Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 500R Kullanıcıları/Bılgı Paylasım Baslıgı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    ben 110 kg 1.83 boyundayım artçım da 1.70 55-60kg falandır. hiç öyle düşünmeyin :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çanta demiri bana lazım aldınız.mi kendiniz mi yaptırdınız
    kendim yaptım açıkçası baya uğraştırdı ama internettekiler pek sağlam görünmedi gözüme. krom borudan yaptım. şasiye bağlanan yerleri demir sadece

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:14 ----------

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçılı veya çantalı kullanacaklar için bence tercih 500 r ın kardeşi cb500 f olmalı.
    yani yan çanta için evet. onun dışında bir farkı yok birinde grenaj var tek olayı bu. bir problem olmuyor arka çantada görüntü dışında. mantıken naked daha mantıklı gibi duruyor ama problem yok defalarca denendi onaylandı :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    R ve F arasında tek grenaj farkı var bildiğim.Oturuş pozisyonu bile aynı.R'ın önündeki kafası sayesinde rüzgardan vs daha az etkileniyorsunuz.Arka çanta vs çok kolay sport tourer olabilecek bi motor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R ve F arasında tek grenaj farkı var bildiğim.Oturuş pozisyonu bile aynı.R'ın önündeki kafası sayesinde rüzgardan vs daha az etkileniyorsunuz.Arka çanta vs çok kolay sport tourer olabilecek bi motor.
    Tüm modellerde gidon farklı, en dar ve alçaktan en yüksek ve genişe: R, F, X. R ile X arasında 5-6 cm yükseklik farkı vardır...

Arkadaşlar link vermek ya da site ismi vermek yasak mı bilmiyorum ama sarı sitede 1 adet turuncu siyah renkli sc project egzozlu cbr500r var şu an ilanda. Anlayan arkadaşların bu motosikletle ilgili bir yorumu olur mu; egzozun orijinal olmaması çevirmede ya da muayenede. bir problem yaratır mı? Teşekkürler..

Motosikleti
    dostum egzozla her türlü ceza yersin. çok egzoz gördüm hatta benim orijinal egzozu parlatmaya götürdüğümde bir arkadaş susturucu yaptırıyordu r25ine. sonra dedim şu tüpü 2dk ver de bi takayım taktım evet ses tatlı ama benim ceza ödeyecek ne param var ne de polisle uğraşacak yüreğim. efendi gibi stock egzoz devam :D ilanla alakalı ben de bilmiyorum paylaşmak yasak mı ama özelden pasla istersen bakalım

Malatya CBR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    Arkadaşlar CBR 500 düşünüyorum. 2018 üzeri kırmızı beyaz rengi beni benden aldı. CBR 500 2018'den sonra neden üretilmedi bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı Malatya CBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar CBR 500 düşünüyorum. 2018 üzeri kırmızı beyaz rengi beni benden aldı. CBR 500 2018'den sonra neden üretilmedi bilgisi olan var mı?
    Bence o konuda kimsenin bilgisi yoktur. Öyle bir konu yok çünkü.

Üretiliyor, Honda Türkiye getirmiyor sadece. Çünkü bizim millet NC ve R25 dışında motor almıyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    2019'da süper güncellemeler aldı CBR500R, CB500F ve CB500X modelleri. Ama Honda Türkiye getirmiyor. Şu sıralar 70.000'e CB500X getirseler peynir ekmek gibi satarlar bence...

Motosikleti
    bence satamaz zaten NC serisi var o satılmaya devam etsin pazarda tutundu diye getirmiyorlar bence cb500x şahsi fikrimdir :D

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Barisozde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence satamaz zaten NC serisi var o satılmaya devam etsin pazarda tutundu diye getirmiyorlar bence cb500x şahsi fikrimdir :D
    Bilemedim; NC 95.000TL, japon 250'likler artık 50-55.000 seviyelerindeler. Bu durumda ADV bir 500'ün 70.000'e satılması gayet olası. KTM 390 şu anda 78.000TL (stokta var mı bilmiyorum...) ve evet, elektronik olarak Honda'dan çok daha fazla özelliği var. Ama, touring kapsamında bir CB500X kadar konforlu veya dayanıklı olacağı konusunda çok ciddi şüphelerim var. Hadi 70.000 olmasın 65.000 olsun. (Ki bence ederi 70.000 rahat yapar...) Bu durumda bile mi çekici gelmiyor?

Valla bizim piyasa da bir garip, anlamak mümkün değil; bugün 70.000'e satsalar direkt basar alırım yani...

Motosikleti
    nc'ye herkes alıştı ya bide işte yedek parçaları aksesuarları falan yığdı herkes. enredeyse aynı segment yeni bir motorla ekstra masraf istemiyorlardır bence. bende cbr500 var mesela cb500x olsa tereddütsüz onu alırdım. ktm nin yurtdışı fb sayfalarında varım neredeyse hepsinin. özellikle yeni modellerle ilgili motor bloğunda sorun yok ama ekran ve elektronik hatalarla boğuşuyor millet benim gözlemim. enteresan geldi şaşkınlıkla izliyorum :D canım honda'm akmaz kokmaz hem bide şöyle bişey var. olmayan şey bozulamaz sonuçta :D

Malatya CBR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 6 Naked (2015)
    CBR 500 tavsiye eder misiniz arkadaşlar
    motor bloğunda veya başka bir konuda kronik herhangi bir arızası var mı?

Motosikleti
    yok kardeşim bakımını düzenli yap iyi bak devam. vur ata kişnesin :D

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı Malatya CBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 500 tavsiye eder misiniz arkadaşlar
    motor bloğunda veya başka bir konuda kronik herhangi bir arızası var mı?
    65 bin km'deki 2016 CB500F için konuşayım, bildiğim 2 sorunu var.
    1) Kontak biraz narin. Sokağa park edecekseniz ara sıra yağ/grafit tozu uygulamakta fayda var.
    2) Nötr müşürü aşınabiliyor. Boşta ve park ayağı açıksa marş almayabiliyor. Ayağı kapatınca ya da motoru biraz oynatınca marş alıyor.

Motor bloğunda sorun duymadım, görmedim, görsem de inanmam
    Cyan, maktama ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1) Kontak biraz narin. Sokağa park edecekseniz ara sıra yağ/grafit tozu uygulamakta fayda var.
    2) Nötr müşürü aşınabiliyor. Boşta ve park ayağı açıksa marş almayabiliyor. Ayağı kapatınca ya da motoru biraz oynatınca marş alıyor.

2 no'lu sorun benim 32.000'deki motorda da var. (20.000'lerde başlamıştı...) Sanırım bunların kronik bir kablo demeti sorunu bu, yabancı forumlarda da okumuştum. (Garantiden kablo demeti değiştirerek çözüldüğünü yazanlar vardı...) Ayak aşağıda ve vites boştayken marş motorunu çeviriyor ama kesinlikle ateşleme yapmıyor. Kendi açımdan, sorunu motoru üzerine bindikten sonra çalıştırmaya alışarak çözdüm!

Motor bloğunun kendisi taş, taş!
    pea ve maktama bunu beğendiler.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kontak olayı çok bezdirmişti beni.10-15 dk olduğum yerde anahtarı kırmadan kontak açmaya çalıştığımı hatırlıyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kontak olayı çok bezdirmişti beni.10-15 dk olduğum yerde anahtarı kırmadan kontak açmaya çalıştığımı hatırlıyorum.
    Çok şükür bende hiç kontak problemi olmadı. Hem önceki motorum NC hem de bu CB500F her ikisinde de bire-bir aynı kilit sistemi kullanılıyor (Honda ve genel olarak Japonlar çok ortak parça kullanırlar ki maliyetler düşsün...), NC'de de sorun olmamıştı hiç. (Her iki motorum da %100 dışarıda ve üzeri açık kalır...)

Bu motoru kullandım olması gerektiğinden biraz güçsüz gibi gelmişti bana RR değil tabiki ama birazdaha güçlü olabilirdi sanki

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Mert54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru kullandım olması gerektiğinden biraz güçsüz gibi gelmişti bana RR değil tabiki ama birazdaha güçlü olabilirdi sanki
    Güçlü bir motor değil, A2 sınırında 47bg. Eğlencesinden taviz vermeden yeterince güçlü ama... Yolcusuz kullanımda şehir içinde de şehir dışında da üzmez. 0-100 5,5sn civarında, kötü değil. 150 km/s sürate de göz açıp kapayana kadar çıkar, sonrasında hızlanma yavaşlıyor artık. Benim (önde rüzgarlık olan) naked CB500F'im 3'lü çanta seti 130kg civarı toplam sürücü + yükle kapanarak düz yolda 171km/s görebilmiştim. (Çok manalı süratler değil bunlar; bana konforlu bir 130-140 yeter, CBR500R bunu rahatça sağlar.)

Motosikleti
    sürücü olarak 105kgyim. 183cm boy. artçı 55-60 kg falandır. + kamp eşyaları topcase ve kişisel eşyalar ile birlikte (önermiyorum kesinlikle) 180küsür süratlere çıktık. önermiyorum tekrar söyleyim :D ama 150ile falan yaldır yaldır gidersin problem olmaz. 47beygirin 47si de tepiniyor aşağıda iyi besili yani güçle alakalı sorun yaşamazsın dostum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)