Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet çalışmıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Merhaba arkadaşlar, motosikletimin marka model bajaj discover 125 st. Dün motosiklete bindim, evden 4 km uzağa gittim, arkamda bir arkadaşım var. Gidene kadar hiç bir sorun yok zaten şu ana kadar da bir sorun yaşamadım. Neyse biz bir saat kadar durup gidecektik sonra motosiklete bindim, kontagı çevirdim gelen giden yok aküm yeni sayılır ki bir anda niye bitsin zaten ayak marşı da var onunla da çalışmadı. Sigortasına baktım sağlam görünüyor. Ne yapmalıyım alıp ustaya götürme şansım da yok. Şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA VARADERO
    Geçmiş olsun ...Böyle durumlarda %90 akü çıkıyor.Motoru götüremiyorsanız aküyü götürüp ölçtüre bilirsiniz.(çalınmadı ise : ) )

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st(satıldı) Honda CB125E
    ufak bir ihtimal ama benzin bitmiş olabilirmi benimde başıma gelmişti benzini yedeğe çevirdim sonra yola devam etmiştim

Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Akü bitse ayak marşı ile çalışması lazım değil mi usta ayrıca o 4km yoldan elimde getirdim eve

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:14 ----------

Alıntı Halilyildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ufak bir ihtimal ama benzin bitmiş olabilirmi benimde başıma gelmişti benzini yedeğe çevirdim sonra yola devam etmiştim
    Benzin var bayağı da kontagı çevirince boş görünüyor herşey hareketlilik yok sadece aküden olsa aşağı vurdurdum yine çalışmadı. Yahu bu motorla üç gün önce Uludağ a zirveye çıktım tık demedi hergün kullanıyorum yok demedi de şimdi de böyle

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Motoru boşa al debriyaja bas kontagı cevir akim gelmezse sigortayi kontrol et benden bu kadar genelde bendede ara sıra oluyo kablolarda temassızlık yuzunden.

Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Bana da öyle geliyor ama sigortaya bakıyorum sağlam gibi başka bir sigorta var sağlam mi bilmiyorum onu denedim ama o da yok telleri sağlam görünüyor sigortanın ona rağmen patlak olabilir mi

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    End.bobini yanmiş olabilir.ateşleme arizasi

Buji piposuna kivilcim gondermez.

Hee bobin Saglam ise, konjektor.

En damarli ariza ise,statör.

Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    End.bobini yanmiş olabilir.ateşleme arizasi

Buji piposuna kivilcim gondermez.

Hee bobin Saglam ise, konjektor.

En damarli ariza ise,statör.
    Ya usta bunlar da olabılır ama yine de kontagı çevirince göstergenin ışıkları yanmaz mıydı daha ateşleme den önce sorun başlıyor
    Akü yu de ölçüm 12.6 v geliyor

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st(satıldı) Honda CB125E
    bujileride kontrol et kıvılcım atıyormu diye belkide ateşleme bobiniden kaynaklı bir arıza olabilir başıma hiç böyle birşey gelmedi 2 senedir

bir ihtimal daha var yan ayakta müşür var belkide müşür bozulmuş olabilir ondan dolayı marş almıyor olabilir
    veya kontakta bir sıkıntı var herşey olabilir ama bu ihtimaller geldi aklıma

Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Alıntı Halilyildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bujileride kontrol et kıvılcım atıyormu diye belkide ateşleme bobiniden kaynaklı bir arıza olabilir başıma hiç böyle birşey gelmedi 2 senedir

bir ihtimal daha var yan ayakta müşür var belkide müşür bozulmuş olabilir ondan dolayı marş almıyor olabilir
    veya kontakta bir sıkıntı var herşey olabilir ama bu ihtimaller geldi aklıma
    Kontagı çevirince hiçbir elektirik belirtisi yok marş basmiyor farlar sinyaller korna yok Akü yu ölçüm normal görünüyor ki ayaklık da var vurdurdum da yine çalışmadı heryerine baktım kablolara baktım sigortaya baktım sorun yok işin içinden çıkamadım. Ustaya götürme şansım da yok şu an beklemede kalacağım galiba. Bu yaz ilk defa bozuldu böyle can sıkıcı bir durum

UğurDankı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    bence eletrik tesisatı ile alakalı bir durum çünkü statör falan öyle zart diye bozulmaz aküden olsa vurdurmuşsun çalışırdı soketler beyin cdi vs kontak falan bir dümen var onda

Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Alıntı UğurDankı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence eletrik tesisatı ile alakalı bir durum çünkü statör falan öyle zart diye bozulmaz aküden olsa vurdurmuşsun çalışırdı soketler beyin cdi vs kontak falan bir dümen var onda
    Adaş aynen öyle bulamadım bir türlü imkan olana kadar kalacak benim canımı sıkan büyük bir ihtimalle küçük beş para etmeyen bir sorun diğer türlü bir sorun olsa dert değil yada sorunu bilsem

Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    Arka selenin altında bir röle beyin gibi bir dalga var onu kurcalasana biraz

Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Arka selenin altında bir röle beyin gibi bir dalga var onu kurcalasana biraz
    Valla Adaş senin de dediğin gibi çıktı ben onu unutmuştum orda bir sigorta daha vardı nasıl unuttum bilmiyorum keşke dün yazsaydim bugün bir tamirci bulup eve getirdim o halletti tabi nakliye ye vermediğim parayı ona verdim
    Sorun bir şekilde halloldu yani teşekkür ederim herkese ilgilendiğiniz için

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Alıntı Kursad55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla Adaş senin de dediğin gibi çıktı ben onu unutmuştum orda bir sigorta daha vardı nasıl unuttum bilmiyorum keşke dün yazsaydim bugün bir tamirci bulup eve getirdim o halletti tabi nakliye ye vermediğim parayı ona verdim
    Sorun bir şekilde halloldu yani teşekkür ederim herkese ilgilendiğiniz için
    Sorun neymiş nasıl cözdunuz olayi

Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    Valla kusura bakma ya benimde sonradan aklıma geldi malesef

Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Valla kusura bakma ya benimde sonradan aklıma geldi malesef
    Canım sağolsun kardeşim eyvallah düşünmen yeter

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun neymiş nasıl cözdunuz olayi
    Bu sele altında bir sigorta daha varmış o yanmış onu değiştirdik çok basit biseydi ama aklıma gelmesi baktım ama görmemiştim sadece bir sigorta var zannettim ben

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Böyle sorunların genelde çözümü çok basit oluyor. En basit yere bakmak kimsenin aklına gelmediği için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler