TL adedi, aynı ürün 8,30 Euro.

Diğer parçalara detaylı bakmadım. Ama eminim onlar da uygun fiyatlıdır.

İngiltere ve Hollanda sitelerinde bikepartsaprilia gibi sitelerde de cok pahalı.

Sitenin ismi https://www.piaggiopap-parts.gr/en/

Bu siteden karşılaştırma yapabilir herkes.

Japon marka 125 cc lerin fiyatlarına baktım. Maşallah Aprilia dan pahalı krank ve diğer parçalar. Belki araştırılırsa o parçalarında ucuzu bulunabilir bilmiyorum. Bu algıyı bir şekilde kırmamız lazım.

Neye göre pahalı hangi bilgilere göre pahalı. Araştırdık yetkili bayiden Atina'dan ucuza bulduk. O zmn Tr'de nie pahalı? Ya da Yunanistan hükümeti vergi mi almıyor motosiklet parçalarından ?

Ya da Avrupa Birliği Yunanistan'a vergi muafiıyeti mi uyguluyor? Bu ayrı bir konu

Ülkede döviz kurları ve ekonomi bu haldeyken zor bela aldığımız motorların bir de yedek parçalarına fazla para vermek gerçekten üzücü.

Umarım Aprilia ve Piaggio grubu sahiplerine yardımcı olur bu.

İyi sürüşler.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Maalesef yıllar önce apriliamız varken benzer durumlar yaşadık,Türkiyede bu tarz markalar adamı öpüyorlar,Allah korkusu yok. Aynı durum olmasada mesela Z moto kawasaki de bu tarz fiyat politikası izliyor,oyüzden de ülkemizde insanlar kawasakilerden uzak duruyor. Zamanında z moto kawasaki nin 1000 küsür lira dediği benzin pompasını ebay dan sıfır ve orijinal olarak,250-300 lira gibi bi rakama almıştım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Cok ilginc.aprilia cok yanlis yapmis fiyat bindirmekle yedek parcaya.cok ayip.ktm spormoto avrupadaki parcalarin ayni fiyattan satiyor ,bazi parcalar ise avrupadan %10 civari ucuz oluyor.
    Normali bu ama sizin yetkili servis ayip etmis

REKLAM ALANI
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler