Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Test pozitif çıktı şimdi ne olacak?

Motovento
    REKLAM ALANI
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk gün ciddi bir baş ağırısı ile uyandım. Ondan önceki gün yolda biraz soğuk vurmuştu ve önemsedemedim ama evdekilere yanaşmadım. İkinci gün sabah yine aynı şekil feci bir baş ağrısı ve dinmeyen bir ateş vardı. Gidene kadar ateşim 38in altına inmedi ve saat 11.20de sıraya girdim. Saat 4de sıram gelene kadar 4.5 saat bekledim. Gözümü her kapayışımda başım ağrıyordu, ateşim 38in altına inmiyordu, burnum akıyordu ve en önemlisi kuru öksürüyordum. Testi oldum evime döndüm ve ateşim daha da arttı. 38.6 gördüm akşam saatlerinde bu yüzden de parol aldım. Ateşim uyumaya yakın saat 12 civarında 37.5e indi ve gerçekten dünya varmış dedim. O kadar kötü bir baş ağrısına sebebiyet veriyordu ki ateşim gözlerim çıkacak gibi oluyordu(4.5 astigmatım bundan dolayı oluyordu). Şu an ateşim 37nin altında yani bir bakıma iyiyim ama ciğerlerim acıyor. Bundan dolayı ben de 8tane içtim. Akşam da 8tane diyor. Sonrası sizinki gibi benimki de. Bende sadece tek ilaç var onun da adını yukarda yazdım. Ek olarak devit, decavit, 1000mg c vitamini alıyorum ve 5lden fazla su içmeye çalışıyorum.
    Günde 16 hapı almanızı kim söyledi hocam filyasyon ekipleri mi?Tam olarak nasıl kullanılıyor bilmiyorum ama sabah 8 akşam 8 saat olarak yazılmış olmasın?Günde 16 hap biraz extreme geldi bana.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bn125
    İlk gün sabah 8 akşam 8, 2. 3. 4. 5. günlerde sabah 3 akşam 3. İlacın üstüne de yazmışlar zaten. Doktor da ablama aynılarını demiş.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun , yaş itibariyle düşük risk gurubundasınız.%95 kendi kendinize iyileşeceksiniz zaten.
    Size verilen ilaçlar DSÖ'ye göre etkili olmadığı söylenen ilaçlar, ama Bakanlık protokolü verilmesi gerekir yönünde.
    Maske konusunda herkesin yanıldığı konu : Çoğu maske sahte ve işe yaramıyor , iyi olanları da yanlış kullanım nedeniyle pek fayda etmiyor. O yüzden salgın beklenenden uzun sürüyor ve daha yaygın oluyor.
    Yanlış bilmiyorsam bazı ülkelerde yasaklanan sıtma tedavisinde kullanılan hidroksiklorokin ülkemizde hala Corona tedavisinde kullanılıyor.Yine yanlış bilmiyorsa covid-19 virüsü hiç bir ilaca cevap vermiyor o yüzden dünya genelinde tedavide vitamin ve ağrı kesiciden başka bir şey kullanılmıyor.Corona hastalarına günde 16 ilaç verilmesi bana biraz mantıksız geldi.Sanırım doktorsunuz.Bizi bu konuda biraz bilgilendirir misiniz?Neden bu kadar çok ilaç veriliyor ve bu ilaçlar tam olarak ne işe yarıyor?
    bursalıali bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Bn125
    Dostlar bir sorum var, kedim çok ağlıyor. Yani sürekli kapımda neredeyse. Kedime bulaşma veya kedimden evdekilere bulaşma riski var mıdır?

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar bir sorum var, kedim çok ağlıyor. Yani sürekli kapımda neredeyse. Kedime bulaşma veya kedimden evdekilere bulaşma riski var mıdır?
    Kediye bulaştığı görülmüş hocam.Hatta ölen bile var.
    ALİCEM bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kimi hiç bir belirti dahi göstermeden atlatıyor. Kimisi bir iki günlük yorgunluk ile, iş yerinde eklem ağrısı çekip testi pozitif çıkan arkadaş bir günde atlattı. En azından hiç bir ağrı sızı çekmedi.

Sanırım covid 19 virüsü baya çeşitlendi grip gibi. Kime hangisi denk gelecek ne olacak belli değil. Aşının gelmediği her gün virüs mutasyon sonucu çeşitliliği artıyor. Umarım öldürücülüğü gittikçe azalıyordur dedikleri gibi ama bu kadar kısa sürede böyle bir uyum olacağını sanmıyorum.

Motosikleti
    Bn125
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimi hiç bir belirti dahi göstermeden atlatıyor. Kimisi bir iki günlük yorgunluk ile, iş yerinde eklem ağrısı çekip testi pozitif çıkan arkadaş bir günde atlattı. En azından hiç bir ağrı sızı çekmedi.

Sanırım covid 19 virüsü baya çeşitlendi grip gibi. Kime hangisi denk gelecek ne olacak belli değil. Aşının gelmediği her gün virüs mutasyon sonucu çeşitliliği artıyor. Umarım öldürücülüğü gittikçe azalıyordur dedikleri gibi ama bu kadar kısa sürede böyle bir uyum olacağını sanmıyorum.
    Hocam geçenlerde bir avrupa ülkesinde bilim adamları yeni bir türünü keşfetti sizin de dediğiniz gibi. Zaten grip de bazılarımızda sadece burun akıntısıyla geçerken bazılarımız 3gün yataktan çıkamayıp serum yiyor. E-nabızda hastalıklarıma baktım en son hastalık sebebiyle 2019 başında gitmişim. Yani kendimi hep bağışıklığı sağlam biri olarak bilirdim ama pozitif olunca insan ne kadar zayıf güçsüz olduğunu çok iyi anlıyor.

Geçmiş olsun, umarım en kısa sürede atlatırsınız.
    ALİCEM bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250

Yasin benim kanaatim şöyle -- covid 19 dan daha çok insanların hastalıklar karşısindaki direncleri çok
    farkli. A birey hastalığı hiç farkına bile varmadan atlatabilirken, B birey bu hastalık sebebiyle ölebiliyor. Hatta ikisi de ayni yaş gurubunda olsalar bile. Sanırım( hastalık yoktur , hasta vardır)
    sozüyle kasdedilen de bu olsa gerek. Ali hem sana hem de Atila'ya geçmiş olsun diyorum. İnşaAllah
    O organ hasarıyla atlatırsınız.
    atillatopal9 bunu beğendi.
    bursevi

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bu konuda bilgiler çok sınırlı , Tıp Dünyası'da deneme - yanılma yoluyla bir şeyler yapmaya çalışıyor , şu ana kadar dünyaca kabul görmüş "Bunun ilacı şudur" şeklinde bir tedavi ve ilaç yok , ancak destekleyici şeyler yapılabiliyor , istirahat , oksijen , ağrı kesici ateş düşürücü vs. Ama düzelecekse bağışıklık sisteminin gücü ile düzeliyor . Bakanlığın ve Bilim Kurulu'nun yaptıklarını çok da anlamıyoruz , kendilerine göre değişik gerekçeleri vardır , illa tıbbi gerekçe olması da gerekmez, para işleri falan da konuşuluyordur.
    Kendinizi korumaya çalışın ve insanlardan uzak durun , özellikle bu 3-4 ay mümkünse kapıdan çıkmayın , çıkartmayın, fena günler kapımızda gibi görünüyor.
    espresso, Thracian ve Osm@n bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Pozitif olmanız hasta olmanız anlamına gelmiyor. Yine de geçmiş olsun.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    @drtayfun,
    Valisemin tansiyon problemi nedeniyle, geçen hafta perşembe akşamından, cumartesi akşamına kadar 3 hastahanede acil servislerdeydik.
    Bir gecede müşahadede kaldık.
    Her ihtimale karşı bir belirti olmasada işe gitmiyorum. Kimsenin vebalini almak istemiyorum.
    Hastaneyle konuştum.
    "Madem belirti yok, Cumartesi günü covid testi yaptırın, bir hafta ideal test sonucu için en uygun süredir" dediler.
    Cumartesi test yaptıracağız.

Doğrumu yaptık bilemiyorum?

Yani test için cumartesiyi beklemekle doğrumu yaptık?

İşi evden idare etmek, EĞER bize bulaştıysa başkasına bulaştırmamak için ve tamamen kendi tercihim...

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

böyle değil. iki tane suşu var etrafta dolaşan. türkiye'de yaygın olan da daha hızlı yayılan türü. öldürücülüğü konusunda bir kesinlik yok ama aynı deniyor. en başından beri covid aynı şekilde %0.3 öldürücü, Mart ayında insanları manyak ettikleri için daha yeni yeni böyle yorumlar yapılıyor işte.

19 yaşındaki adamın geçen seneye göre daha fazla ölme ihtimali yok, covidi dürüm yapar yersin takma kafana.
    ALİCEM bunu beğendi.

Covid çeşitlendiğini pek sanmıyorum.Sadece insandan insana bünyeye bağlı olarak etkileri farklılık gösteriyor.Bizim fabrikaya bir ay kadar önce tek bir kaynaktan virüs bulaştı.Yani fabrikada tek tip virüs dolaştı.Aynı virüs son derece sağlıklı sigara içki kullanmayan hammalları süründürdü,bazıları nezle gibi hafif evinde atlattı,bazıları iyileştikten sonra bile kendini vücutsal olarak toparlayamadı,bazılarında hiç bir belirti göstermedi.Benim teorim virüs ilaç-antibiyotik direncine ve kronik rahatsızlıklara göre herkesi farklı etkiliyor.Yani bir insan ömrü boyunca en küçük hastalıkta anti-biyotik,ilaç vb.. kullandıysa vücudunu sürekli ilaca alıştırıp bağışıklık sistemini zayıflattıysa,bağışıklık sistemi ilaçsız hastalık zor atlatır hale geldiyse bu şahısları corona kötü etkiliyor.Tabii bu sadece teori.
    bursalıali ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Benim de baş ağrım var, geçmeyen bir baş ağrısı. Ağrı kesici dahi geçirmiyor mübarek. Hiç böyle başım ağrımazdı. Boğaz ağrısı da eşlik etmekte. İzole ettimm kendimi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Bir haftadır boğazım gıcık yapıyor, son 2 gündür halsizlik ve titreme var, dün gece 4 gibi karın ağrısıyla ve bel ağrısıyla uyandım, akciğerlerin acıyordu ve cırcır olmuştum gecenin öncesinde..

Muhtemelen test olsam pozitif çıkar, ev ahalisi olara öksürme ve baş ağrısı var..

Bugün çok halsizdim, onun dışında baş ağrısı vardı ve başka sorun yok... Muhtemelen ailecek kapıldık.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @drtayfun,
    rti olmasada işe gitmiyorum. Kimsenin vebalini almak istemiyorum.
    Hastaneyle konuştum.
    "Madem belirti yok, Cumartesi günü covid testi yaptırın, bir hafta ideal test sonucu için en uygun süredir" dediler.
    Cumartesi test yaptıracağız.

Doğrumu yaptık bilemiyorum?

Yani test için cumartesiyi beklemekle doğrumu yaptık?

İşi evden idare etmek, EĞER bize bulaştıysa başkasına bulaştırmamak için ve tamamen kendi tercihim...
    Doğrudur , 3gün - 1 hafta arasında testlerin yakalama ihtimali daha yüksek , o da en iyi ihtimalle %70. Ne kadar geç o kadar yüksek sonuç. Virüsün çoğalmasını beklemek gerekiyor.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    geçmiş olsun
    ALİCEM bunu beğendi.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Covid çeşitlendiğini pek sanmıyorum.Sadece insandan insana bünyeye bağlı olarak etkileri farklılık gösteriyor.Bizim fabrikaya bir ay kadar önce tek bir kaynaktan virüs bulaştı.Yani fabrikada tek tip virüs dolaştı.Aynı virüs son derece sağlıklı sigara içki kullanmayan hammalları süründürdü,bazıları nezle gibi hafif evinde atlattı,bazıları iyileştikten sonra bile kendini vücutsal olarak toparlayamadı,bazılarında hiç bir belirti göstermedi.Benim teorim virüs ilaç-antibiyotik direncine ve kronik rahatsızlıklara göre herkesi farklı etkiliyor.Yani bir insan ömrü boyunca en küçük hastalıkta anti-biyotik,ilaç vb.. kullandıysa vücudunu sürekli ilaca alıştırıp bağışıklık sistemini zayıflattıysa,bağışıklık sistemi ilaçsız hastalık zor atlatır hale geldiyse bu şahısları corona kötü etkiliyor.Tabii bu sadece teori.
    Corona şuanda ayrıştırılmış kaç alt-türü var bilmiyorum ama bu sene mayıs ayının sonunda okudugum bir makalede , KArantinada evde boş vakit boldu bol bol yerli-yabancı makale okudum ,Yabancı bir makale idi hangi üniversite hatırlamıyorum 4500 alt türe ayrıştırılmıştı.

Eger tam izalasyon olur ise 2 sene sonra almanyanın covid ile türkiyenin ki farklı , japonyanın ki bunlardan ap-ayrı evrimleşecek.

Birine bağışıklık kazandın mı digerine ne kadar benzer o da ayrı konu ...

Grip aşısı oluyorsun ama yinede gribe yakalanıyorsun değil mi ..
    Grip aşısı bir önce ki sene o bölgede olan grip virüs nun en yaygın olanlarının zayıflatılmış versiyonu .
    GRip aşısı aslında şu 2020 için mi yaptıracaksın 2019 senesinde ki yaygın grip virüslerin nin aşısı 2020 de zaten evrimleşiyor bir miktar, ayrıca 2019 un hepsi de değil.

İkinci konu virüs ne kadar yogun aldıgın doju eger yogun alır isen zor atlatırsın az yogun alır isen kolay atlatırsın

Üçüncü konu ;her insanın ATP dizilimi genetigi farklıdır, virüs herkese kolay bağlanamıyor , Ülkeyi hatırlamıyorum ama AIDS yakalanamayacak gene sahip yapay döllenme ile insan dogurtular, Bünyenin saglıklı olmaması ile alakası yok gen yapısı ile alakası var

Dördüncü faktör bagışıklık sistemi de etken ..

Santranç turnuvaları ,Tavla turnuvaları nasıl düzenlenir bilir misiniz , Onun gibi virüs de öldürücülügü azalacaktır ...

Bu illetin öldücülügünün azalmasını beklemekten başka çaremiz yok malesef
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Corona şuanda ayrıştırılmış kaç alt-türü var bilmiyorum ama bu sene mayıs ayının sonunda okudugum bir makalede , KArantinada evde boş vakit boldu bol bol yerli-yabancı makale okudum ,Yabancı bir makale idi hangi üniversite hatırlamıyorum 4500 alt türe ayrıştırılmıştı.

Eger tam izalasyon olur ise 2 sene sonra almanyanın covid ile türkiyenin ki farklı , japonyanın ki bunlardan ap-ayrı evrimleşecek.

Birine bağışıklık kazandın mı digerine ne kadar benzer o da ayrı konu ...

Grip aşısı oluyorsun ama yinede gribe yakalanıyorsun değil mi ..
    Grip aşısı bir önce ki sene o bölgede olan grip virüs nun en yaygın olanlarının zayıflatılmış versiyonu .
    GRip aşısı aslında şu 2020 için mi yaptıracaksın 2019 senesinde ki yaygın grip virüslerin nin aşısı 2020 de zaten evrimleşiyor bir miktar, ayrıca 2019 un hepsi de değil.

İkinci konu virüs ne kadar yogun aldıgın doju eger yogun alır isen zor atlatırsın az yogun alır isen kolay atlatırsın

Üçüncü konu ;her insanın ATP dizilimi genetigi farklıdır, virüs herkese kolay bağlanamıyor , Ülkeyi hatırlamıyorum ama AIDS yakalanamayacak gene sahip yapay döllenme ile insan dogurtular, Bünyenin saglıklı olmaması ile alakası yok gen yapısı ile alakası var

Dördüncü faktör bagışıklık sistemi de etken ..

Santranç turnuvaları ,Tavla turnuvaları nasıl düzenlenir bilir misiniz , Onun gibi virüs de öldürücülügü azalacaktır ...

Bu illetin öldücülügünün azalmasını beklemekten başka çaremiz yok malesef
    Bahsettiğiniz 4500 alt tür arasında abartı farklar ve hastalık etkileri olsa zaten bu virüse toplumsal bağışıklı kazanmak imkansız olur.Mutasyan sonucu belirgin şekilde farklı özellikler kazanan virüslere zaten farklı isimlendirme yapılır.Corona virüsünün zaten bilinen 7 ana tipi var.Şu anda salgına sebep olan SARS-CoV-2 diye isimlendirilen tipi.

Genetik faktörlere bağlı bağışıklık ve sizin virüs miktarı olarak bahsettiğiniz viral yük konularına katılıyorum.

Ama mevcut salgında,şu anda bu virüse direk etki eden bir etkin madde bilinmediğinden yani mevcut hiç bir ilaca cevap vermediğinden iyileşme konusunda ve virüsün etki etme konusundaki en önemli faktör tamamen bağışıklık sistemi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)