Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet.Net Cafe (Geyik Muhabbetleri)

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk kodumu bir ATARI' de yazmıştım, toplam 3 sayfalık birşeydi ve bellek taşmasına neden oluyor, ardından ekranı daralıyor, kodları ekrandan hızlıca akmaya başlıyor, tüm sistem belleğini boşaltıp bilgisayarı boş bir kutuya çeviriyordu. Artık yapabileceğiniz tek şey ekranda(TV' de) yanıp sönen imlece bakmak oluyor, makine kullanılmaz hale geliyordu. Ben de yazılımcı mı oluyorum o zaman?

Bir ara Akbil' ler merkezi sisteme bağlı değildi. Evde yükleme yapıp gidip kola falan alabiliyordun bedavadan seyahatin tadını çıkartabiliyordun.

Daha 5110 zamanlarında telefondan internet çok pahalı ve lükstü, hızı 56k modem veya daha altıydı, ciddi bri rakkamdı. Ancak servis sağlayıcının ücretsiz bazı tv kanallarını izleyebilmen için sunduğu hizmeti azcık değiştirip tüm sistemi telefona bağlayarak internette bedava gezebiliyordun ki o dönemde internet evden dahi günlük veya saatlik, bazı durumlarda MB' lık paketlerle girebildiğin pahalı bir hizmetti. Disket dönemleri, ben kaset dönemlerindenim. Anlayan anlar demek istediğimi.

Explorer5' de sağ tık blokajını space tuşuyla kırmayı hack zanneden(veya kabul eden) güruh dönemleriydi. Çok eğlenceli zamanlardı.

10GB HDD' li pc' yi topladığımda millet kafayı sıyırmıştı. AMD işlemcilerin çarpan kilitlerini kurşun kalemle kırıp ana kart diyotlarına direnç köprüleyip 2,2 Ghz işlemci gücüne overclock yaptığımızda soğutmayı kaldırabilmesi için çift radyatörlü su soğutmalar kullandığımız zamanlardı. Tabi bu bilgisayarlar sadece internette gezinip müzik dinlemek içindi

Şaka şaka

Şimdi bakıyorum da dinozor olmuşum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

Videodaki tespit ve yorum hatalı!
    şimdi öncelikle sen yazılımcı değil fedöcü oluyorsun, sonracıma o video da ki tespit hatasına gelelim, hatalı olan yerini merak ettim, son 2 gündür işe giderken habire yanlıyorum, sabah erken saatlerde çiğ yağmış oluyor ve nemli yolda arka lastiğin tutuşu %1 tutuyor diyeyim, birde boyalı kısıma gelirse zaten tutuş yok sanıyorum, boyadan kurtulana dek hamle yapmadan dümdüz tutuyorum ben motoru böyle durumlarda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bu "whatsapp" iyice berbat bir hal almaya başladı, görüntülü konuşurken yada normal konuşurken ses kesik kesik geliyor, görüntü zaten donuk dandik gelip gidiyor.. kanser etmeye başladı, yok mu adam gibi bir şey? daha delikanlı bir uygulama tavsiye eder misiniz?

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    gelecekte öngörülen şeyler ve bunların arasından olası ihtimali en yüksek yada garanti olabilecek şeyler... "internetin bedava olması"

teknoloji aşırı gelişti, bakteriden daha ufak boyutta elektronik devreler yapılıyor... bu teknolojide vücudumuza sıvı verilerek takip edilmemiz pek şaşırtıcı olmazdı...

teknoloji çağında dünyaya geldik diye kendimizi şanslı hissediyorduk ama belki de o kadarda şanslı değilizdir... çok korkunç günler bizi bekliyor belki de.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu "whatsapp" iyice berbat bir hal almaya başladı, görüntülü konuşurken yada normal konuşurken ses kesik kesik geliyor, görüntü zaten donuk dandik gelip gidiyor.. kanser etmeye başladı, yok mu adam gibi bir şey? daha delikanlı bir uygulama tavsiye eder misiniz?

https://static.whatsapp.net/rsrc.php...sWUqRoOsPu.png
    Herhangi bir uygulamanın "delikanlı" olma kriteri bana göre lisansı. Lisansı özgür değilse yani kodlarını başkaları da inceleyebilecek ve değiştirebilecek şekilde açmıyorsa özgür değildir, o zaman delikanlı uygulama demem.
    Bu lisansa göre olan koşulları bir miktar telegram ve signal karşılıyor. Whatsapp telefondan komple silesim var ama aileden yaşlıları ikna etmek zor olduğu için mecburen kullanıyorum. Ama whatsapp bildirim ayarları komple kapalı. işle ilgili vb. konularda bana whatsappdan yazmayın 3 gün sonra görebilirim, işle ilgili yazışma eposta ile yapılır diye diretiyorum. Çok ısrarla whatsappdan yürüyen müşteri olursa da whatsapp'dan bunları eposta ile alıntılayacağım haberiniz olsun deyip sonrasında epostaya whatsapp yazışmalarını da ekleyip şunlar bunlar yaptık şöyle böyle oldu diye eposta atıyorum ki olur da ekipten bir başkasına o sistemde benzer iş çıkarsa daha öncesinde ne yapılmış yazılı kalsın. Whatsapp yazışmalarını kalıcı olarak görmüyorum yani.

Bu arada delikanlı yazılım derken "özgür yazılım" konularını bir araştırın isterseniz. Mac ya da windows kullanmamamın en büyük nedeni de lisansları zaten. O okumadan kabul edilen lisans anlaşmalarını okuyup kabul etmemiştim. Haa bir de window skullanmak gerçekten zor. sadece önceden alışkanlık olmuş insanlar yeni bir şey öğrenmeye yanaşmıyor diye çok kullanılıyor yoksa komple mantık dışı bir sistem. 8 yaşında çocuğun eline linux kurulu laptop verdim gidip networkten bağlanan yazıcıyı tanıtmışlar çıktı almışlar, aynı yazıcığı windowsa tanıtmak için tonla şey indirip kurup ayarlamak yarım günümü almıştı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk kodumu bir ATARI' de yazmıştım, toplam 3 sayfalık birşeydi ve bellek taşmasına neden oluyor, ardından ekranı daralıyor, kodları ekrandan hızlıca akmaya başlıyor, tüm sistem belleğini boşaltıp bilgisayarı boş bir kutuya çeviriyordu. Artık yapabileceğiniz tek şey ekranda(TV' de) yanıp sönen imlece bakmak oluyor, makine kullanılmaz hale geliyordu. Ben de yazılımcı mı oluyorum o zaman?

Bir ara Akbil' ler merkezi sisteme bağlı değildi. Evde yükleme yapıp gidip kola falan alabiliyordun bedavadan seyahatin tadını çıkartabiliyordun.

Daha 5110 zamanlarında telefondan internet çok pahalı ve lükstü, hızı 56k modem veya daha altıydı, ciddi bri rakkamdı. Ancak servis sağlayıcının ücretsiz bazı tv kanallarını izleyebilmen için sunduğu hizmeti azcık değiştirip tüm sistemi telefona bağlayarak internette bedava gezebiliyordun ki o dönemde internet evden dahi günlük veya saatlik, bazı durumlarda MB' lık paketlerle girebildiğin pahalı bir hizmetti. Disket dönemleri, ben kaset dönemlerindenim. Anlayan anlar demek istediğimi.

Explorer5' de sağ tık blokajını space tuşuyla kırmayı hack zanneden(veya kabul eden) güruh dönemleriydi. Çok eğlenceli zamanlardı.

10GB HDD' li pc' yi topladığımda millet kafayı sıyırmıştı. AMD işlemcilerin çarpan kilitlerini kurşun kalemle kırıp ana kart diyotlarına direnç köprüleyip 2,2 Ghz işlemci gücüne overclock yaptığımızda soğutmayı kaldırabilmesi için çift radyatörlü su soğutmalar kullandığımız zamanlardı. Tabi bu bilgisayarlar sadece internette gezinip müzik dinlemek içindi

Şaka şaka

Şimdi bakıyorum da dinozor olmuşum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

Videodaki tespit ve yorum hatalı!
    Vaay, bizim kuşaktan bir dinozor daha.
    Ben de ilk kodumu zx spectrum bilgisayarda yazmıştım, lisedeyken okulda yalnızca 1 adet vardı, kağıda yazar, sıra gelirse başına oturup hızlı hızlı kodu bilgisayara aktarır yarım saat içinde arkanda sırada bekleyenler varken artık ne kadar olabilirse. Sonrasında okula unix benzeri sistem olan bilgisayar sistemleri kurulmuştu, Bilgisayar kulubunun başına yönetici olarak da lakabı "kompit" olan matematik öğretmenini vermişlerdi. Okulun ihtiyazı olan kütüphane yazılımı, ikmal bölümünün kullanacağı demirbaş kayıtları vb. yazılımları yazmıştık, askeri okul olduğu için işime gelmişti, öğleden sonra askeri eğitim zamanlarında diğer arkadaşlar tüfek omuzda rap rap yürürken biz bilgisayar odasında kod yazıyorduk. 80'li yıllardı bu dediklerim. Okulda öğrendiğim cobol sayesinde ilk işimi bulmuştum sivile geçince.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    windows sevmediğimi daha önce söyledim diye hatırlıyorum, expresso, senin yorumu okuduktan sonra yaptığım ilk şey google ye girip "eve online on linux" yazmak oldu

linux üzerinden çalışmıyormuş benim oynadığım oyun, ama galiba yoğun istek üzerine aracı bir yazılım geliştirip onun ile linux üzerinden oynamak mümkün imiş.. şu gıcık olduğum windows dan artık kurtulma zamanı geldi, önümüzdeki pazar linux sistemine taşınacağım.. telegram yüklü ama konuşma kalitesini test etmemiştim, onu da bir denemek lazım,
    espresso bunu beğendi.

BrockKennedy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ninja
    WhatsApp hakkında bir yazı okudum-gerçekten çok kötü oldu, bir viber var-o da acı çekiyor... Son zamanlarda telegram kullanıyorum-şimdiye kadar normal görünüyor, ama kim bilir, sonra ne olacak

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi öncelikle sen yazılımcı değil fedöcü oluyorsun, sonracıma o video da ki tespit hatasına gelelim, hatalı olan yerini merak ettim, son 2 gündür işe giderken habire yanlıyorum, sabah erken saatlerde çiğ yağmış oluyor ve nemli yolda arka lastiğin tutuşu %1 tutuyor diyeyim, birde boyalı kısıma gelirse zaten tutuş yok sanıyorum, boyadan kurtulana dek hamle yapmadan dümdüz tutuyorum ben motoru böyle durumlarda.
    Yazılımcı olduğumu söylemedim zaten

Videoyu 0,25 hıza yavaşlatarak izlerseniz kaymanın arka tekerde başladığını, bu nedenle düştüğünüz görebilirsiniz. Kayma başladığında arka tekerleğin yere basmasından çok daha kritik olan ön tekerin yol çizgisi üzerinde olması ihtimaline rağmen kaymadığı görülebiliyor. Arka teker ise büyük ihtimalle çizgi üzerinde dahi değilken kayıyor. Yani; ön teker çizgide veya değil ihtimaline rağmen aslında kaymıyor, arka teker ise çizgide olmamasına rağmen kayıyor ve düşmeye neden oluyor. Kazanın yol çizgisi ile alakası yok. Tahminimce gidon çevrili ve motosiklet yatık durumdayken arka fren uygulanmasını makine kaldıramadı ve tekerlek yolu bırakarak kayıp düşmeye neden oldu. Gördüşüm kadarı ile sorun arka tekerin kayması.

Yol çizgilerinin kaykanlığı doğru, tehlikelerinden ise az dahi bahsediliyor. Bir konu içinde yol çizgisi türleri ve kayganlık nedenlerini anlatmıştım. Ama bu kazanın bununla ilgisi olmadığını düşünüyorum.
    ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vaay, bizim kuşaktan bir dinozor daha.
    Ben de ilk kodumu zx spectrum bilgisayarda yazmıştım
    Ortaokul'da HP-150'de yazdim ilk kodumu DOS'ta... Harddisk yoktu. 5.25" disketleri vardi. Hey gidi... Nizami on parmak daktilo da ogrendiydik...

Bizim oglana ilk laptop'ini bu sene aldik. Direk Linux yukledim. Simdiye kadar sorunsuz kullandi. Oyun icin "Linux'u komple iptal edip tum yeri Windows'a ver" diyor. Bakalim n'apcaz...

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortaokul'da HP-150'de yazdim ilk kodumu DOS'ta... Harddisk yoktu. 5.25" disketleri vardi. Hey gidi... Nizami on parmak daktilo da ogrendiydik...

Bizim oglana ilk laptop'ini bu sene aldik. Direk Linux yukledim. Simdiye kadar sorunsuz kullandi. Oyun icin "Linux'u komple iptal edip tum yeri Windows'a ver" diyor. Bakalim n'apcaz...
    Oyunlarda kaybolup gider gibi geliyor bana. Onun yerine basit bir oyun motoru kullanmayı mı öğretseniz? Mesela RA2 kurup biraz oynatıp basit harita ve mod geliştirerek başlasa?
    ...

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

espresso ve M.balibey bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yoktur.
    tommygun, espresso ve M.balibey bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şaka bir yana hakikaten öyle birşey dese siler, süpürürdü oyları. Bizim siyasetçilerin en büyük sorunu ne şiş yansın ne kebap mantığında takılmaları.
    Voltaren bunu beğendi.

Motosikleti
    Yoktur.

Motosikleti
    Yoktur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

Motosikleti
    Yoktur.

Ekşi sözlükte denk geldiğim bir linki paylaşayım istedim bence böbrek taşı düşürüyor.

https://twitter.com/tuittagodao/stat...48231402885121

https://eksisozluk.com/kum-sican-adam--7205178

Motosikleti
    Yoktur.
    Osman amcanın bir karısı varmış: Ramiye teyze. Osman amca karısını çok severmiş, hep üzerine titrermiş.

Derken bir gün Ramiye teyze hastalanmış, kısa süre sonra da ölmüş.

Osman amca bunu kabul edememiş, buna çok içerlemiş.

Her gün mezarı başına gidip, "Ya Ramiye... B*k mu vardı da bıraktın gittin beni." diye gözyaşı dökermiş...

------------------

Bunu bana anlatan arkadaşım da geçen sene akciğer kanserinden öldü. :(

Gün gelecek ben de öleceğim, her insan gibi. 49 sene önce bir hiçtim, yoktum, sonra bir şekilde var oldum, bir müddet daha var olmaya devam edeceğim, sonra ölecek ve tekrar yok olacağım, tekrar bir hiç olacağım. Ne b*ktan bir döngü.

Dinlere, Allah'lara inanan insanlar gene kıyak bizden, en azından ölünce öteki dünya avuntuları var. Benim gibilerde o da olmadığından, insan yok olmayı bir türlü kabul edemiyor. Halbuki 49 sene önce, milyarlarca yıl boyunca yoktun işte. Neyse, üstad Neyzen Tevfik'le bitireyim, ne güzel özetlemiş işi;

Öleceksin bir gün, gömecekler,
    Üç beş gün övecekler,
    Sonra kalan malını bölecekler,
    Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Voltaren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osman amcanın bir karısı varmış: Ramiye teyze. Osman amca karısını çok severmiş, hep üzerine titrermiş.

Her gün mezarı başına gidip, "Ya Ramiye... B*k mu vardı da bıraktın gittin beni." diye gözyaşı dökermiş...

------------------

Gün gelecek ben de öleceğim, her insan gibi. 49 sene önce bir hiçtim, yoktum, sonra bir şekilde var oldum, bir müddet daha var olmaya devam edeceğim, sonra ölecek ve tekrar yok olacağım, tekrar bir hiç olacağım. Ne b*ktan bir döngü.

Dinlere, Allah'lara inanan insanlar gene kıyak bizden, en azından ölünce öteki dünya avuntuları var. Benim gibilerde o da olmadığından, insan yok olmayı bir türlü kabul edemiyor. Halbuki 49 sene önce, milyarlarca yıl boyunca yoktun işte. Neyse, üstad Neyzen Tevfik'le bitireyim, ne güzel özetlemiş işi;

Üç beş gün övecekler,
    Arkadaşınızın mekanı cennet olsun.

Benim ölüme dair izleyip de en çok etkilendiğim sahne; "Sınav" diye bir film vardı, anne kanser ve çocuk da onun öleceğini biliyor, çocuk anneye gaz veriyor "yazın şöyle yaparız, böyle yaparız" vs sonra anne "Nasıl bırakıp da giderim ben seni" gibi birşey söylüyor. Ölüm bu, birilerini seversin ve sevdiğin gözünün önünde tarih olur. Sevdiklerimizden önce ölmek en büyük şans..
    Voltaren bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Voltaren adlı üyeden alıntı Mesajı göster

------------------

Üç beş gün övecekler,
    Allah rahmet eylesin hocam, mekanı cennet olsun.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşınızın mekanı cennet olsun.

Benim ölüme dair izleyip de en çok etkilendiğim sahne; "Sınav" diye bir film vardı, anne kanser ve çocuk da onun öleceğini biliyor, çocuk anneye gaz veriyor "yazın şöyle yaparız, böyle yaparız" vs sonra anne "Nasıl bırakıp da giderim ben seni" gibi birşey söylüyor. Ölüm bu, birilerini seversin ve sevdiğin gözünün önünde tarih olur. Sevdiklerimizden önce ölmek en büyük şans..
    Bahsettiğin filmde "Vandamme" oynamıştı galiba hocam, bi sahne vardı hatta orda bende göz yaşlarımı tutamamıştım

tommygun ve Voltaren bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yoktur.
    Havalar berbat, depresyonum azmış vaziyette, saçma saçma saçmalıyorum işte. Yaz gelse de biraz motora binsek.

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 41213141516 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)