Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

184 Km/h ile Palet E vurmak Mt-09 Kaza Anı Kameralarda

Motovento
    REKLAM ALANI
    4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    yaptıgım kazanın bir ders niteligini taşidigini düşünüyorum hizli giderseniz sonunuz böyle olabilir
    velizrsln, GezeGeze ve nanis61 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

çok geçmiş olsun çok kötü durum

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Tekerinize taş değmesin derken neler değmiş ☹️ Çok geçmiş olsun. Allah korumuş

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    kazanın sebebi o karton veya palet değil. Kazanım sebebi aşağıda. Böyle amatör birinin de 12 dklık videosunu izlemeye dayanamadım.

50 yazan yerde 184 km/h

06Serhat, sutlusoda ve Alman_ bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yolda viraj içinde 50km/h yaziyor.

Birader sen fazla vakit kaybetmeden yetimi öksüzü sevindir hemen

Öyle 100-200 degil,1 aylik maaşimi bağişlarsin,2 aylik maaşimi orasini bilemem

Kazanin Fazla detayina girmene gerek yok...boyun kirigi ufak bir harekettir..

O kazadan sağ çıkmak???
    erensel, stubborn ve ozan1991 bunu beğendiler.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Geçmiş olsun .
    Senin videolarını izleyerek motor kullanma hevesim oldu umarım ömrün uzun olur .
    Olurda seninki gibi bi motorum olursa asla 120 den yukarına çıkmam yaşamayı seviyorum 🤗

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şansa inanmayanlara ders niteliğinde video olmuş gerçekten.
    Şansa yaşıyorsun. Kıymetini bilmen dileğiyle.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Köroğlu demiş ya, " tüfek icad oldu mertlik bozuldu " diye..
    Şu aksiyon kameralar ve bloglar vs çıktı çıkalı bir garip oldu her şey.
    Bisikletlisi bir yandan aksiyon peşinde, motorlusu bir yandan..
    Hadi, şahin görünümlü doğancıların makas videolarına alıştım ama şu kusurlarını farklı başlıklarla açıp beğeni vs arttırmaya çalışan " şanslılara " alışmak çok daha zor! Yukarıda, sayende motor sürme heveslisi olduğunu yazan forum üyesini görünce, ne kadar ciddi bir şey yaptığınızın farkına varırsınız umarım.
    Çünkü, kaza başka bir şey..
    Bu kaza değil!
    Ve düşünüyorum, bu videoyu izleyen bir trafik emniyet kontrol mekanizması yok mu; 50km lik bölgede 184 km ile hız yapmışsınız ve kayda almışsınız.
    Ya o görmediğiniz virajın apex noktası iç tarafında bozulup kalan bir aracı iten insan olsaydı?
    Kendinize, izleyenlere ve sevdiklerinize hak ettikleri değeri verin.

Ben, şehir içinde bundan kötü ve daha hızlı kaza yapmış biri olarak yazıyorum bunları.
    Kayıtlara göre 115 metre sürüklendim. ( Metre yetmediği için bu kadar yazıldı ) full ekipmandım, 4 kaburgam ezildi.
    10km ile düştüm, ayak bileğim ve kaval kemiğim kırıldı.
    15-16 yaşındaki çocuklar izleyip heves ediyor bu videolara ve çoğu sizin-benim kadar şanslı değil. Arkadaşımın kardeşi bu tip videolara heves edip emanet aldığı motorla video çekecem derken kaza yapıo öldü.
    Düşmanca değil, anlamaya çalışarak ve empatiyle okuyun.
    Ve en azından yine yayınlıyorsanız dahi açıklama yapın videolarda.
    Tekrarı olmaması dileğiyle..
    yigozya, hknzrdm, ekremcelik00 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Ichigo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i EVO
    Dostum kazanın sebebi palet falan değil tamamen hız. 50km yazan yerde 90km ile gidersin anlarım da 184 km nedir? Biraz yavaş gitsen uzaktan farkedip yanından geçip giderdin. Yinede Allah korumuş valla geçmiş olsun.

Dersi ekipman sağlam olsun diye mi verdin?
    Yoksa dersi bizlere yüksek hızlara çıkmayın diyerek mi?
    Eğer yüksek sürat ise evet bende önceden öyle takılıyordum kask hafif yan çevrilince düzelttim 210 dan sonra artık kural neyse o
    Geçmiş olsun bu arada

Mabat kısmetden çıktımı ....bağdatdan gelirmiş
    Tengri ve GT250rAlanya bunu beğendiler.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Yürekce düşünebilen insan.
    Kolaçan ,altın elbiseli adam,Nebi ırmak vb .
    Bu insanların videolarını izleyerek motor sürme hevesim geldi bunu belirtmemde hic bu kibir duygum yokdur ve kendisini hiç tanımam bu videosu bizim gibi motorculara bi ikaz kendiside farkında hatasının iyi okursan benim yorumumu düşüne biliyorsan ne demek istediğimi anlarsın .
    Rahmetli Barkın abimizinde ALLAH rahmet eylesin .
    Not : bir şey anlatmak zorunda kaliyosunda saçma sapan örnekler veren insanlara ayar oluyom KÖROGLU SEVSİN SENİ .

2 şeritli yol, sağ şeritte araba var 50 yazan viraja 180 ile giriyor. Birşey olsa Nereye nasıl kaçacak ki kaçamamışta zaten. Orası bir pist değil yola hayvanda çılabililir, öndeki araçtan birşeyde düşmüş olabilir, odada bir çukur vs de olabilir. Yolu kusursuz kabul edip limitler sonuna kadar zorlarsanız kaza kaçınılmaz olur tabii.

Yoksa olay motorun hızlı gidip gitmemesi değil. Motorumuz hızlı gidebiliyor diye intihara meyilli olmamız gerekmiyor. Basılacak yer var basılmayacak yer var. Kaldı ki 180’e 250cc R25’de çıkıyor. Öyle inanılmaz bir hız değil.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Çok geçmiş olsun bende videolarınıza denk geliyorum sosyal medyada sanırım çok fazla kaza yapıyorsunuz. Ama gerçekten burada çok şanslısınız o hızda kaza yapıp neredeyse hiçbişey olmayıp oturan bir insan var deseler vallaha inanmazdım.

Lütfen kendinize dikkat edin daha önceki kazalarınız ve bu kazanız yüzünden düşmeyi öğrendim artık bana bişey olmaz demeyin belki Allah korusun 30 km hızla düşersiniz başınıza çok kötü şeyler gelebilir ne olacağımızın garantisi yok.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Geçmiş olsun videodan çok anlaşılmıyor ama bu kaza umuyorum size bir ders olmuştur. Sizi koruyan ekipman değil şans olmuş bunu özellikle belirtmek isterim. Böyle bir kazada yanınızda bir refuj olsaydı eğer değil deri tulum üst üste 3 deri tulum bile giymiş olsanız şansınız olmayabilirdi. Tamamen şans o hızda o ivmeyle vuracağınız yer .. Yine bir tavsiyem o yolda bir araç başka bir motosiklete bu hızlarda çarparsanız başkalarının hayatına sebep olabilirsiniz. Yanından geçtiğiniz kapalı kasa kamyonet sizi ezmemek için sert bir hamleyle yoldan çıkabilir ve başkalarına sebep olabilirdiniz. Yani yaptığınız iş iş değil. Eğer sadece kendi canınızı düşünerek banane kardeşim ister ölürüm ister yaşarım kafasındayken birdahaki sefere söyleyin bir zahmet bir arkadaşınız sizin için yolu kessin. Bu sayede sadece kendi canınızdan sorumlu olarak sürüş yapabilirsiniz.
    serif abi ve nanis61 bunu beğendiler.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle çok geçmiş olsun.Hepimizin yaptığı hızlar.Burda çok hızlısın 50 yazan yerde 180 le gidiyosun diyenlere bakma.O paleti oraya atan veya düşüren dalyarak'ta bütün kabahat.Hızı eleştirenler ya hızlı bir motorunuz yok ya da cesaretiniz.
    Yada sevdiklerimiz var, heves uğruna üzmeyeceğimiz..
    Lucas, maktama, Fuatt39 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Çok geçmiş olsun,
    Yüksek hızlar size zaman kazandırır, fakat algılarınızı da aynı oranda yavaşlatır.

Örnek verecek olursak ;

O tahta parçası daha düşük bir hızda karşınıza çıksaydı muhtemelen beyninizin bunu algılayabilmesi için daha fazla zamanınız olacaktı.
    Kaçınma, kontra vb manevralarını yaparak kurtulma ihtimaliniz yüksekti muhtemelen.

Sağlıklı bir beyinin nesneleri algılayıp harekete geçme süresi 3 saniyedir.

Yani 180 kmh hızla giden bir araç, 3 saniye de 90 metre mesafe yol alır.
    100 kmh'de ise bu mesafe 60 metreye iner. Geri kalan 30 metrelik mesafe toparlamak için yeterli olabilirdi.
    20 yıldır motor kullanıyorum, benzer tecrübelerim oldu.
    Allah beterinden korusun, geçmiş olsun.
    ErenArslan bunu beğendi.

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Geçmiş olsun

tayfunley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125F
    Temel motosiklet güvenlik kuralı:"her zaman temiz ve engelsiz olduğunu görebildiğiniz mesafede durabilecek hızda sürün."
    GezeGeze, tugrulbora ve serdaryıldız bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    Sanırsam daha öncede kaza videosuna denk gelmiştim kendini biraz frenlemeli sonucu felaket olabilir

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)