Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ön Süspansiyon-Amortisör Hakkında?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    ben duke 390 a wp repair kit aldım içinde 4 keçe 2 bushing vardır hepsini taktılar.bushing siyahlaşmamısa ve aşınmamışsa değişmez.aşındıysa değişmesi gerek yoksa amortisör borusunu aşındırır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-09 SP
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında o kadar basit bir işlemki elinde gerekli anahtar takımı varsa herkes yapabilir , hele vitesli motorların amortisörünü sökmek sukuturlardan çok çok daha kolay..
    Süspansiyon bakımı çok kolay birşeyken parasını verip bile yaptıramıyorsun. İnsanların ve özellikle ustaların gözünde nasıl bu kadar büyüyor anlamıyorum. Ustaya gittiğin zaman değiştiğini biliyor ama bunların yağı değişmez diyip başından atıyor. İyi dedikleri övülen bir ustaya gidiyorsun yaptırmayacağını bildiği için malzeme hariç 600 lira işçilik alırım diyor. 600 Liraya okey desen bu sefer oflaya puflaya yapacağı için özensiz bir iş çıkacak ve kötü işçilik sonucu yapılan iş uzun ömürlü olmayacak. Servise gidiyorsun keçe patlamadığı sürece dokunulmaz diyorlar. En sonunda 200 liraya yağ ve keçe, 200 liraya da gerekli aletleri alıp youtube'dan izleyerek ve servis kitabını okuyarak kendim değiştirdim. Bu ülkede kendi işini kendin yapacaksın.

Iyi yapmışsınız. İnternet alemi özellikle de youtube gerçekten derin bir dehliz gibi, faydalı olabilecek merak ettiğiniz herşeyi bakıp bulabiliyorsunuz. Eskiden motorcycles fundamentals service, motorcycle repair book tarzı bir sürü kitabı araştırarak ebay'den alarak, saatlerce motoru kurcalayarak bozarak, sonradan çözüm düşünüp tamir edip yaptığım şeyleri şuan da bir tıkla arayıp bulabiliyorum. Bunu lehine kullanmasını bilenler ustaların bile korktuğu eski güzel makineleri tamir ederek zevkle gazlayacaklar. Tabii psikolojik harpler, buhranlar bir sürü masrafı göze alırsak ve kendimize yatırım yaparsak o zaman daha iyi yerlere gelmiş olacağız.
    Ozan arıcı bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süspansiyon bakımı çok kolay birşeyken parasını verip bile yaptıramıyorsun. İnsanların ve özellikle ustaların gözünde nasıl bu kadar büyüyor anlamıyorum. Ustaya gittiğin zaman değiştiğini biliyor ama bunların yağı değişmez diyip başından atıyor. İyi dedikleri övülen bir ustaya gidiyorsun yaptırmayacağını bildiği için malzeme hariç 600 lira işçilik alırım diyor. 600 Liraya okey desen bu sefer oflaya puflaya yapacağı için özensiz bir iş çıkacak ve kötü işçilik sonucu yapılan iş uzun ömürlü olmayacak. Servise gidiyorsun keçe patlamadığı sürece dokunulmaz diyorlar. En sonunda 200 liraya yağ ve keçe, 200 liraya da gerekli aletleri alıp youtube'dan izleyerek ve servis kitabını okuyarak kendim değiştirdim. Bu ülkede kendi işini kendin yapacaksın.
    Nispeten uzun süren bir iş olduğu için kimse bulaşmak istemiyor herhalde. Benim de kendim yapmaya başlamam gerek...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)