Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

100cc Rodaj

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    100cc'lik motosiklette rodaj tam bir işkence gibi. Çok hızlı gitmesine gerek yok tamam ama 5000 deviri geçirmeden 40'ın üstüne çıkamıyorum.En sağ şeritte giderken dibimden sollamaya çalışıyor sürekli birileri. 50 ile giderken sollayıp önümden ani şekilde sinyali açtığı gibi dönenler vs. 10 km hızlanıp vites değiştirmek yorucu biraz.Ayağım sürekli yukarı aşağı gidiyor, bisiklet sürüyoruz sanki.
    Daha önce 100cc rodajı yapan var mı? 1-2 hafta sonra yağ değiştip, 500 km'den sonra ara ara 6-7 devire kadar çıkartarak sürmeyi düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Dostum motosikletin ne? Bu arada daha önce açılan rodaj konularını hatmetmeye başlayabilirsin bence geç bile kalmışsın .

Motosikleti
    RS200
    Mh drift alacaktım onun yerine sıfır Razore 100 aldım. Genel olarak okudum hepsini. Vites arttırmak için hızlanırken deviri 6000 civarlarına kadar çıkarsam rodaj için bir zararı olur mu acaba? 30'la giderken 5.vitese takmanın bir anlamı yok.
    4000 devirin üstüne çıkmayın yazıyor ama 5000 devirde 40'a zor geliyorum. Aslında sadece sağ şeridi kullandığım için 50 falan yeterli ama biraz daha rahat olur trafikte. Motorla beraber kullanma kılavuzu vermediler, internette de yok.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Sorun olmaz dostum. Sadece çok fazla sıkıştırma yeter. 7 bin devire kadar rahat rahat kullan sıkıştırmadan her devirde yedire yedire. 10bin km kullandım Razore 100'ü. Tatile falanda çıktım. Güzel motordur motoru sağlamdır. Korkmana gerek yok. Bakımlarını eksiltme, rodaj döneminde sıkıştırma yeter. Hayırlı olsun iyi sürüşler.

Bu kadar ince elemene gerek yok ben 5 ay once lifan glint 100 aldim son viteste cok bagirtmadan ve kalkislarda cok abanmadan kullanman yeter.ben 300 km deyken duzce istanbul uzun yol yaptim demem o ki çok kasmana gerek yok

Motosikleti
    RS200
    Teşekkür ederim rahatlattınız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)