Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

vespa gts 250 'de çözülemeyen ses

Motovento
    REKLAM ALANI
    demefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa gts 250 2013 model
    2013 model tertemiz vespa gts 250 scooter var bende. direk soruna gideyim;
    3 yıl önce İstanbul Bozcaada yaparken yolun bitmesine yakın sanki önden sandığım sonra neresi olduğu anlamadığım bir ses başladı. ses sadece 65 ve 70 km de iken oluyor. 75 ve yukarı ile 60 ve aşağısı asla yok. 2 ustaya gittim bulamadı. kimisi salla dedi kimisi ilgilenmedi bile. Türkiye ywnin sözde ustaları böyle. bir baskası varyatör tası değişti ve ses gitri. ha desik sorun bu. 1000 km ye yakın ses yokken geçen gğn başladı. baaka usta lasrik sorunlu ama daha sağlam yazık idare et değişince giser dedi. yarın tealim alırken sorcam.. sen lastiğitak eger çözülüse 2 lastik parası vercem. yok değilse para vermem diyeceğim. bıktım çünkü vespa ustalarından. italyaya mesaj atrım daha önce memnum kalmadım adama yolladı gitmedim tabi. yarın öbürgün video çekeceğim.
    sea şuna benziyor..

saç tarağı olur hani. elimize ucuna ileriögeriöyapınca kırkırkır kır diye ses çıkar..yani motordan soğuttu nalet ses.. ilk vespa'mı bu tarz bi çözülmeyen sesten satmıştı. buda gidecek. ama asıl sebebi usta tayfası. bakalık sesi ekliyorum yarın. öbürgün.
    teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Vespa gts 250 2013 model
    bugün motorumu almaya gittim.
    usta bana diyoki sen bize gelene kadar hep kötü ustalara düşmüşsün. kötü usta, ahlaksız usta kazık atan usta genelde kendımıi ele verir dedi. nasıl verir diye sordum? bi önceki ustayı kötüleyerek dedi.
    ben utanıp demedimki lan 1 saattir gittiğim ustaları gömen sensin. şimdi bu anti. tez ironi ne iş?
    vespa yı gözümde soğutan Türk ustaları. motosiklet i gözümde soğutan Türk ustaları.. 5 10 vlogger ı instagrama abone video cu ahalisini mutlu edip onşara iyi bakıp yapıp kalan tayfayı magdur eden Türk ustaları. Allah ınızdan bulun.

bende 2016 modeli var. bahsettiğiniz sesi doğru anladıysam motorun önünden gelen fan sesi. Birçok usta kronik normal bir ses olduğunu söyledi bana. Sesi tam tarif edebilirseniz daha rahat yardımcı oluruz.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Tamam Türk ustaların hepsi patates anladıkta ses ne oldu , son Vespa bükücü sesi buldumu merak ettim , bu arada benim Piaggio Medley de 150 cc Vespa motoru var , 5000 km de ki motor rölantide stop ediyordu , İstanbul da Avrupa ve Anadolu yakasında ben tüm İtalyan motorlarını yaladım yuttum diyen ustalar (yetkili yetkisiz servisler) arızasını aylarca gideremedi , sonra motosikletle hiç alakası olmayan kendi atelyemizde (gemi makinaları) motoru parçaladım tek tek kontrol ettim arızayı buldum 60.000 km dir saat gibi çalışıyor..hele bir tanesi var ismini yazmaktan utanıyorum o kadar meşhurki b.k atıyorsun der tanıyanlar , adam sentenin ne olduğunu bilmiyor , zaten onun yüzünden aylarca uğraştık meğer sente kaçıkmış

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam Türk ustaların hepsi patates anladıkta ses ne oldu , son Vespa bükücü sesi buldumu merak ettim , bu arada benim Piaggio Medley de 150 cc Vespa motoru var , 5000 km de ki motor rölantide stop ediyordu , İstanbul da Avrupa ve Anadolu yakasında ben tüm İtalyan motorlarını yaladım yuttum diyen ustalar (yetkili yetkisiz servisler) arızasını aylarca gideremedi , sonra motosikletle hiç alakası olmayan kendi atelyemizde (gemi makinaları) motoru parçaladım tek tek kontrol ettim arızayı buldum 60.000 km dir saat gibi çalışıyor..hele bir tanesi var ismini yazmaktan utanıyorum o kadar meşhurki b.k atıyorsun der tanıyanlar , adam sentenin ne olduğunu bilmiyor , zaten onun yüzünden aylarca uğraştık meğer sente kaçıkmış
    Hocam İstanbul'da hepi topu 4 tane Piaggio servisi var. İsim dediğine göre tek kişi geliyor aklıma

Motosikleti
    Vespa gts 250 2013 model
    yok kaptan, isim vs değil.. genel olarak yazdım. amaç. karalamak değil. sonngittiğim adam da diğerleri gibi benden öncekiler kötü dedi. şuan ona verdim normal bi bakım yaptık. lastikle ilgili dedi. şimdi adam haklı haksız anlamak için lastik leri. değişmem gerek. velevki 3 yışlıl bunnalet ses lastik ile giderse bunadam işi biliyor diyeceğim. yoksa Allah diyorum. ama eminim vespa dan tur honda yamaha farketmez.. adam klima taköaya gelmiş evw yazın.. eğri takmış. yaşlı babam diyorki oğlum bu eğirimi benm mi başım dönüyor dedi. demeye kalmadı evimsu bastı.. salak klimacımaradım bunne yahu dedim. abi eğri olsun hava geliyor işte demezmi.. desim adresini ver geliyorum.. yani ülkede bi alman bi japon adabı yok.. olmayacak.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Telefondan siteye giriş yaparak yazıyorsunuz değil mi?

Motosikleti
    Vespa gts 250 2013 model
    merhaba, o fan dediğiniz başka şey. mesela fanı trafikte dur kalk olan kişi, ya bunses ne diyor.. meger adam fan çalıştığını bilmiyormuş. haaa fandan gelen ayrı ses ise bilemem.. ben uzun bi yolculuk yapıyordum. istanbulda Tekirdağ Malkara Keşan Çanakkale İzmir diye. sonn100 km de arkadam sağ veya soldan, varyatör den sandım.. ilk 2 usta zaten bulamadı. boyamak için verdiğim usta zaten 50 günde teslim etti diye ona gitmedim. 4 vs usta da da bulamadı. 5 ciöye geldim. varyatör tas değişti ses gtti harbi. Allah dedim.. dün gene başladı. şimdi usta yeni yer, teker diyor..

sesi cekemedim bağışlayın.. kamera takcam arkaya cekicem. şizden ricam evde tarak varmı? fırça değil normal.. cırt cırt gibiöses.. ama 65 70mkm de.. kırkırkırkır diye.. tarak sesi birebir. yada tıenakla naylon zemşne parmağı sürtünce gelen ses[COLOR="Silver"]

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı demefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba, o fan dediğiniz başka şey. mesela fanı trafikte dur kalk olan kişi, ya bunses ne diyor.. meger adam fan çalıştığını bilmiyormuş. haaa fandan gelen ayrı ses ise bilemem.. ben uzun bi yolculuk yapıyordum. istanbulda Tekirdağ Malkara Keşan Çanakkale İzmir diye. sonn100 km de arkadam sağ veya soldan, varyatör den sandım.. ilk 2 usta zaten bulamadı. boyamak için verdiğim usta zaten 50 günde teslim etti diye ona gitmedim. 4 vs usta da da bulamadı. 5 ciöye geldim. varyatör tas değişti ses gtti harbi. Allah dedim.. dün gene başladı. şimdi usta yeni yer, teker diyor..

sesi cekemedim bağışlayın.. kamera takcam arkaya cekicem. şizden ricam evde tarak varmı? fırça değil normal.. cırt cırt gibiöses.. ama 65 70mkm de.. kırkırkırkır diye.. tarak sesi birebir. yada tıenakla naylon zemşne parmağı sürtünce gelen ses

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

evet üstad, sorunlu yazıyorum parmakta sargı var kusura bakma
    Estağfurullah ne kusuru, geçmiş olsun, inşallah en kısa sürede sorununuz çözülür.

Motosikleti
    Vespa gts 250 2013 model
    genel olarak yazdım. amaç. karalamak değil. sonngittiğim adam da diğerleri gibi benden öncekiler kötü dedi. şuan ona verdim normal bi bakım yaptık. lastikle ilgili dedi. şimdi adam haklı haksız anlamak için lastik leri. değişmem gerek. velevki 3 yışlıl bunnalet ses lastik ile giderse bunadam işi biliyor diyeceğim. yoksa Allah diyorum. ama eminim vespa dan tur honda yamaha farketmez.. adam klima taköaya gelmiş evw yazın.. eğri takmış. yaşlı babam diyorki oğlum bu eğirimi benm mi başım dönüyor dedi. demeye kalmadı evimsu bastı.. salak klimacımaradım bunne yahu dedim. abi eğri olsun hava geliyor işte demezmi.. desim adresini ver geliyorum.. yani ülkede bi alman bi japon adabı yok.. olmayacak

Bu motorların en büyük problemi bozulan sübap horozlarının egzantrik milini de bozması ve tıkır tıkır diye belli devirde başlayan sesin giderek artması. Umalım ki o olmasın.

Lastikten ses geleceğini sanmıyorum. Bence önce arızayı tam tespit edin. Mekanik ve belli devir aralığında sürekli- devamlı gelen bir ses ise boşuna lastik değiştirmeyin. Hangi şehirdesiniz?

Motosikleti
    Benim tahminim egzantrik gergisi bollaşmış olabilir , duymadığım için tam kestiremiyorum ama sizin bahsettiğiniz sese benzer benim motordan da hafiften geliyordu , Piaggio da kullanılan gergilerin yayları çok ince , benim motorda sente kaçık çıkınca sebebini araştırdım , gergi paletleri tertemizdi en ufak aşınma izi bile yoktu , zincirde dirhem uzama yoktu , geriye iki seçenek kalıyor ya gergi belli devirlerde basmıyordu yada zinciri takan kaçık takmıştı , gergininde içini komple söktüm yayı çok zayıf geldi gözüme , serçe parmağımla dokunsam bile kapanıyordu , daha kalın ve sertleştirilmiş yay ürettirdim taktım, 60bindir ne ses var ne stop etme , kendi yaşadığım tecrübeye göre yorumladım , bunun haricinde ön varyatordeki bagalar veya tırnak dedikleri dönen plastikler aşınmış olabilir , kayış yıpranmış tel çıkarmış olabilir , ön jant rulmanı boşluk yapmışsa tıkırtı benzeri sesler üretebilir , ayrıntılı incelemek lazım , zaten bizim ustaların en büyük sorunuda bu , doğru düzgün zaman ayırıp incelemeden tahmini bir şey üzerinden arızayı çözmeye çalışıyorlar , böyle alengirli vakit alacak işlerle kimse uğraşmak istemiyor..

Motosikleti
    Vespa gts 250 2013 model
    bende çok mantıksız buldum ha ben ustamıyım hayur ama az cok insan kensi 8 yıllık 26000 km deki. aracı tanır? ama ustalara laf anlatmak bilgi vermek fikşr ne imkan adam sanırsın haşa tövbe peygamber.. İstanbul dayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:18 ----------

son cümleize sonsuza dek tasdik veriyorum tabiri caizse. adama anlatıyorsun ya diyoki KESİN ŞUNDAN, yada diyoki hele bunu bi deneysel bakalım da.. lan birader dene yanılda her seferınde para. ayrıca zaman git. gel.. ya kurban olayım ben Türk evladı Türküm. oyle Avrupa özentisi degilim ama alman ve Japon işçilik ile bizim ustalar Allah diyorum.. İstanbul da en kral efendi temiz layıkıyla kazık atmadan bu tarz vespa ya bakabilecek usta ismi lazım bana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:21 ----------

Benim tahminim egzantrik gergisi bollaşmış olabilir , duymadığım için tam kestiremiyorum ama sizin bahsettiğiniz sese benzer benim motordan da hafiften geliyordu , Piaggio da kullanılan gergilerin yayları çok ince , benim motorda sente kaçık çıkınca sebebini araştırdım , gergi paletleri tertemizdi en ufak aşınma izi bile yoktu , zincirde dirhem uzama yoktu , geriye iki seçenek kalıyor ya gergi belli devirlerde basmıyordu yada zinciri takan kaçık takmıştı , gergininde içini komple söktüm yayı çok zayıf geldi gözüme , serçe parmağımla dokunsam bile kapanıyordu , daha kalın ve sertleştirilmiş yay ürettirdim taktım, 60bindir ne ses var ne stop etme , kendi yaşadığım tecrübeye göre yorumladım , bunun haricinde ön varyatordeki bagalar veya tırnak dedikleri dönen plastikler aşınmış olabilir , kayış yıpranmış tel çıkarmış olabilir , ön jant rulmanı boşluk yapmışsa tıkırtı benzeri sesler üretebilir , ayrıntılı incelemek lazım , zaten bizim ustaların en büyük sorunuda bu , doğru düzgün zaman ayırıp incelemeden tahmini bir şey üzerinden arızayı çözmeye çalışıyorlar , böyle alengirli vakit alacak işlerle kimse uğraşmak istemiyor..
    son cümleize sonsuza dek tasdik veriyorum tabiri caizse. adama anlatıyorsun ya diyoki KESİN ŞUNDAN, yada diyoki hele bunu bi deneysel bakalım da.. lan birader dene yanılda her seferınde para. ayrıca zaman git. gel.. ya kurban olayım ben Türk evladı Türküm. oyle Avrupa özentisi degilim ama alman ve Japon işçilik ile bizim ustalar Allah diyorum.. İstanbul da en kral efendi temiz layıkıyla kazık atmadan bu tarz vespa ya bakabilecek usta ismi lazım bana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:25 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam İstanbul'da hepi topu 4 tane Piaggio servisi var. İsim dediğine göre tek kişi geliyor aklıma
    genel olarak yazdım. amaç. karalamak değil. sonngittiğim adam da diğerleri gibi benden öncekiler kötü dedi. şuan ona verdim normal bi bakım yaptık. lastikle ilgili dedi. şimdi adam haklı haksız anlamak için lastik leri. değişmem gerek. velevki 3 yışlıl bunnalet ses lastik ile giderse bunadam işi biliyor diyeceğim. yoksa Allah diyorum. ama eminim vespa dan tur honda yamaha farketmez.. adam klima taköaya gelmiş evw yazın.. eğri takmış. yaşlı babam diyorki oğlum bu eğirimi benm mi başım dönüyor dedi. demeye kalmadı evimsu bastı.. salak klimacımaradım bunne yahu dedim. abi eğri olsun hava geliyor işte demezmi.. desim adresini ver geliyorum.. yani ülkede bi alman bi japon adabı yok.. olmayacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:27 ----------

Alıntı porlanoche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 2016 modeli var. bahsettiğiniz sesi doğru anladıysam motorun önünden gelen fan sesi. Birçok usta kronik normal bir ses olduğunu söyledi bana. Sesi tam tarif edebilirseniz daha rahat yardımcı oluruz.

sesi cekemedim bağışlayın.. kamera takcam arkaya cekicem. şizden ricam evde tarak varmı? fırça değil normal.. cırt cırt gibiöses.. ama 65 70mkm de.. kırkırkırkır diye.. tarak sesi birebir. yada tıenakla naylon zemşne parmağı sürtünce gelen ses

Motosikleti
    Benim gittiğim Piaggio Vespa Italyan motorlara bakanlar içinde birtek Arı motora güvenim oluştu , Atatürk Sanayi 2. kısımda küçücük bir dükkanı var , hem en doğru tahmini o yaptı hemde dürüst konuştu , parası neyse vericem dedim adam bu ay elimde çok iş var ben tek başıma çalışıyorum bakamam abi dedi , hakkatten dükkânında yardımcı kalfa falan yok herşeyi kendi söküp takıyor , işi yavaş ilerliyor ama dükkanı çevirmeye yeten kemik bir müşteri kitlesi var ve randevulu çalışıyor , başka biri olsa bırak hallederiz abi deyip haftalarca beni oyalar kanser ederdi.

Motosikleti
    Vespa gts 250 2013 model
    Benim gittiğim Piaggio Vespa Italyan motorlara bakanlar içinde birtek Arı motora güvenim oluştu , Atatürk Sanayi 2. kısımda küçücük bir dükkanı var , hem en doğru tahmini o yaptı hemde dürüst konuştu , parası neyse vericem dedim adam bu ay elimde çok iş var ben tek başıma çalışıyorum bakamam abi dedi , hakkatten dükkânında yardımcı kalfa falan yok herşeyi kendi söküp takıyor , işi yavaş ilerliyor ama dükkanı çevirmeye yeten kemik bir müşteri kitlesi var ve randevulu çalışıyor , başka biri olsa bırak hallederiz abi deyip haftalarca beni oyalar kanser ederdi.
    aynen alıp 1 haftaya vetende var. vallahi bu konuyu açtım. siz. dahil kim gitmediğim ustayı söylerse gideceğim. kanım kaynaması lazım. daha girişte 2 kelime ile bu adamda bana fayda sağlamaz anlarım.. teşekkürler

Motosikleti
    xv250
    rezonans olabilir mi sorun ?

Motosikleti
    Vespa gts 250 2013 model
    Alıntı allegromod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rezonans olabilir mi sorun ?
    merhaba, destek için teşekkür ederim. kameram da sorun var diye scooter a takmadım ve outdoor kamera da şansa sorun oldu. sesi kaydedecektim. ama size sese venzer vşrebşr bi link atıyorum. kayış, varyatör tası arka vb hersey tazeledi.. girmişti gene başladı. bu verilen cvblar ustaya iletirim. iyi oldu sagolun.

https://youtu.be/-tCljamFpq0

ses birebir bu. 65 80 km de.. bariz geliyor. tas değişince gitmişti gene geldi. adam usta yani lastik diyor. ben lastiği 1 yıl önce değiştim. öncesinde de vardı. bakmadan sallıyor işte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:37 ----------

ilgili ses

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

ilgili ses sevgili arkadaşlarım üstadlar.. forumda arada hatalı alıntı yada cvb oluyor bağışlayın pek anlamıyorum. saygılar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler