Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Superlight 200 rolantide dalgalanma ve stop

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba,

Motorumu alalı 1 ay kadar oldu 2. El olarak aldım. Motorun contaları, baskı balatası, debriyaj telini değiştirttim. Fakat motosiklet çalışırken bazı gariplikler oluyor.

Motosiklet soğukken herşey düzgün, stop etme yok, gidişinde bir sorun yok. Yani ilk motorum pek anlamıyor olabilirim ama ben pek sorun hissetmedim.

Ama motor ısındığında işler değişiyor. Rolanti dengesizleşiyor, motorun rolanti devri düşüyor, rolantide dengesizlikler ve oynamalar var 300 devirlik yukarı aşağı yönlü olacak şekilde. Rolanti çok düştüğü için ışıklarda vs stop ediyor her seferinde tekrar çalıştırıyorum. Eğer rolantisini biraz arttırırsam bu sefer de gazı kestiğimde motor 2 3 saniye daha gazı sabit tutup sonra düşürüyor. Ayrıca motor sıcakken ışıklarda durduğumda devir bazen çok yüksek bazen çok düşük kalıyor anlamıyorum.

Değerli yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Karbüratörün altından hava emiyor olabilir , soğukken motora aşırı yakıt girdiği için etkilemez ama ısındıkça yakıt normale iner dengesizlikler başlar..

Ne yapmam gerekir, karburatörü bir ustaya mı göstermeliyim ?

Arkadaşlar konu sübap ayarıymış. Sübap ayarı yaptırınca saat gibi çalışmaya başladı.

Supap ayarına baktır diye yazacaktım, neyse ki çözülmüş. Geçmiş olsun. Kaç km'de supap ayarı istedi?

30000 de istedi

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Kavinsky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar konu sübap ayarıymış. Sübap ayarı yaptırınca saat gibi çalışmaya başladı.
    Dostum subap ayarının bozukluğundan motor stop etmez , çekişi biraz düşer birazda sesli çalışır , subap ayarıyla beraber buji , hava filtresi ve rölanti ayarına vs de el atmış olmalı ustan , geçmiş olsun..

Teşekkür ederim, açmışken ona da bakmış olabilir haklısın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)