Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet.Net Cafe (Geyik Muhabbetleri)

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    package paket1;
    public class PascalTriangle {
    public static void main(String[] args)
    {
    int t = 0, r = 10;
    for (int i = 0; i <= r; i++)
    {
    for (int j = i; j <= 10 + r - i; j++)
    {
    System.out.print(" ");
    }
    for (int j = 0; j <= i; j++)
    {
    if (i == 0 || j == 0)
    {
    t = 1;
    } else
    {
    t = t * (i - j + 1) / j;
    }
    System.out.printf("%4d", t);
    }
    System.out.println("");
    }
    }
    }

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    package paket1;
    public class PascalTriangle {
    public static void main(String[] args)
    {
    int t = 0, r = 10;
    for (int i = 0; i <= r; i++)
    {
    for (int j = i; j <= 10 + r - i; j++)
    {
    System.out.print(" ");
    }
    for (int j = 0; j <= i; j++)
    {
    if (i == 0 || j == 0)
    {
    t = 1;
    } else
    {
    t = t * (i - j + 1) / j;
    }
    System.out.printf("%4d", t);
    }
    System.out.println("");
    }
    }
    }
    Öğreneceksen javayı boşver şimdilik.

html, javascript ve yancıları ile başlamanı öneririm.

sql ve html'i çözersin baya bu siteden.

https://www.w3schools.com

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster

HTML mi kaldi hocam?

Gunumuzun gozde yazilim dilleri Kotlin, Python veya Go.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600

yazılımcılık okudum ön lisans ama çok emek istiyor ve bende pc başında 15 saat oturmayı göze alamadım ve vazgeçtim.. bu kadar fazla pc başında oturmak benim yapamayacağım bir şey... bu paylaştığım kodlarda paskal üçgenine ait, üniversite ödevimiydi neydi tam hatırlamıyorum. facebook tüm gönderilerimi tek tek silerken denk geldim ve buraya yazmak istedim.. facebook her şeyimi sildim sadece 4 gönderi bıraktım. artık millet ile bir şeyler paylaşmak istemiyorum o yüzden sildim, yoksa her türlü kişisel veri paylaşabilirim gizli saklım yok.. isteyen soyup soğana çevirebilir

süper zeka olsam binary kodları ile yazılım yazmak isterdim. direk makine dili olduğu için hack layamayacağım sistem olmazdı sanırım, yazılım hakkında pek bilgim yok ama bu doğru mudur? yani yazılım konusunda en uzman kişiler binary kodları ile her sistemi hack layabilirler mi?

travian oynuyordum üniversite zamanlarında ve askerlerin çeşitli hesaplamalarını yapan bir program yazdım C# ile ve 7200 satır civarı tuttu, tabi satırların çoğu süslü parantezdir hatırlamıyorum :D o günden sonra dedim ki bu iş çok zevkli ama götürüsü getirisinden az...

göz bozuluyor, kaslar-kemikler eriyor, bel fıtığı, uykusuzluk derken vazgeçtim yazılım işinden.

Motosikleti
    Honda Forza 250

süper zeka olsam binary kodları ile yazılım yazmak isterdim. direk makine dili olduğu için hack layamayacağım sistem olmazdı sanırım, yazılım hakkında pek bilgim yok ama bu doğru mudur? yani yazılım konusunda en uzman kişiler binary kodları ile her sistemi hack layabilirler mi?

göz bozuluyor, kaslar-kemikler eriyor, bel fıtığı, uykusuzluk derken vazgeçtim yazılım işinden.
    - Assembly filan dusundugunuzu varsayiyorum "binary kod" ile, hayir super zeka olmaniza gerek yok, algoritmalari anlayabilen ortalama bir insan assembly ogrenir.
    - Hayir, assembly bilerek her sisteme girilecek, zarar verilecek diye bir sey yok. JavaScript ile de yapilir. Kullanmaniz gereken yazilim dili amaciniza ve sisteme gore degisir, bazi durumlarda herhangi bir yazilim bilgisine bile ihtiyac olmaz. (Bkz. sosyal muhendislik/social engineering)

- Evet, cok fazla hareketsiz kalma dolayisiyla, kas-iskelet sistemi hastaliklari/sorunlari bilgisayar calisanlari arasinda yaygindir.
    fatih.met bunu beğendi.

HTML yazılım dili denmez aslında web sitesinin temel bazı şeylerini yapmaya yarıyor. Mesela yorumlardaki cevapla yazısı gibi sadece ne yazması gerektiğini yazıyorsun ki sanırım zaten biliyorsunuz. Bu basit şeyleri Python ile vs yapmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Dipnot: Yazılımcı değilim öyle kendi halimde takılan biriyim.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    HTML yazılım dili denmez aslında web sitesinin temel bazı şeylerini yapmaya yarıyor. Mesela yorumlardaki cevapla yazısı gibi sadece ne yazması gerektiğini yazıyorsun ki sanırım zaten biliyorsunuz. Bu basit şeyleri Python ile vs yapmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Dipnot: Yazılımcı değilim öyle kendi halimde takılan biriyim.
    WYSIWYG (What You See Is What You Get) denen editorler ciktiktan sonra HTML ogrenmek diye bir sey kalmadi demek istemistim aslinda. FrontEnd yazilimlari da degisti, sadece HTML yetmiyor maalesef. HTML/JS/CSS/ReactJS/AngularJS/NodeJS vs vs derken isler cigirindan cikmis durumda.

Not: Yazilimci degilim ama bazi yazilim dillerinde yazabiliyorum ve surekli yazilimcilarla calisiyorum

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bazen korsan indirmek istediğim filmleri bulamıyorum ve film izleme sitelerinden kodlara erişip indiriyorum. onlarda tesadüfen .TS uzantılı oluyor ve 5 saniyelik parçalara bölünmüş oluyor..

en son "sanal korsan" diye bir film indirdim bu şekilde ve kaç yüz parça olduğunu hatırlamıyorum ama yüzlerce linki kopyalayıp editleyip web browser yapıştırmak yerine ".bat" uzantılı bir dosya oluşturdum ve içerisine

@echo off
    start filmin_url_adresi_1.ts
    start filmin_url_adresi_2.ts
    start filmin_url_adresi_3.ts

şeklinde kodlar ile otomatik indiriyorum.. şimdi ben yazılımcı mı oluyorum? birde eskiden win10 kullanırken "kapat" düğmesini bulamayıp yine birtane "kapat.bat" dosyası oluşturum içine de;

@echo off
    shutdown -s

kodlarını yazmıştım, windowsu kapatmak istediğim zaman ona tıklamam yetiyordu. ufak çaplı işlerimi halletmek için tek tük bir şeyler yazmakta bir çeşit yazılımcı oluyor dimi?

yazılım işi aslında zevkli ama işte ömür törpüsü, yani süper zeka olmak der iken hiç çabalamadan bir anda anlayıp öğrenebilmeyi kastettim. ben istiyorum ki hiç yorulmadan ve zorlanmadan öğreneyim, ama olmuyor işte..

C# çok zevkli geliyordu zamanında bana, prosedür ve değişkenler tanımlıyorum, metodlar tanımlıyorum, sonra metodu prosedür içerisine çağıramayınca monitöre klavyeye dalasım geliyor.. sonra diyorum ki bende her prosedür içerisine aynı metodu tanımlarım olur biter, sonra bakıyorum ki aynı metodu onlarca kez kullanmam gerekiyor ve kısa bir şeyde değil, kopyala yapıştır yapmak bile hamallık gibi geliyor bu sefer vazgeçiyorum.

bazen niyet ediyorum eskisi gibi ufak tefek işlerimi görmek için yazılım yazmaya, "visual studio" ile yapıyorduk biz, C# kodları ve arayüz oluşturma olarak 2 ayrı bölümü vardı,

edit: swf çalışmalarımı gösterecektim ama olmuyor, bu flash player işi yalan oldu sanırım, tüh

Motosikleti
    Honda Forza 250
    bazen korsan indirmek istediğim filmleri bulamıyorum ve film izleme sitelerinden kodlara erişip indiriyorum. onlarda tesadüfen .TS uzantılı oluyor ve 5 saniyelik parçalara bölünmüş oluyor..

en son "sanal korsan" diye bir film indirdim bu şekilde ve kaç yüz parça olduğunu hatırlamıyorum ama yüzlerce linki kopyalayıp editleyip web browser yapıştırmak yerine ".bat" uzantılı bir dosya oluşturdum ve içerisine

@echo off
    start filmin_url_adresi_1.ts
    start filmin_url_adresi_2.ts
    start filmin_url_adresi_3.ts

şeklinde kodlar ile otomatik indiriyorum.. şimdi ben yazılımcı mı oluyorum? birde eskiden win10 kullanırken "kapat" düğmesini bulamayıp yine birtane "kapat.bat" dosyası oluşturum içine de;

@echo off
    shutdown -s

kodlarını yazmıştım, windowsu kapatmak istediğim zaman ona tıklamam yetiyordu. ufak çaplı işlerimi halletmek için tek tük bir şeyler yazmakta bir çeşit yazılımcı oluyor dimi?
    Amator yazilimci oluyorsunuz aslinda bence, sonucta isinizi goruyorsa yazdiginiz sey yazilimcisiniz.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    WYSIWYG (What You See Is What You Get) denen editorler ciktiktan sonra HTML ogrenmek diye bir sey kalmadi demek istemistim aslinda. FrontEnd yazilimlari da degisti, sadece HTML yetmiyor maalesef. HTML/JS/CSS/ReactJS/AngularJS/NodeJS vs vs derken isler cigirindan cikmis durumda.

Not: Yazilimci degilim ama bazi yazilim dillerinde yazabiliyorum ve surekli yazilimcilarla calisiyorum
    Javascipt'in yandaşları dolu aynen zaten sonu bucağı yok. Bir ara profesyonel olarak girişeyim bu işlere dedim. Ancak baktım herkes yazılıma yöneliyor. İlerde belli ki yazılımcı enflasyonu oluşacak vazgeçtim

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Bu haftadır sadece motosiklet.nette 502 Bad Gateway hatası alıyorum. Telefondan ya da bilgisayarda özel sekmeden girdiğimde sorun yok ama normal girerken bu hatayı alıyorum. Sorun benden mi kaynaklanıyor? DNS sıfırlamayı denedim.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu haftadır sadece motosiklet.nette 502 Bad Gateway hatası alıyorum. Telefondan ya da bilgisayarda özel sekmeden girdiğimde sorun yok ama normal girerken bu hatayı alıyorum. Sorun benden mi kaynaklanıyor? DNS sıfırlamayı denedim.
    Cookie problemi.
    Android mobil uygulama kullanıyorsanız, uygulamaya basılı tutup Info kısmına girin, uygulamaya ait cache ve verileri silin. Uygulamayı kapatıp açın. User / password yeniden girmek zorunda kalacaksınız.

Tarayıcı kullanıyorsanız aynısını yapabilirsiniz ama tarayıcıda ki tüm verileri de silmiş olacaksınız. Ona göre

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cookie problemi.
    Android mobil uygulama kullanıyorsanız, uygulamaya basılı tutup Info kısmına girin, uygulamaya ait cache ve verileri silin. Uygulamayı kapatıp açın. User / password yeniden girmek zorunda kalacaksınız.

Tarayıcı kullanıyorsanız aynısını yapabilirsiniz ama tarayıcıda ki tüm verileri de silmiş olacaksınız. Ona göre
    Onu denedim daha önce. 1-2 gün çözülüyor sonra gene başlıyor. Tekrar deneyeyim olmadı.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Javascipt'in yandaşları dolu aynen zaten sonu bucağı yok. Bir ara profesyonel olarak girişeyim bu işlere dedim. Ancak baktım herkes yazılıma yöneliyor. İlerde belli ki yazılımcı enflasyonu oluşacak vazgeçtim
    Yazılımcılık yaptığım zamanlarda javascript'in neredeyse her gün erken kalkanın bir framework çıkardığı dönemde yeter yaa bununla da artık gençler uğraşsın deyip front-end tarafını tamamen bıraktım, back-end dışındaki yerleri ellemiyorum artık.

Zaten biraz eski kafalıyım, siyah üzerine açık yeşil ve koyu yeşil dışında renk ve grafik olmayan ekranlar zamanında ne kolaymış işimiz.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazılımcılık yaptığım zamanlarda javascript'in neredeyse her gün erken kalkanın bir framework çıkardığı dönemde yeter yaa bununla da artık gençler uğraşsın deyip front-end tarafını tamamen bıraktım, back-end dışındaki yerleri ellemiyorum artık.

Zaten biraz eski kafalıyım, siyah üzerine açık yeşil ve koyu yeşil dışında renk ve grafik olmayan ekranlar zamanında ne kolaymış işimiz.
    Bash, Perl, Python diyecek kadar eski kafaliyim ben de
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    [IMG][/IMG]
    Sonunda Tavşanlıya kar yağdı. Oturduğumuz yerin kış manzarasını çok seviyorum. Baktığınızda sanki dağa yakın bir yer gibi gözüküyor ama fotoğraftaki yer mezarlık. Şehrin ortasında. New York için Central Park neyse Tavşanlıdaki mezarlık da öyle.

Bu gün motorla karda yanlamaya çıktım. İlk denemeleri yaparken alışkın olmadığım için ardası kayarken panik yapıp gazı kestim ve ön freni sıktım. Hemen yerde buldum kendimi. Sonra kendimi geliştirdim biraz ve kontrollü bir şekilde yapmaya başladım. Çok eğlenceli oluyor. Cst lastikler de silik lastik gibi kayıyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Hoooopp baaaa, asfalt ağladı be

Voltaren bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    77 Plaka Kodu Nerenin, Hangi İlin? 77 Nerenin Plaka Kodu ve Hangi Şehir Plakası?
    Türkiye’de araç plakaları, 01’den 81’e kadar sırası ile tüm illerimize verilmiştir. Özellikle, şehirler arası yolculuklar esnasında karşımıza çıkan farklı plaka kodlarını merak ederiz. En çok merak edilen ve araştırılanlardan birisi de 77 plaka kodudur. Plaka taşıyan araç; bir taşıtın devlet mercilerince tanınır, sorumluluğunun kimde olduğu bilinir ve trafiğe çıkabilir olduğunu belirtir. Peki, 77 plaka nerenin kodu? 77 neresi ve hangi şehir plakası? Detaylar haberimizde.
    77 Plaka Kodu Nerenin, Hangi İlin? 77 Nerenin Plaka Kodu ve Hangi Şehir Plakası?
    Haberler Yaşam
    Cuma 26.02.2021 13:06

Son Güncelleme: Cuma 26.02.2021 13:07
    ABONE OL
    Trafiğe çıkarken birçok ile ait araç plakası ile karşılaşırız. Her ülkenin kendine ait bir plaka sıralaması vardır. Türkiye'de bu sıralamada ilk iki sayı şehrin kodu olarak belirlenmiştir. Plakaların üzerinde yazan kodların hangi illere ait olduğu özellikle şehirler arası yolculuklarda merak edilir. En çok araştırılan plaka kodlarından birisi de 77 plaka kodudur. Taşıtların güvenliği açısından önem taşıyan plaka kodları özellikle araç sürücüleri tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki, 77 plaka nerenin kodu? 77 plaka neresi, hangi şehir plakası? Detayları sizler için derledik.

77 PLAKA NERENİN KODU?

77 plaka kodu Yalova iline aittir. Yalova'daki araç sahiplerinde 77 plaka kodu bulunur. Böylelikle araç sahibinin Yalova iline kayıtlı olduğu bilinir.

77 PLAKA HANGİ ŞEHİR PLAKASIDIR?

Türkiye'nin Marmara Bölgesi'nde yer alan Yalova ilinin plaka kodu 77'dir.

YALOVA İLÇELERİNİN PLAKA KODLARI VE HARFLERİ

Yalova ili için belirlenen plaka kodu ve harfleri bulunmaktadır. Bu harf kodları Yalova merkez için belirlenmiştir. Bazı şehirlerde özellikle büyük şehirlerde ilçelere göre de plakalara harf kodu verilir. Fakat Yalova ilinde sadece merkez için harf kodu belirlenmiştir. İşte Yalova il merkezinin plakalar için belirlediği harfler;

sabah gazetesinden alıntı yaptım, artık bu gazetelerin ofislerini basacak kadar sinirlenmiş durumdayım, şu rezilliğe bakın, eveleyip geveliyorlar, millet okumasın diye mi yapıyorlar? Manşeti görüp merak ettim ve okumak için girdim, sadece "Yalova" kelimesi lazım iken 50 paragraf okudum.. kim yapıyor bunları acaba, hangi gerizekalı yapıyor?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    İlk kodumu bir ATARI' de yazmıştım, toplam 3 sayfalık birşeydi ve bellek taşmasına neden oluyor, ardından ekranı daralıyor, kodları ekrandan hızlıca akmaya başlıyor, tüm sistem belleğini boşaltıp bilgisayarı boş bir kutuya çeviriyordu. Artık yapabileceğiniz tek şey ekranda(TV' de) yanıp sönen imlece bakmak oluyor, makine kullanılmaz hale geliyordu. Ben de yazılımcı mı oluyorum o zaman?

Bir ara Akbil' ler merkezi sisteme bağlı değildi. Evde yükleme yapıp gidip kola falan alabiliyordun bedavadan seyahatin tadını çıkartabiliyordun.

Daha 5110 zamanlarında telefondan internet çok pahalı ve lükstü, hızı 56k modem veya daha altıydı, ciddi bri rakkamdı. Ancak servis sağlayıcının ücretsiz bazı tv kanallarını izleyebilmen için sunduğu hizmeti azcık değiştirip tüm sistemi telefona bağlayarak internette bedava gezebiliyordun ki o dönemde internet evden dahi günlük veya saatlik, bazı durumlarda MB' lık paketlerle girebildiğin pahalı bir hizmetti. Disket dönemleri, ben kaset dönemlerindenim. Anlayan anlar demek istediğimi.

Explorer5' de sağ tık blokajını space tuşuyla kırmayı hack zanneden(veya kabul eden) güruh dönemleriydi. Çok eğlenceli zamanlardı.

10GB HDD' li pc' yi topladığımda millet kafayı sıyırmıştı. AMD işlemcilerin çarpan kilitlerini kurşun kalemle kırıp ana kart diyotlarına direnç köprüleyip 2,2 Ghz işlemci gücüne overclock yaptığımızda soğutmayı kaldırabilmesi için çift radyatörlü su soğutmalar kullandığımız zamanlardı. Tabi bu bilgisayarlar sadece internette gezinip müzik dinlemek içindi

Şaka şaka

Şimdi bakıyorum da dinozor olmuşum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

Hoooopp baaaa, asfalt ağladı be

https://www.youtube.com/watch?v=OPVHnp5vif0
    Videodaki tespit ve yorum hatalı!
    espresso bunu beğendi.
    ...

Konu hortlatmak mi yeni baslik mi

Arkadaslar 2 3 sene once yazilmis bir konuya mi yazi yazmak lazim, yoksa konu ayni olsa da yeni bir baslik mi acmak lazim ben karar veremedim bu işe

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)