Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hayırlı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    N/A
    Başlangıç seviyesi değil de şöyle 1000lik te değil genel amaç olarak dağ bayır arazi keşfedilmemiş köylere gidip kaybolunası bunla düz duvara çıkarsın dediğiniz güven veren zaman zaman uzun yolda da rahat ettiren en önemli kısmı 2 kişi rahat yüklenip gezebileceğim bir motor arıyorum bütçe limiti yok ver gelsin
    CRF 250 rally düşünüyorum aslında ama 2 kişi için + çanta vs eziyet gibi gözüküyor
    Yeni tenere 700 düşündüm o da beni aşar mı acaba o kadar çok tecrübem yok bilemedim... ne dersiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlangıç seviyesi değil de şöyle 1000lik te değil genel amaç olarak dağ bayır arazi keşfedilmemiş köylere gidip kaybolunası bunla düz duvara çıkarsın dediğiniz güven veren zaman zaman uzun yolda da rahat ettiren en önemli kısmı 2 kişi rahat yüklenip gezebileceğim bir motor arıyorum bütçe limiti yok ver gelsin
    CRF 250 rally düşünüyorum aslında ama 2 kişi için + çanta vs eziyet gibi gözüküyor
    Yeni tenere 700 düşündüm o da beni aşar mı acaba o kadar çok tecrübem yok bilemedim... ne dersiniz ?
    Ktm 390 Adventure’yi inceleyebilirsiniz ve Benelli Trk 502 de olabilir belki ağır gelebilir. Bunlardan ayrı olarakta Suzuki V-strom 250 de olabilir.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 kişi binecekseniz yamaha alırken çok dikkat edin. Artçı almak için uygun yük kapasiteleri yok. Öyle artçı alayım çanta vs takayıma gelmiyor.

Trk502 bu konuda size daha iyi gelir. Pek araziye girmez ama toprak yolda vs rahat rahat gidersiniz.

2 kişi için v-strom en ideali. Ktm, crf, tenere bunlar konforsuz olur, rahat edemezsiniz.

Vstrom DX ,, DX dememin sebebi de dağ bayır arazi ,iki kişi konfor demişsin ,
    Diğer alternatif honda transalp 700 abs de var güvenli olur ama kulanacıları 650 serisini daha çok tutuyorlar .

Vstrom da transalp de ikisi de V motordur uzun yolda rahat edersin.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    dağ bayır arazi işin içinde olacaksa TRK502 kesinlikle yanlış tercih olur. yüksüz ağırlığı bile fazla, 2 kişi ve çantalar dedinmi +200 kilo daha eklemiş olursun motora. Stabilize yollarda çok zorluk yaşatır. Çatalcanın toprak taş, asfaltsız yollarında beni çok zorladı ordan biliyorum. Asfaltta çok güzel ama. 502X olursa ve güzel bir çift lastikle belki araziye girilebilir.

Çok tecrübede yoksa aslında bu sezonu CRF 250 ile bitirip sonrasında tenere bakmak daha mantıklı. Bütçe sınırı yoksa tenere alıp, iyi bir eğitim alıp devamda edilebilir.
    espresso ve otopsici bunu beğendiler.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Acemi değilsen ve paran varsa tenere 700 al derim. Artçı almadan once kendin bir kaç ay sür. Koruma demirleri de tak. Arazide toprakta sür, toprağın yapısına alış. Toprakta düşersen çok bir şey olmaz. Korumalarını da tak. Bol bol düş
    espresso bunu beğendi.

selimonurr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Tanımladığınız kadarıyla bende direk ktm 390 adventure çağırıştırdı. Elektronik bakımından full bir makine. Hem şehir içi hem dağ bayır hem de cc istediğiniz gibi. Bütçe aralığım da yok dediğiniz için bence detaylı bir inceleyin.

Motosikleti
    N/A
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acemi değilsen ve paran varsa tenere 700 al derim. Artçı almadan once kendin bir kaç ay sür. Koruma demirleri de tak. Arazide toprakta sür, toprağın yapısına alış. Toprakta düşersen çok bir şey olmaz. Korumalarını da tak. Bol bol düş
    Tam da bunu istiyorum aslında acemi sayılırım ama şöyle bir handikapım var izmirde manisaya yakın bir köyde yaşamaya başladım buralarda trafiğe çıkmadan köy yollarından istediğiniz yere gidebilirsiniz üzerimdeki hamlığı trafiksiz atabilme şansım var düşe kalka çok zarar görmeden kendime güven yükleyebilirim o yüzden tenere700 istedim ama ktm390 ı düşünüp çok bi araştırma yapmadım teşekkür ederim
    espresso bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Dl650..
    Xt660
    Versys 650
    bursalıali ve otopsici bunu beğendiler.

Acemisi / dinamiği'ni bilmediğin uzun soluklu çeşitli yol tiplerinde kullanmadığın hiçbir motosiklete artçı alma'da , motosiklet olarak ne alırsan al.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    dağ bayır arazi keşfedilmemiş yerler falan diyince seçenek zaten baya bir azalıyor.anlattığın tarif tenere700 allahına kadar gider.2 kişi nası olur onu bilmiyorum arkadakinin 50 kilo falan olması lazım yormaması için sizi.2.el alternatif olarak tenere660 da tavsiye ederim kalıplı oda piyasası bol parçası çok arazi motoru.adv 390 da olur hatta hafif olduğundan acemi olanlarıda rahat götürür arazide.para varsa net tenere700 derim.motor tepkileri güzel korkutmaz ne kadar açsan o kadar gidersin ama motor yüksek olduğundan adamı korkutabilir o konuyu denemen lazım.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Tam da bunu istiyorum aslında acemi sayılırım ama şöyle bir handikapım var izmirde manisaya yakın bir köyde yaşamaya başladım buralarda trafiğe çıkmadan köy yollarından istediğiniz yere gidebilirsiniz üzerimdeki hamlığı trafiksiz atabilme şansım var düşe kalka çok zarar görmeden kendime güven yükleyebilirim o yüzden tenere700 istedim ama ktm390 ı düşünüp çok bi araştırma yapmadım teşekkür ederim
    instagram'da Çekya'lı birini takip ediyorum, önce afrika turu yapıcam diye Fas'a gitmişti pandemi yüzünden aylarca orada bir kasabada mahsur kaldı, oralarda dağ bayır offroad gezip bol bol düştü, canını çıkardı bizde olsa pahalı motor kıyamazdık derken Avrupa'ya geri döndü şimdi oralarda arazide dağ bayır habire düşe kalka canını çıkarıyor motorun ama T7 hala sağasağlam.instagram linkini bırakayım siz de gaza gelin. iyi bir eğitimle her yola gelir bir motor gibi geldi bu T7. https://www.instagram.com/farandfurther/

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Alıntı izzmarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dağ bayır arazi işin içinde olacaksa TRK502 kesinlikle yanlış tercih olur. yüksüz ağırlığı bile fazla, 2 kişi ve çantalar dedinmi +200 kilo daha eklemiş olursun motora. Stabilize yollarda çok zorluk yaşatır. Çatalcanın toprak taş, asfaltsız yollarında beni çok zorladı ordan biliyorum. Asfaltta çok güzel ama. 502X olursa ve güzel bir çift lastikle belki araziye girilebilir.

Çok tecrübede yoksa aslında bu sezonu CRF 250 ile bitirip sonrasında tenere bakmak daha mantıklı. Bütçe sınırı yoksa tenere alıp, iyi bir eğitim alıp devamda edilebilir.
    Çatalca taraflarını biliyorsanız oralarda güzel rotalar konusunda bilgi verir misiniz? T7 falan kullanacağımdan değil, maksat fazla trafik olmayan etrafı ilginç sakin sakin gezip görebileceğim, şu köydeki şu kasap güzel sucuk yapar gibi yerlere gidebileceğim rotalar bulmak istiyorum. Yazın xmax ile istanbul trafiğine girmeden gezmek daha güzel olacak. Beylikdüzü - Büyükçekmece'den gezeyim dediğimde aklıma anca Tekirdağ'a gidip köfte yemek geliyor.
    izzmarit bunu beğendi.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    390 ADV bence yol endurosu. Tel jant yok, viraj abs'si falan eklemişler. Bir sürü teknolojik şeyi var haliyle fiyatı da yüksek. Bence o hacim için çok fazla fiyatı. Yine de güzel makinedir eminim. Ama üstüne birazcık daha koyup tenere 700 gibi bir motor alınabiliyorsa ben düşünmeden tenere alırdım. Dağ bayırda da düşe kalka çok güzel öğrenirsin bence. Amerikada insanlar başlangıç için alıyor bu motorları.
    selimonurr bunu beğendi.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    instagram'da Çekya'lı birini takip ediyorum, önce afrika turu yapıcam diye Fas'a gitmişti pandemi yüzünden aylarca orada bir kasabada mahsur kaldı, oralarda dağ bayır offroad gezip bol bol düştü, canını çıkardı bizde olsa pahalı motor kıyamazdık derken Avrupa'ya geri döndü şimdi oralarda arazide dağ bayır habire düşe kalka canını çıkarıyor motorun ama T7 hala sağasağlam.instagram linkini bırakayım siz de gaza gelin. iyi bir eğitimle her yola gelir bir motor gibi geldi bu T7. https://www.instagram.com/farandfurther/

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Çatalca taraflarını biliyorsanız oralarda güzel rotalar konusunda bilgi verir misiniz? T7 falan kullanacağımdan değil, maksat fazla trafik olmayan etrafı ilginç sakin sakin gezip görebileceğim, şu köydeki şu kasap güzel sucuk yapar gibi yerlere gidebileceğim rotalar bulmak istiyorum. Yazın xmax ile istanbul trafiğine girmeden gezmek daha güzel olacak. Beylikdüzü - Büyükçekmece'den gezeyim dediğimde aklıma anca Tekirdağ'a gidip köfte yemek geliyor.
    2007-2009 arası ilkbahardan kışa kadar nerdeyse her haftasonunu çilingoz veya yalıköyde kampta geçirirdim. Yeni havalimanı yapılıp yeni yollar kazılmaya başlayınca epeydir inceğizden ileri gitmedim. Kayınpederin inceğizde ufak bi çiftliği var orda takılıyorum artık güzel oluyo

Karaburun rotası güzeldi hafif virajlı nispeten düzgün yolları var. Ordan çıkıp göl ve sahil arasındaki yoldan Ormanlı, Yalıköy ve sonrası Çilingoz. Ormanlı sonrası yoğun ağaçlı orman yolunda sürmek keyifli olur. Güzel bir rotadır.
    gurcanozturk, Cyan, Merdo ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çatalca Subaşı üzerinden İğneada'ya bir yol uzanıyor. Vakit varsa o rota çok güzel, İğneada sahilde de "Dobro Doşli" diye salaş bir mekan var, orada sucuk yemeni tavsiye ederim.
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    N/A
    Valla T7 ye niyetlendim bakalım 1 haftalık iron883 maceramı saymazsak ilk motorum bu olacak ben evde kısılıp kalmayı sevmiyorum boş vaktim çok 6ay çalışıp 6 ay yatıyorum o yüzden dağda bayırda yasak masak dinlemem düşe kalka gezer keyif yaparım diye düşünüyorum geçen seneki fiyatına göre 2 kat artış olması alırken salaklık gibi gelecek ama ömürlük yeter bana bu
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Valla T7 ye niyetlendim bakalım 1 haftalık iron883 maceramı saymazsak ilk motorum bu olacak ben evde kısılıp kalmayı sevmiyorum boş vaktim çok 6ay çalışıp 6 ay yatıyorum o yüzden dağda bayırda yasak masak dinlemem düşe kalka gezer keyif yaparım diye düşünüyorum geçen seneki fiyatına göre 2 kat artış olması alırken salaklık gibi gelecek ama ömürlük yeter bana bu
    Geçen seneki fiyatına göre artmış olsa da eğer o fiyatı verecek imkanınız varsa yine de alın derim. Gençlik geri gelmez ama parayı bir şekilde kazanırsınız ki mesleğiniz para kazanmaya müsait.

bahsettiğin motosiklet tenere700, bahsettiğin olayları tenere700 ile yapmak bi 3-4 yılını alır yanlız. Özellikle arazide toprak yol bile olsa artçılı ilerlemek meşakkatlidir.

Bu arada isim Oğuz Aşık 'mı?

Motosikleti
    N/A
    Alıntı İnazuma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettiğin motosiklet tenere700, bahsettiğin olayları tenere700 ile yapmak bi 3-4 yılını alır yanlız. Özellikle arazide toprak yol bile olsa artçılı ilerlemek meşakkatlidir.

Bu arada isim Oğuz Aşık 'mı?
    Tabi canım düz yolda herkes gider zamanla düşe kalka bişiler yapıcam artık şu gemiden ineyim 1 aya iner inmez bayiye koşup alıcam Bu arada Oğuzu tutturdun ama Aşık değilim 😂

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)