Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
23. sayfa BirinciBirinci ... 13212223242533 ... SonuncuSonuncu

TVS Apache RTR 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam arkadaşlar biraz önce RTR 200 umu almış bulunuyorum. İlk vitesli motorum olduğu için biraz heyecanlı bir yolculuktan sonra eve geldim. Ben motordan fazla titredigim için motorun pek titreşimini hissetmedim,sanırım çok titremiyor. İleriki zamanlarda deneyimlerimi daha iyi aktaracagim. Şimdilik sağlıcakla kalın evde kalın. Güneşi görünce nasıl evde kalacaksak artık.
    yigozya, BoraKara ve mattiadestro bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız sürüşler dilerim. bence harika seçim
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Motosikleti
    Scrambler
    Alıntı TVS 26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar biraz önce RTR 200 umu almış bulunuyorum. İlk vitesli motorum olduğu için biraz heyecanlı bir yolculuktan sonra eve geldim. Ben motordan fazla titredigim için motorun pek titreşimini hissetmedim,sanırım çok titremiyor. İleriki zamanlarda deneyimlerimi daha iyi aktaracagim. Şimdilik sağlıcakla kalın evde kalın. Güneşi görünce nasıl evde kalacaksak artık.
    Hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela vermesin, Mutlulukla günlerde güle güle binin.

Şahsi fikrime gelecek olursak, keşke bir Yamaha YS125 alsaydiniz. Hem tecrubeniz acisindan, hemde saglamlik ve sorunsuzluk acisindan.

mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Alıntı BoraKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela vermesin, Mutlulukla günlerde güle güle binin.

Şahsi fikrime gelecek olursak, keşke bir Yamaha YS125 alsaydiniz. Hem tecrubeniz acisindan, hemde saglamlik ve sorunsuzluk acisindan.
    İsterse ömürlük olsun. Hala daha arka freni bile kampana olan motora o kadar para vereceğime aynı paraya bu motora veririm. Bu arada tvs nin yamaha dan çok ta aşağı kalır yanı yok. 2006 dan beri piyasada olan bir motor ve kendini kanıtladı. Tvs 200 le yamaha ys zaten kıyaslanacak motor değil. He başlangıç olarak düşündüyseniz bence yinede çok pahalı.
    yigozya bunu beğendi.

Ne Ys125 i hocam bırakın Allahaşkına Tvs apache 200 ün tırnağı olamaz , bu züğürt tesellisi değil yani bu daha ucuz gücümüz buna yetti meselesi değil cidden iyi makine bu birazcık adını duyurabilirse millet honda, yamaha sevdasından vazgeçer
    yigozya bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......

Dostum

Xmax250 sahibide oldum
    Crypton sahibide oldum
    Tvs sahibide

Crpyton xmax tan bile daha dayanikli bir motordu,22 senelik bir geçmişi var.

Ama gel gelelim rtr200 un uzerindeki donanimlara bakalim.

Dual kanal abs
    Kaydirmali debriyaj
    Kyb maşa
    Bmw g310 da kullanilan,enjeksiyon,abs,ecu
    Diger detaylari yazmiyorum bile.

Yani bunlarin hepsinin bir duygusal karsiligi var.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum

Xmax250 sahibide oldum
    Crypton sahibide oldum
    Tvs sahibide

Crpyton xmax tan bile daha dayanikli bir motordu,22 senelik bir geçmişi var.

Ama gel gelelim rtr200 un uzerindeki donanimlara bakalim.

Dual kanal abs
    Kaydirmali debriyaj
    Kyb maşa
    Bmw g310 da kullanilan,enjeksiyon,abs,ecu
    Diger detaylari yazmiyorum bile.

Yani bunlarin hepsinin bir duygusal karsiligi var.
    usta, bmw g310 ile rtr 200 ecu üniteleri aynı değil. tvs bosch üretimi, bmw ise magneti marelli.
    ilaveten bu çin çakması rks motorların enjeksiyonlu modelleri de delphi ecu kullanıyor. sanırım bu çinliler, hintliler enjeksiyon işini hala inhouse olarak çözemedi.

pulsar'da da bosch ecu var. tvs ile farkı var mıdır? ayrıca ktm'de aynı ecu'yu kullanıyor.

Motosikleti
    ......
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta, bmw g310 ile rtr 200 ecu üniteleri aynı değil. tvs bosch üretimi, bmw ise magneti marelli.
    ilaveten bu çin çakması rks motorların enjeksiyonlu modelleri de delphi ecu kullanıyor. sanırım bu çinliler, hintliler enjeksiyon işini hala inhouse olarak çözemedi.

https://www.boonstraparts.com/storag...1865-2-big.jpg
    https://masesagt.vteximg.com.br/arqu...65184717630000

pulsar'da da bosch ecu var. tvs ile farkı var mıdır? ayrıca ktm'de aynı ecu'yu kullanıyor.

https://st1.myideasoft.com/idea/bm/6...ion=1578556890
    https://media.karousell.com/media/ph...6_fcc5efe3.jpg
    Dogrudur Dostum yabanci forumda rtr200 komple dagitilmiş resimlerde gormuştum.

En azindan tvs nin ecu su bosch germany uretimli,

Bajaj ve ktm nin eculari,made in india uretimli.

Bu bile bir uretim kalite farkidir.

Fark kesin vardir,map leri farklidir,rtr200 le ns200 sıkıştirma oranlari farkli.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dogrudur Dostum yabanci forumda rtr200 komple dagitilmiş resimlerde gormuştum.

En azindan tvs nin ecu su bosch germany uretimli,

Bajaj ve ktm nin eculari,made in india uretimli.

Bu bile bir uretim kalite farkidir.

Fark kesin vardir,map leri farklidir,rtr200 le ns200 sıkıştirma oranlari farkli.
    aynen. alman olduğu dikkatlerden kaçmadı.
    made in germany yazan her üründe müthiş bir güven duyuyorum.

Motosikleti
    ......
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen. alman olduğu dikkatlerden kaçmadı.
    made in germany yazan her üründe müthiş bir güven duyuyorum.
    Kesinlikle,ana uretici kontrolunde uretim yapiliyor ama yinede ``Made in.....kismindaki ulke ismi bir etken.

Bu arada

Ns200: 11:00 comp.ratio
    Rtr200: 10:00 comp.ratio

lubimaya54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar bende tvs apache 200 takip ediyorum.. kullanıcı yorumlarını merakla bekliyorum.dikkatimi bisey çekti videolarda 2020 de bu motor önden makyaj mı yedi..

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Alıntı lubimaya54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bende tvs apache 200 takip ediyorum.. kullanıcı yorumlarını merakla bekliyorum.dikkatimi bisey çekti videolarda 2020 de bu motor önden makyaj mı yedi..
    Evet, led ön far var 2020 lerde. Makyaj dışında yenilikleride var

lubimaya54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ekstralar neler acaba yenilik olarak
    Motosiklet bir tutkudur..vazgecilmez

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Cyan bunu beğendi.

Eskişehir de 3 gündür yağmur vardı motora binemedim. Bu gün biraz güneşi görünce hafif bir tur attım şehir dışına doğru tâbi. Birinci ikinci vitesi çabuk geçiyorsunuz 3. Vites şehir içinde ideal sürüş için yeterli 5-6 bin devir 50-60 km hiz. 4.vites 5 bin devrin altını sevmiyor, fabrikasyon 7 bin devire ayarlı vites değiştirme ışığı var bir kaç kez yandığını gördüm. Rodajda kaç bin çeviri geçmemek gerektiğini kitapçığı okudum fakat yazmıyor. Bu konuda tavsiyenize ihtiyacım var. Gelelim titreşime evet depoda biraz titreşim hissettim iç baldırlarda fakat geçici yani bir devir aralığında yapiyor, elde ve ayakta birşey hissetmedim tabi çok zorlamadım. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Stok lastiklerin kuruda iyi islakta temkinli olmak gerektiği okumuştum aynen öyle hissettirdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:15 ----------

ABS frenleri yazmadım. Önümde aniden duran arabayla kontak kurmamak için asildim frenlere iyiki ABS li almışım dedim. Hem ön hem arka ABS yeni başlayanlar için bazı hataları affedici olabiliyor. Frenlerden çok memnun kaldigimi belirtmek istiyorum. Tekerinize taş değmesin sağlıcakla kalın.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

Motosikleti
    ......
    İndia forumda,

Tum rtr serisisin

Rodajini 7.000rpm i geçmeden

Tum vites araliklarinda,
    Dik yokuşlarda motoru çok zorlamadan çikmak,
    Ani kompresyondan kaçinarak,

Kullanmak gerektigi yaziyor.

Zaten tum rtr serisinin frenleri tatminkardir.

Lastik olayina gelince,

Tr ve hindistanin kendi pazari haricinde

Pirelli sport demon ile satiliyor.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Eskişehir de 3 gündür yağmur vardı motora binemedim. Bu gün biraz güneşi görünce hafif bir tur attım şehir dışına doğru tâbi. Birinci ikinci vitesi çabuk geçiyorsunuz 3. Vites şehir içinde ideal sürüş için yeterli 5-6 bin devir 50-60 km hiz. 4.vites 5 bin devrin altını sevmiyor, fabrikasyon 7 bin devire ayarlı vites değiştirme ışığı var bir kaç kez yandığını gördüm. Rodajda kaç bin çeviri geçmemek gerektiğini kitapçığı okudum fakat yazmıyor. Bu konuda tavsiyenize ihtiyacım var. Gelelim titreşime evet depoda biraz titreşim hissettim iç baldırlarda fakat geçici yani bir devir aralığında yapiyor, elde ve ayakta birşey hissetmedim tabi çok zorlamadım. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Stok lastiklerin kuruda iyi islakta temkinli olmak gerektiği okumuştum aynen öyle hissettirdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:15 ----------

ABS frenleri yazmadım. Önümde aniden duran arabayla kontak kurmamak için asildim frenlere iyiki ABS li almışım dedim. Hem ön hem arka ABS yeni başlayanlar için bazı hataları affedici olabiliyor. Frenlerden çok memnun kaldigimi belirtmek istiyorum. Tekerinize taş değmesin sağlıcakla kalın.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------
    bir kaç resim atın da ortam şenlensin hocam
    yigozya bunu beğendi.

Resim atmayı hatta videolar yüklemeyi istiyorum da nasıl yapacağımı çözemedim hala.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Resim atmayı hatta videolar yüklemeyi istiyorum da nasıl yapacağımı çözemedim hala.
    hızlıresim'e at.

fool rookie ve potasyum bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
23. sayfa BirinciBirinci ... 13212223242533 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)