Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Askerlik; Dövme ve Tecil Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba,
    Sanırım Şubat'ta tecilim bitiyor, bittikten kaç ay sonrasına tarih verirler? Onun dışında, yüzümde ve ellerimde dövmeler var, bunlar yüzünden rdm olur muyum? Sinirli bir insanım, ama sakin insan taklidi yapsam falan rdm olmaktan kurtulur muyum? Rdm olmaktan kaçış yoksa, beni askerde neler bekliyor? Saçma sapan işler, kölelik falan yapmak istemiyorum.
    Şimdiden herkese teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cıks
    bir arkadaşımın kolunda vardı da dövme, komutan görünce git onları banyoda sil demiş anlatmıştı da puhahahaha diye hönkürmüştük. hey gidi günler
    PegaOfficial bunu beğendi.

Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir arkadaşımın kolunda vardı da dövme, komutan görünce git onları banyoda sil demiş anlatmıştı da puhahahaha diye hönkürmüştük. hey gidi günler
    lazerle deriyi yakıp zar zor siliyorlar adam banyoda sil demiş ya bu kadar alakasızlarsa çekeceğim var ohooo

chevy64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    04 monster 620
    Hizmet bölügüne aliyorlar genelde dovmelileri. Nette yazan seylere aldirma, heryer, herkes ayni degil. Bide istemiyorum deme luksün pek olmaz

Alıntı chevy64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hizmet bölügüne aliyorlar genelde dovmelileri. Nette yazan seylere aldirma, heryer, herkes ayni degil. Bide istemiyorum deme luksün pek olmaz
    Peki silah verirler mi bana? En çok da silahlarla haşır neşir olmak için bekliyordum askerliği.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Hangi yılda yaşıyosunuz rütbeliler de iyi dövmeden anlıyorlar kasmayın. Eğer cezaevi dövmesi değil gerçekten kaliteli dövmeleriniz varsa kimse zorluk çıkartmaz. Ayrıca rdm olmana komutanlar değil muayenedeki doktor karar veriyor. Öyle kafasına göre rdm demez. Paikolojik bir tedavin varsa devam ediyorsa sicilinde suç veya ceza varsa rdm olursun

onuriskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF - 150 Nk
    Rdm günü anamnez alımı için 4 yapraklık bir test verilir bütün askerlere acemide. İntihar isteğim var, çok çabuk sinirlenirim gibi sorular da içinde mevcut, tabi ki her bölükte değişiklik gösterecektir. Zaten askeriyede o kadar farklı kişiliklerle karşılaşılıyor ki, sen bile o kadar farklı reaksiyonlar gösteriyorsun ki, sürekli tartışmaya yer arayan sürekli olur olmaz küfür eden bir tavır içinde olmadığın sürece bir problem yaratmaz. İlk başta ön yargı oluşabilir evet, ancak bu yargıları yıkmak senin elinde..
    Rdm raporu olmadığı sürece silahta problem olmaz diye biliyorum.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    daha ilk girişte size bikaç form doldurtacaklar, orada psikolojik rahatsızlığınız varsa belirtin, aldığınız ilaçları yazın diyecekler, o zaman bakılır durumunuza.
    bizim bölükte her tarafı dövme olan, kendisi de dövmeci olan biri vardı, baya eğlenceli de bir tipti kendisi.
    bikaç astsubay sordu, onlar ne öyle, niye bu kadar çok falan, ben dövmeciyim, size de yapalım komutanım diyordu, gülüp geçiyorduk :D

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Rdm nedir bilmiyorum, " askerliğe elverişsiz " raporu var.
    Askerlikle ilgili hiç bir şehir efsanesine inanmayın.
    Bu arada, kölelik değil; vatan hizmeti.
    Dövmeler ön yargı yaratabilir ama önemli olan yarayış, görev bilinci.
    Ben sürgün yerinde yaptım askerliğimi.
    Neredeyse hepsi cezaevi görmüş, suratında dikiş izleri, gasp, yaralama vs.. Herkes işinde-gücündeydi. Arada bir uyuşturucu krizlerine girenler vardı elbette..
    Herkese, sünnet olmayanlara sünnet olma isteğine bağlı olaraktan başlayan uygun tedaviler var elbette.
    Orada kimse kimseye kafasına göre davranamaz. Sonuçta devletin himayesindesiniz.
    Gitmekten korkan ama gittikten sonra keşke bitmese yahut niye bunca yıl beklemişim ki demeyen görmedim.
    Ön yargılarınızı yıkın.
    Orada öyle insanlar ve hayatlar ranıyacaksınız ki; bu tecrübe imkanını başka yerde bulmak zor..
    Ayrıca, 6(altı) aya düşmüş bir askerlikten bahsediyoruz.
    Ne ara başlar ne ara biter anlamak zor olmalı.
    Bu arada, silah konusu ayrı bir sorumluluk.
    Ben 18 ay yapnıştım;
    Paspaslar, mıntıka temizlikleri, soyduğum patatesler, -40 / +45 dereceler, 2 metreden yüksek karlar, 3 metrelik çatı sarkıtları, uçaktan uçağa yok yok, helikoperden helikoptere atlarken şarjör değiştirmeler.. Eyy gidi..

Hayırlı tezkereler..
    Carbondioxid ve PegaOfficial bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rdm nedir bilmiyorum, " askerliğe elverişsiz " raporu var.
    Askerlikle ilgili hiç bir şehir efsanesine inanmayın.
    Bu arada, kölelik değil; vatan hizmeti.
    Dövmeler ön yargı yaratabilir ama önemli olan yarayış, görev bilinci.
    Ben sürgün yerinde yaptım askerliğimi.
    Neredeyse hepsi cezaevi görmüş, suratında dikiş izleri, gasp, yaralama vs.. Herkes işinde-gücündeydi. Arada bir uyuşturucu krizlerine girenler vardı elbette..
    Herkese, sünnet olmayanlara sünnet olma isteğine bağlı olaraktan başlayan uygun tedaviler var elbette.
    Orada kimse kimseye kafasına göre davranamaz. Sonuçta devletin himayesindesiniz.
    Gitmekten korkan ama gittikten sonra keşke bitmese yahut niye bunca yıl beklemişim ki demeyen görmedim.
    Ön yargılarınızı yıkın.
    Orada öyle insanlar ve hayatlar ranıyacaksınız ki; bu tecrübe imkanını başka yerde bulmak zor..
    Ayrıca, 6(altı) aya düşmüş bir askerlikten bahsediyoruz.
    Ne ara başlar ne ara biter anlamak zor olmalı.
    Bu arada, silah konusu ayrı bir sorumluluk.
    Ben 18 ay yapnıştım;
    Paspaslar, mıntıka temizlikleri, soyduğum patatesler, -40 / +45 dereceler, 2 metreden yüksek karlar, 3 metrelik çatı sarkıtları, uçaktan uçağa yok yok, helikoperden helikoptere atlarken şarjör değiştirmeler.. Eyy gidi..

Hayırlı tezkereler..
    RDM ya da PDRM olarak gecer, Psikolojik Rehberlik Danisma Merkezi. Kisaca sivilde ya da askerlik sirasinda, askerlik duzenini bozabilecek, isleri aksatabilecek ve insan iliskilerinde sorun yasayacak kisilerin belirlenmesi ve bu kisilerin rehabilitasyonu icin kurulmus bir yapi. Adi her ne kadar merkez olsa da kucuk birliklerde pek ilgilenilmez kimseyle, ilac (serotonin salgilayicilar, anti-depresanlar, sakinlestiriciler vs.) verilir gecilir.

Hocam milliyetcilik duygulariyla gercegi gormemek ayri bir sorun. Ismail Saymaz'in "Esas Durusta Cinayet" [1] adli arastirma kitabini okumanizi oneririm.

[1] https://www.iletisim.com.tr/kitap/es...a-cinayet/8898

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:12 ----------

Alıntı PegaOfficial adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,
    Sanırım Şubat'ta tecilim bitiyor, bittikten kaç ay sonrasına tarih verirler? Onun dışında, yüzümde ve ellerimde dövmeler var, bunlar yüzünden rdm olur muyum? Sinirli bir insanım, ama sakin insan taklidi yapsam falan rdm olmaktan kurtulur muyum? Rdm olmaktan kaçış yoksa, beni askerde neler bekliyor? Saçma sapan işler, kölelik falan yapmak istemiyorum.

Hersey tamamen birlikteki adamlara bagli, rutbeli rutbesiz insanlara. Eger anlayisli, sorunsuz astsubaylara, uzmanlara denk gelirseniz cok bir sorun olacagini sanmiyorum. Her dovmeliyi RDM'e yonlendirmiyorlar. Denetimlerde sizi rutbelilere gostermemek icin izin verirler, gidin cay icin bir yerlerde saklanin derler

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı PegaOfficial adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,
    2 kolum boydan boya ve sırtımın bir kısmında dövme ile askere gittim, yıl 2012.

RDM ile uzaktan yakından alakam olmadı, hatta dövme nedeniyle birkaç komutan ile muhabbet edip çavuş yapmışlardı beni.

Genel olarak dövmeye değil dövme şekline ve hareketlerine göre rdm yapıyorlar.

Yüzünüzde dövme varmış, açıkçası bu durum zaten RDM'lik. yav her tarafım dövme ama yüze dövme yapmayı mantıgıma sığdıramıyorum.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RDM ya da PDRM olarak gecer, Psikolojik Rehberlik Danisma Merkezi. Kisaca sivilde ya da askerlik sirasinda, askerlik duzenini bozabilecek, isleri aksatabilecek ve insan iliskilerinde sorun yasayacak kisilerin belirlenmesi ve bu kisilerin rehabilitasyonu icin kurulmus bir yapi. Adi her ne kadar merkez olsa da kucuk birliklerde pek ilgilenilmez kimseyle, ilac (serotonin salgilayicilar, anti-depresanlar, sakinlestiriciler vs.) verilir gecilir.

Hocam milliyetcilik duygulariyla gercegi gormemek ayri bir sorun. Ismail Saymaz'in "Esas Durusta Cinayet" [1] adli arastirma kitabini okumanizi oneririm.

[1] https://www.iletisim.com.tr/kitap/es...a-cinayet/8898

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:12 ----------

Hersey tamamen birlikteki adamlara bagli, rutbeli rutbesiz insanlara. Eger anlayisli, sorunsuz astsubaylara, uzmanlara denk gelirseniz cok bir sorun olacagini sanmiyorum. Her dovmeliyi RDM'e yonlendirmiyorlar. Denetimlerde sizi rutbelilere gostermemek icin izin verirler, gidin cay icin bir yerlerde saklanin derler
    Sanırım yanlış anlaşıldı yazdıklarım.
    Zaten siz de yaznışsınız, ben de " işe yarayış, görev bilinci " demişim.
    Ama, milliyetçilik duygularıyla gerçeği görememem konusunda, tamamen ön yargılısınız gördüğüm kadarıyla..
    Ancak, askerliğimde verdiğim mücadeleyi, özveriyi ve daha pek çok şeyi bilmediğiniz için size hak veriyorum.
    Kitaptan bazı anektodlar ve röportajlar aktarılmış. Okurken, insanın yüreği sıkışıyor!
    Ama her şey ve herkes aynı değil.
    Tamamen genelleme yapmak doğru mudur?

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Neler değişmiş görmeyeli. Bizim zamanımızda RDM falan filan yoktu. Bu tür iyileşme garantili tedaviler direkt Haydar komutan tarafından bizzat kışlanın içerisinde yapılırdı.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    dövmelerin vücudun açık bölgelerinde olduğu için büyük ihtimalle acemi birliğin geri hizmette geçecektir. Usta birliğin hizmet bölüğü olabilir.
    en kötü yanı, dövmeli aşağı dövmeli yukarı. çok akılda kalıcı olursun.
    Acemilikte böyle bi arkadaş vardı güzel muhabbet ederdik, en çok adımı bilen yok diye yakınırdı

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı izzmarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dövmelerin vücudun açık bölgelerinde olduğu için büyük ihtimalle acemi birliğin geri hizmette geçecektir. Usta birliğin hizmet bölüğü olabilir.
    en kötü yanı, dövmeli aşağı dövmeli yukarı. çok akılda kalıcı olursun.
    Acemilikte böyle bi arkadaş vardı güzel muhabbet ederdik, en çok adımı bilen yok diye yakınırdı
    Bütün acemilik boyunca İzmirli diye hitap edildi , ustalık boyunca da dövmeci cocuk diye hitap edildi
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Genel olarak suçlu profili ve dövme arasında bir illiyet bağı vardır , o yüzden muayenelerde ayrıca dikkat çeker , fakat tek başına bir kriter değil tabii. Örneğin cezaevlerinde neredeyse yarı yarıya dövmeli şahıs vardır.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    yamuk yapana verirsin ayarı... kafana takma... eskidenmiş öyle dayak dövmek falan

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2001'de pek dövmeci yoktu, dolayısıyla dövmeli pek kişi de yoktu. Olanlarda da Canım Anam veya çöp adam tarzında çizilmiş güllü çiçekli dövmeleri olanlar vardı.
    Ön güzel rehabilitasyon yöntemi tekme tokat dalmaktı. Tabi bu, Subay ve Astsubayların kendilerini rehabilite etmek için, seçtikleri şanlı kişi üzerinde gerçekleştirdikleri bir eylemdi. Askerin rehabilitesi ise, şafak defteri üzerindeki 550 güne her gün bir çizik atmaktı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yüze veya boyuna dövme yaptırmadan önce vazgeçene kadar düşünmek lazım.
    drtayfun ve PegaOfficial bunu beğendiler.

ErenArslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs iron max
    2006 da 12 adet dövmeyle askere gittim.
    Ardahan da tören birliğindeydim
    Gece komutanlara gazinoda müzik yapıp sabah bandoda takıldım hiç sıkıntı olmadı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)