Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Apartman da Motosiklet park sorunu yasal haklar.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Gayet geniş ve müsait görünüyor. Giriş çıkışı engellemeyecek şekilde yanaşırsan sıkıntı olmaz. Oraya olmaz derlerse biraz ileri al dış kapı demirine bağla. Ama gir çık manevra zor olur gündelik kullanımda dışarı bağlaman daha pratik.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    3RE3RA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyo250gt - cbf150-mt25
    balkonun dibi olması giriş yolunda olması sıkıntı olabilir. apartmana giren çıkan çoluk-çocuk için hem devrilme tehlikesi hem de motora zarar verme durumunda yaşanılacak tatsızlıklardan dolayı koymaman daha iyi. daha önce oturduğum yerde ben de yaşadım bunu, adam cips firmasında çalışıyordu getirdi boştaki tüm stantları apartman önüne dizdi... herkes iyi niyetli davransa da bir tane tipi-tip çıkıyor

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşin sırrı apartman sakinleri ile iyi ilişkiler kurmakta...

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sehirle baglantisi nedir ? Kat mulkiyeti kanunun Diyarbakir'da gecerli degil mi ?
    Şehirle değil de şehirdeki insanların samimiyetiyle,canayakınlılığıyla alakalı birşey sanırım burada kimse kanun falan sorgulamaz size karşı kıl değilse
    birbilent bunu beğendi.

Av.Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 Abs
    Gördüğüm kadarıyla giriş çok geniş ve girişi engelleyecek bir durum söz konusu değil. Apartman sakinleri ile iyi ilişkiler kurmalısın. Fakat bazı yönetici tiplemeleri veya apt. sakinleri sorunlu olabiliyorlar. Bu kişilere de diş gösterdiğinde kuzu kesilirler. Yine son sözümüz tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır olsun.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletin çalınma riski olduğunu anlatırsanız tatlı dille olayı çözebilirsiniz gibi geliyor. Öyle dar bir yere de benzemiyor

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Bu konunun diğer arkadaşlarında dediği gibi tatlı dil dışında bir çözüm yolu yok gibi. çok şükür ki bu konuda çok şanslıyım motosikletimi evimizin altında garaj diye ayrılan kapalı alanda muhafaza ediyorum. Hatta yan komşumuzun motosikletinide oraya aldık adamada bi anahtar yaptırdık kafası rahat.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Yaklaşımınızi şöyle yapın bence.
    Yasalara göre motosiklet ve otomobilin farkı yok. Park etme konusunda yani. Önce herkese bu motosikleti otomobil gibi park edebileceginizi gösterin bence. Bir iki gün dümdüz otomobil gibi alan kaplayacak şekilde park edin ve tam apartmanın önündeki otomobil park bölgesinden güzel bir yeri kapatin. Disk kilitleri vs. idare edin bır kaç gün. Sonra apartmanda tüm kapıları sırayla calarak kibar bı şekilde motosikletinin kapladığı yer yüzünden otomobillere az yer kaldığını kendileri için de sorun değilse apartmandan bir kaç kişinin otomobil yerine park etmemesini önerdiğini, bunun yerine apartmanın bahçesindeki bir alana koyabileceğinizi ve bu sayede otomobillere daha çok yer kalacağını önerdiklerini belirtin. sanki başkaları sizden istiyormuş gibi davranın. sonra bunun için tüm apartmandan izin alinmasi gerektiğini o yüzden kapıyı caldiginizi söyleyin. Bence biraz manipülasyon teknikleri ile çok sorun yaşamazsınız. Ama mümkün olduğu kadar dikkat çekmeyecek şekilde park etmeye ve sessiz olmaya dikkat edin bence .

Tutmayabilir ama otomobil park sorunu olan bir bölgeye kesin tutacaktir
    espresso ve yasincig bunu beğendiler.

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Apartman görevlisini kafalayıp motorunuzu sığınağa koyabilirsiniz biz apartmanda 2 motorcu olarak bunu yaptık kafamız gayet rahat yağmur, çamur,pislik vs motora ilişmiyor hırsızı, uğursuzu yaklaşamıyor izin vermezlerse ayağınızı bastırın derim

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Ben olsam
    'Merhaba değerli komşularım,
    ben daire xx'e taşınan yeni komşunuzum.
    Binbir emekle aldığım motosikletimi çalınma ihtimaline karşı apartmanın ortak alanına bırakmak zorunda kaldım.
    Anlayışla karşılayacağınızı umarak, en yakın zamanda tanışmak dileğiyle sevgiler saygılar'
    Şeklinde bir yazıyı motorun üstüne asarak mevzuya giriş yapıp nabız yoklardım.

Apartmanda kaç mülk sahibi kaç kiracı olduguna göre degişir durum.

Mülk sahibi çok ise o iş biraz sıkıntı apartmanın ortak alanlarını da sahipleniyorlar , oralarda bizim nasıl oraya koyar gibi bir yaklaşım olur ki sittin sene koydurmazlar.

Alayı kiracı ise koy....rahvan modu oluyor , ..Yol kapanmadıgı müttütçe kimse bir şey demez..yol kapanmıyor ise motor değil kamyon koy istersen....Bana ne derler neden ben kötü olayım derler kiracılar..

Bizim sitede bizim apartman sıgınagına böyle bir şeyler koymaya müsade etmiyorlardı kiracı için benim motorda lojmanda idi lojman yıkılınca ben getirdim mülk sahibi oldugum için kimsenin gıkı çıkmadı diger elemanda benim sayemde o da koyuyor onada dedim , gel yanına koy ama yola çıkana kadar çalıştırmak yok milet ile beni kavga ettirme dedim...

Olay birazda apartmanın hazirunları ile alakalı ..

YAsal olarak hakkın ise yok ..

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı MotoWrestler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apartman görevlisini kafalayıp motorunuzu sığınağa koyabilirsiniz biz apartmanda 2 motorcu olarak bunu yaptık kafamız gayet rahat yağmur, çamur,pislik vs motora ilişmiyor hırsızı, uğursuzu yaklaşamıyor izin vermezlerse ayağınızı bastırın derim
    - Motorun buyuklugune gore degisir
    - Yasal olarak siginaklara esya koymaya izin yok bildigim kadari ile, bizim apartmanda izin verilmiyor mesela. (Herkes uyuyor mu yasaga bilemem ama ben uyuyorum.)

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - Motorun buyuklugune gore degisir
    - Yasal olarak siginaklara esya koymaya izin yok bildigim kadari ile, bizim apartmanda izin verilmiyor mesela. (Herkes uyuyor mu yasaga bilemem ama ben uyuyorum.)
    Benim ki apartman sığınağında abi daha biriside al şunu demedi bence gözden uzak sakin bir yer varsa kimse pek ses etmez ederlersede aidatlardan motor için park yeri yapılsın diye çıkışşırsa sorun çözülür ya onu kabul edecekler yada onu
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)