Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Günlük 30km yol için 50cc alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    hatırladığım kadarıyla Gaziantep'İn tarifiği pek yoğun değil; güzergahına göre yokuş falan olabiliyor. sorun olsa olsa yokuş çekişinde olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    50cc alıp orjinal silindir ile kullanacaksan bir süre sonra çileye dönüşüyor. Alırken 80-100cc ye dönüşüm sözünü alıp öyle ödemesini yap. Sonradan yaptırmaya kalkarsan rica minnet zor iş yapıyorlar.

Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimin ne dediğine bakma, eğer ki tem gibi araçların çok hızlı gittiği yollardan gitmiyorsan, 30 km 50cc için hiçbir şey, ben 25 km yapan elektrikli bisikletle bile 23 km 1.5 sene boyunca yol yaptım, hem de istanbul'da, güzergahı normal sıkıntısı olmayan yollarda yaptıktan sonra 50cc canavar. Gerekirse bazı ara yollar bulursan biraz yolu uzatır ama rahat yolculuk yaparsın.
    Anladım. Ara yol en mantıklısı görünüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alıyorsunuz bir vitesli 50cc, 100cc yaptırıyorsunuz.

sonra tecrube yapiyorsunuz tamammı? devammı?

devam ise ehliyet aliyorsunuz. hayirli olsun
    Bir düşüncemde o yönde. Eğer beğenirsem, a2 yi de geçebilirim sonra

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hatırladığım kadarıyla Gaziantep'İn tarifiği pek yoğun değil; güzergahına göre yokuş falan olabiliyor. sorun olsa olsa yokuş çekişinde olur.
    65 kiloyum ama tabi 50cc yine güçsüz onu bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Alıntı Sadistic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50cc alıp orjinal silindir ile kullanacaksan bir süre sonra çileye dönüşüyor. Alırken 80-100cc ye dönüşüm sözünü alıp öyle ödemesini yap. Sonradan yaptırmaya kalkarsan rica minnet zor iş yapıyorlar.
    Aklımda tutayım onu. Uyardığın için teşekkürler

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı compnaion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    G. Antep'teyim, buranında trafiği az çok var ama istanbul gibi değil, şehir içi sakin bir güzergah seçeceğim gidiş gelişte.
    hocam madem gazianteptesin senin ilacın mobilet tarzı bir şey. hem konforu daha iyi hem de daha hızlı gider, seridir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...42150194/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...40748063/detay
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam madem gazianteptesin senin ilacın mobilet tarzı bir şey. hem konforu daha iyi hem de daha hızlı gider, seridir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...42150194/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...40748063/detay
    Hocam daha önce de söylemiştim, viteslilerde gaz debriyaj olayını ayarlayamadığım için a2 alamamıştım. Aslında scooter a yönelme bedenimde bu. Yoksa viteslilerin görüntüsünü daha çok seviyorum aslında

1 ) 50 cc motorlar yazlık yerlerde mesire yerlerinde bakkala çakkala gitmek içindir , çarşı içinde a noktasından b noktasına gitmek içindir , 15 Km lik yola pek gelmez ,yorar her gün git gele..

2) almayı düşündügünüz motor 10 inch teker çapına sahip çok kısa amartisör var , 100 cc yapsan bile motor ona uygun değil 100cc değil istersen 500cc yap motorun amartisörleri 50 cc ye göre ... ben de kullandım dediğiniz motoru 50 km hızı geçtikden sonra hiç güvenli değil geziniyor ,yolda ki asvalt üstünde kırılan taşları bile hisediyorsunuz yol bozuk ise çekilecek dert değil...

Size uygun motor 50cc olupda 100 cc çıkarılan cup tarzı motor olur..

Italian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 2016
    Bende senin gibiyim günde 12 git , 12 gel toplam 24 km yapıyorum, bumoto 100cc var, arkadaşların dediği gibi yoruyor vede 50km hızı aşında bildiğin asfaltta geziyor gibi oluyor, hiç güvenemiyorum. ha motordan motora fark ederdir ama bence biraz daha iyi bişy al.

Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Birçok arkadaşımız farklı yorumlarda bulunmuş, güzel fikirler hepsine teşekkürlerimi iletiyorum.

Ayrıca bir fikrim olduğu için bu mesajımı oluşturmak istedim.

B ehliyeti ile 50cc'lik scooter kullanma fikriniz değişmedi ise neden farklı modellere yönelmediniz acaba?

Yani Kuba değilde neden Motoran değil mesela? Aralarında ki kalite farkını bilmiyorum, yedek parça servis vs ilgi alanımda olmadığından çok araştırmadım açıkçası ama Motoran Allegro 50CC kullanan bir abim var, çok memnun.

Biraz daha detaylandırırsam, iş değişikliği nedeniyle ve yolun otobüs ile ulaşımı zahmetli diye abime ~2 yıl önce bu motoru almıştık.
    Kullandığı yolda %80'ni E80 kara yolunu içeriyor ve ~23km tek yönlü mesafesi vardı.

Tabi toplamda gidiş geliş ~45km olan bu yolun %80 'ni bu hızlı E80 kara yolunda gitmesi zorluyordu açıkçası ve bunun üzerine (motorun garantisi devam ederken) 3-4 aylıkken motor hız limitini iptal ettik ve ~80-85 km/h hızlara çıkarak anlık hız gerektirdiğinde ve/veya yol ayrımlarında/birleşimlerinde hızlanması gerektiğinde bu hız limiti iptali çok rahatlatmıştı. (Videosu ise: https://www.youtube.com/watch?v=vmAmVsZEzNo)

Benimkisi bir tavsiye, hangi motor daha iyidir bilemem. Bu zamana kadar ön frendeki ötmeden ve hava fitresi kutusunun gövdeye sürtmesi dışında bir şikayeti de olmadı (internette çok eleştiriler varda).
    50cc motorlar arasında bu motoruda bir düşünün, mantıklı ise trafikte biraz daha az yorulmanızı sağlar en azından.

Herşey gönlünüzce olması dileğiyle, iyi günler.

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 ) 50 cc motorlar yazlık yerlerde mesire yerlerinde bakkala çakkala gitmek içindir , çarşı içinde a noktasından b noktasına gitmek içindir , 15 Km lik yola pek gelmez ,yorar her gün git gele..

2) almayı düşündügünüz motor 10 inch teker çapına sahip çok kısa amartisör var , 100 cc yapsan bile motor ona uygun değil 100cc değil istersen 500cc yap motorun amartisörleri 50 cc ye göre ... ben de kullandım dediğiniz motoru 50 km hızı geçtikden sonra hiç güvenli değil geziniyor ,yolda ki asvalt üstünde kırılan taşları bile hisediyorsunuz yol bozuk ise çekilecek dert değil...

Size uygun motor 50cc olupda 100 cc çıkarılan cup tarzı motor olur..
    O zaman şöyle sorayım, toplu taşıma kullanıyor musunuz bilmiyorum ama, toplu taşıma mı 50cc mi daha çok yorar günlük bazda? Birde cup öneriniz neden? Tekerlekleri büyük diye sanırım. Açıkçası benim trendy tercihim tamamen rastgele bir seçim, hem ucuz hem de scooter lar en çok bulunan 50cc ler olduğu için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Alıntı Italian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende senin gibiyim günde 12 git , 12 gel toplam 24 km yapıyorum, bumoto 100cc var, arkadaşların dediği gibi yoruyor vede 50km hızı aşında bildiğin asfaltta geziyor gibi oluyor, hiç güvenemiyorum. ha motordan motora fark ederdir ama bence biraz daha iyi bişy al.
    Daha iyi birşey almak isterim ama çok masrafta yapmak istemiyorum. 50cc de hemen hemen hepsi aynı diye biliyorum. Trendy de çok titreşim yok diyorlar, birazda o ilgimi çekti

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

Alıntı Crazy Motors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birçok arkadaşımız farklı yorumlarda bulunmuş, güzel fikirler hepsine teşekkürlerimi iletiyorum.

Ayrıca bir fikrim olduğu için bu mesajımı oluşturmak istedim.

B ehliyeti ile 50cc'lik scooter kullanma fikriniz değişmedi ise neden farklı modellere yönelmediniz acaba?

Yani Kuba değilde neden Motoran değil mesela? Aralarında ki kalite farkını bilmiyorum, yedek parça servis vs ilgi alanımda olmadığından çok araştırmadım açıkçası ama Motoran Allegro 50CC kullanan bir abim var, çok memnun.

Biraz daha detaylandırırsam, iş değişikliği nedeniyle ve yolun otobüs ile ulaşımı zahmetli diye abime ~2 yıl önce bu motoru almıştık.
    Kullandığı yolda %80'ni E80 kara yolunu içeriyor ve ~23km tek yönlü mesafesi vardı.

Tabi toplamda gidiş geliş ~45km olan bu yolun %80 'ni bu hızlı E80 kara yolunda gitmesi zorluyordu açıkçası ve bunun üzerine (motorun garantisi devam ederken) 3-4 aylıkken motor hız limitini iptal ettik ve ~80-85 km/h hızlara çıkarak anlık hız gerektirdiğinde ve/veya yol ayrımlarında/birleşimlerinde hızlanması gerektiğinde bu hız limiti iptali çok rahatlatmıştı. (Videosu ise: https://www.youtube.com/watch?v=vmAmVsZEzNo)

Benimkisi bir tavsiye, hangi motor daha iyidir bilemem. Bu zamana kadar ön frendeki ötmeden ve hava fitresi kutusunun gövdeye sürtmesi dışında bir şikayeti de olmadı (internette çok eleştiriler varda).
    50cc motorlar arasında bu motoruda bir düşünün, mantıklı ise trafikte biraz daha az yorulmanızı sağlar en azından.

Herşey gönlünüzce olması dileğiyle, iyi günler.
    Motor seçimim aslında tamamen rastgele olduğu için dediğiniz motora da bakabilirim. Öneriniz için teşekkürler.

[QUOTE=compnaion;4576891]O zaman şöyle sorayım, toplu taşıma kullanıyor musunuz bilmiyorum ama, toplu taşıma mı 50cc mi daha çok yorar günlük bazda? Birde cup öneriniz neden? Tekerlekleri büyük diye sanırım. Açıkçası benim trendy tercihim tamamen rastgele bir seçim, hem ucuz hem de scooter lar en çok bulunan 50cc ler olduğu için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Toplu taşıma kullanmıyorum ,işe her gün kendi aracım ile gidip geliyorum ...Motor sikleti keyif için ayda yılda bir çıkarıp geziyorum..
    50 cc motor ciden yorar ,onu biliyorum
    Toplu taşıma güzergahı var toplu taşıma güzergahı var biz senin hangi güzergahda gitgini nerden bilelim .
    Toplu taşıma aracı var toplu taşıma aracı var .

Taksim meydanı gibi dur kalkmı yapıyor otobüs , balık istifi gibi metrobüs gibi mi yolcu alıyor ...Oturarak mı seyahat ediyorsun ayaktamı ayakta seyahat ederken sürekli gaz fren ne mi maruz kalıyorsun ?

Dediğiniz motoru test ettim biliyorum o kadar mesafe için tavsiye etmiyorum iki handikabı var birincisi amortisörler zayıf değil yok gibi teker çapıda küçük, ikincisi güç yetersiz (aktarma organı kaybı var kayışlı sistem birde zaten 50cc )kayışlılı vargötörlü sistem 100 cc den aşagı olmamalı şehir için bile ..

Karar senin
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

[QUOTE=serif abi;4576896]
    O zaman şöyle sorayım, toplu taşıma kullanıyor musunuz bilmiyorum ama, toplu taşıma mı 50cc mi daha çok yorar günlük bazda? Birde cup öneriniz neden? Tekerlekleri büyük diye sanırım. Açıkçası benim trendy tercihim tamamen rastgele bir seçim, hem ucuz hem de scooter lar en çok bulunan 50cc ler olduğu için.

Toplu taşıma kullanmıyorum ,işe her gün kendi aracım ile gidip geliyorum ...Motor sikleti keyif için ayda yılda bir çıkarıp geziyorum..
    50 cc motor ciden yorar ,onu biliyorum
    Toplu taşıma güzergahı var toplu taşıma güzergahı var biz senin hangi güzergahda gitgini nerden bilelim .
    Toplu taşıma aracı var toplu taşıma aracı var .

Taksim meydanı gibi dur kalkmı yapıyor otobüs , balık istifi gibi metrobüs gibi mi yolcu alıyor ...Oturarak mı seyahat ediyorsun ayaktamı ayakta seyahat ederken sürekli gaz fren ne mi maruz kalıyorsun ?

Dediğiniz motoru test ettim biliyorum o kadar mesafe için tavsiye etmiyorum iki handikabı var birincisi amortisörler zayıf değil yok gibi teker çapıda küçük, ikincisi güç yetersiz (aktarma organı kaybı var kayışlı sistem birde zaten 50cc )kayışlılı vargötörlü sistem 100 cc den aşagı olmamalı şehir için bile ..

Karar senin
    Demek istediğinizi anlıyorum. Hala kararsızım ama günün sonunda bana kalıyor iş. Güzergaha gelince, ayaktayı geçtim oturmak bile zehir oluyor bazen. Gittiğim yerde liseler ve iş yerleri var, sabah bildiğiniz un çuvalı gibi gidiyoruz. Dur kalklar, kendini otobüse zorla sokan vs vs. 15km yol 45 dakika sürüyor. Gideceğim yere zamanında varmak için 1 saat öncesinde çıkıyorum. Birazda yapı olarak insanlarla öyle dip dibe olmayı hiç hazzetmediğim için, yorulsam dahi toplu taşımayı aramayacağımı düşünüyorum. 30 dakikada varacağım yere sorunsuz varabilirsem kafi bana. Konfor aradığımı söylesem yalan olur.
    espresso bunu beğendi.

[QUOTE=compnaion;4576904]
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Demek istediğinizi anlıyorum. Hala kararsızım ama günün sonunda bana kalıyor iş. Güzergaha gelince, ayaktayı geçtim oturmak bile zehir oluyor bazen. Gittiğim yerde liseler ve iş yerleri var, sabah bildiğiniz un çuvalı gibi gidiyoruz. Dur kalklar, kendini otobüse zorla sokan vs vs. 15km yol 45 dakika sürüyor. Gideceğim yere zamanında varmak için 1 saat öncesinde çıkıyorum. Birazda yapı olarak insanlarla öyle dip dibe olmayı hiç hazzetmediğim için, yorulsam dahi toplu taşımayı aramayacağımı düşünüyorum. 30 dakikada varacağım yere sorunsuz varabilirsem kafi bana. Konfor aradığımı söylesem yalan olur.
    YUKİ GUSTO (bu tip bir şey al ) Dediğin yolculuga göre motosiklet kesin rahat olur... 10 inchlik teker ile ancak üç beş km lik yer gidilir .. Tİpi evet kötü bende sevmiyorum ama ortadan bir realite var kaçınılmaz gerçek size lazım olan motor aşagıda ki bir şey ...Markaya takılma örnek olsun diye koydum..

[IMG][/IMG]
    kefkes bunu beğendi.
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

[QUOTE=serif abi;4576933]

YUKİ GUSTO (bu tip bir şey al ) Dediğin yolculuga göre motosiklet kesin rahat olur... 10 inchlik teker ile ancak üç beş km lik yer gidilir .. Tİpi evet kötü bende sevmiyorum ama ortadan bir realite var kaçınılmaz gerçek size lazım olan motor aşagıda ki bir şey ...Markaya takılma örnek olsun diye koydum..

http://<a href="https://hizliresim.c...fY.jpg</a></a>
    Evet şekli kötü ama bende yavaştan bu modele yöneldim. Yarı otomatik olmasıda gayet iyi. Çok teşekkür ederim fikirleriniz için.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    hocam şehir içinde sıkıntı olmaz ama çevre yolu gibi yüksek hızda seyreden araçların bulunduğu bi yola çıkacaksanız tavsiye etmem.

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam şehir içinde sıkıntı olmaz ama çevre yolu gibi yüksek hızda seyreden araçların bulunduğu bi yola çıkacaksanız tavsiye etmem.
    Yok hocam çevre yoluna çıkmam. İşin aslına bakarsanız ben motorların tamamını tehlikeli buluyorum hali hazırda, özellikle ana yollar bence hangi motor olursa olsun tehlikeli. Ama araba fiyatları aya giden roketlerle yarıştığı için motor en yakını artık.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arada rakam olarak az gözükse de 30 km az bir mesafe değil.

İzmir - Manisa arası 25 km mesela.

30 diye kücümsemeyin

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında 'pismanliktir, yol uzun' falan diyecektim.Ciddi ciddi empati yapmaya calisinca kafama yattı. ( Tanıdıklardan deneme amaçlı kullanmisligim var ellilik scooter)

Yorumların da bir kısmını okudum.Bence arkadaşların da yardımıyla doğru tarafa yonlenmişsiniz...Bana gore de toplu taşıma akıl işi değil,daha doğrusu imkanı zorlamak lazim (hele virüs varken..) , boş bir metroda veya efil efil otobüste gitmiyorsanuz tabii, yıllar önce benim de motosiklete yönelmemi sağlamıştı yüzde elli unsur olarak toplu taşıma. .

Elli cc iş görür o eziyete katlanmaktansa...Fakat 50cc bile olsa dikkatli olmakta fayda var...Servislerin, ticarilerin, minibüslerin cirit attığı bir güzergahta mesela dur kalkını beklersiniz bunlarin surekli , sol seride girsen makine yürümeyecek tehlike! Yer tutmayı bilmiyorsan sürekli silme geçecek seyir halinde.. Yolu ortalasan korna v.s. yiyeceksin...Bunları da gözonunde bulundurun..Kesinlikle gerektiğinde atıyorum 80ccye sorunsuz ve sıkça yapilmis model seçin..

Scooter olursa kış kullanımında alttan ıslanmazsiniz tek artısi bu olur..Fakat cup veya vitesli daha dengelidir. Bu doğrultuda büyük lastikleri ve hız bakımından da doğru secim olur.Yükseltmeye daha iyi gelebilir...Düşük cc diye ekipmanı ihmal etmemeniz faydalı olacaktır. . Bana kalırsa 30cc bile toplu taşımadan iyidir tabii (yol musaitse)..Fiti fiti yarım saatte gidersiniz o yolu..

[QUOTE=serif abi;4576933]

http://<a href="https://hizliresim.c...fY.jpg</a></a>
    Usta aynısını kullanıyorum işe gidip gelmek için günlük en az 30 km yol yapıyorum yol güzergahım full e 5 bu motoru aldığın zaman 100 cc lik silindir üst kapak yanında veriliyor 80 i rahat görüyor işimide fazlasıyla görüyor e5 te sıkıntı çekmeden kullanabiliyorum tavsiye ederim

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    30 km yol için 50 cc küçük gelir hatta çevre yolu için bile sıkıntı alıp şehir içinde binecksen süper ama şehirler arası yolda sıkıntılı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)