Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask üzerindeki çizikler Nasıl giderilir

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cb125E
    Merhaba Arkadaslar kaskımda acemi davranıslarım yuzunden kask fılesınin demirleri ufak bı cızık ve cıkartırken kaskın duvara surtmesı sonucu fotograflarda gordugunuz gibi bu cizikleri nasıl kaybederım ve ılla rutus mu yapmam lazım o duvar surtunmesınden benim bildigin eskiden yaptıgım pastalar kaskın ufak cızıklerını yok edıyordu sımdı arastırma yaptıgımda kask uzerıne cam spryı cıla pasta yapılmaması gerekıyormus ben bu kaskın uzerındekı ufak cızıklerı nasıl yok edebılırım tavsıyenız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Bence kafana takma. Vadesi dolana kadar kullan sonra zaten değiştireceksin. Sakınan göze çöp batar misali dikkat etmemeğe çalış. Süreceğin herhangi birşey üst katmandaki tabakanın zarar görmesine ve kaskın mukavemet direncinin değişmesine sebep olabilir kanımca...

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Benim önerim bir sonraki kaskını mat boya almamalısın bu kadar takıyorsan. Kafana takmak için dokunsan parmak izi bırakıyor. Çizikleri de çok belli eder. Desenli ve parlak boya almak daha iyi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim asil alkisladigim kisim bu cizikleri bu kadar dert eden birinin kask filesinin onu deli gibi cizecegini bile bile oyle kullanmasi
    Green Arrow bunu beğendi.

Aynı renk boya ile rötuş yapabilirsin ama gerek yok cidden.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Görevi seni vadesi dolana kadar (max. beş sene) korumak olan bir ürün çizilse ne olur? Ben de kullanılmışlığın daha güzel bir şey olduğunu düşünenlerdenim. Kullandığım ürünlerdeki çizikler/deformeler onu benim olduğunu anlatan şeyler diye düşünürüm. Bazen çok da ş'apmamak lazım.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    mat kaskın üzerindeki çiziği yok etmek imkansız. Parlak kask bile olsa üretici firmalar kaskın üzerinde hiç birşekilde işlem yapılmamasını tavsiye ediyor. Yapışkandaki kimyasal havayla etkileşime geçip kaskın kabuk malzemesini bozmaması için sticker bile yapıştırmayın diyorlar.

adam bir şey sormuş kimse soruya cevap vermiyor herkes akıl veriyor, bilmiyorsan yazma bu kadar basit, böyle böyle bilgi kirliliği, çöplük oluşuyor ve forumların kalitesi düşüyor
    yamtareroglu bunu beğendi.

Silinmez siyah keçeli kalem ile çizilen yeri boyadım. Çiziği görünmez yaptım sadece, yakından bakınca belli oluyor. Sorun olacağını sanmıyorum.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Alıntı cnr182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam bir şey sormuş kimse soruya cevap vermiyor herkes akıl veriyor, bilmiyorsan yazma bu kadar basit, böyle böyle bilgi kirliliği, çöplük oluşuyor ve forumların kalitesi düşüyor
    Mat boyada bu çizikler nasıl giderilebilir sizce? Ya rötuş ya da yeniden boyanması lazım kaskın. O kadar kişi yazmış okuduğunuzu anlamıyor musunuz? Kimse cevap vermemişmiş

Motosikleti
    MT-125

Kask çiziğim.

Benim parlak siyah agv k5 s bir kaskım var. kaskımı son dönemlerde sık bir şekilde çizdim. kask siyah olduğu için eddingin o cd kalemiyle çizikleri boyadım. Çizikler kapandı. Sadece aceba zarar verdim mi kaska diye düşünüyorum ama bir kalem sonuçta. Bir şey olacağını sanmıyorum. Zaten kaskın o krem rengi kemik yapısı da gözükmüyordu çiziklerden o yüzden içim son derece rahat. Böyle bir çözüm uygulayabilirsin istersen .

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    kaskım harita gibi ama sorun etmiyorum, tek problem vizör, cam üzerindeki çizikler görüntü kalitesini düşürüyor.

Çözüm değil belki ama kaplama yapılırmı kaska.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı cnr182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes cevap vermişte siz kime neye tavır koymuşsunuz acaba yazılan her cevap mat kaskın üzerindeki çiziklerin çıkarılamayacağı. Bu tip konularda üzerinizde yazan 50 kişiye cevap verirken ya daha dikkatli ya da kime söylemek istiyorsanız alıntı yapmanız daha faydalı olacaktır.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çözüm değil belki ama kaplama yapılırmı kaska.
    bende araştırdım ama eve yapılabilri gibi bir mevzu değil.

kaskım kırmızı / siyah
    renginden dolayı tiksindim artık
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Boya olarak bilmiyorum ama güzel stickerlarla kapatmak en mantıklısı gibi

Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110

Kask Çizikleri Çözümü

Merhaba abilerim kardeşlerim. Hali hazırda kuryelik yaptığım için kaskımı hor kullanmak durumunda kaldım uzun süre. Arka çantada durmaktan ve başka etkenlerden dolayı üzerinde çok sayıda kılcal çizik var. İnternette bu çiziklerle ilgili ürünler mevcut ama daha pratik çözümleriniz olabilir diye burda sormak istedim.

https://www.hizliresim.com/qo7iehm

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Şükrü Çelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba abilerim kardeşlerim. Hali hazırda kuryelik yaptığım için kaskımı hor kullanmak durumunda kaldım uzun süre. Arka çantada durmaktan ve başka etkenlerden dolayı üzerinde çok sayıda kılcal çizik var. İnternette bu çiziklerle ilgili ürünler mevcut ama daha pratik çözümleriniz olabilir diye burda sormak istedim.

https://www.hizliresim.com/qo7iehm
    Kaska zarar verirmi bilmem ama pasta cila uygulaması çizikleri gidereceğini ve yeni bir görünüm sağlayacağını düşünüyorum.

Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    Bunu ben de düşündüm ama kaskın boyasına zarar verir diye çekindim.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Şükrü Çelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu ben de düşündüm ama kaskın boyasına zarar verir diye çekindim.
    Pasta cila işlemi boyadan ince bir katman alarak alltaki parlak kısmı bize ulaştırır, zırt pırt pasta cila yaptırmayacağınıza göre sorun olacağını pek düşünmüyorum. Benim zarar vermesinden kastım kaskın hammaddesine zarar verirmi düşüncesiydi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)