Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

RKS Titanium 220 (yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI

Hala saçma saçma yorum yapanları görüyorum 3 ay oldu alalı iyi ki de almışım cidden ne boş insanlar varmış diyorum sürdükçe.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam motor bu kadar mı kötü de sürekli savunma yaparak içini rahatlatmaya çalışıyorsun.

Anladık sen beğendin, x beğendi ama y beğenmedi.

Zorlamayın. Ben bile motordan anlamadıgım halde malzeme kalitesini farkettim.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Alıntı dorukhanemra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala saçma saçma yorum yapanları görüyorum 3 ay oldu alalı iyi ki de almışım cidden ne boş insanlar varmış diyorum sürdükçe.
    Kaç km yol yaptın toplamda ve en uzun çıktığın yol ne kadardır. Böyle bilgiler paylaşırsan fotoğraflar ile beraber bir kaç sesi kesebilirsin.

Evet alan arkadaşlar resim,video ve tecrübelerini paylaşsınlar belki almak isteyip tereddüt edenler varsa yardımcı olur , benim şahsi görüşüm motor ve yürüyeninde bir sıkıntı çıkmaz ama dış malzeme kalitesi cidden kötü gerçi bu paraya daha iyisi de beklenemezdi, azcık performanslı olsun tipi güzel olsun malzeme kalitesi çok mühim değil diyen adam bu motoru alabilir en azından bir görüp baksın

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet alan arkadaşlar resim,video ve tecrübelerini paylaşsınlar belki almak isteyip tereddüt edenler varsa yardımcı olur , benim şahsi görüşüm motor ve yürüyeninde bir sıkıntı çıkmaz ama dış malzeme kalitesi cidden kötü gerçi bu paraya daha iyisi de beklenemezdi, azcık performanslı olsun tipi güzel olsun malzeme kalitesi çok mühim değil diyen adam bu motoru alabilir en azından bir görüp baksın
    Malzeme kalitesi olarak inceledim titanic ile aynı klasmanda titanic'ide uzun yıllardır kullananlar var o yüzden sıkıntı çıkmaz.

Öncelikle Herkese Merhaba.
    Motosiklete Merakım Yaklaşık 3 Ay Önce başladı. Tesadüfen Youtube de bir video İzlemem ile içimde bir kıpırtı oluştu
    Ve Son 3 Aydır Hemen hemen her gün motosiklet ile alakalı videolar izliyor, makaleler okuyorum..
    Daha önce hiç tecrübem olmadı..üstüne dahi oturmuşluğum yoktur..35 yaşındayım ve otomobil tutkunuyum.
    Lakin nedense bu aralar hiç otomobillerle ilgilenmiyorum..Galiba motosiklet beni cezbetti.
    Bugun bir çılgınlık yapıp, kendime bir rks titanium 220 aldım..Ve sorun şu ki, ben motor sürmesini bilmiyorum
    Hani Derler ya, bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete..
    Sonumuz Hayır olur inşallah

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fikir edinmek için iyi bir bilgi.

Alıntı Motora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, 2 ay önce almış olğum rks titanium 220 den Bi türlü randıman alamıyorum. Motor zaten başlı başına sorunlu geldi bana. Motoru sıfır aldım nakit 7800 TL verdim. Motorda ki sıkıntıları ve giderilen arızaları ve hala devam etmekte olan sorunları yazacağım biraz uzun olacak kusura bakmayın.
    1-) motorun egzoz koruması ve artçının tutacamaçları çizik ve boyası kalkıktı, artçının ayak bastığı yerdeki ayaklık orjinalin farklı başka Marka takılmış.
    2-)motorun arka teker yamuktu
    3-)sürekli stop ediyor, ısıtma ciklesi çalışmıyor, cikle çekik olsada durum değişmiyor, motoru çalıştırınca elle sabit Bi şekilde 3 dk gaz vermeden motor yerinden dahi hareket olmuyor, yolda giderken stop ediyor, ışıklarda dururken stop ediyor.
    4-) motoru 1.ci vitese takınca debriyaj basılı olduğu halde direk hareket edip stop ediyor.
    5-) 8000 bin devire gelince motor tetiklemeye başlıyor (kesici değil) gaz kesiliyor boğuluyor ve 3 saniye sonra hiç bişi olmamış gibi devam ediyor. (2-3-4-5 viteslerde denendi durum aynı)
    Bu yazmış olduğum sorunlar ilk 50 km de fark edildi, acemiyim ve ilk motorum, sıkıntı olmasın diye sıfır motor alayım dedim sıkıntının alasını yaşıyorum. Normalde rks titanic 150s alacaktım, bayi bu daha güzel bunu al dedi. Şimdi madem böyle sorun var neden aldın derseniz, hem acemiyim ve bu parçaları değiştiririz demişlerdi. Tabi hepsi yalanmış.
    Adamlar çizik ve boyası kalkmış parçaları söküp boyatıp takacağız dediler, ana servis ile irtibata geçtim elimizde yok boyanacak falan dediler şikayet edeceğim deyince parçalar sıfır ile değişti. 1 ay uğraştım ama.
    500 bakımında debriyaj balataları sipariş edildi ve değişti.
    1 hafta sonra karbiratör değişti.
    Motor şuanda 700 km de.
    Şimdi vitesi 1 e takınca hareket edip stop etme olayı bitti.
    Karbiratör üstünden sökülünden bayağı Bi küçük gönderilmiş servis parçayı taktı Bi sorun olmaz dediler. Motorun 8000 bin devire gelince tekleme si azaldı.

Şuanda motorun ciklesi gene Bi işe yaramıyor motor sürekli stop ediyor.
    Motor ısındıkça siboplardan çok ses geliyor,
    Motor gaz kesince torpil patlatmış gibi kendi kendine egzoz patlatıyor. Servis 7000 km olsun ozaman bakacağız sibop ayarlarına dedi gönderdi.
    Motoru her çalıştırışta başında bekleyip elle gaz vermem gerekiyor 3 dk falan çalıştırınca biraz toparlıyorum gibi fakat gene stop ediyor, giderken ve ışıklarda beklerken bile durum devam ediyor. Rolante falan artırdılar gene aynı. Ne tavsiye edersiniz?
    Adamlar sibop ayarını yapmamakta ısrarcı illa 7000 km de bakıcaz deyip başlarından savıyorlar.
    Teşekkürler.

Öncelikle Çok Geçmiş olsun. Büyük bir talihsizlik yaşamışsınız.
    Aynı Motoru bende Aladım.Bahsettiğiniz Hiç bir Problemi Yaşamadım.Ama ilerleyen zamanda ne olur bilemem.
    Bu Sorunları servise anlattığınızda Size nasıl bir cevap veriyor ?

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Selamlar dün şirinevlere giderken bahcelievler devlet hastanesi isiklarinda yanima bu model yaklasdi isiklar yanana kadar sohbet etme sansimiz oldu bana arka canta demiri bulamiyom yardim isdedi bende sirinevlerde bulabilecegini soledim isiklar yanmisdi sohbet bitti GELELİM KONUYA
    arkadaslar bu motoru inceledim butun yorumlari okudum malum siteye bakdim fiyat konusuna 1 aylik motorunu satan var hosuma gitmisdi 220 cc olmasi ve fiyatinin az olmasi kulllanan arkadaslar yorumlarini ve kullanmayanlarinda fikirleri merak ediyorum .

Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar dün şirinevlere giderken bahcelievler devlet hastanesi isiklarinda yanima bu model yaklasdi isiklar yanana kadar sohbet etme sansimiz oldu bana arka canta demiri bulamiyom yardim isdedi bende sirinevlerde bulabilecegini soledim isiklar yanmisdi sohbet bitti GELELİM KONUYA
    arkadaslar bu motoru inceledim butun yorumlari okudum malum siteye bakdim fiyat konusuna 1 aylik motorunu satan var hosuma gitmisdi 220 cc olmasi ve fiyatinin az olmasi kulllanan arkadaslar yorumlarini ve kullanmayanlarinda fikirleri merak ediyorum .
    Ben de bu modelle ilgileniyorum kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Ayrıca motosiklet 200 cc bilginiz olsun.
    Bir de motosikletle veya servisle sıkıntı yaşayan arkadaşlar hangi bayiden aldıklarını yazarlarsa almayı düşünenler için faydalı olur.

Hero hunk ile arasında kaldım titanium kullanıcıları önerir misiniz? Plastik kalitesi kötü diye duydum nedir?

Ben kendi fikrimi söyleyeyim , fiyatına aldanıpta alınacak bir motor değil, ben bu motoru alırken 2.el ile uğraşmayayım satan adam bi sıkıntısı vardır elbet o yüzden satıyordur olmuşken sıfır olsun sıkıntısız bi kaç sene binerim diye gittim şu motoru aldım , sıkıntının alasını yaşadım, aman diyim bulaşmayın , ne servis nede fabrika sattığı malın arkasında durmuyor oyalayıp duruyorlar, güvenilir bi ürün değil zaten sitede yazan ve katalogta gösterilen lastiklerden farklı boyutlarda geliyor , ne kadar güvenilir gerisini siz düşünün , öyle 200 cc 6 vites yazdığınada aldanmayın sakın 100cc cg ler 125 driftler sizi yolda toz yutturur , 100 ü geçtinmi motor kafayı yiyor, pazartesi günü tüketici hakları mahkemesine gidip dava açacağım motorun para iadesi talep edeceğim. şuanda motor 4000 km de pişmanım bir an önce geri verip bir daha bulaşmam , motoru satmaya bile tenezzül etmiyorum alan adam arkamdan sövmesin diye. Ha illa alıcam belamı bulmak istiyorum diyorsanız buyrun alın.

Ben kendi fikrimi söyleyeyim , fiyatına aldanıpta alınacak bir motor değil, ben bu motoru alırken 2.el ile uğraşmayayım satan adam bi sıkıntısı vardır elbet o yüzden satıyordur olmuşken sıfır olsun sıkıntısız bi kaç sene binerim diye gittim şu motoru aldım , sıkıntının alasını yaşadım, aman diyim bulaşmayın , ne servis nede fabrika sattığı malın arkasında durmuyor oyalayıp duruyorlar, güvenilir bi ürün değil zaten sitede yazan ve katalogta gösterilen lastiklerden farklı boyutlarda geliyor , ne kadar güvenilir gerisini siz düşünün , öyle 200 cc 6 vites yazdığınada aldanmayın sakın 100cc cg ler 125 driftler sizi yolda toz yutturur , 100 ü geçtinmi motor kafayı yiyor, pazartesi günü tüketici hakları mahkemesine gidip dava açacağım motorun para iadesi talep edeceğim. şuanda motor 4000 km de pişmanım bir an önce geri verip bir daha bulaşmam , motoru satmaya bile tenezzül etmiyorum alan adam arkamdan sövmesin diye. Ha illa alıcam belamı bulmak istiyorum diyorsanız buyrun alın.
    Geçmiş olsun. Bu motoru bayide incelemiştim. Hiç gözüm tutmadığını yazmıştım.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ah be kardesim,

2.el bile olsa rtr180 alsaydin,

Sen eskirdin motor eskimezdi..

Hintliler(özellikle,tvs ve mahindra) metal/mekanik ve döküm blok teknolojisinde cidden proflar.

Makina çok sağlam..

46.000km yaptm ve sattim.

Sattigim çocuk surekli arar hal hatir sorar,52bin km olmus ben max150km/h yapmistim,arkadas 155km/h yi gormuş hatta videoda çekmiş atarsa eklerim konu başliğina.

Neyse gereksiz uzattim mevzuyu..

Tekrar gecmiş olsun..hakkini birakma..

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Ben Tvs Apache RTR 150 Hyper Edge 2012 model kullanıyorum, 75 bin kilometrede... kuryeden çıkma bir motor olarak aldım ben bunu ve 40.800 km de idi aldığımda.

bir motor ilk çalıştırmada neden zor çalışır? debriyaj sıkılı iken neden gitmeye çalışır? boyası çizilmiş boyası kalkmış mevzusu motoru yermek için mantıksız şeyler bence. boya badana işinden bahsetmeyeceğim zaten anlamam.

bir motorun sağlıklı çalışması için temel sebepler;

1- tolerans değerlerindeki subap boşluğu,
    2- yeterince güçlü bir ateşleme
    3- sağlıklı bir hava yakıt karışımının silindir içerisine aktarılması.

....... bu kadar, bunlar normal olduğu sürece jikle olmaması sorun teşkil etmez. 1.200 deviri 1.500 yaparsın olur biter. zaten karbüratörlü bir motor, aşağıda vidayı biraz çevireceksin o kadar.

benim motorumun jiklesi kırılmış, jiklesiz kullanıyorum 35 bin km oldu, yaz kış demeden bir iki marşta çalışır stop etmesin diye 5 saniye 10 saniye gaz veririm ki bunu bazen yapıyor bazen yapmıyor kışın...

debriyaj konusu ise yani debriyajı sıktığın halde gidiyorsa tel gerginliği iyi ayarlanmamış, civatayı-somunu gevşelt, teli biraz daha sıkılaştır ve somunu-civatayı sık tamamdır...

................

bence bir motorda önemli olan şanzuman sağlamlığı çünkü değişimi en uğraştıran şey o. diğer masraflar kolaydır, alıp kendin yapabilirsin bu gibi karbüratörlü motorlarda.... şanzumanı da kendin yapabilirsin ama daha fazla uğraştırır...

[fatih.met ,bence bir motorda önemli olan şanzuman sağlamlığı çünkü değişimi en uğraştıran şey o. diğer masraflar kolaydır, alıp kendin yapabilirsin bu gibi karbüratörlü motorlarda.... şanzumanı da kendin yapabilirsin ama daha fazla uğraştırır...] demişsinde. Ben zaten uğraşmamak için gidip sıfır motor aldım.
    1-)[BAYİ], Motorun parasını peşin alıp, siz evrakları hazırlayana kadar biz motoru hazırlarız deyip motorun yanından gönderip , işlemleri halledip motoru teslim almaya gittiğimizde, parçaları çizik,aksesurları değiştirilmiş , boyası atmış motoru hayırlı olsun diye veriyorsa BAYİSİ ÜÇKAĞITCI VE BEŞ PARA ETMEZ.
    2-)[MOTOR] ,Lastik,Titreşim ,parça kalitesi, konforundan ve ufak tefek sorunlarından mahsetmiyorum bile ,Daha 100 km de, debriyajı ve karbiratörü sorun çıkarıp değişmesi gerekiyorsa ,Bu motor Uzun vadede İŞE YARAMAZ.
    3-)[SERVİS], Motorun montajını yanlış yapıyorsa ve Motorun değişmesi gereken mekanik parçalarını sıfır orjinal parça yerine, insanın gözünün içine baka baka fabirakadan bu geldi deyip, başka motordan sökülen 2.el parçayı sıfır diye takıyorsa ve bakımlarında sadece yağı değiştirip işlem tamam diyorsa , en sonunda bu motoru elinden çıkar biz bıktık bu motordan randıman alamazsın deyip başından savıyorsa, SERVİSİ BEŞ PARA ETMEZ.
    4-)[SERVİS AĞI] Motoru Aldığım servis dışında 2 Adet Kuba servisi ile görüştüm, 1 tanesi motoru görür görmez biz bu motora bakmıyoruz aldığın yerin servisine gönder diyorsa , 2.ci Kuba servisini Telefonla arayıp randevu alıyorum motorun adını duyunca biz bakamayız doluyuz deyip telefonu kapatıyorsa, SERVİS AĞI BEŞ PARA ETMEZ.
    5-)[GAZİANTEP ANA BAYİ ,FABRİKA], Motoru aldığım günden beri sürekli sosyal medyadan yazdım , e-posta attım ve telefonla görüştüm, bayileri denetleyen 1 kişi gönderip parası peşin alınan motorun ne halde verdiklerini incelemelerini istedim , sıfır diye takılan 2.el parçaların resimlerini gönderdim, mağduriyetimi anlattım ama her defasında mağduriyetinizin farkındayız gereken yapılacak diye cevap verip gerekeni yapmıyorsa. GAZİANTEP YETKLİLİ FABRİKA , MÜŞTERİ HİZMETLERİ BEŞ PARA ETMEZ.
    Daha yazılacak çok şey varda uzatmayayım.

Ben zaten uğraşmamak için gidip sıfır motor aldım.
    1-)[BAYİ], Motorun parasını peşin alıp, siz evrakları hazırlayana kadar biz motoru hazırlarız deyip motorun yanından gönderip , işlemleri halledip motoru teslim almaya gittiğimizde, parçaları çizik,aksesurları değiştirilmiş , boyası atmış motoru hayırlı olsun diye veriyorsa BAYİSİ ÜÇKAĞITCI VE BEŞ PARA ETMEZ.
    2-)[MOTOR] ,Lastik,Titreşim ,parça kalitesi, konforundan ve ufak tefek sorunlarından mahsetmiyorum bile ,Daha 100 km de, debriyajı ve karbiratörü sorun çıkarıp değişmesi gerekiyorsa ,Bu motor Uzun vadede İŞE YARAMAZ.
    3-)[SERVİS], Motorun montajını yanlış yapıyorsa ve Motorun değişmesi gereken mekanik parçalarını sıfır orjinal parça yerine, insanın gözünün içine baka baka fabirakadan bu geldi deyip, başka motordan sökülen 2.el parçayı sıfır diye takıyorsa ve bakımlarında sadece yağı değiştirip işlem tamam diyorsa , en sonunda bu motoru elinden çıkar biz bıktık bu motordan randıman alamazsın deyip başından savıyorsa, SERVİSİ BEŞ PARA ETMEZ.
    4-)[SERVİS AĞI] Motoru Aldığım servis dışında 2 Adet Kuba servisi ile görüştüm, 1 tanesi motoru görür görmez biz bu motora bakmıyoruz aldığın yerin servisine gönder diyorsa , 2.ci Kuba servisini Telefonla arayıp randevu alıyorum motorun adını duyunca biz bakamayız doluyuz deyip telefonu kapatıyorsa, SERVİS AĞI BEŞ PARA ETMEZ.
    5-)[GAZİANTEP ANA BAYİ ,FABRİKA], Motoru aldığım günden beri sürekli sosyal medyadan yazdım , e-posta attım ve telefonla görüştüm, bayileri denetleyen 1 kişi gönderip parası peşin alınan motorun ne halde verdiklerini incelemelerini istedim , sıfır diye takılan 2.el parçaların resimlerini gönderdim, mağduriyetimi anlattım ama her defasında mağduriyetinizin farkındayız gereken yapılacak diye cevap verip gerekeni yapmıyorsa. GAZİANTEP YETKLİLİ FABRİKA , MÜŞTERİ HİZMETLERİ BEŞ PARA ETMEZ.
    Alıntı dorukhanemra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıdakilerden biri yanlış.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    [fatih.met ,bence bir motorda önemli olan şanzuman sağlamlığı çünkü değişimi en uğraştıran şey o. diğer masraflar kolaydır, alıp kendin yapabilirsin bu gibi karbüratörlü motorlarda.... şanzumanı da kendin yapabilirsin ama daha fazla uğraştırır...] demişsinde. Ben zaten uğraşmamak için gidip sıfır motor aldım.
    Arkadaşım büyük geçmiş olsun. "Paranla rezil olmak" diye bir tabir vardır ya senin başına gelenler bu tabirin kanlı canlı örneği olmuş. Umarım bu saatten sonra motorculuk hayatın sorunsuz ve daha şanslı olur.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Kardeşim büyük geçmiş olsun. Bu marka ile bende çok sıkıntı yaşamıştım geçen sene. Sıfır aldığım motor 1000 KM bile olmadan 10 defa servise girmişti. Umarım en kısa zamanda kurtulursun.

Evet arkadaşlar şükürler olsun bu motordan kurtuluyorum tüketici hakem heyetine yapmış olduğum şikayet sonuçlandı ve karara bağlandı. Yapılan incilemelerde takılan parçaların orjinal olmadığı tespit edildi.
    Ambalajında,etiketinde,tanıtma ve kullanım kılavuzunda, internet portalında yada reklam ve ilanlarında yer alan bir veya birden fazla fazlasını taşımayan;satıcı tarafından bildirilen veya teknik düzenlemsinde tespit edilen niteliğe aykırı olan; müdaili olan malların kullanım amacını karşılamayan , tüketicinin makul olarak beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallarda ayıplı mal olarak kabul edilir.'' Bu kanun maddesinden dolayı '' RKS marka Titanium 220 K69 tipli 2018 model '' motosikletin ayıplı olarak satıldığı sonucuna varıldı.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)