Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

250 cc motor tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    250nk
    Merhaba, uzun bir aradan sonra tekrar motor almaya karar verdim.İlk motorum mondial 150 mr vulture idi 2sene civar kullandım ondan sonra 6-7 sene ara verdim.Şimdi ise yamaha mt-25 , husqvarna svartpilen 250 , KTM 250 duke 3 motor arasında kaldım. Boyum 185 kilom ise 120 sizce benim için en uygun motor hangisi olur ?

ayrıca ekipman ve motor için 50bin bütçem var sıfır almayı istiyorum başka marka model önerilerinize de açığım şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bence o kilo ve boyda o motosikletleri tercih etme. Bütcen güzel nc700s düşünebilirsin.

Motosikleti
    Bn125
    İyi bir eğitim ve 600cc touring bir motor sizi. Oldukça memnun edecektir. Şu an 0 250cc nakedlar 40kdan başlıyor bunun yerine bütçeyi hafif arttırıp 2. Nc çok iyi gider. Zaten forumda da bakarsanız agresif ruhlu bir motosiklet değil.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    saydıklarınızdan hepsi farklı tarzda motorlar ama iyi paraya satılan motorlar.2.el seçeneklerinide bence değerlendirin 45 bin tl 250cc motora vermek pek doğru gelmiyor.alışıcaz bu rakamlara kaçarı yok ama hazmetmesi zor olucak.illede bu 3 lüden seçilicekse kilonuzuda hesaba katarak mt25 dışında hiç bir motorda rahat edemezsiniz.ayrıca hsquvarnayı direk eleyin ona hiç binemezsiniz.ktm gidip bir denemek lazım bu arada bajaj dominar 400ug bunlardan daha ucuz daha torklu bir makina ben olsam onu tercih ederdim.bu 3lüden de ne kadar iğrenç bir tipide olsa mt25 kesinlikle tercih edilir.

Motosikleti
    250nk
    Alıntı AdM1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence o kilo ve boyda o motosikletleri tercih etme. Bütcen güzel nc700s düşünebilirsin.

Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi bir eğitim ve 600cc touring bir motor sizi. Oldukça memnun edecektir. Şu an 0 250cc nakedlar 40kdan başlıyor bunun yerine bütçeyi hafif arttırıp 2. Nc çok iyi gider. Zaten forumda da bakarsanız agresif ruhlu bir motosiklet değil.
    cevapladğınız için çok teşekkürler keşke fiyatlar biraz daha az olsa da sıfır bır 600 lük alabilsem ama 2.el pek tercihim değil çevremde 2.el araç yüzünden çok canı sıkılan oldu o yüzden hiç bulaşmak istemiyorum sıfır olsun benim olsun mantığındayım genelde.

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saydıklarınızdan hepsi farklı tarzda motorlar ama iyi paraya satılan motorlar.2.el seçeneklerinide bence değerlendirin 45 bin tl 250cc motora vermek pek doğru gelmiyor.alışıcaz bu rakamlara kaçarı yok ama hazmetmesi zor olucak.illede bu 3 lüden seçilicekse kilonuzuda hesaba katarak mt25 dışında hiç bir motorda rahat edemezsiniz.ayrıca hsquvarnayı direk eleyin ona hiç binemezsiniz.ktm gidip bir denemek lazım bu arada bajaj dominar 400ug bunlardan daha ucuz daha torklu bir makina ben olsam onu tercih ederdim.bu 3lüden de ne kadar iğrenç bir tipide olsa mt25 kesinlikle tercih edilir.
    bajaj dominar 400ug yi de düşündüm araştırdım ama sağa çekme sorunu varmış sanırım bir çok kişi bundan şikayet etmiş.

Ek olarak benelli tnt 249 s dikkatimi çekti duke,mt25,dominardan daha heybetli duruyor gibi komşu şehirde bir bayi 39.899 a satıyor sizce benelli tnt 249s nasıl bir tercih olur ?

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Skuter motorlar, iri insanları daha iyi kaldırıyor. Yani motor altlarında kaybolmuyor. 1.85 boy, 120 kilo ile "iri kıyım" birisiniz. Duke lar MT ler altınızda kaybolur. XMax250. Bitmiştir.
    Italian, drtayfun ve artemis99 bunu beğendiler.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dominar 400 sana uygun başkan

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Duke selesi rahat degil. Ki ben daha zayıfım sizi düşünemiyorum.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Tavsiyem, imkan varsa daha yüksek hacimli ama sakin sürüşe sahip ikinci el bir model almanız yönündedir. Yine de bu üçü arasında tercih yapmam gerekirse genel sorunsuzluk, parça bulunabilirliği ve fiyatı, genel sürüş dinamiği, alım satım kolaylığı, distribitör güvenilirliği ve daha bir çok nedenle tek tercih olarak MT-25 derdim.

Alıntı 3onur5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevapladğınız için çok teşekkürler keşke fiyatlar biraz daha az olsa da sıfır bır 600 lük alabilsem ama 2.el pek tercihim değil çevremde 2.el araç yüzünden çok canı sıkılan oldu o yüzden hiç bulaşmak istemiyorum sıfır olsun benim olsun mantığındayım genelde.

bajaj dominar 400ug yi de düşündüm araştırdım ama sağa çekme sorunu varmış sanırım bir çok kişi bundan şikayet etmiş.

Ek olarak benelli tnt 249 s dikkatimi çekti duke,mt25,dominardan daha heybetli duruyor gibi komşu şehirde bir bayi 39.899 a satıyor sizce benelli tnt 249s nasıl bir tercih olur ?
    Eski bi tnt249s kullanıcısı olarak motorun kendi ağırlığı ve sizin ağırlığınızla beraber yürümeyeceği kanaatindeyim. 70kg bi sürücü olarak bende bile diğer 250liklere göre bi tık hantal kalıyodu. Parça kalitesi ve sorunsuzluk olarak japonlarla çok rahat yarışır ve sizi memnun eder ama dediğim gibi hantal kalacaktır. Ayrıca ben bu motoru haziranda 28bine aldım sıfır. Eylüle kadar da en fazla 32bin seviyelerine çıktı. Sonra 1 ayda nolduysa bütün elinde olanlar fiyatları 40 45 hatta 49 yazmaya başladılar. Kısacası fiyat olarak şuan fahiş fiyata satıyo elinde olan galericiler. Onlara para kaptırmamanızı öneririm. Zira motorun sıfırının şuan taş çatlasa edeceği 34bin olmalıydı. Yamaha ve hondadan daha fazla arttırdılar fiyatını

ninya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax 250 z plus
    sen bence scooter al daha rahat edersin

O boyla, kiloyla, tecrübem de olduğu için ben olsam 250 cc almazdım.

NC700/750S güzel seçenek. Kazası yoksa her türlü alınır. Hatta bence, kazası varsa ve servis tarafından tamir edildiyse yine alınır. Tabi herkes bu riske girmek istemez. Bunu anlarım. Temiz NC'nin 2. elinden zarar gelmez. İstesen de bozamazsın zaten.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    o boy ve kilo için naked motorlar pek rahat olmaz. Scooter diyorum ben de. Xmax250 veya Forza250 hangisini sıfır bulabilirseniz zira pek sıfır motor yok bayilerde.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Scooter iyidir bu CC de

PLatooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 150- CBF 150 - TVS RTR 200 V4
    içimden mt 25 geçsede kardeşim bendede kilo promlemi var rtr 200 kullanıyorum afedersin çok abest duruyor altımda
    X-Max çok yakışır sana hem rahat hem konforlu hemde heybetli motor üzerine çıkınca altında sırıtmaz, yinede sen bilirsin gönlünden ne geçiyorsa onu yap

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet işi sevda işidir. Bazen insan geri zekalı bir kıza da tutulabiliyor. Hangisi sana yakın geliyorsa onu al içine dert olmasın. Daha sonra satabilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)