Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Husqvarna Svartpilen 250/ CB250R / MT25. 3 motor arasında kaldım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maksimum gücünü 12.000 devirde, maksimum 22nm torkunu da 10.000 devirde veriyor mt25. Bu hesaba göre bu motoru 8000 devir geçmeden çok verimli kullanmak pek mümkün değil. Rampada, yokuşta, artçılı kullanımda veya ani uzama gerektiren bir sürü senaryo oluşuyor istanbul trafiğinde. Bu yüzden de R25 / MT25 kullanıcıları hep ağlarlar 4 silindirli gibi yakıyor bu motorlar diye. Güç ve tork çok yukarı devirlerde geliyor ve alt devirler isteksiz, boş.
    Eski kasaları kullanmadım ama arkadaş zaten sıfır düşünüyorum demiş. Yeni kasalarda yakıt tüketiminin dizginlendiğini duymuştum Yani çoktan kastımız burada kaç L? Ben ne çok apaçi ne çok sakin kullanıyorum 4litrelerde dolanıyor. Fazla olduğunu düşünmüyorum ama diğer 250likler ne yakıyor merak ettim şimdi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-09 SP
    Sanırım retro-modern çizgilerin karışımı motosiklet seviyorsunuz. Svartpilen tek kişi kullanımda sıkıntı yaratmaz ama artçıyı çok üzer. Üstelik küçücük bir motosiklet. CB250 belki bir tık daha büyüktür. Arkadaşlar yazmış ama 1.80 üstüyseniz MT25 hariç ikisi altınızda sırıtır. MT-25 de artçıyı üzer. Uzun yola asla gelmez. Tek dezavantajı alt devirleri aşırı ölü. Bu bütçelerde yenilenmiş Domi 400 çok mantıklı geliyor bana. Ben olsam üç motoru da almam ama üçü arasından MT-25 bu klasmanda her açıdan rakipsiz.
    PLatooN bunu beğendi.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt tüketimi çok iyi aslında. Kısa süreliğine de olsa yeni kasa MT-25 sahibi oldum. 8 bin devire kadar sakin kullanımda 3.15 litre yakıyordu.
    Abi mtnin 8 bine kadar demek normal bir motorun 4-5 bin devirini geçmiyorum demek. Yani biraz basınca tüketim artıyor. Sakin kullanımda cb250 de mt 25de yakın yakabilir ama mt 25in beygir avantajı kalmıyor.

Retro çizgilere ayrıntılara bayılıyorum gerçekten. Husq o yüzden çok hoşuma gitti. Sele yüksekliği cb ye göre yüksek ama ince bir motor. Dominar düşünüyordum ancak sağa çekme vs yorumlar biraz beni şüpheye düşürdü. Ne dersiniz?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu iş biraz da gönül işi ama insan heves ettiği şeyden de kısa sürede vazgeçebiliyor. Svartpilen sizin gönlünüze girmiş bir kere. Yerinizde olsam 2 hafta beklerim, 2 hafta sonunda hala gönlüm Svartpilen'den yanaysa gider onu alırım.

Motosikleti
    MT25 2016
    hangisini beğeniyorsanız onu alın. sonra insanın içinde ukte kalıyor. ilk motor olarak duke 250 bakıyordum, benim bütçeye çok temizini bulamadım pulsar rs200 denk geldi onu aldım. 1000 km bindim sattım :D

svartpilen 250ye trafikte 2-3 kere denk geldim. çok şık motosiklet. ben olsam alır geçerim, fiyatlar artmadan.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    gene yazalım svartpilen güzel motor al geç

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Şu CB250R ı azcık daha kalıplı yapsalarmış çok iyi olurmuş. 1,80 üzeri ve biraz kalıplıysanız ufak kalıyor. Sırf o yüzden MT25 almıştım.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Alişan bu motoru test ettiğinde kıvrak, çevik ve çok kaliteli olduğunu söylemişti fakat cb250r kadar iyi gitmediğini ve titreşimin çok olduğunu söylemişti bu arada.

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    CB250r kullanıyorum, sorunuz olursa cevaplarım. Ben Svartpilen' i 2.el durumları sebebiyle hiç düşünmemiştim canlı gördüğümde de çok hoşuma gitmedi açıkçası göstergesi vs. Mt25' i ise uzun yolda daha rahat ettirebileceği için ve yeni kasalarını şık bulmam sebebiyle düşündüm fakat ikinci el piyasasının çok hırpalanmış olması, temiz olanlarının ise sıfır fiyatında olmasından kaynaklı Cb250r'a yöneldim. Torku, yakıt tüketimi açısından gayet tatmin edici.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    macera aramaya gerek yok. sokaktaki motosiklet kullanan 10 kişinin yedisine kağıt kalem versen husqvarna yazamaz.

mt25 mekanik olarak hepsinden üstün. piyasası da var, parçası da var, ustası da var, aksesuarı da var.
    PLatooN bunu beğendi.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Sizde de zincir sesi var mı tek kronik problem olarak görülen o meşhur zincir sesi?

Motosikleti
    MT-09 SP
    Alıntı obk047 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Retro çizgilere ayrıntılara bayılıyorum gerçekten. Husq o yüzden çok hoşuma gitti. Sele yüksekliği cb ye göre yüksek ama ince bir motor. Dominar düşünüyordum ancak sağa çekme vs yorumlar biraz beni şüpheye düşürdü. Ne dersiniz?
    Bana kalırsa çok dert edilecek bir konu değil ama kişiden kişiye değişiyor bu durumlar. Benim dert etmediğimi siz edebilirsiniz gibi.
    Sağa çekme sadece ellerinizi gidondan ayırdığınız zaman var. Çok hafif sağa gitmeye meyilli. Bunun sağa konumlanmış büyük ve ağır egzozdan olduğunu söyleyen var, lastikten diyen ve lastik değişimiyle düzeldiğini söyleyenler de var. Balans yaptırıp düzeldi diyenlerde vardı sanırım ama tam bilmiyorum balans konusunu. Ben kullanıcısı değilim okuduklarım ve izlediklerim kadarıyla fikir oluşması açısından yazıyorum. En doğru bilgiyi Facebook kullanıcı gruplarında doğrudan sorarak elde edersniz. Eğer almayı düşünüyorsanız Türkiye grubuna üye olup sorun mutlaka bilgilendirirler.
    Bence gidip bayide svartpileni canlı canlı görüp üstüne oturun. Başka türlü aklınızda kalacak gibi. Sonra da Bajaj bayisine gidip dominarı inceleyin, üstüne oturun.

PLatooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 150- CBF 150 - TVS RTR 200 V4
    mt25 in yanından geçmediysen mutlaka bin kullan yada dahada araştır derim çünkü boş muhabbet yapan çok var, bu kadar çok kullanıcısı ve piyasası olan bi makina boş konuşanların anlattığı kadar kötü olmamalı, husqvarna henüz kendini ispatlamış bi motor değil riske girilir mi evet girile bilir atla deve değil sonuçta alırsın satmak için uğrşırsın satarsın, gönlündeki aslana koşarsın

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı PLatooN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt25 in yanından geçmediysen mutlaka bin kullan yada dahada araştır derim çünkü boş muhabbet yapan çok var, bu kadar çok kullanıcısı ve piyasası olan bi makina boş konuşanların anlattığı kadar kötü olmamalı, husqvarna henüz kendini ispatlamış bi motor değil riske girilir mi evet girile bilir atla deve değil sonuçta alırsın satmak için uğrşırsın satarsın, gönlündeki aslana koşarsın
    bu 3 motor seçeneğinde tartışmasız bence de mt25 seçilmeli.

ama husq için sağdan bak bajaj soldan bak ktm sonuçta. belirli bir standardın üzerinde makine. zevkler ve renkler derim ben çirkin buluyorum.
    PLatooN bunu beğendi.

IceFrog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09
    ' 1-2 lira zararınada satarım sorun değil ' kafasındaysan gönlünde ne varsa bence onu al derim ben.
    Şahsi fikrim olarak Husqvarna Svartpilen gerçekten çok şık ve alışılmış dışında görüntüsü olan bir motosiklet bakan dönüp bir daha bakar o motora.
    Ben olsam Husqvarna Svartpilen'i tercih ederdim.
    Satacağın zaman ilan ismin şimdiden hazır ' Bütün gözler üzerinizde olacak ' XD

Herkese selamlar facebookta svartpilen grubu buldum mükemmel bir kalabalık var 13 kişi :D 14. Kişi olarak katılıp sorularımı sordum. Buradaki arkadaşlar servisi arayıp sor dediler ama spormotoyu aradım yüzümüze bile bakmadılar mail attık cevap vermediler. Sağolsun 401 alan bir arkadaşa sordum güç ağırlık oranı 0.19 yazıyormuş ruhsatta a2 olarak geçiyormuş duke 390 da da aynı şekildeymiş. Ben cevabımı buldum belki sizlerede yardımcı olur
    atalayalper ve Ozan arıcı bunu beğendiler.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ne bu hocam mv agusta mı alıyoruz? Mvagusta sahipleri bile 13 kişiden fazladır, belki forumda 10 tane agusta'sı olan sessiz arkadaşlar vardır.

Yamaha da servisler olmasa bile sırf mt25'in 5bin kişilik bir Facebook grubu var. Mekanikten anlayan baya adam var aralarında, ustanın hatasını görüp videodaki duyduğu sesten yapılacak işlemi söylüyor adamlar.

Spormoto ile bir problem yaşarsanız ortada kalırsınız bence, ktm almamamın tek sebebi spormoto'dur. Forumda bile bir sürü rezalet başlıkları var. Yoksa motosiklet macerama direkt duke 390 ile başlardım.

Sırf görüntüsü yüzünden bunlarla uğraşacağıma bir tane cbf500 alır masrafını yapar cafe racer'a çevirirdim kendi gönlümce. İsteğinizi kırmak istemiyorum ama aynı aşamalardan yakında geçen biri olarak benim isteğimi kırdılar, iyi ki de kırmışlar diyorum.

Retro görüntü seven, ikinci bir motosiklet alacak olsam vespa alacak olan bana 250'liklerin en fütüristik tasarımlısını aldırdı sıkıntılar, robota benziyor motosikletin kafası, her an transformersa dönüşecek de sohbet edeceğiz gibi bakıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    https://youtu.be/J5-ig0v3j2A

Motosikleti
    MT-09 SP
    Alıntı obk047 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar facebookta svartpilen grubu buldum mükemmel bir kalabalık var 13 kişi :D 14. Kişi olarak katılıp sorularımı sordum. Buradaki arkadaşlar servisi arayıp sor dediler ama spormotoyu aradım yüzümüze bile bakmadılar mail attık cevap vermediler. Sağolsun 401 alan bir arkadaşa sordum güç ağırlık oranı 0.19 yazıyormuş ruhsatta a2 olarak geçiyormuş duke 390 da da aynı şekildeymiş. Ben cevabımı buldum belki sizlerede yardımcı olur
    Bu muameleden sonra ben olsam Yamaha bayisine koşar MT-25 alırdım herhalde Spormoto'dan boşuna uzak durmuyorlar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)