Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

köpek daldı ,köpek kovucu bir işe yaramadı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Şerefsiz kediler, otur tamam işemek pislemek nedir? Plastik su borusundan çıkıntılı bir şeyler yaptım, örtünün altına koyuyorum uzaylı p...nk kenara ittirmeyi öğrendi. İttiremese çanta tablasına yatıyor. Naftaline iki günde kafa yapıcı madde muamelesi yapmaya başladı. Motoru pis bırakıyorum gelmiyor, yıkayıp temizliyorum anında üstünde bitiyor. Ama bu iş bitmedi...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar 200ns - Yamaha mt-25abs
    hocam kuduz aşısı hala göbekten mi yapılıyor?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hayir asi koldan yapiliyor

kopek kovucunun pek bilinmeyen bir ozelligi var

bu cihazlarin kullanim kilavuzunda ingilizce "unfriendly dogs" tanimi kullaniliyor yani bu cihaz size "iyiniyetle yaklasmayan" kopeklerde ise yarar diyor bu durum tamamen hormonlarla ilgili bir durum yani karsinizdaki kopegin bir sekilde size saldirganlik duygusuyla yaklasmasi gerekir bu cihazin cikardigi ses frekansi o an o hormonlari salgilayan kopekleri delirtiyor ve kopek "saldirmak mi yoksa sinir bozucu sesten kacmak mi" ikileminde "cok ama cok buyuk ihtimalle" kacmayi tercih ediyor

sessiz sakin veya uykusundan yeni uyanmis veya hasta veya yorgun vs bir kopek ise o an hormonu salgilamadigi icin cihazin cikardigi ses frekansindan rahatsiz olmaz bunu bilmeyen insanlar "bir suru kopege tuttum kopekler sallamadi bile" diyorlar cunku o kopek o an saldirganlik hormonlari salgilamiyor da ondan

bu cihaz 2 tur kopekte ise yaramaz:

1- yasli kopekler (duyulari koreldigi icin)

2- yasli olmayip o an saldirganlik gostermeyen kopekler

bu cihaz 1 tur kopekte ise "yaramayabilir":

o an kendisine tutulan cihazdan cikan ses frekansinin tum sinir bozuculuguna karsin size duydugu ofkeyle size saldirmayi basarabilecek kadar mental anlamda guclu kopekler

iste burada bu cihaz ise yaramaz bunun cozumu de cantadan cikaracaginiz saglam bir beyzbol sopasi

yoksa once acile asiya sonra 4 5 hafta ust uste asi merkezine

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı bluent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayir asi koldan yapiliyor

kopek kovucunun pek bilinmeyen bir ozelligi var

bu cihazlarin kullanim kilavuzunda ingilizce "unfriendly dogs" tanimi kullaniliyor yani bu cihaz size "iyiniyetle yaklasmayan" kopeklerde ise yarar diyor bu durum tamamen hormonlarla ilgili bir durum yani karsinizdaki kopegin bir sekilde size saldirganlik duygusuyla yaklasmasi gerekir bu cihazin cikardigi ses frekansi o an o hormonlari salgilayan kopekleri delirtiyor ve kopek "saldirmak mi yoksa sinir bozucu sesten kacmak mi" ikileminde "cok ama cok buyuk ihtimalle" kacmayi tercih ediyor

sessiz sakin veya uykusundan yeni uyanmis veya hasta veya yorgun vs bir kopek ise o an hormonu salgilamadigi icin cihazin cikardigi ses frekansindan rahatsiz olmaz bunu bilmeyen insanlar "bir suru kopege tuttum kopekler sallamadi bile" diyorlar cunku o kopek o an saldirganlik hormonlari salgilamiyor da ondan

bu cihaz 2 tur kopekte ise yaramaz:

1- yasli kopekler (duyulari koreldigi icin)

2- yasli olmayip o an saldirganlik gostermeyen kopekler

bu cihaz 1 tur kopekte ise "yaramayabilir":

o an kendisine tutulan cihazdan cikan ses frekansinin tum sinir bozuculuguna karsin size duydugu ofkeyle size saldirmayi basarabilecek kadar mental anlamda guclu kopekler

iste burada bu cihaz ise yaramaz bunun cozumu de cantadan cikaracaginiz saglam bir beyzbol sopasi

yoksa once acile asiya sonra 4 5 hafta ust uste asi merkezine
    Beyzbol sopasıyla köpeğe mi vuracaksınız?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    size saldirip isirip sizi acillik edecek olan saldirgan bir kopege karsi siz ne yaparsiniz soyleyin aynisini ben de yapacagim
    HRider bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    size saldirip isirip sizi acillik edecek olan saldirgan bir kopege karsi siz ne yaparsiniz soyleyin aynisini ben de yapacagim
    Motor kullanıyorsun neden kaçamıyorsun? Şart mı beyzbol sopasıyla hayvana girmek?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    "altinda motor olanin kopek saldirisindan siyrilamama ihtimali yok denecek kadar azdir" diye bir fizik yasasi var da benim mi haberim yok

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    "altinda motor olanin kopek saldirisindan siyrilamama ihtimali yok denecek kadar azdir" diye bir fizik yasasi var da benim mi haberim yok
    Fizik yasası elbet yok ama farklı bir yöne gaz açtığınızda kurtulursunuz emin olun. Altınızdaki motor 50 cc, siz de 100 kg bile olsanız daha kısa sürede o köpeğin hızından daha yüksek hızlara ulaşacaksınız.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kopek kurttan turemis ve milyarlarca yillik bu evrendeki milyarlarca yillik bu gezegende tahminen birkac milyon yildir var olan yasamin son 30 bin yilinda insanla bag kurup evcillesmis olsa da hala cesitli canlilara ve de insana saldirganlik icgudusu tasiyip bunu fiilen gerceklestiren yuzde 99.9u sirin ve masum olsa da saldirdiginda kurttan daha az tehlikeli olmayan bir turdur

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    kopek kurttan turemis ve milyarlarca yillik bu evrendeki milyarlarca yillik bu gezegende tahminen birkac milyon yildir var olan yasamin son 30 bin yilinda insanla bag kurup evcillesmis olsa da hala cesitli canlilara ve de insana saldirganlik icgudusu tasiyip bunu fiilen gerceklestiren yuzde 99.9u sirin ve masum olsa da saldirdiginda kurttan daha az tehlikeli olmayan bir turdur
    2 köpek besleyen biri olarak köpek tarihi konusundaki düşüncelerinize katılıyorum. Ancak motor üzerindeyseniz ve köpek saldırdığı an tek elle motoru devirmeden çantanızdan beyzbol sopası çıkarıp köpeğe savuracak yetenek ve hızdaysanız zaten motorunuzla kaçar, saldırıyı bertaraf edersiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ben cok istisna bir durumdan bahsettim ve motor ustunde kendini korumaktan bahsetmedim guclu saldirgan israrli bir kopek ciktiginda pacayi kaptirmak veya kaza tehlikesi gecirmek yerine durup kendini savunmaktan bahsettim kaldi ki biz burada motorculari konusuyoruz bisikletliler ve yayalar ne yapsin kopek korkusu olan biri veya bir cocuk veya bir yasli ne yapsin hele ki baslarinda onlari cesarete sevk eden alfa kopeginin pesinden suruklenen onlarca hatta yuzlerce kopek karsisinda insanoglu ne yapsin ki sonu olumle biten olaylarin sayisi hic de az degil gecen sene bir liseli genc öldü gözü cikan kulagi yanagi burnu parcalanan vucudunun her tarafinda isirilmadik yer kalmayanlar da var

AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    arabadan,bisikletten,motorundan deneyimliyim bölgesini koruyan köpek modeline. en iyi çözüm onları gördüğünüzde daha onlar rahatsız olmadan motoru kapatıp o anki ivmeyle kaymaya devam etmek (tekerleğin dönüşüne ayar olan tipler de var onlarda diğer yöntem). eğer geliyorlarsa ki siz onları görür görmez oturduğu yerden kalkıp fırlayanlar bunlar, ayağınızı bacağınızı koruyarak sakince yola devam etmek çünkü motorun önüne hiç bir zaman yandan gelen atlamıyor güvenli mesafede kalıyor eğer kapabileceği kadar yavaşsanız dalıp neyi görüyorsa ısırmayı deniyor onun dışında dümdüz istikrarlı giderseniz çok sorun yok. zaten bellirli bir mesafe açıldıktan sonra ondan korkup kaçtığınızı düşünerek gururlu bir şekilde kendi bölgelerine geri dönüyorlar. kendinizden emin olun korkusuz gidin tedirginliği çok iyi anlarlar hissederler üstte olduğunuzu korkusuz olduğunuzu hissettirin ve istikrarınızı bozmadan bölgeden uzaklaşıp yolunuza devam edin

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    ben cok istisna bir durumdan bahsettim ve motor ustunde kendini korumaktan bahsetmedim guclu saldirgan israrli bir kopek ciktiginda pacayi kaptirmak veya kaza tehlikesi gecirmek yerine durup kendini savunmaktan bahsettim kaldi ki biz burada motorculari konusuyoruz bisikletliler ve yayalar ne yapsin kopek korkusu olan biri veya bir cocuk veya bir yasli ne yapsin hele ki baslarinda onlari cesarete sevk eden alfa kopeginin pesinden suruklenen onlarca hatta yuzlerce kopek karsisinda insanoglu ne yapsin ki sonu olumle biten olaylarin sayisi hic de az degil gecen sene bir liseli genc oldu
    Üstadım ben sizin hassasiyetinizi anlıyorum ama yaşlımız,gencimiz, çocuğumuz, bisikletlimiz,yayamız sürekli sırt çantasında beyzbol sopası taşıyamayacağına göre farklı alternatif metodları öğrenmeli ve paylaşmalıyız.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altınızdaki motor 50 cc, siz de 100 kg bile olsanız daha kısa sürede o köpeğin hızından daha yüksek hızlara ulaşacaksınız.
    Altımda ki motor 100 cc ben 70 kiloyum kaçamadım. Daha kötü oldu köpek aşka geldi olanca gücü ile kalçamı ısırdı.
    Tavsiyem 50 cc, 100 cc gibi motorlarla kaçmaya çalışmayın yavaşlayın baktın daha da geliyor iyice yavaşlayın olmadı durun. Siz yavaşlayınca veya durunca afallıyor kafasında sizin kaçacağınızı veya ona saldıracağınızı düşünüyor. Yeni durum için ne tepki vereceğini bilemiyor şaşkın şaşkın bakınıp yavaşça uzaklaşıp gidiyor.
    Tabi bu benim şahsi tecrübem başkalarınında başka tecrübeleri vardır.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altımda ki motor 100 cc ben 70 kiloyum kaçamadım. Daha kötü oldu köpek aşka geldi olanca gücü ile kalçamı ısırdı.
    Tavsiyem 50 cc, 100 cc gibi motorlarla kaçmaya çalışmayın yavaşlayın baktın daha da geliyor iyice yavaşlayın olmadı durun. Siz yavaşlayınca veya durunca afallıyor kafasında sizin kaçacağınızı veya ona saldıracağınızı düşünüyor. Yeni durum için ne tepki vereceğini bilemiyor şaşkın şaşkın bakınıp yavaşça uzaklaşıp gidiyor.
    Tabi bu benim şahsi tecrübem başkalarınında başka tecrübeleri vardır.
    Siz daha güzelini söylemiş, anlatmışsınız. Ben sokak hayvanı, kadın, çocuk,engelli vs. kendimden fiziksel olarak güçsüz ve dayanıksız hiçbir varlığa korunmak amacıyla bile olsa şiddet uygulamaya karşıyım.

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben cok istisna bir durumdan bahsettim ve motor ustunde kendini korumaktan bahsetmedim guclu saldirgan israrli bir kopek ciktiginda pacayi kaptirmak veya kaza tehlikesi gecirmek yerine durup kendini savunmaktan bahsettim kaldi ki biz burada motorculari konusuyoruz bisikletliler ve yayalar ne yapsin kopek korkusu olan biri veya bir cocuk veya bir yasli ne yapsin hele ki baslarinda onlari cesarete sevk eden alfa kopeginin pesinden suruklenen onlarca hatta yuzlerce kopek karsisinda insanoglu ne yapsin ki sonu olumle biten olaylarin sayisi hic de az degil gecen sene bir liseli genc öldü gözü cikan kulagi yanagi burnu parcalanan vucudunun her tarafinda isirilmadik yer kalmayanlar da var
    Köpeklerle arası iyi olmayanlar konu köpekten korunmaya gelince hep çocuklardan ve yaşlılardan örnekler verir. Hiç şaşmaz.

"Köpek karşısında insanoğlu ne yapsın" belli ki çok korkuyorsunuz, inanın gerek yok. Beyzbol sopasına, hayvana zarar vermeye falan... Yüksek sesle bağırıp kaçmayı deneyin. Havlayan köpek de ısırmıyor bu arada. Havlıyor diye önlem almayın demiyorum tabii ama şu videoda güzel iki örnek var;

Dakika 3.45 ve 4.17deki köpekler havlamadan kulakları dikip yaklaşıyorlar. Böyle yaklaşan köpek görürseniz ya kaçın ya da yüksek sesle bağırarak korkutun. Öyle 2-3 saniyelik bağırmak işe yaramayacaktır cesur olmak şart fakat en iyisi kaçmak ve bacağınızı kaçarken sallarsanız köpeğe doğru ısıramaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Gietti17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpeklerle arası iyi olmayanlar konu köpekten korunmaya gelince hep çocuklardan ve yaşlılardan örnekler verir. Hiç şaşmaz.

"Köpek karşısında insanoğlu ne yapsın" belli ki çok korkuyorsunuz, inanın gerek yok. Beyzbol sopasına, hayvana zarar vermeye falan... Yüksek sesle bağırıp kaçmayı deneyin. Havlayan köpek de ısırmıyor bu arada. Havlıyor diye önlem almayın demiyorum tabii ama şu videoda güzel iki örnek var;

Dakika 3.45 ve 4.17deki köpekler havlamadan kulakları dikip yaklaşıyorlar. Böyle yaklaşan köpek görürseniz ya kaçın ya da yüksek sesle bağırarak korkutun. Öyle 2-3 saniyelik bağırmak işe yaramayacaktır cesur olmak şart fakat en iyisi kaçmak ve bacağınızı kaçarken sallarsanız köpeğe doğru ısıramaz.

https://www.youtube.com/watch?v=GK2idJoJp6U
    yok köpeklerle arası olmayanlar çocukları yaşlıları kullanırlar yok hiç şaşmaz benim karşıma niyet okuyarak çıkma ben hayvan sevgisi nedeniyle vejetaryen olmuş birkaç aydır da veganlık yolunda ilerleyen ve hiçbir hayvandan korkmayan biriyim ama bu durumun benim iki sene önce boş bir parkta yürürken 3 köpeğin saldırısına uğrayıp biri tarafından ısırılıp acillik olup aşı olmak zorunda kaldıktan sonra köpeklere karşı daha temkinli davranıp bir kez daha saldırıya uğrama ihtimaline karşı köpek kovucu cihaz ve çok azılı bir köpekle muhatap olma ihtimaline karşı bir sopa taşımamla da ilgisi yok köpek kurttan türemiş ve insana saldırdığında hele ki lider alfanın cesaretlendirmesi sonucu sürü psikolojisiyle insanı acillik etmekten tut sakat bırakmaya ve öldürmeye gidebilecek kadar tehlikeli bir canlıdır bu başlık da bunun için açıldı şu an ben de bu mesajı bu yüzden yazıyorum tekir kedi yok karşımızda

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yok köpeklerle arası olmayanlar çocukları yaşlıları kullanırlar yok hiç şaşmaz benim karşıma niyet okuyarak çıkma ben hayvan sevgisi nedeniyle vejetaryen olmuş birkaç aydır da veganlık yolunda ilerleyen ve hiçbir hayvandan korkmayan biriyim ama bu durumun benim iki sene önce boş bir parkta yürürken 3 köpeğin saldırısına uğrayıp biri tarafından ısırılıp acillik olup aşı olmak zorunda kaldıktan sonra köpeklere karşı daha temkinli davranıp bir kez daha saldırıya uğrama ihtimaline karşı köpek kovucu cihaz ve çok azılı bir köpekle muhatap olma ihtimaline karşı bir sopa taşımamla da ilgisi yok köpek kurttan türemiş ve insana saldırdığında hele ki lider alfanın cesaretlendirmesi sonucu sürü psikolojisiyle insanı acillik etmekten tut sakat bırakmaya ve öldürmeye gidebilecek kadar tehlikeli bir canlıdır bu başlık da bunun için açıldı şu an ben de bu mesajı bu yüzden yazıyorum tekir kedi yok karşımızda
    Geçmiş olsun. Bildiklerim ve gördüklerim doğrultusunda tavsiyemi sundum sadece.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)