Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 891011 SonuncuSonuncu

BMW R 1150 GS kullanıcıları/Bilgi paylaşım sayfası

Motovento
    REKLAM ALANI
    camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    merhaba,
    hoşgeldin
    o özellik k serisinde var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CROSS_MROSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 HONDA CRF 250 L
    bu motorda sıkıntımı var acep? gecmıını bılen varsa paylasabılırmı? 6 ayda 2 ke el degıstırmıs.. Bende bu model motorla ılgılenıyorum yenı yenı.. Temız ve uygun fıyatlı bulması zor bir model..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-fiyat-dustu-r1150-gs-189895007/detay

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    Merhaba arkadaşlar,

Araniza yeni katildim ufak bir sorum olacakti motorsikletin jantlarinda beyaz lekeler olusmus sildigimde gidiyor kuruyunca geri geliyor.

Bu lekeleri nasil temizlerim pasta ile surtunce bir nebze cikti ama cok ugrastiriyor lekeleri cikartaca bir ilac ariyorum?

Yardimci olursaniz sevinirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ayaramis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanında bmw 1150 gs çok araştırdım, 2003 öncesi motorlarda prizdirek mili aşınması görülüyor ve çaresi için ,şanzıman sökülüp priz mili değişyor ve bu işlem gerçekten pahallı ,2003 ve sonrasında bu sorun giderildi, krank sensörü arızası 2003 öncesinde çok fazla gözüken bir arıza ,tamiri 500 tl tutar ,60 bini geçmiş bir motor alacaksanız ,debriyaj balatası masrafı çıkacağını unutmayın en az 1500 tl ,lastikler eskiyse 1000 tl lastik bütçesi ayırın.100 bin civarı bir motor ise defransiyel bilyaları değişmek ister ,
    Ben bunların hesabını yaptım ,düşük km li bmw 1200 rt aldım, 2 yıldır ,sorunsuz bir şekilde biniyorum.size tavsiyem bmw 1150 gs alacaksanız, 2003-2004 model ,çift bujili,servo abs li ,bula bilirseniz düşük km li olanını alın,motorun seceresini bilirseniz çok daha iyi olur.bu arada servo abs gerçekten muhteşem bir olay ama değiştirilmemiş hidrolik yağı servo abs yi kitliyor,bu yüzden motoru alırken abs nin çalıştığından emin olun ve alır almaz hidrolik yağını vakit kaybetmeden değişin.
    Krank sensörü arızası illa parça değiştirmeyi gerektirmez,çoğunda sensörlere giden kablonun yanması ile oluşur,kablonun değiştirilmesi ile sorun giderilir,sensörler ise internette tek tek bile satılıyor.

uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS
    kıymetini bilecek olana satılıktır.ilan da değil 3. motor olduğundan www.bmwmotosikletservisi.com 0 531 781 03 69

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    İzmirde her hafta araziye çıkıyoruz gsli arkadaşları bekleriz rotalar kolay

iptaluyelik02 ve speedy2 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı X-Fi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Araniza yeni katildim ufak bir sorum olacakti motorsikletin jantlarinda beyaz lekeler olusmus sildigimde gidiyor kuruyunca geri geliyor.

Bu lekeleri nasil temizlerim pasta ile surtunce bir nebze cikti ama cok ugrastiriyor lekeleri cikartaca bir ilac ariyorum?

Yardimci olursaniz sevinirim.
    lekeleri hemen çıkaran tüm ilaçlardan uzak durmakta fayda var,çünkü aşındırıcı olabiliyor.
    ben de aynı sorunu yaşadım bir kez,Benzinlikte makinalardan 1 Tl.lik köpüklerden sıkmıştım ,o köpüklerin icindeki asidik ağır kimyasallar beyaz leke yapıyor.Sonra işin aslını bir yıkamacı bana söyledi,"abi 20 lt si 20 Liraya da köpük var,20 Lt.si 250,00 Tl.ya da,ucuz olanı ağır bir asit içeriyor,boyayı matlaştırıyor ,benzinlikler ucuz olanı kullanıyor,boyaya çok zararı var" dedi.
    Ben uzun süredir bulaşık deterjanı ile yıkıyorum,ağır yağlı bir kir olursa Bingo krem(beyaz) gibi mutfak deterjanları iyi sonuç veriyor.Senin de sorununu çözebilir,bastırmadan ovarsan temizler.

uzaaklardann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverley 250 s + Honda Rebel Bobber + BMW R1200R
    Selam millet!
    Tüm BMW yedek parçaları için aşağıdaki linke tıklayın.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ri-buyrun.html
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Ölmek üzere olan bir başlığı diriltmek ve deneyimli kullanıcılardan da fikir almak adına bir bilene danışmak istiyorum. R 1150 GS her zaman çok hoşuma giden bir motordu. Gerek cüssesi, gerekse görüntüsüyle bir gün alıp salonun ortasına koymak lazım dedirten cinsten Lütfen kızmayın bana zira bir gün sahibi olursam salona koymayıp uzun seyahatler yapmayı planlıyorum

Şimdi gelelim benim maruzatıma. 2013 yılında (2012 model) 0 km olarak Borusan'dan F800R aldım. Aklımda 800GS almak vardı ancak gerek showroomda gerekse de test sürüşü yaptıktan sonra R modeline adeta aşık oldum. Çoğunlukla da şehir içinde kullanacak olmam bu kararda etkili oldu. Ancak zaman içinde planlar değişti ve uzun seyahatler yapmaya başladım. E bir de kendime ufak bir Vespa edindim ve BMW'yi şehir içinde de kullanmaz oldum. Lafı çok uzatmaycağım, hem uzun yola gidecek hem de boyuma uygun olacak bir GS almak istiyorum. (Boyum 1.90 kilom 90) Şuanki motorum maalesef uzun yolda beni biraz fazla yoruyor ve boyumun da bu motor için uzun olduğunu düşünüyorum.

R1200 GS'lerin 2015 sonrası kasalarını beğeniyorum ancak almak için satacak bir yazlık evim olmadığı için ve önceki 1200GS'leri de görünüş itibariyle beğenmediğim için 1150GS alma gibi bir düşüncem var. Çok fazla teknikten anlamayan ve motoru her zaman yetkili servise götüren biri olarak bu durumda bu motoru önerir misiniz? Sizce 2012 model F800R satıp, 2000-2002 model bir GS almak mantıklı olur mu?

Tertemiz motor yaklaşık 2 aydır ilanda ama pek ilgilenen yok, fiyatını da düşürmeme rağmen bir türlü satamadım. Sattığım gibi ciddi anlamda bir GS arayışına girmeyi planlıyorum. Siz değerli kullanıcıların yorumları da bu noktada benim için çok önemli. Biraz uzun tuttum sanırım, şimdiden çok teşekkürler

F650GS'den R1150GS'ye geçtim, ustanın yüzünü unuttum. O kadar.

Gerçi bu çok uzun zaman önce idi ama olsun, sormuşsun, söyleyelim.

bladebj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1 '08 ve 954RR '03
    r1150GS'mi satıyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-iki-gunluk-fiyat-temiz-bakimlari-yeni-yapilmis-uygun-omurluk-gs-327876689/detay/

- Debriyaj Baskı Balata yeni değişmiş
    - 80.000KM'de
    - Kazasız, temiz kullanılmış
    - Şaftında boşluk olmayan
    - Amortisörleri sağlam
    uygun gs. Unutmayın baskı balata en çok değişen paraçalarındandır değişeli 100km olmamıştır.

Kredi borcum için aciliyeti vardır. Saygılar

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Arkadaşlar güzelim motorumu satıyorum. İlgilenen olursa link üzerinden ilanı takip edebilirler. İlanı fiyatı üzerinden pazarlık düşünüyorum. Daha küçük hacimli bir motor alıcağım için satılıktır.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-fiyati-dustu-bmw-r-1150-gs-2000-model-343363255/detay/

Motosikleti
    BMW R1150GSA
    Herkese merhaba,
    2004 model R1150GSA ile aranıza yeni katıldım. Denizli'de yaşıyorum.
    Seçimim konusunda desteği ve sabrı için Savaş Kayan beye ayrıca teşekkür ederim.
    Güvenli ve keyifli sürüşler hepimize.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

Taze üye olarak fikrinizi almak istediğim bir konu var.
    Önümüzdeki sezon lastiklerin değişimi gerekecek. Aklımda 80/20 yada 70/30 asfalt ağırlıklı bir lastik almak var. (Bu ağırlıkta bir makine ile kısa vadede araziye girme niyetim pek yok. Daha çok eşimle yada solo asfalt ağırlıklı geziler için kullanacağım.)
    Şu an üzerindeki lastikler, Metzeller Tourance Next
    Sizlerin önerisi olur mu?
    Teşekkürler şimdiden.

Motosikleti
    BMW 1150 GS
    Herkese merhaba aranıza 2002 model 1150 gs ile yeni katılıyorum. fethiyede yaşıyorum. buralara geldiğinizde tanışmak isterim.iş yerim muğla antalya yol üzerinde.

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...34523197/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:00 ----------

Alıntı speedy2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun bir arayış dönemi sırasında,sabırla,şevkatle ve taaaaa buralardan duyduğum la havle sedaları ile bana dayanma inceliğini gösteren başta Savaş Kayan ustaya ve kendi dev,kalbi helva Necaticik35 İlhamiye,sayamadığım tüm dostlar
    Gönlümün Kara Kartalını bugün itibari ile demirbaş'a eklemiş bulunuyorum
    http://s9.postimage.org/9atat1ku7/003.jpg
    http://s9.postimage.org/q2a0y1vpb/002.jpg
    Motorunu bu temizlikte bugünlere getiren,Cüneyt kardeşimle bir kare
    Deneyimleri paylaşmak üzere,ben kaçar
    merhaba
    hem sahibinden com'da rastladığım ilan için bu mesajı atabilmek adına
    hem de BMW R1150 GS hakkında bilgi alabilmek adına siteye yeni üye oldum
    site kurallarına göre sanıyorum öncelikle kendimi tanıtmam gerekiyor
    Ben İzmit'te ikamet ediyorum mesleğim sigorta hasar uzmanıyım yaşım 39 evliyim kısmetse eylül ayında 1 kızım olacak
    şu an ilk motosikletim pulsar 200 ns 2 yıldır kullanıyorum 15.000 km dir kendisiyle beraberiz bir kaç yıl daha kullandıktan sonra bende araştırdığım kadarı ile elektronik donanımının fazla olmaması sebebiyle bmw r1150 GS almayı düşünüyorum
    bu mesajdaki ilanı sahibinden com'da görünce paylaşmak istedim
    çantalar biraz fazla yıpranmış
    resim yükleyemediğim için ilan linkini gönderdim ama resimler mevcut

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2003 ve üzeri çift buji +servo fren farkı var,
    servofren arızaları can sıkıcı olduğundan,çift buji farkının da farkını farkedemediğimizden dünyadaki bir çok ADV ciler 2002 yi tercih ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

ikisi de iyi motorlar,bu biraz şuna benziyor.

hani erkeklerden biri fit ve çıtkırıldım suni bir sarışın tercih eder,
    bir diğeri balık etli her işe gelen kumral,elinden her iş gelen hatunu tercih eder işte tam da onun gibi.biri moda olandır,ilkine üç gün itibar edersin,diğeriyle ömür gecirirsin
    biri modadır gelir gecer,diğeri klasik olandır ;)
    buradaki bmw cilerin sana" Tenere daha iyi motor" demesini elbette beklememelisin.sonuçta yoğurdumuz kara değil.
    ha 1150ADV her "motorcuyum" diyenin kullanabileceği motor değil,yetenek ve bilgi ister,karşılığını da çok çok verir.1200 gs den vazgecip 1150 Adv ye binenlerin sayısının dikkat çekici olduğunu da hatırlatmakta fayda var.
    senin ABS problemi dediğin şey,çoğu motorda akünün zayıflaması sonucunda ABS ışığının yanması ,yani ABS nin "ben yeterli enerji alamadım" uyarısıdır,yoksa ABS nin bozulması değildir.1150 nin ABS si kolay kolay bozulmaz,ben en yakın servisten 120 km uzakta oldugum ve servise gitmek istemediğim icin GS-911 cihazı ile akü kaynaklı ABS hatasını siliyorum,başkaları iki üç kablo ile aynı hatayı resetleyebiliyor.BMW de bu anlamda çözüm icin binlerce kaynak var,onlarca yedekparca tedarik imkanı sunan site var.
    örnek çok güzel olmuş
    bende ilerleyen zamanlarda bir tane nasip olursa R1150 GS almak istiyorum fakat kendimi şu an için tecrübe olarak bu emsal bir motosiklet için hazır görmüyorum
    benim R1150 GS aşkım markanın Moğolistan bozkırlarında çekilmiş bir reklam broşürü ile başlamıştı odur budur başka motosiklet düşünemiyorum fakat o zamanlar maddi olarak imkanım yoktu ayrıca motosiklet ehliyetim bile yoktu zamanla ehliyet işini çözdüm şu an 2 yıldır Bajaj pulsar 200 NS kullanıyorum 15.000 KM yol yaptım ve nasipse 2 yıl daha bu motorla devam edeceğim sonrasında hayat planını değiştirmezse bir BMW sahibi olmak istiyorum
    ben açıkçası 1 kez motosiklet alıp uzun yıllar binme taraftarıyım zamanla ailenin bir parçası olacak klasikleşecek R1150 GS benim bu beklentime de uygun
    eski BMW motosikletleri görünce zaten hep kendimden geçiyorum bende bir BMW hastalığı var sanıyorum
    bakım maliyetleri beni açıkçası ürkütüyordu fakat geçenlerde bir video izledim 600 TL bakım maliyeti tutmuş yapılan işlemleri kalem kalemde yazmışlar başka sitelerden yaptığım araştırmalara göre ise 900 TL ile 1000 TL civarı bakım maliyeti çıkaranlarda var tabi bu bakım 10.000 KM de bir yapılıyor sanıyorum
    benim 200 CC lik bajaj pulsara baktığımda 10.000 KM de 3 defa servise girdim ara bakımlar hariç onlarıda koyarsanız 6 defayı bulmuştur ana bakımlarda yağ ve filitre ara bakımlarda sadece yağ değişiyor ve ana bakım ve ara bakım maliyetini ortalamaya vursak bakım başına 300 TL ödüyorum yani 900 TL gibi bir parayı parça parçada olsa pulsar 200'e veriyorum tabi parça parça olduğundan dikkat çekmiyor bu açıdan baktığımızda aslında 1150 gs nin bakım maliyeti normal geliyor bana
    fakat parça maliyeti açısından bakarsak BMW nin parça maliyetleri beni ürkütüyor
    orta gelirli bir aile babası olarak parça lazım olduğunda eller havaya dermiyim bilemiyorum
    yağ değişimi filan kendim yaparım el yatkınlığım varda dediğim gibi parça maliyeti beni korkutuyor
    fiyatına gelince haziran 2018 itibari ile sahibinden com daki ilanlardan gördüğüm kadarı ile 30.000 TL ye güzel temiz bir 1150 GS bulunabilir gibi geliyor bana bajaj dominarın fiyatının 25.000 TL lere yaklaştığını baz alırsak esasen fiyatta alınabilecek rakamlarda
    yani böyle deli sorular deli kıyaslamalar beynimi kurt gibi kemirmekte
    esasen istediğim şu bir 1150 gs alıp yıllar yıllar boyunca kullanmak istiyorum hani böyle motosikleti ile yaşlanmış dedeler vardır ya öyle bişey işte hayalim bakalım zaman ne gösterecek inşallah bende zamanla aranıza katılırım
    niyet ciddiye binince buradaki abilerimden çok destek isteyeceğim şimdiden söylemesi
    hepinize sevgiler saygılar

winged skull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650, Burgman 650, R1200 GS, R1150 GS, R1200 ADV
    Merhabalar,

Grup sönmüş, ateş benden olsun.

Öven çok oldu, 1150 GS garajda yerini aldı.
    Winged Skull

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Grup hiç sönmez..tıpkı 1150 gibi🤓 burası bir kaynak..okumayı bilene..
    iptaluyelik02 ve necatik35 bunu beğendiler.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    En son bu başlığa Mayıs 2016’da yazmışım Kendimi bildim bileli r1150gs hayranıyım. Hayatımın çeşitli dönemlerinde yeltendim ama bir şekilde alamadım. En son yazdığım tarihten bir süre sonra da f800r’ımı satıp Triumph Explorer XC almıştım. Motordan çok memnundum ancak iş güç sebebiyle hiç binemiyordum ve 2000km bile yapmadan sattım:/ şimdi bu günlerde yine şeytan dürttü ve r1150gs arayışına giriştim. Hissediyorum bu sefer bir tanesi benim olacak;) Öncelikle herkesin bayramını kutlarım. Elinde, komşusunda, dostunda referanslı bir gs’i olan varsa benimle iletişime geçerse memnun olurum. Tekeriniz düz bassın..

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Arkadaşlar selamlar.

2013'ten beri benimle olan 2006 model BMW F650'mi satıp yerine R1150 GS alma gazına geldim.
    Aslında 2006 - 2008 arası 1200 GS almak isterdim ama fiyatlar uçtu gitti, 1150 de gözüme güzel gözükmeye başladı.
    F650'den sonra almaya değer mi, çok eski modeller midir, son kullanıcısı mı olurum, fikirleriniz nedir?

Sahibindendeki bir ilan hoşuma gitti, belki ilandaki motosikletin sahibi de buralardadır:
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...1155745/detay/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı taşkın pekca adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:00 ----------

merhaba
    hem sahibinden com'da rastladığım ilan için bu mesajı atabilmek adına
    hem de BMW R1150 GS hakkında bilgi alabilmek adına siteye yeni üye oldum
    site kurallarına göre sanıyorum öncelikle kendimi tanıtmam gerekiyor
    Ben İzmit'te ikamet ediyorum mesleğim sigorta hasar uzmanıyım yaşım 39 evliyim kısmetse eylül ayında 1 kızım olacak
    şu an ilk motosikletim pulsar 200 ns 2 yıldır kullanıyorum 15.000 km dir kendisiyle beraberiz bir kaç yıl daha kullandıktan sonra bende araştırdığım kadarı ile elektronik donanımının fazla olmaması sebebiyle bmw r1150 GS almayı düşünüyorum
    bu mesajdaki ilanı sahibinden com'da görünce paylaşmak istedim
    çantalar biraz fazla yıpranmış
    resim yükleyemediğim için ilan linkini gönderdim ama resimler mevcut

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

örnek çok güzel olmuş
    bende ilerleyen zamanlarda bir tane nasip olursa R1150 GS almak istiyorum fakat kendimi şu an için tecrübe olarak bu emsal bir motosiklet için hazır görmüyorum
    benim R1150 GS aşkım markanın Moğolistan bozkırlarında çekilmiş bir reklam broşürü ile başlamıştı odur budur başka motosiklet düşünemiyorum fakat o zamanlar maddi olarak imkanım yoktu ayrıca motosiklet ehliyetim bile yoktu zamanla ehliyet işini çözdüm şu an 2 yıldır Bajaj pulsar 200 NS kullanıyorum 15.000 KM yol yaptım ve nasipse 2 yıl daha bu motorla devam edeceğim sonrasında hayat planını değiştirmezse bir BMW sahibi olmak istiyorum
    ben açıkçası 1 kez motosiklet alıp uzun yıllar binme taraftarıyım zamanla ailenin bir parçası olacak klasikleşecek R1150 GS benim bu beklentime de uygun
    eski BMW motosikletleri görünce zaten hep kendimden geçiyorum bende bir BMW hastalığı var sanıyorum
    bakım maliyetleri beni açıkçası ürkütüyordu fakat geçenlerde bir video izledim 600 TL bakım maliyeti tutmuş yapılan işlemleri kalem kalemde yazmışlar başka sitelerden yaptığım araştırmalara göre ise 900 TL ile 1000 TL civarı bakım maliyeti çıkaranlarda var tabi bu bakım 10.000 KM de bir yapılıyor sanıyorum
    benim 200 CC lik bajaj pulsara baktığımda 10.000 KM de 3 defa servise girdim ara bakımlar hariç onlarıda koyarsanız 6 defayı bulmuştur ana bakımlarda yağ ve filitre ara bakımlarda sadece yağ değişiyor ve ana bakım ve ara bakım maliyetini ortalamaya vursak bakım başına 300 TL ödüyorum yani 900 TL gibi bir parayı parça parçada olsa pulsar 200'e veriyorum tabi parça parça olduğundan dikkat çekmiyor bu açıdan baktığımızda aslında 1150 gs nin bakım maliyeti normal geliyor bana
    fakat parça maliyeti açısından bakarsak BMW nin parça maliyetleri beni ürkütüyor
    orta gelirli bir aile babası olarak parça lazım olduğunda eller havaya dermiyim bilemiyorum
    yağ değişimi filan kendim yaparım el yatkınlığım varda dediğim gibi parça maliyeti beni korkutuyor
    fiyatına gelince haziran 2018 itibari ile sahibinden com daki ilanlardan gördüğüm kadarı ile 30.000 TL ye güzel temiz bir 1150 GS bulunabilir gibi geliyor bana bajaj dominarın fiyatının 25.000 TL lere yaklaştığını baz alırsak esasen fiyatta alınabilecek rakamlarda
    yani böyle deli sorular deli kıyaslamalar beynimi kurt gibi kemirmekte
    esasen istediğim şu bir 1150 gs alıp yıllar yıllar boyunca kullanmak istiyorum hani böyle motosikleti ile yaşlanmış dedeler vardır ya öyle bişey işte hayalim bakalım zaman ne gösterecek inşallah bende zamanla aranıza katılırım
    niyet ciddiye binince buradaki abilerimden çok destek isteyeceğim şimdiden söylemesi
    hepinize sevgiler saygılar
    bekliyoruz ,hayallerinin gerçekleşmesi dileğiyle.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 891011 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)