Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Düzgün bir servis ve usta bilgisi olan var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Merhabalar, kullandığım scooterin direksiyonunda sertlik ve sürerken yalpalama gibi sorunlar var. Bunun yanı sıra motorun zaten çok iyi olmayan çekişi her gün daha da düşmeye başladı. RKS'nin yetkili servisleri ne yazık ki soruna çare olamadılar her seferinde direksiyon rulmanı kontrol edilip boşluğu alınıyor o anlık için direksiyon biraz daha rahatlıyor ancak 1-2 gün sonra yine aynı durum tekrarlıyor. Motorun çekiş düşüklüğüne daha bakan bile çıkmadı. Bir tanesi lastik patlak ondan felan dedi ve inanın lastik patlak değil hatta basınç kaybı bile yok. 2019 model 1200 KM motordan resmen soğudum ve mevcut hali ile satamam. En azından sorunları halledilse her gün kısa mesafe sürmeye devam edicem. Bilgisi olanlardan ricam Maslak, Seyrantepe, Kağıthane, Beşiktaş yada Şişli bölgesinde işinin gerçekten ustası bir özel servis bilgisi olan varsa paylaşabilir mi? Artık motorun garantisi bile umrumda değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

1200 km de çekiş düşmesi kalitesiz yağ veya düzgün çalışmayan zincire baglayabiliriz başkada problem olacagini sanmiyorum.birde fabrikasyon bujiyi kullanmayın cok dandik oluyor NGK kullanın

Motosikleti
    Hunk
    Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1200 km de çekiş düşmesi kalitesiz yağ veya düzgün çalışmayan zincire baglayabiliriz başkada problem olacagini sanmiyorum.birde fabrikasyon bujiyi kullanmayın cok dandik oluyor NGK kullanın
    Castrol 10/40 yağ kullanıldı rodaj yağı değişimde. Gittiğim servisler ne yazık ki bir zahmet buji,zincir yada sibop kontrolü yapmadılar. 2000 KM bakımında yapalım diyorlar ama bu hal ile 800 KM daha kullanılacak gibi değil. 50-100cc'lik kebapçı kurye motorları ok gibi fırlıyor benim 125cc'lik göya maxi scootere göre. Direksiyondan dolayı dengeli gitmemesi de apayrı bir konu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

Servis yada usta tavsiyesinde bulunabilecek bir arkadaş yok mudur? :(

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    tavsiye istediğiniz bölge motosiklet ustası konusunda sıkıntılı biryer çok fazla athırsızı var. O bölgede iyi ustalardan biri Kayalar motor. Çoğu zaman çok yoğun oluyorlar ve söylediğiniz gibi çocuklar motorla turlamadan hızlı hızlı bakıp gönderiyor üst katta mağazada patronları oluyor onlara rica edin böyle böyle problemim var diye yine baktınız ilgilenmediler rks https://www.mj.com.tr/bayi-servis-agi/rks-motor-servis-agi/ kendilerine yazın. Söylediğiniz problem öyle ayarla kurtarmayabilir yani 0 motosiklet. Belki bu modellerin hepsinde kronik bir durumda olabilir. Önce buna bi bakın başka kullanıcılarda aynı problemden şikayetçi mi yoksa üretim hatası parça değişebilir.

Motosikleti
    Hunk
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tavsiye istediğiniz bölge motosiklet ustası konusunda sıkıntılı biryer çok fazla athırsızı var. O bölgede iyi ustalardan biri Kayalar motor. Çoğu zaman çok yoğun oluyorlar ve söylediğiniz gibi çocuklar motorla turlamadan hızlı hızlı bakıp gönderiyor üst katta mağazada patronları oluyor onlara rica edin böyle böyle problemim var diye yine baktınız ilgilenmediler rks https://www.mj.com.tr/bayi-servis-agi/rks-motor-servis-agi/ kendilerine yazın. Söylediğiniz problem öyle ayarla kurtarmayabilir yani 0 motosiklet. Belki bu modellerin hepsinde kronik bir durumda olabilir. Önce buna bi bakın başka kullanıcılarda aynı problemden şikayetçi mi yoksa üretim hatası parça değişebilir.
    Kayalar motor gittiğim ilk servis bakmamak için 40 takla attılar bir daha uğramadım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)