Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920

Honda Integra NC700DC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Forza 250
    Arkadaşlar selamlar, sizce 40bin km civarında integra 700 alınır mı ? Ne gibi büyük masraflar açma ihtimali olur ? Bütçe olarak çok yukarılara çıkamadığım için mecburen km'si yüksek motorlar bakmak durumundayım. Fikirlerinizi alabilir miyim ? Aramızda bu kilometrelere gelmiş kullanıcı var mıdır ?
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar, sizce 40bin km civarında integra 700 alınır mı ? Ne gibi büyük masraflar açma ihtimali olur ? Bütçe olarak çok yukarılara çıkamadığım için mecburen km'si yüksek motorlar bakmak durumundayım. Fikirlerinizi alabilir miyim ? Aramızda bu kilometrelere gelmiş kullanıcı var mıdır ?
    bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum açıkçası
    mehmetenis bunu beğendi.

slm nc 700 integra kullanıcısıyım benim motorum 2012 ve 30000 civarı bu motosiklete servis degerlerinde yag degişim süresi 12000 km verilmiş hor kullanılmamış ise hiçbir sorun çıkarmaz otomatik oldug için bence ilk motor sesine ikinci olarak lastik ve disklere bakmanı tavsiye ederim

Motosikleti
    Olacak umarım
    ARkadaşlar merhaba, 700 modelinde Vites atma kararsızlığından bahsediliyo'lerin D modunda Vites atma konusunda kararsızlık gösterdiğini bunun 750 de çözüldüğünü ancak S modunda bu problemin olmadığını yazmışlar. Sizin fikrilerinizi alabilir miyim

Motosikleti
    Yamaha mt09
    İntegranın bagaj amortusorü sorunu için çözüm
    https://urun.n11.com/yedek-parca/hon...oru-P226325062

moner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    Yahu bu memlekette integra kullanan mı yok. Buraya mı uğramıyorlar.
    NC750X sitesi coşmuş. Burda yıllardır tık yok.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    2018 model integra kullanan varmı aramızda,,2017 lerde 6800 olan devir kesici, 2018 lerde 7600 e yükseltilmişmi onu merak ediyorum,son hızda 220 ye çıkmış diye okumuştum bi ara ,,doğrumudur

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Ohooo, eskiden hep dutluktu buralar, şimdi ıssız çöle dönmüş yeller esiyor
    Belli ki integra kullanıcıları gezmekten foruma uğramıyorlar.

Kullanıcı deneyimlerimi paylaşayım, ileride okuyan birilerine faydam olur belki.

Bu benim karakaçan (maşallah)

Arkadaşlar bende almadan önce bende çok araştırdım, düşündüm ve gidip 40 bin km üzerinde bir Nc700 integra aldım. Motor şu an 45 bine yaklaştı.

Yüksek km de bu motor alınır mı? diye soracaklara cevabım net: Bakımlı ise gönül rahatlığıyla alınır.
    Ben aldım ve şu anda gerçekten çok memnunum. ( Neredeyse 250cc 2. el japon skuter parasına aldım )

Biraz sürüş tecrübelerimden bahsedeyim;

Bu motorla kampa da gittim, şehir içinde de kullandım, uzun yol da yaptım. Her yönden beni memnun etti.
    Öncelikle otomatik oluşu şehir içi büyük pratiklik sağlıyor fakat manual'e alıp düğmelerle vites geçişlerini kontrol edebilirsiniz.

Şehir içi biraz kafası geniş olduğundan aralara girip çıkarken dikkatli olmak gerekiyor ancak alıştıktan sonra sorun yok. Ayrıca motorun dengesi çok iyi.

Gördüğüm ve beğendiğim artı yönleri:

- Motor cc sine göre gerçekten az yakıyor. Uzun yolda 100km de 4lt civarı ortalaması var.
    - Gidişi ve gücü yerinde. Dolu dolu tork var. Gazı açınca nazlanma, kararsızlık yok, net güç mevcut.
    - Skuterden geçenler özellikle farkı hemen anlar, 17 inch jant nimettir :D
    - Motorun viraj performansı klasmanına göre gayet iyi.
    - Otomatik oluşu, D , S ve Manuel sürüş modları olması çok iyi.
    - Otomatik de olsa vitese müdahale edilebiliyor oluşu şahane. Örneğin D modunda 5. vitesde 70 le giderken sollamaya çıkmadan önce tek tuşla vites düşürüp gaza abanıp uzayıp gidebiliyorsunuz. (Gaza ani yüklenince vites düşürmeyi motor kendi de yapıyor ama size de bu imkanı sunması iyi.
    - Motorun oturuş pozisyonu (bence) çok rahat. Uzun yolda fazla yormuyor.

Gelelim motorun beğenmediğim eksi yönlerine :

- Bagaj hacmi inanılmaz ufak. Sele altı bagajı neredeyse yok denecek kadar ufak. Arkaya Topcase şart. Ayrıca bagaj kısmı motor bloğunun hemen üstünde kaldığından aşırı ısınıyor, yiyecek, içecek veya cep telefonunu koymak isteyen bir daha düşünsün derim.
    - Motorun D modu çok salak çalışıyor. 70km/h hıza gelene kadar 6. vitese atıyor. Az yakayım ekonomik olayım derken işin tadını tuzunu kaçırıyor. Virajda bile sürekli vites geçirme derdinde. Vites geçişleri hızlı olduğu için bir tehlike oluşturmuyor ancak insanı uyuz edebiliyor. D modunu kullanmayı pek önermiyorum. S modu ise iyi, daha yüksek devirde vites atıyor. Özellikle virajlı yollarda daha kararlı ve viraj dönerken vitesle oynamadığı için S modunu gayet başarılı buldum. Yine de en güzeli manule modda kullanıp viteslere sizin karar vermeniz.
    - Sürücü selesinin bel desteği yok. Oturuş pozisyonu iyi ancak genelde maksi skuterlerde bulunan sürücü selesinin o meşhur bel desteğinden yok. Olsa efsane olurmuş.
    - Motorun amortisörleri asfalt sürüşlerde çok iyi ancak stabilize yol ve toprak ve bozuk yolları pek sevmiyor.
    - Kornanın ve sinyalin yeri adamı resmen deli ediyor. Kaç kere sinyal vereceğime kornaya bastım, kaç kere kornaya basmak yerine sinyal verdim sayısını hatırlamıyorum. Niye gereksiz yere evrensel bir şeyle oynar bu honda mühendisleri anlamıyorum. O korna kalsın altta işte arkadaş, hayret birşey ya...
    - Arka amortisör patlaması kronik sorunu. Tüm Nc ailesinde olduğu gibi bu motorda da aynı amortisör var ve arka amortisör zamanla patlıyor. Almayı düşünen kişiler buna dikkat etsin. İstanbulda tamirini yapanlar var ve tamir ücreti sıfırına göre çok daha hesaplı.

Şimdilik alıma gelenler bunlar. Aklıma geldikçe ilaveler ve paylaşımlar yapacağım.

Herkese sevgiler, saygılar.

Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Ycl02, zihnigonen ve blueway2 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Sele amortisörü bozulanlar için uygun fiyatlı çözüm :

http://n11.com/honda-nc-700-750-inte...oru-P226325062

Motosikleti
    Yamaha nmax
    Arkadaşlar merhaba integra 700 de elfireni var mıdır?

Motosikleti
    Burası yine ıssız çöle dönmüş, ne gelen var ne giden. Herkes Nc700x / 750x başlığına gidiyor anlaşılan

Alıntı Umutg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba integra 700 de elfireni var mıdır?
    Hocam biraz geç gördüm sorunuzu, cevap vereyim, evet NC700 integralarda el freni mevcut. Hatta fotoğrafını da aşağıda paylaşıyorum, kırmızı ile işaretli olan yerdeki el frenidir.

Motosikleti
    Uzun dönem kullanım sonucu yakıt tüketimi hakkında bilgi paylaşayım;

Geçen haftasonu depoyu fulleyip, toplamda 227km yol yaptığımız bir gezi yaptık arkadaşlarla.
    Sürüş hızımız çok sakin değildi. Yol şartlarına göre 100-160km/h arası hızlarda bir sürüş oldu.
    Dönüşte yine depoyu doldurdum. 9,2 lt yakıt aldı.
    Yani 100kmde yaklaşık 4 lt yakıt tüketiyor.

Bir çok kez test ettim yakıt tüketimi 3,8- 4,5 lt arası değişiyor ama genelde uzun yoldaki tüketimi 4lt civarında.
    700lük bu güçteki bir motor için yakıt tüketimi maşallah dedirtiyor.

Ara sıra yine kullanıcı deneyimlerimi olumlu ve olumsuz yönleriyle paylaşmaya devam edeceğim.
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Full şehir içinde yakıt tüketiminiz nerelerde acaba?

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Son mesajın üzerinden 16 ay geçmiş. İntegra alış maceramı anlatayım. Belki çöle yağmur yağar.
    Uzun yıllardır motosiklet kullanıyorum. 9 yaşımda Jawa ve Planet motorlar ile başladım. Her zaman motosikletim vardı ama hep düşük cc ve/veya scooter tarzında idi.
    En son 2017'den beri bindiğim Suzuki Address 110cc motorum vardı. Yakın yerleri gezerim diye bir tane de sıfır KTM Duke 250 ABS aldım. Öğretmen olduğumuz için pandemi sürecinde yıllardır kendime ayıramadığım vakti ayırdım ve gezmeye başladım. Havalar soğuyunca ve günler kısalınca yakın yerleri gezemeyecektim. Bu yüzden Suzuki scooterimi satıp 2017 Honda CRF 250L (ABS'li) aldım.
    Önümüzdeki bahar, yaz ve sonraki baharlar için Batı Toroslar, Karadeniz, İran ve Balkanlar turu planı yaptım. Eşim turlara ben de geleceğim deyince "sana eğitim aldırayım. Duke'ü sen kullan ben de CRF ile giderim" dedim ama eşim kabul etmedi. Bu sebeple KTM Duke'ü sattım.
    Asıl iş bundan sonra başladı. Bana tur motoru lazımdı ama elimde de para yoktu. Önce 2012-2014 ABS'li Kawasaki Versys baktım ama km'si düşük olup fiyatı bana uygun denk gelmedi.
    Araştırmalarım devam ederken zamanında Bursa'da okçuluk yarışmasında gördüğüm Honda İntegra aklıma geldi. Aslında o an yatıyordum ve ne yapacağımı düşünüyordum. Saat 01:30 falan. Kalktım, bilgisayarı açtım ve inceleme yazıları ile videoları izledim.
    İzlediğim videolar sonucunda bütçemin de etkisiyle 2014-2016 model integra almaya karar verdim. Biraz borç harç İstanbul'da bir tane buldum. Sahibi ile anlaştım. Her ihtimale karşı İstanbul'da 2 tane daha aklımda kenara koyduğum motosiklet vardı.
    Geçen hafta Perşembe günü arkadaşımın arabasına binip geldik. Sabah motosikleti servise baktırdıktan sonra tam istediğim gibi olmasa da km'sinin düşük olması ve fiyatının uygun olması nedeniyle aldım. Bakımlarını yaptırıp düştüm yollara. Saat 15.00 gibi İstanbul'dan çıkıp arabayla önlü arkalı bir şekilde evimize, Denizli'ye saat 22.00 gibi döndük.
    İlk izlenimim, benim ihtiyaçlarıma cevap verecek harika bir motosiklet. Elbette eksileri var.
    Aranıza katıldığım için çok mutluyum.
    TanerErbay ve blueway2 bunu beğendiler.

tergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese Merhabalar;

2013’de bir arkadasın “sen hâlâ toplu tasimayla mi ise geliyorsun” gazıyla motosiklet macerama basladım İki adet Peugeot Satelis 250 eskittikten sonra bu sene hayalini kurdugum NC700 D’ye gecis yaparak aranıza katıldım. Bir kac kez yine aynı gazı veren arkadasimda kullanmis oldugum İntegra’ya sonunda kavustum. Burada arkadaslarin daha once anlattiklari ve paylastiklarina katiliyorum, kullanim acısından ekleyebilecegim pek birsey yok. Pandemi zamaninda ise gidip gelmek disinda pek kullanamiyorum haliyle, ama uzun yolculuklarin yapilacagi o guzel gunlerin hatırına iyi bakiyorum.

29bin KM’de aldim ve alır almaz ilk yaptigim hava filt, yag filt., şanzuman filt. bujiler ve yagını degistirmek oldu. Daha onceki motorlarimda da bakimlarimi kendim yapiyordum, bunlari da kendim degistirdim. Onceki motorumda da kullandigim ve aydinlatma performansini begendigim Philips Ultinon H4 Led degisimini yaptim. Eve kapandigimiz su zamanlarda vakit gecirmek adına motorsikletle ugrasmak guzel oluyor.

Motoru aldigimda gorduklerim;

Yan ayak stop switch’inin sokulmus oldugunu gordum. Zaman icinde kirlenip bazen motorun bu switch yuzunden calismadigini soyleyenler/yazanlar var. O yuzden pek onemsemedim, bu haliyle kullaniyorum. Cok elzem bir ihtiyac olursa ileride alip takacagim.

Benden onceki kullanicisi orjinal sele demirlerini, alcaltma kiti ile degistirmis. Ancak ben daha kilolu ve boylu oldugum icin (177cm, 100kg) motorun uzerindeyken, motoru saga yatirmadan yan ayagi acamiyorum yere surtuyor. Ayrica sele alcaltma nedeniyle bazi kasislerde alti yere surtuyor, bu nedenle kasislerden cok yavas gecmek zorunda kaliyorum. Artcı’lı surus hic denemedim ama bu kit ile denemeyi de pek dusunmuyorum. Orjinal sele demirlerini aldim, uygun bir zamanda orjinallerini takip eski haline getirecegim.

Keyifli ve saglikli surusler.

Selamlar, ben de 2018 model bir integra aldım, bir iki sorum olacak.
    Lastik basıncı için ön 36 psi, arka 42 psi diyor ancak bana biraz fazla geldi sizler ne kadar hava basıyorsunuz? Bir de arka dişliyi 43t takan var mı?

Motosikleti
    Honda İntegra
    Evet en freni var.
    Bir yumruktan daha serttir bir kadının sözleri ;
    Biri dişlerini döker digeri düşlerini .....

REKLAM ALANI
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler