Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha 2020 mayıs fiyat güncellemesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    RCT33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Artık motosiklet alınmaz, net.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Türkiyede motosiklet sektörü bitmiştir. Bu bitişin iki tane ana sorumlusu var biri moted diğeri distributoerler.. Devlet motosiklete vergi yüklerken hiçbiri motosiklet sektörü 250 cc ile normalleşecek ve büyüyecek diyemedi..

Yamaha nın bu fiyatlarda olması diğer çinli & hintlileride zam yapmaya itecek ama boşa heveslenmesinler.. Artık ülkede motosiklet satın alacak yeni müşteri diye birşey kalmadı..
    Thracian bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ikinci ellerin de fiyatının yükselmesi birazda bu yüzden. satan adam başka motor alamıcak ki. o yüzden ya satmıyor ya da fiyatı yükseltiyor.
    95 model kasa motosikletlerin bile fiyatları çok yükseldi.
    geçen sene 10 binliraya bulunan eski motosikletler şuan 20 binlira
    leons bunu beğendi.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155
    R25 40.400TL cik olmuş 3 sene önce 10.700TL ye aldığım Nmax 25bin i geçmiş.

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    R6
    Gidin 0km gsx250r alın

jarre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility 125/ peugeot citystar 200i
    2013 de crypton 2016 da kymco aldım 0 .şimdi düşünüyorumda nasıl alabilmişim diye demek ki ozamanlar bukadar hayat pahalı değildi.cryptona bak 17100 ıvırı zıvır 18k günümüzde nasıl alınır nasıl olur zor valla 8/9kmaaş olması lazım

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten insanlar alamayacak. Alamayacak oldukları için fiyat artıyor. Yeterince insan alacak olsa fiyatlar düşer.

Tahminim, bugün açgözlülükle suçlanan bayiler, eskiye göre çok daha az gelire sahipler.

Olacak olanı söyleyeyim: Fiyatlar daha da yükselecek. Bayi sayısı azalacak. Çünkü cirolari insanların alım gücünü takip ederek ciddi oranda azalacak.

Velhasıl sorun "hayin Yamaha" değil. Sorun fakirlik.
    Yanlış düşünüyorsunuz hocam, burası Türkiye burada bir ürün talep görse de fiyat artar görmese de. Muhasebe hesabı bizim ülkede maalesef işlemiyor. Bizde çok çakal var, 50 bin tlye rahat satacağım bir motosikleti 40 bine isteyen bayi var. Sonra kendi 55'e satacak kendi ağzıyla söylüyor, bizde çakal bayiler çok. Zaten sarı sayfa bu yüzden patlamış. Zevk meselesi olabilir kimi 250 binde çıkarır verir lakin enayilik bu kısmı da var. Benim kazancım her ay bir iphone pro max almaya yetiyor ama elimde samsung a70 var. Telefon servisçisiyim ben bile diyorum bu fazla bile 3 bin liralık telefon para etmez. Bizim ülkemizdeki insanların düşünceleri çok farklı, özellikle çok hava basmasını seven bir milletiz.

İnsanlar servise ekran taktırmaya cihazını getiriyor elimdeki ekran 100 lira maliyetli 50 lira işçilikli 150 tlye geliyor vatandaşa ama vatandaş bu fiyatı çok bulup almaz ise ben mecburen 130 a indireceğim veya 120ye. İş detayı aynı ürün alıp satarken de aynı bizim ülkede ürüne talep azalırsa veya olmaz ise düşer maalesef bizim muhasebe işimiz böyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:20 ----------

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bırakınız artık bu fiyatların bayilerden kaynaklandığı algısını. Adam 10 bine getirip, 11 bine sattığı motoru artık 13 e getirip 14 e satıyor. Siz gidip başkalarına kızmanız lazım. Neden bu kadar fazla vergi var diye.
    Sizin yanıtladığınız cevapta ben zaten ikinci el satanları kastettim büyük pay onların fakat bayilerinde çok sıkıntılı olanları var.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    17.100TL fiyatı olan crypton, cub diye tabir edilen motorlardan değil miydi? Ben mi yanlış hatırlıyorum?

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten insanlar alamayacak. Alamayacak oldukları için fiyat artıyor. Yeterince insan alacak olsa fiyatlar düşer
    ölçek ekonomisi

corona, endüstri 4.0 ı ateşledi

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Siz bunlari konusurken 120 bine mt-09 tracer falan alan arkadaslar taniyorum. Tanidigima da pismanim ama taniyorum.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Bir buçul ay önce C4 picasso baktım. 2007 model.. 61500 yazmış. Dedim bundüz 60 zaten de 55-56 ya zorlayayım bakalım.
    Adam 61 den kuruş aşağı inmedi. Hayırlı işler dedim
    Aradan 20-25 gün geçti aynı ilan 69.500 idi. Satılmadıkça fiyat arttıran tek esnaf bizde sanırım.
    Bilmiyorum şimdi 75 e çıkarmış bile olabilir.

BurakSNCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İronmax 250
    Sürekli her şeye zam gelsede sürekli birileri iyi para kazanmaya devam ediyor ve araçlar bir şekilde satılıyor.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir buçul ay önce C4 picasso baktım. 2007 model.. 61500 yazmış. Dedim bundüz 60 zaten de 55-56 ya zorlayayım bakalım.
    Adam 61 den kuruş aşağı inmedi. Hayırlı işler dedim
    Aradan 20-25 gün geçti aynı ilan 69.500 idi. Satılmadıkça fiyat arttıran tek esnaf bizde sanırım.
    Bilmiyorum şimdi 75 e çıkarmış bile olabilir.
    Bir arkadaşım ev alacak geçen hafta , bir ev için el sıkıştılar , kopara gönderdi , ev sahibi zam yapmış faizler düştü diye , 2 gün sonra aradı ne oluyor diye , ikinci bir zam daha yapmış adam. Vazgeçti.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir arkadaşım ev alacak geçen hafta , bir ev için el sıkıştılar , kopara gönderdi , ev sahibi zam yapmış faizler düştü diye , 2 gün sonra aradı ne oluyor diye , ikinci bir zam daha yapmış adam. Vazgeçti.
    böyle tasdikli hayat kadını çocuğuna ben de denk geldim. adam 220 bin lik evi 245'e çıkardı bir günde. satamaz da elinde patlar inşallah.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Keşke şikayet edip ceza aldırılabilse.. Kapora verilmişken üstelik..
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satış sözleşmesi yapmadan mı kapora göndermiş arkadaşınız?

R 25 ilk çıktığı zaman 6 asgari maaş ile alınabiliyordu. Şuan 17 asgari maaş ile alınabiliyor. Tam 6 yılda neredeyse 3 kat alım gücü kaybından bahsediyoruz!

Bu kaybın bir kısmı gelen ekstra vergilendirmeler evet ama büyük çoğunluğu kur farkı. Peki bu TL neden gün geçtikçe değersizleşiyor?

Çünkü, Türkiye'nin kapitalist sistemdeki rolü net bir şekilde ucuz iş gücü kaynağıdır. Biz, coğrafyasından çıkan ham maddeye(istisnalar hariç her nevi) değer katmak yerine bunu dışarıya satıp mamul şeklinde geri alan bir ülkeyiz. Daha da vahimi, dışarıya sattığımız ham madde ya da yarı mamul, ülke topraklarını terk etmeden, yine ülkemizde montaj edilerek(değer katılarak) ürün haline getiriliyor. (örn. Ford, Siemens, LG, Avon...)

Kısacası, vergilerimizin çarçur edilmesinden nemalananlar, devlet ihalelerinden haksız kazanç elde edenler vsvs, yani bu milleti dolandıranlar dışında geri kalanımızın alım gücü seneler geçtikçe daha da azalmaya devam edecek. Yüksek cc motor alamayan hiç motor alamamaya, kıt kanaat karnını doyuran açlığa...

Allah sonumuzu hayır etsin.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı Alper600RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar düşmesini beklerken yükseliyor ayrıca linç yermiyim bilmiyorum fakat 250 lik bi makineye 38 verilir mi bilmiyorum.

Düzenleme: Birde sağda solda çok görüyorum sahip olduğu motorunun fiyatı yükselince sevinen bi güruh var acaba niye seviniyorlar. yani şimdi motorunun fiyatı 3 arttı bu arttığında satıp alacağı motorunda fiyatı 3 artmış olacak anlamıyorum bilmediğim bir şey varsa aydınlatın.
    şahsen ben seviniyorum niye diye soracak olursanız şundan dolayı ornegın motorumu 3 4 ay once 57bin liraya almıstım suanda 75 80bin lira civarında ediyor bunu satıp alacagım baska bir motor yuksek fıyattan olacak dogru dıyorsunuz ama ornegın ben 80bin liraya satıp 15bin liraya bi bilgisayar alıp tekrardan 65 70bin liralara kelepir bu makinneden bulabılırım. Piyasada yüksek oranla artan fiyatlar motorlar ve arabalar. Demek istediğim arada ettiğiniz kar baska bi ürün alırken cok buyuk avantaj saglayabılıyor
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış düşünüyorsunuz hocam, burası Türkiye burada bir ürün talep görse de fiyat artar görmese de. Muhasebe hesabı bizim ülkede maalesef işlemiyor. Bizde çok çakal var, 50 bin tlye rahat satacağım bir motosikleti 40 bine isteyen bayi var. Sonra kendi 55'e satacak kendi ağzıyla söylüyor, bizde çakal bayiler çok. Zaten sarı sayfa bu yüzden patlamış. Zevk meselesi olabilir kimi 250 binde çıkarır verir lakin enayilik bu kısmı da var. Benim kazancım her ay bir iphone pro max almaya yetiyor ama elimde samsung a70 var. Telefon servisçisiyim ben bile diyorum bu fazla bile 3 bin liralık telefon para etmez. Bizim ülkemizdeki insanların düşünceleri çok farklı, özellikle çok hava basmasını seven bir milletiz.

İnsanlar servise ekran taktırmaya cihazını getiriyor elimdeki ekran 100 lira maliyetli 50 lira işçilikli 150 tlye geliyor vatandaşa ama vatandaş bu fiyatı çok bulup almaz ise ben mecburen 130 a indireceğim veya 120ye. İş detayı aynı ürün alıp satarken de aynı bizim ülkede ürüne talep azalırsa veya olmaz ise düşer maalesef bizim muhasebe işimiz böyle.
    Cunku sizin pazariniz Turkiye. Insanlara 150 TL'ye tamir ettirmiyorsaniz, tamir ettirmeye 150 TL verebilenlerin oldugu ulkeye gider, orada is yaparim deme luksunuz yok. Onun icin daha az kar yapmak zorunda kalacaksiniz. Bir noktadan sonra da geliriniz giderinizi kurtarmazsa kapatmak zorunda kalirsiniz.

Honda, Yamaha, Kawasaki, Suzuki, BMW, Ducati, Harley Turkiye'de motosiklet satmak zorunda degil. Cakallik vs. her ne derseniz deyin, bayinin amaci kar yapmaktir. Eger indirim yapmasi kar getirecekse yapar, getirmeyecekse de yapmaz. Indirimin amaci budur zaten, daha cok musteri getirmesi icin yapilir, hayir olsun diye degil.

Turkiye'de motosiklet illa ki satilacak. Sadece alabilecek insanlarin sayisi azaldi. Bu durumda motosiklet basi kar oranlarini arttirmak zorundalar. Ya da iflas edecekler, ki bayi sayisinin azalmasindan kastim da o.

"Motosiklet almazsak ister istemez fiyatlari dusurecekler" dusuncesi makul degil. Dedigim gibi, hic bir firma Turkiye pazarina muhtac degil. Bu durumda fiyati yuksek te olsa alacak insanlara hitap ederek az sayida bayi yurutebilecek isini. Bu insanlar cok olmadigi icin de bayi sayisi azalmak durumunda.
    Alper600RR bunu beğendi.

MR.BERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MULTISTRADA 950S
    2 gündür Yamaha web sitesine ulaşılamıyor, zamlara kızan biri hackledi sanırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)